Transaksion Thesari 2019- Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) (Mbi 1,797 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 2,134,693,915.00 1,797 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 565,288 2022-11-01 2022-11-03 35710160012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016001, Komisioni i Jashtem i Vleresimit Min Brendshme, paga tetor 2022, VKM nr 14 dt 16.01.2019 nr i punonjesve plan 30, fakt 22
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 170,152 2022-11-01 2022-11-03 35310160012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016001, Ap Min Brendshme, listepagese paga tetor 2022, nr i punonjesve plan 188, fakt 161
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,259,464 2022-11-01 2022-11-03 35510160012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016001, Komisioni i Jashtem i Vleresimit Min Brendshme, paga tetor 2022, VKM nr 14 dt 16.01.2019 nr i punonjesve plan 30, fakt 22
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 190,000 2022-11-01 2022-11-03 36010160012022 Ndihme ekonomike 1016001,Komisioni i Jashtem i Vleresimit, Min Brendshme, listepagese ndihme financiare, urdher nr 198 dt 14.10.2022
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 352,180 2022-11-01 2022-11-03 35110160012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016001, Ap Min Brendshme, listepagese paga tetor 2022, nr i punonjesve plan 188, fakt 161
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 390,728 2022-11-01 2022-11-03 35810160012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016001, Komisioni i Jashtem i Vleresimit Min Brendshme, paga tetor 2022, VKM nr 14 dt 16.01.2019 nr i punonjesve plan 30, fakt 22
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 478,008 2022-11-01 2022-11-03 35610160012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016001, Komisioni i Jashtem i Vleresimit Min Brendshme, paga tetor 2022, VKM nr 14 dt 16.01.2019 nr i punonjesve plan 30, fakt 22
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 191,250 2022-11-01 2022-11-03 35910160012022 Shpenzime per honorare 1016001, Ap Min Brendshme, listepagese keshilltare te jashtem, muaji tetor 2022
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,633,189 2022-11-01 2022-11-03 35410160012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016001, Ap Min Brendshme, listepagese paga tetor 2022, nr i punonjesve plan 188, fakt 161
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,220,242 2022-11-01 2022-11-03 35210160012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016001, Ap Min Brendshme, listepagese paga tetor 2022, nr i punonjesve plan 188, fakt 161
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,940,621 2022-11-01 2022-11-03 35010160012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016001, Ap Min Brendshme, listepagese paga tetor 2022, nr i punonjesve plan 188, fakt 161
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) InfoSoft Office Tirane 2,461,152 2022-10-31 2022-11-02 34910160012022 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres 1016001, Ap Min Brendshme, blerje tonera, UP nr14/5 dt11.06.2021, njoftim fituesi nr 14/44 dt 30.03.2022 marrev kuader nr 14/56 dt 11.04.2021, kontr nr 3863/7dt12.07.2022 fat nr 11552dt 02.09.2022,FH nr29 dt 02.09.2022prverbal dt 02.09.2022
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 87,830 2022-10-20 2022-10-25 33210160012022 Sherbime te printimit dhe publikimit 1016001, Ap Min Brendshme, abonim ne shtyp, marreveshje nr 9320/4 dt 27.05.2022, farure nr 390 dt 01.07.2022, shkrese nr 7135 dt 06.07.2022 (pagese me UB)
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 57,000 2022-10-21 2022-10-25 34410160012022 Udhetim i brendshem 1016001, Ap Min Brendshme, lpag sherbim brenda vendit, plan pune nr 2253/1 dt 23.03.2022, memo nr 9222 dt 12.09.2022
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 31,248 2022-10-20 2022-10-25 32610160012022 Uje 1016001, Ap Min Brendshme, shpenzime ujesjellesi, shtator 2022, kontrate nr 411249 dt 16.01.2018, fature nr 435070 dt 09.10.2022 shkrese nr 10765 dt 18.10.2022
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ITT - IDEAL TRAVEL & TOURS Tirane 95,950 2022-10-17 2022-10-25 31810160012022 Udhetim jashte shtetit 1016001, Ap Min Brendshme shpenz udhetim sherb jashte vendit, urdher nr 7465/2 dt 14.07.2022, UP 7465/3 dt 14.07.2022, ftese per oferte nr 7465/4 dt 14.07.2022, njoftim fituesi APP dt 14.07.2022, fature nr 536 dt 25.07.2022 shkrese 7465/8
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) KODRA BAILIFF SERVICE Tirane 40,800 2022-10-17 2022-10-25 31510160012022 Shpenzime per ekzekutim te detyrime kontraktuale te papaguara 1016001, Ap Min Brendshme shpenzim vendimi gjyqesor, VGJ Admin nr 3323 dt 26.07.2017, VGJ Apeli nr 1089 dt 28.12.2020, shkrese permbarimi nr 192/6 dt 15.06.2022, shkrese nr 6413/1 dt 23.06.2022
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) NDERMARJA E Q.E.K. DHE DEKORIT Tirane 233,350 2022-10-20 2022-10-25 33010160012022 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1016001, Ap Min Brendshme, blerje materiale te tjera (flamuj) kerkese nr 8427/1 dt 11.08.2022, UP nr 8427/2 dt 11.08.2022, fature nr 32 dt 30.08.2022, FH nr 28 dt 30.08.2022, prverbal dt 30.08.2022, shkrese nr 8427
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 40,007 2022-10-20 2022-10-25 32510160012022 Elektricitet 1016001, Ap Min Brendshme, energji elektrike shtator 2022, kontrate A 107841, fature 440173737 dt. 30.09.2022, shkrese nr 10764 dt 18.10.2022
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 5,500 2022-10-21 2022-10-25 34610160012022 Udhetim i brendshem 1016001, Ap Min Brendshme, lpag sherbim brenda vendit, memo nr 4711 dt 09.05.2022
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) SHTYPSHKRONJA E LETRAVE ME VLERE Tirane 7,560 2022-10-20 2022-10-25 32910160012022 Shpenzime per prodhim dokumentacioni specifik 1016001, Ap Min Brendshme, blerje dokumentacion specifik (regjistra) UP nr 9970/2 dt 21.02.2022, kontrate nr 9970/4 dt 30.03.2022, fature nr 204 dt 25.08.2022, FH nr 26 dt 25.08.2022, prverbal dt 25.08.2022, shkrese nr 9970/6 dt 31.08.2022
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) GOLDEN EAGLE Tirane 215,611 2022-10-17 2022-10-25 31610160012022 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1016001, Ap Min Brendshme shpenzim per zhvillim aktiviteti, program nr 5899/17 dt 23.06.2022, urdher nr 5899/18 dt 23.06.2022, fature nr 2052 dt. 30.06.2022, shkrese nr 5899/20 dt 15.07.2022
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) UNIVERS PROMOTIONS Tirane 2,400 2022-10-17 2022-10-25 31410160012022 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 1016001, Ap Min Brendshme shpenzim per blerje karta identifik, UP nr 9510/1 dt 20.09.2022, fature nr 2818 dt 30.09.2022 FH nr 32 dt 30.09.2022, prverbal dt 30.09.2022 shkrese nr 9510/2 dt 04.10.2022
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) COMFORT Tirane 31,515 2022-10-20 2022-10-25 33510160012022 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 1016001,Ap MB sherb miremb sist kondic, UP nr 6273/1dt 13.06.2022,Ftese per oferte nr 6273/3 dt13.06.2022, njoft fituesi APP dt 14.06.2022 vazhdimkontr 6273/4 dt 20.06.2022, fature nr 120 dt 02.08.2022, prverbal dt 29.07.2022 (pagese me UB)
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) KELVIN TRAVEL Tirane 27,495 2022-10-21 2022-10-25 34810160012022 Udhetim jashte shtetit 1016001, shpenz udhetimi sherb jashte vendit, urdher nr 9503//2 dt 29.09.2022, UP nr 9503/3 dt 29.09.2022, ftese per oferte nr 9503/4 dt 29.09.2022, njoftim fituesi APP dt 29.09.2022, fature nr 1230dt 29.09.2022 shkrese 9503/5 dt 04.10.2022
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) FASTECH Tirane 4,352,040 2022-10-17 2022-10-25 31110160012022 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri 1016001, Ap Min Brendshme, blerje kompjutera, UP nr3880/1 dt29.06.2022, njoftim fituesi nr 4184 dt 30.06.2022 marrev kuader nr3660 dt 28.05.2021, kontr nr 5669/3 dt03.08.22fat nr 444 dt 29.08.2022,FH nr27 dt 29.08.2022prverbal dt 29.08.2022
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) COMFORT Tirane 30,025 2022-10-20 2022-10-25 33610160012022 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 1016001,Ap MB sherb miremb sist kondic, UP nr 6273/1dt 13.06.2022,Ftese per oferte nr 6273/3 dt13.06.2022, njoft fituesi APP dt 14.06.2022 vazhdimkontr 6273/4 dt 20.06.2022, fature nr 148 dt 29.08.2022, prverbal dt 29.08.2022 (pagese me UB)
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) Qafshtama Tirane 30,400 2022-10-20 2022-10-25 34010160012022 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 1016001,Ap Min Brendshme,UP nr 7920/1dt 27.07.2022,Ftese per oferte nr 7920/3 dt 27.07.2022, njoftim fituesi APP dt28.07.2022 vazhdim kontr 7920/5 dt 01.08.2022, fature nr 282 dt 03.10.2022, FH nr 33 dt03.10.2022 prverbal dt 03.10.2022
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 131,210 2022-10-21 2022-10-25 34310160012022 Udhetim i brendshem 1016001, Ap Min Brendshme, lpag sherbim brenda vendit, plan pune nr 5152 dt 19.05.2022, nr. 6865 dt 29.06.2022
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 4,850 2022-10-20 2022-10-25 33310160012022 Sherbime te printimit dhe publikimit 1016001, Ap Min Brendshme, abonim ne shtyp, vazhdim marreveshje nr 9320/4 dt 27.05.2022, farure nr 544 dt 13.09.2022, shkrese nr 9409 dt 15.09.2022 (pagese me UB)
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 4,600 2022-10-17 2022-10-25 32010160012022 Shpenzime per pritje e percjellje 1016001, Ap Min Brendshme shpenzim per pritje percjellje, program nr 78271 dt 25.07.2022, urdher nr 7827/2 dt 25.07.2022, akt-marreveshje nr 7827/4 dt 25.07.2022, fature 1189 dt. 28.07.2022, shkrese nr 7827/5 dt 25.08.2022
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) DIXHI PRINT - AL Tirane 47,406 2022-10-20 2022-10-25 33110160012022 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1016001, Ap Min Brendshme, blerje materiale te tjera (tabela emertimi) kerkese nr 8557 dt 16.08.2022, UP nr 8557/1 dt 16.08.2022, fature nr 1820 dt 24.08.2022, FH nr 25 dt 24.08.2022, prverbal dt 24.08.2022, shkrese nr 8557/2 dt 08.09.2022
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 783,710 2022-10-21 2022-10-25 34210160012022 Udhetim i brendshem 1016001, Ap Min Brendshme, lpag sherbim brenda vendit, plan pune nr 7486 dt 14.07.2022, nr. 6865 dt 29.06.2022, program nr. 3724/2 dt 04.05.2022
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) COMFORT Tirane 22,515 2022-10-20 2022-10-25 33710160012022 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 1016001,Ap MB sherb miremb sist kondic, UP nr 6273/1dt 13.06.2022,Ftese per oferte nr 6273/3 dt13.06.2022, njoft fituesi APP dt 14.06.2022 vazhdimkontr 6273/4 dt 20.06.2022, fature nr 169 dt 29.09.2022, prverbal dt 29.09.2022 (pagese me UB)
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) LIBRARI DYRRAHU Tirane 64,000 2022-10-17 2022-10-25 31710160012022 Shpenzime per prodhim dokumentacioni specifik 1016001, Ap Min Brendshme, blerje dokumentacion specifik (regjistra) UP nr 2130/2 dt 22.04.2022, fature nr 202 dt 30.06.2022, FH nr 22 dt 30.06.2022, prverbal dt 30.06.2022, shkrese nr 2130/3 dt 06.07.2022
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) UNIVERS PROMOTIONS Tirane 2,880 2022-10-17 2022-10-25 31210160012022 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 1016001, Ap Min Brendshme shpenzim per blerje karta identifik, UP nr 4184/1 dt 22.04.2022, fature nr 1708 dt 20.06.2022 FH nr 20 dt 20.06.2022, prverbal dt 20.06.2022 shkrese nr 4184/2 dt 28.06.2022
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) Qafshtama Tirane 30,400 2022-10-20 2022-10-25 33810160012022 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 1016001,Ap Min Brendshme,UP nr 7920/1dt 27.07.2022,Ftese per oferte nr 7920/3 dt 27.07.2022, njoftim fituesi APP dt 28.07.2022 kontrate 7920/5 dt 01.08.2022, fature nr 3105 dt 02.08.2022, FH nr 23 dt02.08.22 prverbal dt02.08.2022(pag me UB)
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) UNIVERS PROMOTIONS Tirane 960 2022-10-17 2022-10-25 31310160012022 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 1016001, Ap Min Brendshme shpenzim per blerje karta identifik, UP nr 6408/1 dt 16.06.2022, fature nr 1709 dt 20.06.2022 FH nr 21 dt 20.06.2022, prverbal dt 20.06.2022 shkrese nr 6408/2 dt 28.06.2022
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ITT - IDEAL TRAVEL & TOURS Tirane 28,752 2022-10-17 2022-10-25 31910160012022 Udhetim jashte shtetit 1016001, Ap Min Brendshme shpenz udhetimi sherb jashte vendit (ndryshim bilete), urdher nr 7465/2 dt 14.07.2022, nr 7465/6 dt 18.07.2022, fature nr 566 dt 01.08.2022 shkrese 7465/8
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 228,244 2022-10-20 2022-10-25 32310160012022 Elektricitet 1016001, Ap Min Brendshme, energji elektrike shtator 2022, kontrate A 107840, fature 440082582 dt. 30.09.2022, shkrese nr 10764 dt 18.10.2022
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave