Transaksion Thesari 2019- Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) (Mbi 1,992 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 2,296,448,340.00 1,992 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 14,436 2023-05-10 2023-05-15 13010160012023 Te tjera transferta tek individet 1016001, Ap Min Brendshme, kompensim shpenzime telefoni, VKM nr 673 dt 02.09.2020, permbledhese faturash dt 10.05.2023, listepagese dt 10.05.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 35,000 2023-05-10 2023-05-15 12810160012023 Te tjera transferta tek individet 1016001, Ap Min Brendshme, kompensim shpenzime telefoni, VKM nr 673 dt 02.09.2020, permbledhese faturash dt 10.05.2023, listepagese dt 10.05.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 72,900 2023-05-11 2023-05-15 13610160012023 Udhetim jashte shtetit 1016001, Ap Min Brendshme, shpenz udhetimi sherb jashte vendit, urdher nr 3542/1 dt 30.03.2023, UP nr 3542/2 dt 30.03.2023, ftese per oferte nr 3542/4 dt 30.03.2023, njoftim fituesi APP dt 30.03.2023, fature nr 116 dt 30.03.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ONE ALBANIA Tirane 12,078 2023-05-11 2023-05-15 13410160012023 Sherbime telefonike 1016001, Ap Min Brendshme, shpenzime telefoni m/prill 2023 fature nr 846302 dt 04.05.2023, shkrese nr 4939 dt 05.05.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) Ada Enesi Tirane 214,500 2023-05-11 2023-05-15 13510160012023 Sherbime te tjera 1016001, Ap Min Brendshme, shpenzim sherbim perkthimi, memo nr 2333/2 dt 15.03.2023, kontrate nr 2333/3 dt 30.03.2023 fature nr 9 dt 13.04.2023, akt dorezimi nr 2333/4 dt 13.04.2023, shkrese nr 2333/5 dt 13.04.2023, nr 2333/6 dt 14.04.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 112,440 2023-05-11 2023-05-15 13310160012023 Uje 1016001, Ap Min Brendshme, shpenzime ujesjellesi, prill 2023, kontrate nr 411249 dt 16.01.2018, fature nr 133806 dt 04.05.2023 shkrese nr 4922 dt 05.05.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 5,936 2023-05-10 2023-05-15 12910160012023 Te tjera transferta tek individet 1016001, Ap Min Brendshme, kompensim shpenzime telefoni, VKM nr 673 dt 02.09.2020, permbledhese faturash dt 10.05.2023, listepagese dt 10.05.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 54,580 2023-05-11 2023-05-15 13210160012023 Posta dhe sherbimi korrier 1016001, Ap Min Brendshme, shpenzime per sherbim postar m/prill 2023, fature nr 7566 dt 04.05.2023, shkrese nr 4921 dt 05.05.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,044,056 2023-05-11 2023-05-15 13710160012023 Organizatat nderkombetare te tjera 1016001, Ap Min Brendshme, pag kontribut financiar IOM detyrime te meparshme, VKM 604 dt 20.10.2021, nr 400 dt 19.06.20219, urdher nr 9 dt 26.01.2023, note verbale, shkrese nr 1260 dt 30.01.2023,nr 2271 dt17.02.2023,nr 2003/1 dt 24.02.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 2,300 2023-05-10 2023-05-15 13110160012023 Te tjera transferta tek individet 1016001, Ap Min Brendshme, kompensim shpenzime telefoni, VKM nr 673 dt 02.09.2020, permbledhese faturash dt 10.05.2023, listepagese dt 10.05.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTERSIG VIENNA INSURANCE GROUP Tirane 995,500 2023-05-11 2023-05-15 13810160012023 Shpenzime per sigurimin e ndertesave dhe te tjera kosto sigurimi te ngjashme 1016001, Ap Min Brendshme, shpenz per sigurimin e nderteses dhe aseteve, UP nr 4588/1 dt 26.04.2023, ftese per oferte nr 4588/3 dt 26.04.2023, njoftim fituesi APP dt 27.04.2023, fature nr 505 dt 02.05.2023 police per sigurimin nr 0065575
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 5,350 2023-05-03 2023-05-11 12310160012023 Sherbime te printimit dhe publikimit 1016001, Ap Min Brendshme, abonim ne shtyp, vazhdim marreveshje nr 9320/4 dt 27.05.2022, fature nr 198 dt 04.04.2023, shkrese nr 4122 dt 12.04.2023 (pagese me UB)
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) COMFORT Tirane 22,515 2023-05-03 2023-05-11 12410160012023 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 1016001,Ap MB sherb miremb sist kondic, UP nr 6273/1dt 13.06.2022,Ftese per oferte nr 6273/3 dt13.06.2022, njoft fituesi APP dt 14.06.2022vazhdim kontr 6273/4 dt 20.06.2022, fature nr 61 dt 31.03.2023, prverbal dt 31.03.2023 (pagese me UB)
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 55,636 2023-05-02 2023-05-11 12210160012023 Shpenzime per honorare 1016001, Ap Min Brendshme, listepagese keshilltare te jashtem, m/prill 2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) IdentiTek Tirane 20,000,000 2023-05-04 2023-05-11 12610160012023 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese 1016001, Ap Min Brendshme, pagese transferte fondi sipas VKM-se nr 80 dt 14.02.2023, shkrese nr 913/14 dt 31.03.2023, nr 913/16 dt 05.04.2023, kerkese nr 4590 dhe nr 4590/1 dt 27.04.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 3,237,731 2023-05-02 2023-05-03 12010160012023 Paga neto e punonjësve me kontratë të përkohshme mbi numrin organik 1016001, Ap Min Brendshme, listepagese paga prill 2023, nr i punonjesve plan 188, fakt 162, nr punonjesve me kontrate 1
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 352,715 2023-05-02 2023-05-03 11710160012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016001, Ap Min Brendshme, listepagese paga prill 2023, nr i punonjesve plan 188, fakt 162
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,864,631 2023-05-02 2023-05-03 11610160012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016001, Ap Min Brendshme, listepagese paga prill 2023, nr i punonjesve plan 188, fakt 162, nr punonjesve me kontrate 4
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 153,000 2023-05-02 2023-05-03 12110160012023 Shpenzime per honorare 1016001, Ap Min Brendshme, listepagese keshilltare te jashtem, m/prill 2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 163,795 2023-05-02 2023-05-03 11910160012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016001, Ap Min Brendshme, listepagese paga prill 2023, nr i punonjesve plan 188, fakt 162
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,057,034 2023-05-02 2023-05-03 11810160012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016001, Ap Min Brendshme, listepagese paga prill 2023, nr i punonjesve plan 188, fakt 162
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 71,340 2023-04-26 2023-05-02 11510160012023 Udhetim jashte shtetit 1016001, Ap Min Brendshme, shpenz udhetimi sherb jashte vendit, urdher nr 3600/1 dt 31.03.2023, UP nr 3600/2 dt 31.03.2023, ftese per oferte nr 3600/4 dt 31.03.2023, njoftim fituesi APP dt 31.03.2023, fature nr 331 dt 31.03.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ONE ALBANIA Tirane 12,789 2023-04-20 2023-05-02 10110160012023 Sherbime telefonike 1016001, Ap Min Brendshme, shpenzime telefoni m/mars 2023 fature nr 744034 dt 04.04.2023, shkrese nr 4121 dt 12.04.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 15,000 2023-04-26 2023-05-02 11010160012023 Te tjera transferta tek individet 1016001, Ap Min Brendshme, perfitim financiar per sherbim transporti, m/mars 2023, Ligji nr 169/2013 dt 07.11.2013, listepagese dt 26.04.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 50,000 2023-04-26 2023-05-02 11110160012023 Ndihme ekonomike 1016001, Ap Min Brendshme, listepagese ndihme financiare dt 26.04.2023, urdher nr 50 dt 24.04.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 48,870 2023-04-26 2023-05-02 11210160012023 Shpenzime per honorare 1016001, Ap Min Brendshme, listepagese pjesemarrje ne komision, dt 26.04.2023, shkrese nr 69 dt 31.03.2023, VKM nr 656 dt 31.10.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 216,660 2023-04-26 2023-05-02 10510160012023 Udhetim i brendshem 1016001, Ap Min Brendshme, listepagese dieta dt 24.04.2023, program nr 2989/1 dt 16.03.2023, plan pune nr 3747 dt 04.04.2023, nr 2764 dt 09.03.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 49,500 2023-04-26 2023-05-02 10610160012023 Udhetim i brendshem 1016001, Ap Min Brendshme, listepagese dieta dt 24.04.2023, plan pune nr 3747 dt 04.04.2023, nr 2803 dt 10.03.2023, nr 3858 dt 06.04.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 148,276 2023-04-20 2023-05-02 10210160012023 Elektricitet 1016001, Ap Min Brendshme, energji elektrike m/mars 2023, kontrate A 107840, fature 447960025 dt. 31.03.2023, shkrese nr 4123 dt 12.04.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 276,141 2023-04-20 2023-05-02 10310160012023 Elektricitet 1016001, Ap Min Brendshme, energji elektrike m/mars 2023, kontrate A 107843, fature 448008719 dt. 28.03.2023, shkrese nr 4123 dt 12.04.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 38,250 2023-04-26 2023-05-02 11310160012023 Shpenzime per honorare 1016001, Ap Min Brendshme, listepagese pjesemarrje ne komision, dt 26.04.2023, shkrese nr 69 dt 31.03.2023, VKM nr 656 dt 31.10.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 272,260 2023-04-20 2023-05-02 10410160012023 Elektricitet 1016001, Ap Min Brendshme, energji elektrike m/mars 2023, kontrate A 107841, fature 448014891 dt. 31.03.2023, shkrese nr 4123 dt 12.04.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 109,000 2023-04-26 2023-05-02 10810160012023 Udhetim jashte shtetit 1016001, Ap Min Brendshme, shpenz udhetimi sherb jashte vendit, urdher nr 3564/2 dt 30.03.2023, UP nr 3564/3 dt 31.03.2023, ftese per oferte nr 3564/5 dt 31.03.2023, njoftim fituesi APP dt 31.03.2023, fature nr 332 dt 31.03.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 45,000 2023-04-26 2023-05-02 10910160012023 Te tjera transferta tek individet 1016001, Ap Min Brendshme, perfitim financiar per sherbim transporti, m/mars 2023, Ligji nr 169/2013 dt 07.11.2013, listepagese dt 26.04.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 27,500 2023-04-26 2023-05-02 10710160012023 Udhetim i brendshem 1016001, Ap Min Brendshme, listepagese dieta dt 24.04.2023, program nr 3000/1 dt 16.03.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 38,250 2023-04-26 2023-05-02 11410160012023 Shpenzime per honorare 1016001, Ap Min Brendshme, listepagese pjesemarrje ne komision, dt 26.04.2023, shkrese nr 69 dt 31.03.2023, VKM nr 656 dt 31.10.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) XH - N - SH GROUP Tirane 598,440 2023-04-12 2023-04-20 9910160012023 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 1016001, Ap Min Brendshme, blerje materiale per pastrim, UP nr 2790/1 dt 10.03.2023, ftese per oferte nr 2790/2 dt 10.03.2023, njoftim fituesi APP dt 13.03.2023, fature nr 21 dt 20.03.2023, FH nr 9 dt 20.03.2023, prverbal dt 20.03.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ADRION Tirane 9,500 2023-04-12 2023-04-20 9610160012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1016001, Ap Min Brendshme, blerje per pritje percjellje, UP nr 3033/6 dt 21.03.2023, fature nr 665 dt 21.03.2023, FH nr 10 dt 21.03.2023, prverbal dt 21.03.2023, shkrese nr 3033/7 dt 28.03.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 70,430 2023-04-12 2023-04-20 9710160012023 Posta dhe sherbimi korrier 1016001, Ap Min Brendshme, shpenzime per sherbim postar m/mars 2023, fature nr 6856 dt 05.04.2023, shkrese nr 3903 dt 06.04.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 87,360 2023-04-12 2023-04-20 9810160012023 Uje 1016001, Ap Min Brendshme, shpenzime ujesjellesi, mars 2023, kontrate nr 411249 dt 16.01.2018, fature nr 29932 dt 03.04.2023 shkrese nr 3826 dt 05.04.2023
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave