Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) (Mbi 1,516 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 1,334,229,347.00 1,516 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 35,480 2017-08-28 2017-08-29 37210940012017 Shpenzime per honorare MZHU shp honorare urdher nr 4289 ,4342 dt 2.8.17, 8.8.17, vkm nr 418 dt 27.6.17, listepagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) InfoSoft Office Tirane 469,200 2017-08-24 2017-08-25 36510940012017 Kancelari MZHU kancelari up nr 4027 dt 11.07.2017 fat nr 228920843 fh nr 9 dt 24.07.2017
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 200,600 2017-08-11 2017-08-14 36310940012017 Udhetim jashte shtetit MZHU marrveshje kuader nr 6979/3 date 22.06.2017 ftese per oferte nr 3244 date 26.05.2017 fat nr 49495783 dt 29.05.2017
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) GECI Tirane 225,000 2017-08-11 2017-08-14 36210940012017 Shpenzime per pritje e percjellje MZHU pritje percjellje urdher ministri nr 3155 dt 23.05.2017 fat nr 51141592 dt 13.07.2017
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) T & M CHEMICAL DISTRIBUTION Tirane 131,383 2017-08-09 2017-08-14 35810940012017 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim MZHU materiale pastrimi up nr 4064 dt 13.07.2017 fat nr 874,875 s 42027874,27875 fh nr 8 date 20.07.2017
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) KADIU Tirane 95,040 2017-08-11 2017-08-14 35710940012017 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit MZHU riparim automjete up nr 4026 dat 11.07.2017 fat nr 200618792 kont va nr 4026/2 dt 17.07.2017
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) SPIRIT TRAVEL & TOURS Tirane 603,274 2017-08-11 2017-08-14 36410940012017 Udhetim jashte shtetit MZHU marrveshje kuader nr 6979/3 date 22.06.2017 ftese per oferte nr 3244 date 22.06.2017 fat nr 48525515 dt 23.06.2017
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) GECI Tirane 528,000 2017-08-11 2017-08-14 36110940012017 Shpenzime per pritje e percjellje MZHU akomodim urdher ministri nr 3155 dt 23.05.2017 fat nr 51141591 dt 13.07.2017
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 32,208 2017-08-09 2017-08-10 35910940012017 Posta dhe sherbimi korrier MZHU poste korrik fat nr 3848 seri 50293048 kon vazhdim nr 29 dt 04.01.2017
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) PLANET Tirane 147,420 2017-08-08 2017-08-09 34310940012017 Udhetim jashte shtetit MZHU bileta avioni kont vazhdim nr 3979/2 date 10.07.2017 fat nr 48538544 dt 11.07.2017
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 20,340 2017-08-08 2017-08-09 34210940012017 Posta dhe sherbimi korrier MZHU abonime shtypi qershor kont vazhdim nr 138 prot date 10.01.2017 fat nr 44118773,8774,8799
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 5,950 2017-08-02 2017-08-03 35110940012017 Shpenzime per honorare MZHU honorare urdher nr 1342/8 date 17.07.17 VKM 418 date 27.06.2012 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 11,130 2017-08-02 2017-08-03 34610940012017 Shpenzime per honorare MZHU honorare urdher nr4195 date 25.07.17 VKM 418 date 27.06.2012 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 12,040 2017-08-02 2017-08-03 35310940012017 Shpenzime per honorare MZHU honorare urdher nr 751/10 date 17.07.17 VKM 418 date 27.06.2012 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 12,040 2017-08-02 2017-08-03 35010940012017 Shpenzime per honorare MZHU honorare urdher nr 1342/8 date 17.07.17 VKM 418 date 27.06.2012 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) D O R G E N Tirane 4,844,963 2017-08-02 2017-08-03 35510940012017 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) MZHU rikualifikimi i zones rurale kont vazhdim nr 3094 date 22.05.2017 fat nr 47440652 situacion nr 2 dt 03.07.17
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 5,950 2017-08-02 2017-08-03 34810940012017 Shpenzime per honorare MZHU honorare urdher nr 4195 date 25.07.17 VKM 418 date 27.06.2012 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 12,110 2017-08-02 2017-08-03 35410940012017 Shpenzime per honorare MZHU honorare urdher nr 751/10 date 17.07.17 VKM 418 date 27.06.2012 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) SHERBIMI PERMBARIMOR ZIG Tirane 26,200 2017-08-02 2017-08-03 34410940012017 Shtese page per funksionin MZHU detyrim vendim gjykate nr 502 dt 10.02.2004 urdher nr 5476 dt 20.10.2015
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 12,040 2017-08-02 2017-08-03 34510940012017 Shpenzime per honorare MZHU honorare urdher nr4195 date 25.07.17 VKM 418 date 27.06.2012 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 12,040 2017-08-02 2017-08-03 35210940012017 Shpenzime per honorare MZHU honorare urdher nr 751/10 date 17.07.17 VKM 418 date 27.06.2012 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 6,800 2017-08-02 2017-08-03 34710940012017 Shpenzime per honorare MZHU honorare urdher nr 4195 date 25.07.17 VKM 418 date 27.06.2012 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 12,110 2017-08-02 2017-08-03 34910940012017 Shpenzime per honorare MZHU honorare urdher nr 1342/8 date 17.07.17 VKM 418 date 27.06.2012 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 61,033 2017-08-01 2017-08-02 33610940012017 Paga baze MZHU paga korrik 2017 nr pun 15/14 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 325,943 2017-08-01 2017-08-02 33310940012017 Paga baze MZHU paga korrik 2017 nr pun 15/14 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 23,936 2017-08-01 2017-08-02 33910940012017 Paga baze MZHU paga korrik 2017 nr pun 15/14 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 232,536 2017-08-01 2017-08-02 34010940012017 Te tjera paga me kontrate MZHU paga korrik 2017 nr pun 15/14 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,126,722 2017-08-01 2017-08-02 33410940012017 Paga baze MZHU paga korrik 2017 nr pun 113/91 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 15,000 2017-08-01 2017-08-02 33810940012017 Te tjera transferta tek individet MZHU bonus gusht 2017 urdher nr 7036 dt 30.12.2016 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 15,000 2017-08-01 2017-08-02 33710940012017 Te tjera transferta tek individet MZHU bonus gusht 2017 urdher nr 7036 dt 30.12.2016 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,403,646 2017-08-01 2017-08-02 33510940012017 Paga baze MZHU paga korrik 2017 nr pun 113/91 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 170,118 2017-08-01 2017-08-02 34110940012017 Paga baze MZHU paga korrik 2017 nr pun 15/14 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,944,146 2017-08-01 2017-08-02 33210940012017 Paga baze MZHU paga korrik 2017 nr pun 113/91 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) Përparim Haka Tirane 14,750 2017-07-28 2017-07-31 33110940012017 Shpenzime te tjera transporti MZHU larje automjete kont vazhdim nr 643/6 prot date 13.02.2017 fat nr 0000026 dt 30.06.17
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,000 2017-07-27 2017-07-28 32910940012017 Udhetim i brendshem MZHU djeta brenda vendit urdher nr 4209 prot date 26.07.2017 liste pagese date 26.07.2017 VKM nr 997 dt 10.12.2010
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 2,300 2017-07-27 2017-07-28 32710940012017 Sherbime telefonike MZHU internet me usb kont vazhdim nr 2346/3 date 14.04.2017 fat nr 2078741390 dt 01.07.17
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 42,000 2017-07-27 2017-07-28 32810940012017 Udhetim i brendshem MZHU djeta brenda vendit urdher nr 4209 prot date 26.07.2017 liste pagese date 26.07.2017 VKM nr 997 dt 10.12.2010
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 36,500 2017-07-27 2017-07-28 33010940012017 Udhetim i brendshem MZHU djeta brenda vendit urdher nr 4209 prot date 26.07.2017 liste pagese date 26.07.2017 VKM nr 997 dt 10.12.2010
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 587,502 2017-07-27 2017-07-28 32610940012017 Elektricitet 1094001 MZHU energji elektrike qershor kont nr TR1B080001651847 fat nr 239957598 dt 23.06.17
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 340 2017-07-24 2017-07-25 32410940012017 Elektricitet 1094001 MZHU energji elektrike qershor fat nr 239815418 kodi klientit TR2A080001107586
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave