Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) (Mbi 1,516 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 1,334,229,347.00 1,516 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 16,500 2017-11-23 2017-11-24 49310940012017 Udhetim i brendshem MZHU djeta brenda vendit urdher nr 4800 dat 10.11.2017 VKM nr 997 dt 10.12.2017 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 17,400 2017-11-23 2017-11-24 41210940012017 Shpenzime per honorare MZHU honorare urdher nr 4769/4 dt 02.11.2017 VKM nr 418 dt 27.06.17 VKM nr 596 dt 18.10.2017
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 44,715 2017-11-23 2017-11-24 49410940012017 Te tjera transferta tek individet MZHU shp telefoni urdher nr prot 7048 dt 30.12.2016 fat nr 217053051,34675,51474,53099. dt 01.10.2017
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 22,595 2017-11-23 2017-11-24 485610940012017 Elektricitet 1094001 MZHU energji elektrike tetor 2017 fat nr 244531928, kodi TR1H030336210679
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 1,380 2017-11-23 2017-11-24 49510940012017 Uje MZHU uje tetor fat nr 1708-159778 dt 30.10.17
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 143,881 2017-11-23 2017-11-24 48610940012017 Elektricitet 1094001 MZHU energji elektrike tetor 2017 fat nr 2447288527, kodi TR1B080001651847
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,238 2017-11-23 2017-11-24 48910940012017 Sherbime telefonike MZHU telefon tetor fat nr 724552702 dt 31.10.17 klienti 110000016846
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 8,700 2017-11-23 2017-11-24 49210940012017 Shpenzime per honorare MZHU honorare urdher nr 4769/4 dt 02.11.2017 VKM nr 418 dt 27.06.17 VKM nr 596 dt 18.10.2017
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 16,400 2017-11-23 2017-11-24 49010940012017 Shpenzime per honorare MZHU honorare urdher nr 4769/4 dt 02.11.2017 VKM nr 418 dt 27.06.17 VKM nr 596 dt 18.10.2017
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 680 2017-11-23 2017-11-24 48710940012017 Elektricitet 1094001 MZHU energji elektriketetor 2017 fat nr 244824857,244824844 kodi TR2A080001289243,TR2A080001107586
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 8,700 2017-11-10 2017-11-13 48010940012017 Shpenzime per honorare MZHU honorare urdher nr 4769/3,47/4 prot dt 06.11.2017 VKM nr 418 dt 27.06.12,nr 599 dt 18.10.2017 listepagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 50,200 2017-11-10 2017-11-13 48210940012017 Shpenzime per honorare MZHU honorare urdher nr 4769/3,47/4 prot dt 06.11.2017 VKM nr 418 dt 27.06.12,nr 599 ,nr 600 dt 18.10.17 listepagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 26,100 2017-11-10 2017-11-13 48110940012017 Shpenzime per honorare MZHU honorare urdher nr 4769/3,47/4 prot dt 06.11.2017 VKM nr 418 dt 27.06.12,nr 599 ,nr 600 dt 18.10.17 listepagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) "ATELIER 4" Tirane 5,616,000 2017-11-06 2017-11-10 47710940012017 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime MZHU hartimi palneve vendore kon vazhdim nr 4463 dt 25.08.2017 fat nr 45064403 pv m dorz nr 4704/1 prot dt 24.10.2017
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) G I Z Tirane 376,655 2017-11-06 2017-11-07 47810940012017 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre MZHU tvsh VKM nr 509 dt 12.08.1996 ligji 65/2017 marrv zbatimi nr 3257 dt 29.05.2017
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 69,420 2017-11-06 2017-11-07 10510940012017 Shpenzime per honorare MZHU honorare urdher nr 4769,4769/1,4769/2 dt 01.11.2017 VKM nr 418 dt 27.06.2012,582 dt 13.10.2017,597 dt 18.10.2017 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 57,900 2017-11-06 2017-11-07 47610940012017 Shpenzime per honorare MZHU honorare urdher nr 4769,4769/1,4769/2 dt 01.11.2017 VKM nr 418 dt 27.06.2012,582 dt 13.10.2017,597 dt 18.10.2017 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,352,656 2017-11-01 2017-11-02 47010940012017 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi MZHU paga tetor 2017 nr pun 113/82 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,616,774 2017-11-01 2017-11-02 46910940012017 Shtese page per pune ne turne te dyta dhe te treta MZHU paga tetor 2017 nr pun 113/82 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 232,536 2017-11-01 2017-11-02 47310940012017 Te tjera paga me kontrate MZHU paga tetor 2017 nr pun 15/11 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 153,836 2017-11-01 2017-11-02 46810940012017 Paga baze MZHU paga tetor 2017 nr pun 113/82 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 128,362 2017-11-01 2017-11-02 47410940012017 Te tjera paga me kontrate MZHU paga tetor 2017 nr pun 15/11 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,719,381 2017-11-01 2017-11-02 46710940012017 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe MZHU paga tetor 2017 nr pun 113/82 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 61,761 2017-11-01 2017-11-02 47110940012017 Paga baze MZHU paga tetor 2017 nr pun 113/82 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 23,936 2017-11-01 2017-11-02 47210940012017 Te tjera paga me kontrate MZHU paga tetor 2017 nr pun 15/11 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) Fondacioni"Programi i Zhvillimit Rajonal Shqipëri" Tirane 431,957 2017-10-27 2017-10-31 46610940012017 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre MZHU tvsh ligji nr 66/2017 dt 04.05.2018 rap perf nr 4095 dt 17.07.2017 fat e muajit shtator pv maarje dorzim dt 23.10.2017
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 680 2017-10-27 2017-10-30 46010940012017 Elektricitet 1094001 MZHU shp energji elektrike shtator 17 fat nr 243484236,243484248 dt 28.09.2017 klienti nr TR2A080001289243,1107586
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 60,315 2017-10-27 2017-10-30 46510940012017 Sherbime telefonike MZHU shp telefoni shtator 17 fat nr 217020823,20854,09768,,26457,27955,21866,22118,28434,25289,24046,27776,28104,28200 dt 01.10.2017
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 100,789 2017-10-27 2017-10-30 46210940012017 Elektricitet 1094001 MZHU shp energji elektrike shtator 17 fat nr 243597956, dt 28.09.2017 klienti nr TR1B080001651847,
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) FASTECH Tirane 810,000 2017-10-27 2017-10-30 45910940012017 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave MZHU mirmbajtje softweri inform.kont vazhdim nr 6455 dt 10.12.2015 fat nr 50032922 dt 04.10.17
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 7,946 2017-10-27 2017-10-30 46110940012017 Elektricitet 1094001 MZHU shp energji elektrike shtator 17 fat nr 243468073, dt 30.09.2017 klienti nr TR1H030336210679
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 1,920 2017-10-27 2017-10-30 46310940012017 Uje MZHU shp uje shtator 17 fat nr 1709-159778-1-1 dt 23.09.2017
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 120 2017-10-27 2017-10-30 463410940012017 Uje MZHU shp uje shtator 17 fat nr 1709-159357-1-1 dt 26.09.2017
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 118,225 2017-10-26 2017-10-27 45610940012017 Paga baze MZHU paga shtator 2017 pun te lir.nga detyra Ligji nr 7961 dt 12.07.1995 vend nr 511 dt 24.10.2017 liste pagese tetor 2017
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 230,038 2017-10-26 2017-10-27 45710940012017 Shtese page per funksionin MZHU paga shtator 2017 pun te lir.nga detyra Ligji nr 7961 dt 12.07.1995 vend nr 511 dt 24.10.2017 liste pagese tetor 2017
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 3,409 2017-10-26 2017-10-27 45410940012017 Te tjera transferta tek individet MZHU bonus tetor 2017 urdher nr 7036 prot dt 30.12.2016 liste pagesedt 24.10.2017 liste pagese tetor 2017
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 109,549 2017-10-26 2017-10-27 45810940012017 Te tjera shperblime per personelin MZHU paga shtator 2017 pun te lir.nga detyra Ligji nr 7961 dt 12.07.1995 vend nr 511 dt 24.10.2017 liste pagese tetor 2017
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 3,409 2017-10-26 2017-10-27 45510940012017 Te tjera transferta tek individet MZHU bonus tetor 2017 urdher nr 7036 prot dt 30.12.2016 liste pagesedt 24.10.2017 liste pagese tetor 2017
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) MAZARS Per Infrast.&Umwelt,Prof.Bohm und Partner Tirane 3,078,966 2017-10-23 2017-10-24 45310940012017 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre MZHU tvsh VKM nr 46 dt 25.01.2017 kont nr 2097 prot dt 04.04.2017 fat nr 49768901,49768902 pv marrje dorzim date 29.09.2017
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) GAIA SHOQERI ANONIME STUDIMESH - D. MAMOUNIS DHE PARTNERET Tirane 2,760,038 2017-10-20 2017-10-23 44610940012017 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime MZHU hartimi planeve vendore per Bashkine Mirdite e Puke kont nr 3613/6 dt 04.07.2017 fat nr 32078809,32078810 date 27.09.2017 pv marrje dorzim nr 4690/1 dt 03.10.2017
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave