Transaksion Thesari 2019- Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) (Mbi 1,992 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 2,296,448,340.00 1,992 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 390,728 2023-01-05 2023-01-06 0910160012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016001, Komisioni i Jashtem i Vleresimit, Min Brendshme, paga dhjetor 2022, VKM nr 14 dt 16.01.2019 nr i punonjesve plan 30, fakt 22
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 163,764 2023-01-05 2023-01-06 0410160012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016001, Ap Min Brendshme, listepagese paga dhjetor 2022, nr i punonjesve plan 188, fakt 160
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 565,288 2023-01-05 2023-01-06 0810160012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016001, Komisioni i Jashtem i Vleresimit, Min Brendshme, paga dhjetor 2022, VKM nr 14 dt 16.01.2019 nr i punonjesve plan 30, fakt 22
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,828,263 2023-01-05 2023-01-06 0110160012023 Paga neto e punonjësve me kontratë të përkohshme mbi numrin organik 1016001, Ap Min Brendshme, listepagese paga dhjetor 2022, nr i punonjesve plan 188, fakt 160
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,811,719 2023-01-05 2023-01-06 0510160012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016001, Ap Min Brendshme, listepagese paga dhjetor 2022, nr i punonjesve plan 188, fakt 160
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 353,401 2023-01-05 2023-01-06 0210160012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016001, Ap Min Brendshme, listepagese paga dhjetor 2022, nr i punonjesve plan 188, fakt 160
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,256,517 2023-01-05 2023-01-06 0610160012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016001, Komisioni i Jashtem i Vleresimit, Min Brendshme, paga dhjetor 2022, VKM nr 14 dt 16.01.2019 nr i punonjesve plan 30, fakt 22
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 185,908 2022-12-23 2023-01-05 43010160012022 Elektricitet 1016001, Ap Min Brendshme, energji elektrike nentor 2022, kontrate A 107840, fature 442601018 dt. 30.11.2022, shkrese nr 13148 dt 20.12.2022
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) SHTYPSHKRONJA E LETRAVE ME VLERE Tirane 702,716 2022-12-29 2023-01-05 43610160012022 Shpenzime per prodhim dokumentacioni specifik 1016001, Ap Min Brendshme, detyrim i prapambetur, , blerje certifikata, vazhdim kontrate nr 1707 dt 28.04.2021, fature nr 363 dt 11.11.2021 FH nr 487 dt 11.11.2021, akt kolaudimi dt 11.11.2021 shkrese nr 13300 dt 23.12.2022
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 30,000 2022-12-29 2023-01-05 43810160012022 Ndihme ekonomike 1016001,Ap Min Brendshme, listepagese ndihme financiare, shkrese nr 11785 dt 14.11.2022
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 1,000 2022-12-29 2023-01-05 43710160012022 Sherbime te printimit dhe publikimit 1016001, Ap Min Brendshme, abonim ne shtyp, vazhdim marreveshje nr 9320/4 dt 27.05.2022, farure nr 743 dt 14.12.2022, shkrese nr 13291 dt 23.12.2022 (pagese me UB)
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 5,350 2022-12-27 2023-01-05 43410160012022 Sherbime te printimit dhe publikimit 1016001, Ap Min Brendshme, abonim ne shtyp, vazhdim marreveshje nr 9320/4 dt 27.05.2022, farure nr 665 dt 01.11.2022, shkrese nr 11756 dt 11.11.2022 (pagese me UB)
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 232,800 2022-12-27 2023-01-05 43510160012022 Udhetim jashte shtetit 1016001, Min Brendshme, shpenz udhetimi sherb jashte vendit, urdher nr 12563/1 dt 05.12..2022, UP nr 12563/2 dt 05.12.2022, ftese per oferte nr 12563/5 dt 05.12.2022, njoftim fituesi APP dt 05.12.2022, fature nr 1609 dt 06.12.2022
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) COMFORT Tirane 13,515 2022-12-27 2023-01-05 43310160012022 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 1016001,Ap MB sherb miremb sist kondic, UP nr 6273/1dt 13.06.2022,Ftese per oferte nr 6273/3 dt13.06.2022, njoft fituesi APP dt 14.06.2022 vazhdimkontr 6273/4 dt 20.06.2022, fature nr 239 dt 30.11.2022, prverbal dt 30.11.2022 (pagese me UB)
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 523,185 2022-12-23 2023-01-05 43110160012022 Elektricitet 1016001, Ap Min Brendshme, energji elektrike nentor 2022, kontrate A 107843, fature 442632642 dt. 30.11.2022, shkrese nr 13148 dt 20.12.2022
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) Qafshtama Tirane 30,400 2022-12-27 2023-01-05 43210160012022 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 1016001,Ap Min Brendshme,UP nr 7920/1dt 27.07.2022,Ftese per oferte nr 7920/3 dt 27.07.2022, njoftim fituesi APP dt28.07.2022 vazhdim kontr 7920/5 dt 01.08.2022, fature nr 584 dt 02.12.2022, FH nr 43 dt02.12.2022 prverbal dt 02.12.2022
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ALBANIAN FOOD AND HOSPITALITY LAB Tirane 106,950 2022-12-20 2022-12-29 42410160012022 Shpenzime per pritje e percjellje 1016001, Ap Min Brendshme shpenzim per pritje percjellje, program nr 2610/1 dt 11.03.2022, urdher nr 2610/2 dt 11.03.2022, fature nr 33 dt. 18.03.2022, shkrese nr 2610/9 dt 08.04.2022
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 301,200 2022-12-20 2022-12-29 42510160012022 Udhetim jashte shtetit 1016001, Min Brendshme, shpenz udhetimi sherb jashte vendit, urdher nr 12462/2 dt 02.12..2022, UP nr 12462/3 dt 02.12.2022, ftese per oferte nr 12462/5 dt 02.12.2022, njoftim fituesi APP dt 02.12.2022, fature nr 1595 dt 02.12.2022
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 27,168 2022-12-19 2022-12-29 42110160012022 Uje 1016001, Ap Min Brendshme, shpenzime ujesjellesi, nentor 2022, kontrate nr 411249 dt 16.01.2018, fature nr 523411 dt 07.12.2022 shkrese nr 12858 dt 14.12.2022
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 543,000 2022-12-21 2022-12-29 42610160012022 Udhetim i brendshem 1016001, Ap Min Brendshme, lpag sherbim brenda vendit, plan pune nr 10304/1 dt 10.10.2022, nr. 11006 dt 25.10.2022, program nr. 10543/2 dt 14.11.2022
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 22,000 2022-12-21 2022-12-29 42910160012022 Udhetim i brendshem 1016001, Ap Min Brendshme, lpag sherbim brenda vendit, plan pune nr 10304/1 dt 10.10.2022
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ERJON SARAÇI Tirane 118,440 2022-12-20 2022-12-29 42310160012022 Sherbime te tjera 1016001, Ap Min Brendshme, sherbim rimbushje fikese zjarri, UP nr 1852/1 dt 22.02.2022, fature nr 87 dt 24.02.2022, prverbal nr 1852/2 dt 24.02.2022
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 160,000 2022-12-21 2022-12-29 42710160012022 Udhetim i brendshem 1016001, Ap Min Brendshme, lpag sherbim brenda vendit, plan pune nr 10934 dt 24.10.2022, nr. 11906/2 dt 15.11.2022
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) Shkëlqim Almadhi Tirane 60,000 2022-12-19 2022-12-29 42210160012022 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 1016001, Ap Min Brendshme, blerje panel automatik per pompe, UP nr 5670/2 dt 31.05.2022, fature nr 15 dt 31.05.2022 FH nr 15 dt 31.05.2022, prverbal dt 31.05.2022
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 138,500 2022-12-21 2022-12-29 42810160012022 Udhetim i brendshem 1016001, Ap Min Brendshme, lpag sherbim brenda vendit, plan pune nr 11907 dt 15.11.2022, program nr 10380/3 dt 31.10.2022
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 12,500 2022-12-19 2022-12-28 42010160012022 Te tjera transferta tek individet 1016001, Ap Min Brendshme, shpenzime telefoni m/nentor 2022 fature nr 4011346 dt 04.12.2022, VKM nr 673 dt 02.09.2020
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 75,000 2022-12-14 2022-12-22 41810160012022 Udhetim jashte shtetit 1016001, Min Brendshme, shpenz udhetimi sherb jashte vendit, urdher nr 8317/9 dt 23.11.2022, UP nr 8317/10 dt 23.11.2022, ftese per oferte nr 8317/12 dt 23.11.2022, njoftim fituesi APP dt 23.11.2022, fature nr 1547 dt 23.11.2022
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) AVIA CENTER Tirane 49,300 2022-12-14 2022-12-22 41910160012022 Udhetim jashte shtetit 1016001, Min Brendshme, shpenz udhetimi sherb jashte vendit, urdher nr 12407/1 dt 30.11.2022, UP nr 12407/2 dt 30.11.2022, ftese per oferte nr 12407/4 dt 30.11.2022, njoftim fituesi APP dt 30.11.2022, fature nr 51 dt 30.11.2022
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 73,820 2022-12-14 2022-12-21 41510160012022 Posta dhe sherbimi korrier 1016001, Ap Min Brendshme sherbim postar, nentor 2022, fature nr 5054 dt 30.11.2022 shkrese nr 12448 dt 01.12.2022
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 12,123 2022-12-14 2022-12-21 41410160012022 Sherbime telefonike 1016001, Ap Min Brendshme, shpenzime telefoni, nentor 2022, nr klienti 3100001692441, fature nr 1850328 dt 05.12.2022 shkrese nr 12589 dt 07.12.2022
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 71,400 2022-11-25 2022-12-07 39610160012022 Udhetim jashte shtetit 1016001, Ap Min Brendshme, shpenz udhetimi sherb jashte vendit, urdher nr 11779/1 dt 14.11.2022, UP nr 11779/2 dt 14.11.2022, ftese per oferte nr 11779/3 dt 14.11.2022, njoftim fituesi APP dt 14.11.2022, fature nr 1482 dt 15.11.2022
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 49,824 2022-11-25 2022-12-07 39810160012022 Shpenzime per pritje e percjellje 1016001, Ap Min Brendshme shpenz per pritje percj, program nr 7526/6 dt 01.11.2022, urdher nr 7527/7 dt 01.11.2022, akt marreveshje nr 11368/1 dt 02.11.2022, fature 1747 dt. 04.11.2022, shkrese nr 7527/11 dt 21.11.2022
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) Gert Budurushi Tirane 60,000 2022-11-25 2022-12-07 39710160012022 Shpenzime per pritje e percjellje 1016001, Ap Min Brendshme, shpenz per pritje percj, program nr 7527/6 dt 01.11.2022, UP nr 7527/9 dt 02.11.2022, fature nr 13 dt 03.11.2022 FH nr 40 dt 03.11.2022, prverbal dt 03.11.2022, shkrese nr 7327/10 dt 21.11.2022
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 153,000 2022-12-01 2022-12-06 40910160012022 Shpenzime per honorare 1016001, Ap Min Brendshme, listepagese keshilltare te jashtem, muaji nentor 2022
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) GRAPHIC LINE - 01 Tirane 120,000 2022-11-25 2022-12-06 39910160012022 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 1016001, Ap Min Brendshme, blerje materiale me logo, UP nr 11072/1 dt 11.11.2022, fature nr 154 dt 04.11.2022 FH nr 41 dt 04.11.2022, prverbal dt 04.11.2022 shkrese 11072/2 dt 17.11.2022
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 930,000 2022-11-25 2022-12-05 39510160012022 Udhetim jashte shtetit 1016001, Ap Min Brendshme, shpenz udhetimi sherb jashte vendit, urdher nr 10644/6 dt 04.11.2022, UP nr 10644/7 dt 04.11.2022, ftese per oferte nr 10644/8 dt 04.11.2022, njoftim fituesi APP dt 04.11.2022, fature nr 1417 dt 07.11.2022
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 478,008 2022-12-01 2022-12-05 40610160012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016001, Komisioni i Jashtem i Vleresimit Min Brendshme, paga nentor 2022, VKM nr 14 dt 16.01.2019 nr i punonjesve plan 30, fakt 22
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 50,000 2022-12-01 2022-12-05 41010160012022 Ndihme ekonomike 1016001,Ap Min Brendshme, listepagese ndihme financiare, urdher nr 225 dt 24.11.2022
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 390,728 2022-12-01 2022-12-05 40810160012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016001, Komisioni i Jashtem i Vleresimit Min Brendshme, paga nentor 2022, VKM nr 14 dt 16.01.2019 nr i punonjesve plan 30, fakt 22
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 160,057 2022-12-01 2022-12-05 40310160012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1016001, Ap Min Brendshme, listepagese paga nentor 2022, nr i punonjesve plan 188, fakt 161
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave