Transaksion Thesari 2019- Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) (Mbi 1,992 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 2,296,448,340.00 1,992 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) FIQIRI HYSA / TIRANE Tirane 12,500 2023-01-24 2023-01-30 45510160012022 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1016001,shpenzim per sherbim punime xhami, UP nr 13273/1dt 01.12.2022, fature nr 2699 dt 23.12.2022, prverbal dt 23.12.2022 shkrese nr 13273/3 dt 28.12.2022
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 12,500 2023-01-23 2023-01-26 1710160012023 Te tjera transferta tek individet 1016001, Ap Min Brendshme, shpenzime telefoni m/dhjetor 2022 fature nr 175816 dt 04.01.2023, VKM nr 673 dt 02.09.2020
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 6,934 2023-01-20 2023-01-26 46710160012022 Te tjera transferta tek individet 1016001, Ap Min Brendshme, kompensim shpenzime telefoni, VKM nr 673 dt 02.09.2020, permbledhese faturash dt 30.12.2022
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) InfoSoft Office Tirane 553,200 2023-01-20 2023-01-26 47010160012022 Kancelari 1016001, Ap Min Brendshme, blerje leter, UP nr143/2 dt13.06.2022, njoftim fituesi nr143/12 dt 09.08.2022 marrev kuader nr143/14 dt 26.09.2022, kontr nr10126/3dt 2.12.2022 fat nr 17041dt 09.12.2022,FH nr44 dt 09.12.2022prverbal dt 09.12.2022
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) InfoSoft Office Tirane 2,212,800 2023-01-20 2023-01-26 47110160012022 Kancelari 1016001, Ap Min Brend, blerje leter GJC, UP nr143/2 dt13.06.2022, njoftim fituesi nr143/12 dt 09.08.2022 marrev kuader nr143/14 dt 26.09.2022, kontr nr12894/1dt15.12.2022 fat nr 17711dt 21.12.2022,FH nr46 dt 21.12.2022prverbal dt 21.12.2022
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) InfoSoft Office Tirane 2,414,490 2023-01-20 2023-01-26 47210160012022 Kancelari 1016001, Ap Min Brend, blerje kancelari, UP nr123/1 dt15.04.2022, njoftim fituesi nr123/10 dt 01.08.2022 marrev kuader nr123/19 dt 27.09.2022, kontr nr10124/3dt 2.12.2022 fat nr 17614dt 20.12.2022,FH nr45 dt 20.12.2022prverbal dt 20.12.2022
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 14,520 2023-01-23 2023-01-26 1610160012023 Uje 1016001, Ap Min Brendshme, shpenzime ujesjellesi, dhjetor 2022, kontrate nr 411249 dt 16.01.2018, fature nr 44525 dt 07.01.2023 shkrese nr 263 dt 11.01.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 12,345 2023-01-23 2023-01-26 1510160012023 Sherbime telefonike 1016001, Ap Min Brendshme, shpenzime telefoni, dhjetor 2022, nr klienti 3100001692441, fature nr 156185 dt 07.01.2023 shkrese nr 262 dt 11.01.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,336 2023-01-20 2023-01-26 46810160012022 Te tjera transferta tek individet 1016001, Ap Min Brendshme, kompensim shpenzime telefoni, VKM nr 673 dt 02.09.2020, permbledhese faturash dt 30.12.2022
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 36,100 2023-01-20 2023-01-26 46610160012022 Te tjera transferta tek individet 1016001, Ap Min Brendshme, kompensim shpenzime telefoni, VKM nr 673 dt 02.09.2020, permbledhese faturash dt 30.12.2022
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 8,160 2023-01-20 2023-01-26 46910160012022 Te tjera transferta tek individet 1016001, Ap Min Brendshme, kompensim shpenzime telefoni, VKM nr 673 dt 02.09.2020, permbledhese faturash dt 30.12.2022
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,089,329 2023-01-13 2023-01-20 45910160012022 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001, Ap Min Brendshme pagese vendime gjyqesore, periudha 01.01-31.12.2022, VGJ nr 3434 dt 25.06.2015, VGJ Apeli nr 1450 dt 01.06.2016 memo nr 13469 dt 29.12.2022
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) DORIAN SKENDI Tirane 1,138,079 2023-01-13 2023-01-20 46110160012022 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001, Ap Min Brendshme pagese vendime gjyqesore A Nezaj, periudha 01.01-31.12.2022, VGJ nr 758 dt 22.02.2016, VGJ Apeli nr 2362 dt 12.06.2018 shkrese permbarimi nr 940 dt 20.12.2022, memo nr 13469 dt 29.12.2022
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) Zyra e Permbarimit Privat Strati Tirane 3,989,985 2023-01-13 2023-01-20 46410160012022 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001, Ap Min Brendshme pagese vendime gjyqesore A Kapo, periudha 01.12.2017-31.12.2022, VGJ nr 858 dt 24.02.2015, VGJ Larte nr 358/1 dt 26.04.2021 shkrese permb nr 5746 dt 28.12.2022, memo nr 13469 dt 29.12.2022 fature nr 544 dt 28.12.22
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 923,903 2023-01-13 2023-01-20 46210160012022 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001, Ap Min Brendshme pagese vendime gjyqesore B Bistri, periudha 01.01-31.12.2022, VGJ nr 8205 dt 29.09.2008, VGJ Apeli nr 87 dt 26.01.2010 shkrese permbarimi nr 13402 dt 13.12.2022, memo nr 13469 dt 29.12.2022
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) Admir Beqiri (M11530012T) Tirane 1,167,200 2023-01-13 2023-01-20 46310160012022 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001, Ap Min Brendshme pagese vendime gjyqesore B Rica, VGJ nr 6544 dt 17.11.2014, VGJ Apeli nr 4511 dt 15.12.2016, memo nr 13469 dt 29.12.2022
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) "B.S.E Bailiff Service Executive" Tirane 854,061 2023-01-13 2023-01-20 46010160012022 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001, Ap Min Brendshme pagese vendime gjyqesore R Ahmetcenaj, periudha 01.01-31.12.2022, VGJ nr 832 dt 03.03.2014, VGJ Apeli nr 467 dt 04.03.2016 shkrese permbarimi nr 2 memo nr 13469 dt 29.12.2022
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) Arlond Kërmaj Tirane 5,014,533 2023-01-13 2023-01-20 46510160012022 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001, Ap Min Brendshme pagese vendime gjyqesore G Mani, periudha 08.10.2014-31.12.2022, VGJ nr 127 dt 21.01.2015, VGJ Larte nr 1504 dt 31.05.2022 shkrese permb nr 747, memo nr 13469 dt 29.12.2022
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) "P I R R O" Tirane 4,500 2023-01-12 2023-01-19 45110160012022 Shpenzime per pritje e percjellje 1016001, Ap Min Brendshme, shpenz per pritje percj, urdher nr 7527/13 dt 01.12.2022, UP nr 7527/14 dt 01.12.2022, fature nr 407 dt 01.12.2022 FH nr 42 dt 01.12.2022, prverbal dt 01.12.2022, shkrese nr 7527/16 dt 23.12.2022
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) COMFORT Tirane 43,525 2023-01-12 2023-01-19 45010160012022 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 1016001,Ap MB sherb miremb sist kondic, UP nr 6273/1dt 13.06.2022,Ftese per oferte nr 6273/3 dt13.06.2022, njoft fituesi APP dt 14.06.2022 vazhdimkontr 6273/4 dt 20.06.2022, fature nr 265 dt 28.12.2022, prverbal dt 28.12.2022 (pagese me UB)
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) DIGIT-ALB SHA Tirane 20,400 2023-01-12 2023-01-19 45210160012022 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1016001, Ap Min Brendshme, shpenz per sherbim riabonimi televiziv, kerkese nr 12975 dt 16.12.2022, fature nr 5026 dt 21.12.2022, shkrese nr 12975/1 dt 28.12.2022
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 79,670 2023-01-12 2023-01-19 45610160012022 Te tjera transferta tek individet 1016001, Ap Min Brendshme pagese pjesemarrje ne komision, VKM nr 656 dt 31.10.20218, shkrese nr 215 dt 19.12.2022
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 63,750 2023-01-12 2023-01-19 45710160012022 Te tjera transferta tek individet 1016001, Ap Min Brendshme pagese pjesemarrje ne komision, VKM nr 656 dt 31.10.20218, shkrese nr 215 dt 19.12.2022
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 63,750 2023-01-12 2023-01-19 45810160012022 Te tjera transferta tek individet 1016001, Ap Min Brendshme pagese pjesemarrje ne komision, VKM nr 656 dt 31.10.20218, shkrese nr 215 dt 19.12.2022
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ARTEO 2018 Tirane 394,200 2023-01-12 2023-01-19 45410160012022 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 1016001,blerje materiale per ndricim, UP nr 12974/1dt 16.12.2022,Ftese per oferte nr 12974/3 dt 16.12.2022, njoftim fituesi APP dt 19.12.2022 fature nr 207 dt 28.12.2022, FH nr 47dt 28.12.2022 prverbal dt 28.12.2022 shkrese nr 12974/5dt 30
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 62,030 2023-01-12 2023-01-19 44910160012022 Posta dhe sherbimi korrier 1016001, Ap Min Brendshme sherbim postar, dhjetor 2022, fature nr 5571 dt 29.12.2022 shkrese nr 13502 dt 30.12.2022
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 40,000 2023-01-09 2023-01-11 44710160012022 Shpenzime për mbështetje financiare të menjëhershme të punonjësve për zbutjen e impaktit të krizës. 1016001, Komisioni i Jashtem i Vleresimit, Min Brendshme, listepagese mbeshtetje financiare per zbutjen e impaktit te krizes, VKM nr 898 dt 29.12.2022
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 390,000 2023-01-09 2023-01-11 44110160012022 Shpenzime për mbështetje financiare të menjëhershme të punonjësve për zbutjen e impaktit të krizës. 1016001, Ap Min Brendshme, listepagese mbeshtetje financiare per zbutjen e impaktit te krizes, VKM nr 898 dt 29.12.2022
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 951,700 2023-01-10 2023-01-11 1410160012023 Udhetim jashte shtetit 1016001, Ap Min Brendshme, dieta per sherbim jashte vendit, autorizim nr 183 dt 10.01.2023, urdher nr 109/1 dt 09.01.2023, eur 8.000, kursi 118.9
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 350,000 2023-01-09 2023-01-11 44210160012022 Shpenzime për mbështetje financiare të menjëhershme të punonjësve për zbutjen e impaktit të krizës. 1016001, Ap Min Brendshme, listepagese mbeshtetje financiare per zbutjen e impaktit te krizes, VKM nr 898 dt 29.12.2022
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 50,000 2023-01-09 2023-01-11 44410160012022 Shpenzime për mbështetje financiare të menjëhershme të punonjësve për zbutjen e impaktit të krizës. 1016001, Ap Min Brendshme, listepagese mbeshtetje financiare per zbutjen e impaktit te krizes, VKM nr 898 dt 29.12.2022
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 100,000 2023-01-09 2023-01-11 44610160012022 Shpenzime për mbështetje financiare të menjëhershme të punonjësve për zbutjen e impaktit të krizës. 1016001, Komisioni i Jashtem i Vleresimit, Min Brendshme, listepagese mbeshtetje financiare per zbutjen e impaktit te krizes, VKM nr 898 dt 29.12.2022
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 40,000 2023-01-09 2023-01-11 44310160012022 Shpenzime për mbështetje financiare të menjëhershme të punonjësve për zbutjen e impaktit të krizës. 1016001, Ap Min Brendshme, listepagese mbeshtetje financiare per zbutjen e impaktit te krizes, VKM nr 898 dt 29.12.2022
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 30,000 2023-01-09 2023-01-11 44810160012022 Shpenzime për mbështetje financiare të menjëhershme të punonjësve për zbutjen e impaktit të krizës. 1016001, Komisioni i Jashtem i Vleresimit, Min Brendshme, listepagese mbeshtetje financiare per zbutjen e impaktit te krizes, VKM nr 898 dt 29.12.2022
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 880,000 2023-01-09 2023-01-11 44010160012022 Shpenzime për mbështetje financiare të menjëhershme të punonjësve për zbutjen e impaktit të krizës. 1016001, Ap Min Brendshme, listepagese mbeshtetje financiare per zbutjen e impaktit te krizes, VKM nr 898 dt 29.12.2022
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 50,000 2023-01-09 2023-01-11 44510160012022 Shpenzime për mbështetje financiare të menjëhershme të punonjësve për zbutjen e impaktit të krizës. 1016001, Komisioni i Jashtem i Vleresimit, Min Brendshme, listepagese mbeshtetje financiare per zbutjen e impaktit te krizes, VKM nr 898 dt 29.12.2022
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) COMFORT Tirane 368,160 2022-12-29 2023-01-10 43910160012022 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 1016001,Ap MB, sherb miremb sist kondic, UP nr 6273/1dt 13.06.2022,Ftese per oferte nr 6273/3 dt 13.06.2022, njoftim fituesi APP dt 14.06.2022 kontrate 6273/4 dt 20.06.2022, fature nr 110 dt 30.07.2022, prverbal dt 01.07.2022 (pagese me UB)
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 153,000 2023-01-05 2023-01-06 1010160012023 Shpenzime per honorare 1016001, Ap Min Brendshme, listepagese keshilltare te jashtem, m/dhjetor 2022
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 451,478 2023-01-05 2023-01-06 0710160012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016001, Komisioni i Jashtem i Vleresimit, Min Brendshme, paga dhjetor 2022, VKM nr 14 dt 16.01.2019 nr i punonjesve plan 30, fakt 22
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,111,521 2023-01-05 2023-01-06 0310160012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016001, Ap Min Brendshme, listepagese paga dhjetor 2022, nr i punonjesve plan 188, fakt 160
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave