Transaksion Thesari 2019- Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) (Mbi 2,496 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 2,730,787,151.00 2,496 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 55,000 2024-04-11 2024-04-17 12410160012024 Udhetim i brendshem 1016001, Ap Min Brendshme, listepagese dieta dt 05.04.2024, program nr 1077/2 dt 26.02.2024, plan pune nr 2592/2 dt 01.03.2024
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 225,500 2024-04-11 2024-04-17 12510160012024 Udhetim i brendshem 1016001, Ap Min Brendshme, listepagese dieta dt 05.04.2024, program nr 1078/2 dt 26.02.2024, plan kontrolli nr 22337 dt 07.03.2024
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 30,000 2024-04-11 2024-04-17 12110160012024 Ndihme ekonomike 1016001, Ap Min Brendshme, listepagese ndihme financiare dt 09.04.2024, urdher nr 62 dt 28.03.2024
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 30,000 2024-04-11 2024-04-17 12210160012024 Ndihme ekonomike 1016001, Ap Min Brendshme, listepagese ndihme financiare dt 11.04.2024, urdher nr 370 dt 08.04.2024
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 647,500 2024-04-11 2024-04-17 12310160012024 Udhetim i brendshem 1016001, Ap Min Brendshme, listepagese dieta dt 05.04.2024, plan kontrolli nr 2337 dt 07.03.2024, plan pune nr 878 dt 23.01.2024, program nr 1078/2 dt 26.02.2024
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) LAJTHIZA INVEST Tirane 35,280 2024-04-11 2024-04-17 12710160012024 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 1016001, Ap Min Brendshme, blerje uje, UP nr 2288/2 dt 23.02.2024, ftese per oferte nr 2288/4 dt 23.02.2024, njoftim fituesi APP dt 27.02.2024, kontr nr 2288/7 dt 04.03.2024,fature nr 419dt 13.03.2024FH nr 4 dt 13.03.2024 prverbal dt 13.03.
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 110,000 2024-04-04 2024-04-11 11510160012024 Udhetim jashte shtetit 1016001, Ap Min Brendshme, shpenz udhetimi sherb jashte vendit, urdher nr 823/4 dt 07.03.2024, UP nr 823/5 dt 07.03.2024, ftese per oferte nr 823/7 dt 07.03.2024, njoftim fituesi APP dt 07.03.2024, fature nr 143 dt 07.03.2024
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 36,500 2024-04-04 2024-04-11 11710160012024 Udhetim jashte shtetit 1016001, Ap Min Brendshme, shpenz udhetimi sherb jashte vendit, urdher nr 2845/2 dt 13.03.2024, UP nr 2845/3 dt 13.03.2024, ftese per oferte nr 2845/5 dt 13.03.2024, njoftim fituesi APP dt 13.03.2024, fature nr 171 dt 13.03.2024
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) SPIRIT TRAVEL & TOURS Tirane 119,600 2024-04-04 2024-04-11 11610160012024 Udhetim jashte shtetit 1016001, Ap Min Brendshme, shpenz udhetimi sherb jashte vendit, urdher nr 505/4 dt 07.03.2024, UP nr 505/5 dt 07.03.2024, ftese per oferte nr 505/7 dt 07.03.2024, njoftim fituesi APP dt 07.03.2024, fature nr 284 dt 07.03.2024
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) KELVIN TRAVEL Tirane 150,800 2024-04-04 2024-04-11 11810160012024 Udhetim jashte shtetit 1016001, Ap Min Brendshme, shpenz udhetimi sherb jashte vendit, urdher nr 2568/2 dt 18.03.2024, UP nr 2568/3 dt 18.03.2024, ftese per oferte nr 2568/5 dt 18.03.2024, njoftim fituesi APP dt 18.03.2024, fature nr 348 dt 18.03.2024
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) SULOLLARI-KLIMA Tirane 44,425 2024-04-04 2024-04-11 11410160012024 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 1016001, Ap Min Brend, sherbim miremb sistem kondicion,UP nr 8882/1 dt 22.08.2023, ftese per oferte nr 8882/3 dt 22.08.2023, njoftim fit APP dt 23.08.2023, vazhdim kontr nr8882/5 dt 28.08.2023fature nr 59 dt 29.02.2024,prverbal dt29.02.2024
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) NONA Tirane 73,500 2024-03-26 2024-04-04 10210160012024 Shpenzime per pritje e percjellje 1016001, Ap Min Brendshme, shpenzime per pritje percjellje , program nr 2686/2 dt 05.03.2024, urdher nr 2686/3 dt 05.03.2024, fature nr 147 dt 06.03.2024, shkrese nr 2686/4 dt 18.03.2024
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 125,680 2024-03-26 2024-04-04 9810160012024 Elektricitet 1016001, Ap Min Brendshme, energji elektrike m/shkurt 2024, kontrate A 107840, fature 462438298 dt. 29.02.2024, shkrese nr 3257 dt 20.03.2024
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 340 2024-03-26 2024-04-04 9910160012024 Elektricitet 1016001, Ap Min Brendshme, energji elektrike m/shkurt 2024, kontrate A 107843, fature 462730342 dt. 29.02.2024, shkrese nr 3257 dt 20.03.2024
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 5,006 2024-03-28 2024-04-04 10310160012024 Elektricitet 1016001, Ap Min Brendshme, kontrate C047287,energji elektrike m/shkurt 2024, fature 462653646 dt. 28.02.2024, shkrese nr 312 dt 18.03.2024
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 1,972 2024-03-28 2024-04-04 10410160012024 Elektricitet 1016001, Ap Min Brendshme, kontrate C047280,energji elektrike m/shkurt 2024, fature 462024420 dt. 28.02.2024, shkrese nr 312 dt 18.03.2024
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) InfoSoft Office Tirane 1,106,400 2024-03-26 2024-04-04 9710160012024 Kancelari 1016001, Ap Min Brendshme, blerje leter per DPGJC,UP nr143/2 dt 13.06.2022,njoft fit nr143/12dt09.08.2022,marrev kuader nr14/56dt11.04.2022,kontr 18702/2dt15.01.2024 fat nr 2197 dt 12.02.2024,FH nr 2 dt 12.02.2024,prverbal dt 12.02.2024
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) Arena Resataurant & Catering Tirane 342,000 2024-03-26 2024-04-04 10110160012024 Shpenzime per pritje e percjellje 1016001, Ap Min Brendshme, shpenzime per pritje percjellje , program nr 2435/2 dt 01.03.2024, urdher nr 2435/3 dt 01.03.2024, fature nr 66 dt 06.03.2024, shkrese nr 2435/4 dt 20.03.2024
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 312,580 2024-03-26 2024-04-04 10010160012024 Elektricitet 1016001, Ap Min Brendshme, energji elektrike m/shkurt 2024, kontrate A 107841, fature 462765932 dt. 29.02.2024, shkrese nr 3257 dt 20.03.2024
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 204,019 2024-04-02 2024-04-03 10810160012024 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016001, Ap Min Brendshme, listepagese paga mars 2024, nr i punonjesve plan 188, fakt 159, nr punonjesve me kontrate 9 shkrese MF nr 20012/106 dt 09.02.2024, nr 512/1 dt 24.01.2024
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 102,000 2024-04-02 2024-04-03 11210160012024 Shpenzime per honorare 1016001, Ap Min Brendshme, listepagese keshilltare te jashtem, m/mars 2024
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,434,632 2024-04-02 2024-04-03 10710160012024 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016001, Ap Min Brendshme, listepagese paga mars 2024, nr i punonjesve plan 188, fakt 159, nr punonjesve me kontrate 9 shkrese MF nr 20012/106 dt 09.02.2024, nr 512/1 dt 24.01.2024
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 325,878 2024-04-02 2024-04-03 10610160012024 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016001, Ap Min Brendshme, listepagese paga mars 2024, nr i punonjesve plan 188, fakt 159, nr punonjesve me kontrate 9 shkrese MF nr 20012/106 dt 09.02.2024, nr 512/1 dt 24.01.2024
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 51,641 2024-04-02 2024-04-03 11310160012024 Te tjera transferta tek individet 1016001, Ap Min Brendshme, kompensim shpenzime telefoni, VKM nr 673 dt 02.09.2020, permbledhese faturash dt 20.03.2024, listepagese dt 20.03.2024
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 102,000 2024-04-02 2024-04-03 11110160012024 Shpenzime per honorare 1016001, Ap Min Brendshme, listepagese keshilltare te jashtem, m/mars 2024
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 8,131,883 2024-04-02 2024-04-03 10510160012024 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016001, Ap Min Brendshme, listepagese paga mars 2024, nr i punonjesve plan 188, fakt 159, nr punonjesve me kontrate 9 shkrese MF nr 20012/106 dt 09.02.2024, nr 512/1 dt 24.01.2024
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 134,455 2024-04-02 2024-04-03 11010160012024 Shpenzime per honorare 1016001, Ap Min Brendshme, listepagese keshilltare te jashtem, m/mars 2024
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 5,196,136 2024-04-02 2024-04-03 10910160012024 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016001, Ap Min Brendshme, listepagese paga mars 2024, nr i punonjesve plan 188, fakt 159, nr punonjesve me kontrate 9 shkrese MF nr 20012/106 dt 09.02.2024, nr 512/1 dt 24.01.2024
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 14,963 2024-03-21 2024-03-28 9110160012024 Te tjera transferta tek individet 1016001, Ap Min Brendshme, kompensim shpenzime telefoni, VKM nr 673 dt 02.09.2020, permbledhese faturash dt 20.03.2024, listepagese dt 20.03.2024
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 50,000 2024-03-21 2024-03-28 8610160012024 Ndihme ekonomike 1016001, Ap Min Brendshme, listepagese ndihme financiare dt 20.03.2024, urdher nr 53 dt 05.03.2024
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 97,548 2024-03-21 2024-03-28 9310160012024 Uje 1016001, Ap Min Brendshme, shpenzime ujesjellesi m/shkurt 2024, kontrate nr 411249 dt 16.01.2018, fature nr 44921 dt 04.03.2024, shkrese nr 2922 dt 11.03.2024
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 1,993 2024-03-21 2024-03-28 9210160012024 Te tjera transferta tek individet 1016001, Ap Min Brendshme, kompensim shpenzime telefoni, VKM nr 673 dt 02.09.2020, permbledhese faturash dt 20.03.2024, listepagese dt 20.03.2024
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 45,000 2024-03-21 2024-03-28 8710160012024 Te tjera transferta tek individet 1016001, Ap Min Brendshme, perfitim financiar per sherbim transporti, m/shkurt 2024, Ligji nr 169/2013 dt 07.11.2013, listepagese dt 20.03.2024
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 264 2024-03-21 2024-03-28 9510160012024 Posta dhe sherbimi korrier 1016001, Ap Min Brendshme, shpenzime per sherbim poste sekrete m/shkurt 2024, fature nr 98 dt 01.03.2024, shkrese nr 2921 dt 11.03.2024
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 15,000 2024-03-21 2024-03-28 8810160012024 Te tjera transferta tek individet 1016001, Ap Min Brendshme, perfitim financiar per sherbim transporti, m/shkurt 2024, Ligji nr 169/2013 dt 07.11.2013, listepagese dt 20.03.2024
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ONE ALBANIA Tirane 12,045 2024-03-21 2024-03-28 9410160012024 Sherbime telefonike 1016001, Ap Min Brendshme, shpenzime telefoni m/shkurt 2024, fature nr 329392 dt 05.03.2024, shkrese nr 3004 dt 12.03.2024
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 17,767 2024-03-21 2024-03-28 9010160012024 Te tjera transferta tek individet 1016001, Ap Min Brendshme, kompensim shpenzime telefoni, VKM nr 673 dt 02.09.2020, permbledhese faturash dt 20.03.2024, listepagese dt 20.03.2024
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) Arena Resataurant & Catering Tirane 36,000 2024-03-12 2024-03-26 7710160012024 Shpenzime per pritje e percjellje 1016001, Ap Min Brendshme, shpenzime per pritje percjellje , program nr 876/1 dt 24.01.2024, urdher nr 876/2 dt 24.01.2024, fature nr 17 dt 30.01.2024, shkrese nr 876/3 dt 02.02.2024
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 5,426 2024-03-13 2024-03-20 8310160012024 Elektricitet 1016001, Ap Min Brendshme, kontrate C047287,energji elektrike m/janar 2024, fature 461308630 dt. 29.01.2024, shkrese nr 266 dt 06.03.2024
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ALMA KODRA Tirane 34,440 2024-03-12 2024-03-20 7610160012024 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 1016001, Ap Min Brendshme, blerje materiale elektrike, UP nr 985/1 dt 25.01.2024, ftese per oferte nr 985/3 dt 25.01.2024, njoftim fituesi APP dt 26.01.2024, fature nr 6 dt 01.02.2024, FH nr 1 dt 01.02.2024, prverbal nr 985/6 dt 01.02.2024
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave