Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) (Mbi 1,516 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 1,334,229,347.00 1,516 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 340 2017-07-24 2017-07-25 32510940012017 Elektricitet 1094001 MZHU energji elektrike qershor fat nr 239815430 kodi klientit TR2A080001289243
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) ENKELEJDA ALITE PER " UNLAB" Tirane 473,631 2017-07-24 2017-07-25 32310940012017 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala MZHU garanci punimesh kont nr 685 dt 03.02.2016 pv marrje dorzim nr 4077 date 14.07.2017
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 46,468 2017-07-21 2017-07-24 32110940012017 Elektricitet 1094001 MZHU energji elektrike qershor fat nr 239794265 kont nr TR1H030336210679,TR2A080001289243
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) FASTECH Tirane 810,000 2017-07-21 2017-07-24 31710940012017 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave MZHU mirmbajtje softweri kont vazhdim nr 6455 dt 10.12.2015 fat nr 720 seri 50032587
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) "E N I" Tirane 1,429,803 2017-07-21 2017-07-24 32210940012017 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala MZHU garanci punimesh urdher nr 4124 date 19.07.2017 pv marrje dorzim date 20.06.2017
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 78,640 2017-07-21 2017-07-24 31510940012017 Paga baze MZHU telefon qrshor urdher nr 7048 dt 30.12.2016 fat bashkelidhur dt 01.07.2017
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 120 2017-07-21 2017-07-24 31910940012017 Uje MZHU uje qershor fat nr 1706-159357-1-1
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 82,000 2017-07-21 2017-07-24 31810940012017 Te tjera transferta tek individet MZHU ndihme e menjehershme per dalje ne pension urdher nr 3824 dt 29.06.2017 shkr nr 3824/2 dt 18.07.2017 liste pagese 19.07.2017
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 3,935 2017-07-21 2017-07-24 31610940012017 Sherbime telefonike MZHU telefon qershor klienti nr 110000016846 fat nr 723890000 dt 30.06.17
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 2,640 2017-07-21 2017-07-24 32010940012017 Uje MZHU uje qershor fat nr 1706-159778-1-1
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA E TIRANES Tirane 2,251,718 2017-07-18 2017-07-19 31410940012017 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala MZHU Lik 5% garanci punimesh kontr 685 dt 03.02.2016 vazhd pvmd 4077 dt 14.07.2017
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) SHERBIMI PERMBARIMOR ZIG Tirane 26,200 2017-07-13 2017-07-14 31310940012017 Shtese page per funksionin MZHU detyrim per Roland Shesha qershor 2017 vendim gjykate nr 502 dt 10.02.2004 urdher 5476 dt 20.10.2015
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 28,500 2017-07-07 2017-07-10 30810940012017 Udhetim i brendshem MZHU djeta brenda vendit liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 34,098 2017-07-07 2017-07-10 31010940012017 Posta dhe sherbimi korrier MZHU poste qershor fat nr 50294025 dt 26.06.17
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 18,500 2017-07-07 2017-07-10 30710940012017 Udhetim i brendshem MZHU djeta brenda vendit liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 14,000 2017-07-07 2017-07-10 30910940012017 Udhetim i brendshem MZHU djeta brenda vendit liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 15,000 2017-07-03 2017-07-04 30110940012017 Te tjera transferta tek individet MZHU bonus transporti korrik 2017 urdher nr 7036 dt 30.12.2016 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 61,558 2017-07-03 2017-07-04 29910940012017 Paga baze MZHU paga qershor nr pun 113/91 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 200,369 2017-07-03 2017-07-04 30410940012017 Te tjera paga me kontrate MZHU paga qershor nr pun 15/14 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 57,506 2017-07-03 2017-07-04 30210940012017 Te tjera paga me kontrate MZHU paga qershor nr pun 15/14 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,258,291 2017-07-03 2017-07-04 29710940012017 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi MZHU paga qershor nr pun 113/91 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,401,067 2017-07-03 2017-07-04 29810940012017 Paga baze MZHU paga qershor nr pun 113/91 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 324,267 2017-07-03 2017-07-04 29610940012017 Paga baze MZHU paga qershor nr pun 113/91 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 15,000 2017-07-03 2017-07-04 30010940012017 Te tjera transferta tek individet MZHU bonus transporti korrik 2017 urdher nr 7036 dt 30.12.2016 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 231,847 2017-07-03 2017-07-04 30310940012017 Te tjera paga me kontrate MZHU paga qershor nr pun 15/14 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,886,260 2017-07-03 2017-07-04 29510940012017 Paga baze MZHU paga qershor nr pun 113/91 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 1,920 2017-06-27 2017-06-28 29310940012017 Uje MZHU shp uje maj fat nr 1705-159778-1 dt 25.05.2017
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) D O R G E N Tirane 3,017,574 2017-06-27 2017-06-28 29410940012017 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve MZHU rikualifikim i zones rurale kont nr 3094 date 22.05.2017 fat nr 33734369 situacion nr 1 date 19.06.2017
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 5,100 2017-06-23 2017-06-27 29210940012017 Shpenzime per honorare MZHU lik honorare urdher nr 2846 dt 09.05.2017 kont nr 3/32 dt 22.05.17 pv nr
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 27,863 2017-06-22 2017-06-23 29110940012017 Sherbime telefonike MZHU telefon maj fat nr 723751929 klienti 110000016846 dt 31.05.17
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 340 2017-06-22 2017-06-23 29010940012017 Elektricitet 1094001 MZHU energji elektrike maj fat nr 655545164 klienti TR2A080001289243 dt 30.05.17
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 30,458 2017-06-21 2017-06-23 28610940012017 Elektricitet 1094001 MZHU energji elektrike maj fat nr 655541244 kont nr TR1H030336210679
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) XHEKOSHPK Tirane 12,900 2017-06-21 2017-06-23 28710940012017 Shpenzime per pritje e percjellje MZHU shp pritje up nr 30 dt 19.05.2017 fat nr 248 seri 47468646 dt 22.05.2017
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 10,167 2017-06-22 2017-06-23 28910940012017 Sherbime telefonike MZHU internet fat nr 00000207850590 dt 01.06.17
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) Përparim Haka Tirane 17,129 2017-06-22 2017-06-23 28810940012017 Shpenzime te tjera transporti MZHU lik larje automjeti kont vazhdim nr 643/6 date 13.02.2017 fat nr 35 seri 000013 dt 31.05.17
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 22,227 2017-06-15 2017-06-16 27710940012017 Posta dhe sherbimi korrier MZHU abonim shtypi maj fat nr 44118861,44118862 kont vazhdim nr 138 dt 10.01.2017kont nr 159357
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 120 2017-06-15 2017-06-16 27810940012017 Uje MZHU uje maj fat nr 3753217 kont nr 159357
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) XHEKOSHPK Tirane 108,000 2017-06-15 2017-06-16 27510940012017 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh MZHU qera salle urdher nr 3090 dt 19.05.2017 fat nr 79 seri 47468507
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 83,613 2017-06-15 2017-06-16 27610940012017 Sherbime telefonike MZHU telefon maj fat nr permbl date 01.06.2017 urdher nr 7048 dt 30.12.2016
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 11,900 2017-06-15 2017-06-16 28010940012017 Shpenzime per honorare MZHU honorare urdher nr 3406,3443,prot dt 05,07.06.2017 liste pagese
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave