Transaksion Thesari 2019- Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) (Mbi 2,474 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 2,711,498,901.00 2,474 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 157,000 2023-12-18 2023-12-22 40910160012023 Udhetim i brendshem 1016001, Ap Min Brendshme, listepagese dieta dt 13.12.2023, plan pune nr 11387 dt 26.10.2023, nr 10345 dt 02.10.2023, nr 11609 dt 31.10.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) SULOLLARI-KLIMA Tirane 33,625 2023-12-18 2023-12-22 40410160012023 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 1016001, Ap Min Brend, sherbim miremb sistem kondicion,UP nr 8882/1 dt 22.08.2023, ftese per oferte nr 8882/3 dt 22.08.2023, njoftim fit APP dt 23.08.2023, vazhdim kontr nr8882/5 dt 28.08.2023fature nr 205dt 31.10.2023,prverbal dt31.10.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 238,996 2023-12-12 2023-12-22 40010160012023 Te tjera transferta tek individet 1016001, Ap Min Brendshme, listepagese page mujore te funksionit pas lirimit nga detyra, shkrese nr 16768/3 dt 13.11.2023, nr 16768/5 dt 04.12.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) OPERATORI I SISTEMIT TE SHPERNDARJES Tirane 18,691 2023-12-19 2023-12-22 41510160012023 Elektricitet 1016001, Ap Min Brendshme, tarife per sherb lidhje impianti voltaik, kontrate A 107840, fature 1177 dt. 04.12.2023, preventiv 10795 dt 01.12.2023 Vendim ERRE nr 234 dt 20.12.2019 shkrese nr 18017 dt 07.12.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 78,000 2023-12-12 2023-12-22 39610160012023 Udhetim jashte shtetit 1016001, Ap Min Brendshme, shpenz udhetimi sherb jashte vendit, urdher nr 17285/2 dt 22.11.2023, UP nr 17285/3 dt 22.11.2023, ftese per oferte nr 17285/5 dt 22.11.2023, njoftim fituesi APP dt 22.11.2023, fature nr 1257 dt 22.11.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 497,380 2023-12-05 2023-12-15 38810160012023 Elektricitet 1016001, Ap Min Brendshme, energji elektrike m/tetor 2023, kontrate A 107843, fature 45738739 dt. 31.10.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 62,580 2023-12-05 2023-12-15 38610160012023 Posta dhe sherbimi korrier 1016001, Ap Min Brendshme, shpenzime per sherbim postar m/shtator 2023, fature nr 92827 dt 05.10.2023, shkrese nr 17614 dt 24.11.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 1,500 2023-12-05 2023-12-15 39110160012023 Sherbime te printimit dhe publikimit 1016001, Ap Min Brendshme, abonim ne shtyp, vazhdim marreveshje nr 13202/9 dt 03.07.2023, fature nr 652 dt 13.11.2023, shkrese nr 17413 dt 20.11.2023 (pagese me UB)
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 92,836 2023-12-05 2023-12-15 39010160012023 Elektricitet 1016001, Ap Min Brendshme, energji elektrike m/tetor 2023, kontrate A 107841, fature 457384445 dt. 31.10.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 340 2023-12-05 2023-12-15 38910160012023 Elektricitet 1016001, Ap Min Brendshme, energji elektrike m/tetor 2023, kontrate A 107841, fature 457433307 dt. 07.11.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 40,280 2023-12-05 2023-12-15 39210160012023 Udhetim jashte shtetit 1016001, Ap Min Brendshme, shpenz udhetimi sherb jashte vendit, urdher nr 10845/5 dt 06.11.2023, UP nr 10845/6 dt 06.11.2023, ftese per oferte nr 10845/8 dt 06.11.2023, njoftim fituesi APP dt 07.11.2023, fature nr 1167 dt 07.11.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 64,000 2023-12-05 2023-12-15 39310160012023 Udhetim jashte shtetit 1016001, Ap Min Brendshme, shpenz udhetimi sherb jashte vendit, urdher nr 11604/1 dt 06.11.2023, UP nr 11604/2 dt 06.11.2023, ftese per oferte nr 11604/4 dt 06.11.2023, njoftim fituesi APP dt 06.11.2023, fature nr 1163 dt 06.11.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 137,188 2023-12-05 2023-12-15 38710160012023 Elektricitet 1016001, Ap Min Brendshme, energji elektrike m/tetor 2023, kontrate A 107840, fature 457375377 dt. 31.10.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 67,810 2023-11-22 2023-12-07 37510160012023 Posta dhe sherbimi korrier 1016001, Ap Min Brendshme, shpenzime per sherbim postar m/tetor 2023, fature nr 929595 dt 06.11.2023, shkrese nr 17412 dt 20.11.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) SHTYPSHKRONJA E LETRAVE ME VLERE Tirane 2,520 2023-11-22 2023-12-07 37710160012023 Shpenzime per prodhim dokumentacioni specifik 1016001, Ap Min Brendshme, blerje dokumentacion specifik, UP nr 8558/2 dt 11.09.2023, kontrate nr 8558/5 dt 09.10.2023, fature nr 235 dt 08.11.2023, FH nr 38 dt 08.11.2023, prverbal dt 08.11.2023, shkrese nr 8558/6 dt 13.11.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 66,000 2023-11-22 2023-12-07 37610160012023 Udhetim jashte shtetit 1016001, Ap Min Brendshme, shpenz udhetimi sherb jashte vendit, urdher nr 10893/1 dt 19.10.2023, UP nr 10893/2 dt 19.10.2023, ftese per oferte nr 10893/4 dt 19.10.2023, njoftim fituesi APP dt 19.10.2023, fature nr 1094 dt 20.10.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 45,580 2023-11-22 2023-12-07 37810160012023 Udhetim jashte shtetit 1016001, Ap Min Brendshme, shpenz udhetimi sherb jashte vendit, urdher nr 10381/3 dt 06.11.2023, UP nr 10381/4 dt 06.11.2023, ftese per oferte nr 10381/6 dt 06.11.2023, njoftim fituesi APP dt 06.11.2023, fature nr 1164 dt 06.11.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 8,031,297 2023-12-01 2023-12-05 37910160012023 Paga neto e punonjësve me kontratë të përkohshme mbi numrin organik 1016001, Ap Min Brendshme, listepagese paga nentor 2023, nr i punonjesve plan 188, fakt 162, nr punonjesve me kontrate 5
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 188,328 2023-12-01 2023-12-05 38210160012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016001, Ap Min Brendshme, listepagese paga nentor 2023, nr i punonjesve plan 188, fakt 162
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,413,149 2023-12-01 2023-12-05 38110160012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016001, Ap Min Brendshme, listepagese paga nentor 2023, nr i punonjesve plan 188, fakt 162
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 30,000 2023-12-01 2023-12-05 38510160012023 Ndihme ekonomike 1016001, Ap Min Brendshme, listepagese ndihme financiare dt 01.12.2023, urdher nr 193 dt 22.11.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 464,006 2023-12-01 2023-12-05 38010160012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016001, Ap Min Brendshme, listepagese paga nentor 2023, nr i punonjesve plan 188, fakt 162
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 15,000 2023-11-22 2023-12-05 37410160012023 Te tjera transferta tek individet 1016001, Ap Min Brendshme, perfitim financiar per sherbim transporti, m/tetor 2023, Ligji nr 169/2013 dt 07.11.2013, listepagese dt 16.11.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 231,818 2023-12-01 2023-12-05 38410160012023 Shpenzime per honorare 1016001, Ap Min Brendshme, listepagese keshilltare te jashtem, m/nentor 2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 4,515,544 2023-12-01 2023-12-05 38310160012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016001, Ap Min Brendshme, listepagese paga nentor 2023, nr i punonjesve plan 188, fakt 162
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 45,000 2023-11-22 2023-12-05 37310160012023 Te tjera transferta tek individet 1016001, Ap Min Brendshme, perfitim financiar per sherbim transporti, m/tetor 2023, Ligji nr 169/2013 dt 07.11.2013, listepagese dt 16.11.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ONE ALBANIA Tirane 12,597 2023-11-16 2023-11-21 37110160012023 Sherbime telefonike 1016001, Ap Min Brendshme, shpenzime telefoni m/tetor 2023 fature nr 1551751 dt 04.11.2023, shkrese nr 16980 dt 09.11.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 58,992 2023-11-16 2023-11-21 37010160012023 Uje 1016001, Ap Min Brendshme, shpenzime ujesjellesi, tetor 2023, kontrate nr 411249 dt 16.01.2018, fature nr 128760 dt 05.11.2023 shkrese nr 16979 dt 09.11.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) KELVIN TRAVEL Tirane 127,200 2023-11-16 2023-11-21 36710160012023 Udhetim jashte shtetit 1016001, Ap Min Brendshme, shpenz udhetimi sherb jashte vendit, urdher nr 10875/2 dt 24.10.2023, UP nr 10875/3 dt 24.10.2023, ftese per oferte nr 10875/5 dt 24.10.2023, njoftim fituesi APP dt 24.10.2023, fature nr 1605 dt 24.10.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) Arena Resataurant & Catering Tirane 79,560 2023-11-16 2023-11-21 36810160012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1016001, Ap Min Brendshme, shpenz per pritje percjellje, program nr 11426/1 dt 30.10.2023, urdher nr 11426/2 dt 30.10.2023, fature nr 344 dt 02.11.2023, shkrese nr 11426/3 dt 03.11.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) DHIMITER VASI (K81310021J) Tirane 17,500 2023-11-16 2023-11-21 36510160012023 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 1016001, Ap Min Brendshme, blerje materiale te tjera (kartvizita), UP nr 11297/1 dt 24.10.2023, fature nr 1656 dt 26.10.2023, FH nr 35 dt 26.10.2023, prverbal dt 26.10.2023, shkrese nr 11297/2 dt 30.10.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ADRION Tirane 6,790 2023-11-16 2023-11-21 36610160012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1016001, Ap Min Brendshme, blerje dhurate per pritje percjellje, urdher nr 10656/2 dt 23.10.2023, UP nr 10656/3 dt 23.10.2023, fature nr 2758 dt 23.10.2023, FH nr 35 dt 23.10.2023, prverbal dt 23.10.2023, shkrese nr 10656/4 dt 27.10.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) OPERATORI I SISTEMIT TE SHPERNDARJES Tirane 383,745 2023-11-16 2023-11-21 36410160012023 Elektricitet 1016001, Ap Min Brendshme, shtese fuqie per vendosje impianti voltaik, kontrate A 107840, fature 1029 dt. 31.10.2023, shkrese nr 8871 dt 22.08.223, autorizim nr 8871/1 dt 03.10.2023, shkrese nr 11610 dt 31.10.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) Arena Resataurant & Catering Tirane 57,720 2023-11-16 2023-11-21 36910160012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1016001, Ap Min Brendshme, shpenz per pritje percjellje, program nr 11482/1 dt 27.10.2023, urdher nr 11482/2 dt 27.10.2023, fature nr 343 dt 02.11.2023, shkrese nr 11482/3 dt 03.11.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) LAJTHIZA INVEST Tirane 34,400 2023-11-06 2023-11-09 36310160012023 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 1016001, Ap Min Brend, blerje uje, UP nr8837/1 dt 21.08.2023, ftese per oferte nr 8837/3 dt 21.08.2023, njoftim fit APP dt22.08.2023,vazhdim kontr nr 8837/5dt28.08.2023fature nr1171 dt 20.10.2023,FH nr34 dt 20.10.2023, prverbal dt20.10.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,068,500 2023-11-06 2023-11-08 35710160012023 Sherbimet bankare 1016001, Ap Min Brendshme, dieta per sherbim jashte vendit, autorizim nr 16770 dt 06.11.2023, urdher nr 10875/2 dt 24.10.2023, euro 10.000, kursi 106.8
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ADELINA ALBRAHIMI Tirane 30,240 2023-11-06 2023-11-08 36010160012023 Sherbime te tjera 1016001, Ap Min Brendshme, shpenzim sherb perkthimi, program nr 8324/5 dt 18.08.2023, urdher nr 8324/6 dt 18.08.2023, kontrate nr 8324/15 dt 11.09.2023 fature nr 37 dt 09.10.2023, prverbal perkthimi, shkrese nr 8324/37 dt 16.10.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) DREJTORIA E SHERB TRUPIT DIPLOMAT Tirane 151,460 2023-11-06 2023-11-08 35910160012023 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 1016001, Ap Min Brendshme, shpenz per qiramarrjeambjentesh, kontrate nr 5396/7 dt 01.09.2023, prverbal dorezimi dt 01.09.2023, fature nr 453 dt 06.09.2023, shkrese nr 5396/11 dt 26.09.2023, m/shtator 2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 4,350 2023-11-06 2023-11-08 35810160012023 Sherbime te printimit dhe publikimit 1016001, Ap Min Brendshme, abonim ne shtyp, vazhdim marreveshje nr 13202/9 dt 03.07.2023, fature nr 582 dt 16.10.2023, shkrese nr 13202/13 dt 20.10.2023 (pagese me UB)
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) KELVIN TRAVEL Tirane 36,800 2023-11-06 2023-11-08 36110160012023 Udhetim jashte shtetit 1016001, Ap Min Brendshme, shpenz udhetimi sherb jashte vendit, urdher nr 11095/1 dt 20.10.2023, UP nr 11095/2 dt 20.10.2023, ftese per oferte nr 11095/4 dt 20.10.2023, njoftim fituesi APP dt 20.10.2023, fature nr 1597 dt 20.10.2023
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave