Transaksion Thesari 2019- Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) (Mbi 2,410 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 2,687,308,495.00 2,410 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 4,515,544 2023-12-01 2023-12-05 38310160012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016001, Ap Min Brendshme, listepagese paga nentor 2023, nr i punonjesve plan 188, fakt 162
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 45,000 2023-11-22 2023-12-05 37310160012023 Te tjera transferta tek individet 1016001, Ap Min Brendshme, perfitim financiar per sherbim transporti, m/tetor 2023, Ligji nr 169/2013 dt 07.11.2013, listepagese dt 16.11.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ONE ALBANIA Tirane 12,597 2023-11-16 2023-11-21 37110160012023 Sherbime telefonike 1016001, Ap Min Brendshme, shpenzime telefoni m/tetor 2023 fature nr 1551751 dt 04.11.2023, shkrese nr 16980 dt 09.11.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 58,992 2023-11-16 2023-11-21 37010160012023 Uje 1016001, Ap Min Brendshme, shpenzime ujesjellesi, tetor 2023, kontrate nr 411249 dt 16.01.2018, fature nr 128760 dt 05.11.2023 shkrese nr 16979 dt 09.11.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) KELVIN TRAVEL Tirane 127,200 2023-11-16 2023-11-21 36710160012023 Udhetim jashte shtetit 1016001, Ap Min Brendshme, shpenz udhetimi sherb jashte vendit, urdher nr 10875/2 dt 24.10.2023, UP nr 10875/3 dt 24.10.2023, ftese per oferte nr 10875/5 dt 24.10.2023, njoftim fituesi APP dt 24.10.2023, fature nr 1605 dt 24.10.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) Arena Resataurant & Catering Tirane 79,560 2023-11-16 2023-11-21 36810160012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1016001, Ap Min Brendshme, shpenz per pritje percjellje, program nr 11426/1 dt 30.10.2023, urdher nr 11426/2 dt 30.10.2023, fature nr 344 dt 02.11.2023, shkrese nr 11426/3 dt 03.11.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) DHIMITER VASI (K81310021J) Tirane 17,500 2023-11-16 2023-11-21 36510160012023 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 1016001, Ap Min Brendshme, blerje materiale te tjera (kartvizita), UP nr 11297/1 dt 24.10.2023, fature nr 1656 dt 26.10.2023, FH nr 35 dt 26.10.2023, prverbal dt 26.10.2023, shkrese nr 11297/2 dt 30.10.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ADRION Tirane 6,790 2023-11-16 2023-11-21 36610160012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1016001, Ap Min Brendshme, blerje dhurate per pritje percjellje, urdher nr 10656/2 dt 23.10.2023, UP nr 10656/3 dt 23.10.2023, fature nr 2758 dt 23.10.2023, FH nr 35 dt 23.10.2023, prverbal dt 23.10.2023, shkrese nr 10656/4 dt 27.10.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) OPERATORI I SISTEMIT TE SHPERNDARJES Tirane 383,745 2023-11-16 2023-11-21 36410160012023 Elektricitet 1016001, Ap Min Brendshme, shtese fuqie per vendosje impianti voltaik, kontrate A 107840, fature 1029 dt. 31.10.2023, shkrese nr 8871 dt 22.08.223, autorizim nr 8871/1 dt 03.10.2023, shkrese nr 11610 dt 31.10.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) Arena Resataurant & Catering Tirane 57,720 2023-11-16 2023-11-21 36910160012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1016001, Ap Min Brendshme, shpenz per pritje percjellje, program nr 11482/1 dt 27.10.2023, urdher nr 11482/2 dt 27.10.2023, fature nr 343 dt 02.11.2023, shkrese nr 11482/3 dt 03.11.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) LAJTHIZA INVEST Tirane 34,400 2023-11-06 2023-11-09 36310160012023 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 1016001, Ap Min Brend, blerje uje, UP nr8837/1 dt 21.08.2023, ftese per oferte nr 8837/3 dt 21.08.2023, njoftim fit APP dt22.08.2023,vazhdim kontr nr 8837/5dt28.08.2023fature nr1171 dt 20.10.2023,FH nr34 dt 20.10.2023, prverbal dt20.10.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,068,500 2023-11-06 2023-11-08 35710160012023 Sherbimet bankare 1016001, Ap Min Brendshme, dieta per sherbim jashte vendit, autorizim nr 16770 dt 06.11.2023, urdher nr 10875/2 dt 24.10.2023, euro 10.000, kursi 106.8
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ADELINA ALBRAHIMI Tirane 30,240 2023-11-06 2023-11-08 36010160012023 Sherbime te tjera 1016001, Ap Min Brendshme, shpenzim sherb perkthimi, program nr 8324/5 dt 18.08.2023, urdher nr 8324/6 dt 18.08.2023, kontrate nr 8324/15 dt 11.09.2023 fature nr 37 dt 09.10.2023, prverbal perkthimi, shkrese nr 8324/37 dt 16.10.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) DREJTORIA E SHERB TRUPIT DIPLOMAT Tirane 151,460 2023-11-06 2023-11-08 35910160012023 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 1016001, Ap Min Brendshme, shpenz per qiramarrjeambjentesh, kontrate nr 5396/7 dt 01.09.2023, prverbal dorezimi dt 01.09.2023, fature nr 453 dt 06.09.2023, shkrese nr 5396/11 dt 26.09.2023, m/shtator 2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 4,350 2023-11-06 2023-11-08 35810160012023 Sherbime te printimit dhe publikimit 1016001, Ap Min Brendshme, abonim ne shtyp, vazhdim marreveshje nr 13202/9 dt 03.07.2023, fature nr 582 dt 16.10.2023, shkrese nr 13202/13 dt 20.10.2023 (pagese me UB)
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) KELVIN TRAVEL Tirane 36,800 2023-11-06 2023-11-08 36110160012023 Udhetim jashte shtetit 1016001, Ap Min Brendshme, shpenz udhetimi sherb jashte vendit, urdher nr 11095/1 dt 20.10.2023, UP nr 11095/2 dt 20.10.2023, ftese per oferte nr 11095/4 dt 20.10.2023, njoftim fituesi APP dt 20.10.2023, fature nr 1597 dt 20.10.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 8,023,161 2023-11-01 2023-11-02 34910160012023 Paga neto e punonjësve me kontratë të përkohshme mbi numrin organik 1016001, Ap Min Brendshme, listepagese paga tetor 2023, nr i punonjesve plan 188, fakt 158, nr punonjesve me kontrate 5
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 531,529 2023-11-01 2023-11-02 35010160012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016001, Ap Min Brendshme, listepagese1016001, Ap Min Brendshme, listepagese paga tetor 2023, nr i punonjesve plan 188, fakt 158
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 4,259,858 2023-11-01 2023-11-02 35310160012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016001, Ap Min Brendshme, listepagese paga tetor 2023, nr i punonjesve plan 188, fakt 158
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,421,726 2023-11-01 2023-11-02 35110160012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016001, Ap Min Brendshme, listepagese paga tetor 2023, nr i punonjesve plan 188, fakt 158
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 229,500 2023-11-01 2023-11-02 35410160012023 Shpenzime per honorare 1016001, Ap Min Brendshme, listepagese keshilltare te jashtem, m/tetor 2023, urdher nr 152 dt 13.10.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 188,328 2023-11-01 2023-11-02 35210160012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016001, Ap Min Brendshme, listepagese paga tetor 2023, nr i punonjesve plan 188, fakt 158
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 38,250 2023-10-27 2023-10-31 34010160012023 Shpenzime per honorare 1016001, Ap Min Brendshme, listepagese pjesemarrje ne komision, dt 27.10.2023, shkrese nr 191 dt 06.10.2023, VKM nr 656 dt 31.10.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 6,400 2023-10-27 2023-10-31 34310160012023 Te tjera transferta tek individet 1016001, Ap Min Brendshme, kompensim shpenzime telefoni, VKM nr 673 dt 02.09.2020, permbledhese faturash dt 27.10.2023, listepagese dt 27.10.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 46,200 2023-10-27 2023-10-31 33910160012023 Shpenzime per honorare 1016001, Ap Min Brendshme, listepagese pjesemarrje ne komision, dt 27.10.2023, shkrese nr 191 dt 06.10.2023, VKM nr 656 dt 31.10.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 77,500 2023-10-27 2023-10-31 34610160012023 Udhetim i brendshem 1016001, Ap Min Brendshme, listepagese dieta dt 27.10.2023, plan pune nr 10132 dt 26.09.2023, nr 10552 dt 09.10.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 5,500 2023-10-27 2023-10-31 34710160012023 Udhetim i brendshem 1016001, Ap Min Brendshme, listepagese dieta dt 27.10.2023, plan pune nr 11219/1 dt 23.10.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 38,250 2023-10-27 2023-10-31 34110160012023 Shpenzime per honorare 1016001, Ap Min Brendshme, listepagese pjesemarrje ne komision, dt 27.10.2023, shkrese nr 191 dt 06.10.2023, VKM nr 656 dt 31.10.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 5,500 2023-10-27 2023-10-31 34810160012023 Udhetim i brendshem 1016001, Ap Min Brendshme, listepagese dieta dt 27.10.2023, plan pune nr 11072 dt 18.10.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 6,827 2023-10-27 2023-10-31 34410160012023 Te tjera transferta tek individet 1016001, Ap Min Brendshme, kompensim shpenzime telefoni, VKM nr 673 dt 02.09.2020, permbledhese faturash dt 27.10.2023, listepagese dt 27.10.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 97,203 2023-10-27 2023-10-31 34210160012023 Te tjera transferta tek individet 1016001, Ap Min Brendshme, kompensim shpenzime telefoni, VKM nr 673 dt 02.09.2020, permbledhese faturash dt 27.10.2023, listepagese dt 27.10.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 5,800 2023-10-27 2023-10-31 34510160012023 Te tjera transferta tek individet 1016001, Ap Min Brendshme, kompensim shpenzime telefoni, VKM nr 673 dt 02.09.2020, permbledhese faturash dt 27.10.2023, listepagese dt 27.10.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 155,000 2023-10-25 2023-10-30 32410160012023 Udhetim i brendshem 1016001, Ap Min Brendshme, listepagese dieta dt 24.10.2023, plan pune nr 10266 dt 29.09.2023, nr 9607 dt 14.09.2023, nr 10407 dt 03.10.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 139,876 2023-10-27 2023-10-30 33410160012023 Elektricitet 1016001, Ap Min Brendshme, energji elektrike m/shtator 2023, kontrate A 107840, fature 456074339 dt. 30.09.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 340 2023-10-27 2023-10-30 33610160012023 Elektricitet 1016001, Ap Min Brendshme, energji elektrike m/shtator 2023, kontrate A 107841, fature 456003547 dt. 30.09.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 178,180 2023-10-27 2023-10-30 33510160012023 Elektricitet 1016001, Ap Min Brendshme, energji elektrike m/shtator 2023, kontrate A 107843, fature 456083714 dt. 30.09.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 48,600 2023-10-27 2023-10-30 33810160012023 Udhetim jashte shtetit 1016001, Ap Min Brendshme, shpenz udhetimi sherb jashte vendit, urdher nr 5845/3 dt 12.10.2023, UP nr 5845/4 dt 13.10.2023, ftese per oferte nr 5845/6 dt 13.10.2023, njoftim fituesi APP dt 13.10.2023, fature nr 476 dt 13.10.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) SAKULI Tirane 10,000 2023-10-27 2023-10-30 33710160012023 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1016001, Ap Min Brendshme, blerje te tjera materiale, baner, UP nr 10706/1 dt 10.10.2023, fature nr 1093 dt 11.10.2023, FH nr 31 dt 11.10.2023, prverbal dt 11.10.2023, shkrese nr 10706/2 dt 16.10.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) Arena Resataurant & Catering Tirane 225,000 2023-10-25 2023-10-27 32810160012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1016001, Ap Min Brendshme, shpenz per pritje percjellje, program nr 8324/5 dt 18.08.2023, nr 8324/21 dt 13.09.2023, urdher nr 8324/6 dt 18.08.2023, nr 8324/22 dt 13.09.2023, fature nr 254 dt 20.09.2023, shkrese nr 8324/28 dt 28.09.2023
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 112,000 2023-10-25 2023-10-27 32510160012023 Udhetim i brendshem 1016001, Ap Min Brendshme, listepagese dieta dt 24.10.2023, plan pune nr 10150 dt 27.09.2023, nr 10268 dt 29.09.2023
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave