Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) (Mbi 1,516 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 1,334,229,347.00 1,516 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) The PLAZA Tirana Tirane 28,990 2017-04-26 2017-04-27 19310940012017 Shpenzime per pritje e percjellje MZHU shpenzime pritje urdher nr 2074 date 03.04.2017 fat nr 222595522 date 12.04.2017
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 6,000 2017-04-26 2017-04-27 19910940012017 Udhetim i brendshem MZHU dieta urdher nr 2459 date 26.04.2017
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 30,306 2017-04-25 2017-04-26 19010940012017 Elektricitet 1094001 MZHU energji elektrike mars 2017 fat nr 652569363 klienti TR1H030336210679
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 8,700 2017-04-25 2017-04-26 18110940012017 Shpenzime per honorare MZHU honorare shkrese nr 1783 dt 20.03.2017 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 86,728 2017-04-25 2017-04-26 18910940012017 Paga baze MZHU telefon mars 2017 fat urdher 7048 dt 30.12.2016
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 7,700 2017-04-25 2017-04-26 18010940012017 Shpenzime per honorare MZHU honorare shkrese nr 1783 dt 20.03.2017 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 15,500 2017-04-25 2017-04-26 18310940012017 Udhetim i brendshem MZHU djeta brenda vendit urdher nr 2459 dt 20.04.2017 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 30,800 2017-04-25 2017-04-26 19210940012017 Shpenzime per honorare MZHU honorare shkrese nr 1783 dt 20.03.2017 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 8,700 2017-04-25 2017-04-26 18210940012017 Shpenzime per honorare MZHU honorare shkrese nr 1783 dt 20.03.2017 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 457 2017-04-25 2017-04-26 18610940012017 Elektricitet 1094001 MZHU energji elektrike mars 2017 fat nr 652997386 klienti TR2A08001289243
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 21,000 2017-04-25 2017-04-26 18410940012017 Udhetim i brendshem MZHU djeta brenda vendit urdher nr 2459 dt 20.04.2017 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) MONARC GROUP Tirane 122,175 2017-04-25 2017-04-26 18810940012017 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh MZHU qera salle urdher nr 58 dt 24.03.2017 fat nr 39914894
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 17,400 2017-04-25 2017-04-26 17910940012017 Shpenzime per honorare MZHU honorare shkrese nr 1783 dt 20.03.2017 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 30,800 2017-04-25 2017-04-26 19110940012017 Shpenzime per honorare MZHU honorare shkrese nr 1783 dt 20.03.2017 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 6,500 2017-04-25 2017-04-26 18510940012017 Udhetim i brendshem MZHU djeta brenda vendit urdher nr 2459 dt 20.04.2017 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 120 2017-04-25 2017-04-26 18710940012017 Uje MZHU uje mars 2017 fat 1703-159357 kont 159357
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 28,800 2017-04-20 2017-04-21 17610940012017 Shpenzime gjyqesore MZHU shp telefoni fat nr 723420506 klienti 1100000016846
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) MONARC GROUP Tirane 31,050 2017-04-20 2017-04-21 17810940012017 Shpenzime per pritje e percjellje MZHU shp pritje up nr 2011 dt 04.04.2017 fat nr 39914891 pv marrje dorzim date 05.04.2017
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 154,012 2017-04-20 2017-04-21 17410940012017 Udhetim jashte shtetit MZHU bileta avioni up nr 6977 dt 28.12.2016 fat nr 86,87, seri47058941,47058940 marrv kuader nr 6979/3 dt 23.01.2017
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) MONARC GROUP Tirane 23,400 2017-04-20 2017-04-21 17710940012017 Shpenzime per pritje e percjellje MZHU shp pritje up nr 1788 dt 20.03.2017 fat nr 39914869 pv marrje dorzim date 29.03.2017
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) SMART & FAST Tirane 68,880 2017-04-20 2017-04-21 17510940012017 Shpenzime per pritje e percjellje MZHU shp pritje up nr 1707 dt 17.03.2017 fat nr 42050453 fh nr 5 dt 04.04.2017
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) Përparim Haka Tirane 18,556 2017-04-12 2017-04-13 17010940012017 Shpenzime te tjera transporti MZHU larje automjete mars 2017 fat nr 000708 kont vazhdim nr 643/6 dt 13.02.2017
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) LAJTHIZA INVEST Tirane 100,790 2017-04-12 2017-04-13 17110940012017 Shpenzime per pritje e percjellje MZHU pritje urdher nr 1703 dt 16.03.2017 fat nr 9506 seri 46111706 fh nr 4 dt 23.03.2017
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 95,400 2017-04-10 2017-04-11 16110940012017 Te tjera transferta tek individet MZHU ndihme e menjeheshme urdher nr 38 dt 01.03.2017 shkr nr 2117 dt 05.04.2017 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 17,400 2017-04-10 2017-04-11 16410940012017 Shpenzime per honorare MZHU honorare VKM nr 418 dt 27.06.2012,liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 5,700 2017-04-10 2017-04-11 16710940012017 Udhetim i brendshem MZHU djeta brenda vendit urdher nr 2152 dt 07.04.2017 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,000 2017-04-10 2017-04-11 16910940012017 Udhetim i brendshem MZHU djeta brenda vendit urdher nr 2152 dt 07.04.2017 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 13,500 2017-04-10 2017-04-11 16610940012017 Udhetim i brendshem MZHU djeta brenda vendit urdher nr 2152 dt 07.04.2017 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 11,000 2017-04-10 2017-04-11 16810940012017 Udhetim i brendshem MZHU djeta brenda vendit urdher nr 2152 dt 07.04.2017 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 7,700 2017-04-10 2017-04-11 16310940012017 Shpenzime per honorare MZHU honorare VKM nr 418 dt 27.06.2012,liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 17,400 2017-04-10 2017-04-11 16510940012017 Shpenzime per honorare MZHU honorare VKM nr 418 dt 27.06.2012,liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 42,500 2017-04-10 2017-04-11 16210940012017 Shpenzime per honorare MZHU honorare VKM nr 418 dt 27.06.2012,liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) MARLIND - 04 Tirane 21,050 2017-04-05 2017-04-06 16010940012017 Shpenzime per pritje e percjellje MZHU shp pritje pv emrgj nr 5/1 dt 19.01.2017 fat nr 09017802 VKM nr 243 dt 15.05.1995 i ndryshuar
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) SHERBIMI PERMBARIMOR ZIG Tirane 26,200 2017-04-05 2017-04-06 15610940012017 Shtese page per funksionin MZHU detyrime mars 2017 vend gjykate nr 502 dt 10.02.2004 urdher nr 5476 dt 20.10.2015
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 45,576 2017-04-05 2017-04-06 15910940012017 Posta dhe sherbimi korrier MZHU poste mars 2017 fat nr 2134 seri 44121134
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 59,744 2017-04-05 2017-04-06 15810940012017 Udhetim jashte shtetit MZHU bileta avioni marrv kuader nr 1637/3 dt 15.03.2017 fat nr 73 seri 47058927
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) OLTI BRAÇAJ Tirane 1,600 2017-04-05 2017-04-06 15710940012017 Shpenzime per pritje e percjellje MZHU pritje urdher nr 988 dt 14.02.2017 pv form nr 5/1 dt 24.02.2017 fat nr 9818743
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,904,709 2017-04-03 2017-04-04 14610940012017 Shtese page per vjetersi ne pune MZHU paga mars 2017 nr pun 109/92 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 224,333 2017-04-03 2017-04-04 15510940012017 Te tjera paga me kontrate MZHU paga mars 2017 nr pun 15/13 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 77,478 2017-04-03 2017-04-04 15310940012017 Te tjera paga me kontrate MZHU paga mars 2017 nr pun 15/13 liste pagese
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave