Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) (Mbi 1,516 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 1,334,229,347.00 1,516 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 30,800 2017-03-08 2017-03-09 10710940012017 Shpenzime per honorare MZHU shp honorare urdher nr 1262/1 dt 07.03.2017 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) EDUARD ALLAMANI Tirane 500,000 2017-03-08 2017-03-09 10610940012017 Shpenzime kompensimi per shpronesim ne te kaluaren MZHU shp vendim gjyqesor per shprones.vendim nr 4510 dt 15.12.2016 urdher nr 35 dt 21.02.2017
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 30,800 2017-03-08 2017-03-09 10810940012017 Shpenzime per honorare MZHU shp honorare urdher nr 1262/1 dt 07.03.2017 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 70,240 2017-03-07 2017-03-08 10410940012017 Paga baze MZHU leje e pakryer liste pagese shkr per lirim nga detyra nr 1313 dt 28.02.2017
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA E TIRANES Tirane 680,000 2017-03-07 2017-03-08 10510940012017 Udhetim jashte shtetit MZHU djeta me jashte 500 euro kursi 136 leke Autorizim nr 959 dt 13.02.2017 nr 1424/1 dt 06.03.2017
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) SHERBIMI PERMBARIMOR ZIG Tirane 26,200 2017-03-07 2017-03-08 10210940012017 Paga baze MZHU detyrim permbarimor vend gjykate nr 502 dt 10.02.2004
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) G I Z Tirane 67,501 2017-03-07 2017-03-08 10310940012017 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre MZHU rimbursim tvsh VKM 509 dt 12.08.1996 urdher 1013/1 dt 21.02.2017
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,148,171 2017-03-01 2017-03-02 9510940012017 Shtese page per kualifikimin MZHU paga shkurt 2017 nr pun 109/94
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,441,105 2017-03-01 2017-03-02 9610940012017 Paga baze MZHU paga shkurt 2017 nr pun 109/94
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 304,041 2017-03-01 2017-03-02 9210940012017 Paga baze MZHU paga shkurt 2017 nr pun 109/94
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 179,547 2017-03-01 2017-03-02 10110940012017 Te tjera paga me kontrate MZHU paga me kontrate shkurt 2017 nr pun 15/13
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,823,011 2017-03-01 2017-03-02 9410940012017 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe MZHU paga shkurt 2017 nr pun 109/94
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 15,000 2017-03-01 2017-03-02 9810940012017 Te tjera transferta tek individet MZHU bonus transporti mars 2017 urdher nr 7036 dt 31.12.2016 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 58,646 2017-03-01 2017-03-02 9310940012017 Paga baze MZHU paga shkurt 2017 nr pun 109/94
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 15,000 2017-03-01 2017-03-02 9710940012017 Te tjera transferta tek individet MZHU bonus transporti mars 2017 urdher nr 7036 dt 31.12.2016 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 67,088 2017-03-01 2017-03-02 9910940012017 Te tjera paga me kontrate MZHU paga me kontrate shkurt 2017 nr pun 15/13
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 196,768 2017-03-01 2017-03-02 10010940012017 Paga baze MZHU paga me kontrate shkurt 2017 nr pun 15/13
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 118,800 2017-02-22 2017-02-24 7910940012017 Sherbime te tjera MZHU sherbime pastrimi up nr 75 dt 06.01.2017 fat nr 4463476 dt 24.01.2017 pv marrje
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) ANADA Tirane 270,000 2017-02-21 2017-02-22 7110940012017 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve specifike MZHU mirmbajtje godine up nr 137 dt 10.01.2017 ftese per oferte fat nr 84133949 rap permb dt 17.01.2017
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) DHURIM MURATI Tirane 94,500 2017-02-21 2017-02-22 8010940012017 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre MZHU blerje paisje zyre up nr 596 dt 27.01.2017 kont nr 596/2 dt 27.01.2017 ft nr 35582566 fh nr 1 dt 30.01.2017
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) XHEKOSHPK Tirane 94,500 2017-02-21 2017-02-22 7210940012017 Shpenzime per pritje e percjellje MZHU pritje percjellje up nr 330 dt 18.01.2017 fat nr 38555919 pv marrje dozim dt 19.01.2017 pv dt 04 .10.2017
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) "P I R R O" Tirane 14,500 2017-02-21 2017-02-22 7410940012017 Shpenzime per pritje e percjellje MZHU blerje dhurate up nr 329 dt 18.01.2017 pv emergj 329/1 dt 19.01.2017 fat nr 42917360 fh nr 1 dt 19.01.2017
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) GECI Tirane 62,720 2017-02-21 2017-02-22 7310940012017 Shpenzime per pritje e percjellje MZHU pritje percjellje urdher nr 329 dt 12.01.2017 fat nr 45392016 pv dt 04 .10.2017
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 28,995 2017-02-17 2017-02-20 8110940012017 Sherbime telefonike MZHU shp.telefoni 6 shifror janar 2017 fat nr 723139300 klienti 110000016846
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 240 2017-02-17 2017-02-20 8410940012017 Uje MZHU likuidim uje janar 2017, nr matesit 10011449, 10021704, fature nr 1701-359577-1-1, 1612-159357-1-1, dt 22.12.2016, nrs 2526185, , 2440137, kontrate 159357-1, 1357577-1, nr.vules 24346, 5354
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 51,558 2017-02-17 2017-02-20 8210940012017 Posta dhe sherbimi korrier MZHU shp.poste ft 1272 dt 26.1.2017 ser 34517842
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 85,123 2017-02-17 2017-02-20 7710940012017 Sherbime telefonike MZHU telefon janar 2017 fat nr 20822073 dt 31.1.2017
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 48,240 2017-02-17 2017-02-20 7810940012017 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit MZHU taksa vjetore automjete urdh 966 dt 14.2.2017 ft 0785078 0785079 dt 13.2.2017
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 80,990 2017-02-17 2017-02-20 8310940012017 Elektricitet 1094001 MZHU energji elektrike Janar 2017 kont nr TR2A080001195265 ser 650545533
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) ERMANDI Tirane 98,400 2017-02-09 2017-02-17 6710940012017 Udhetim jashte shtetit MZHU lik sherbim riparimi, UP nr 74 dt 06.01.17, kontr nr 74/2, dt 09.01.17, fature nr 1 dt 11.01.17 NRS 42511101, ProcVerb marr dorz dt 11.01.17
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 151,750 2017-02-10 2017-02-13 5810940012017 Te tjera paga me kontrate MZHU paga punonjes me kontrate janar 2017 VKM nr 7 date 11.01.2017 shkr MF 17683/104 date 07.02.2017 nr 15/12
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 196,768 2017-02-10 2017-02-13 5710940012017 Te tjera paga me kontrate MZHU paga punonjes me kontrate janar 2017 VKM nr 7 date 11.01.2017 shkr MF 17683/104 date 07.02.2017 nr 15/12
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 69,157 2017-02-10 2017-02-13 5610940012017 Te tjera paga me kontrate MZHU paga punonjes me kontrate janar 2017 VKM nr 7 date 11.01.2017 shkr MF 17683/104 date 07.02.2017 nr 15/12
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) STRATI BAILIFF'S SERVICE Tirane 148,225,885 2017-02-09 2017-02-10 7010940012017 Shpenzime gjyqesore MZHU lik vendim gjyqesor, vendim nr 3099, dt 06.10.16, Urdher nr 5860/1, dt 09.11.16, fature nr 145, serial 45306104, dt 08.02.17
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) DORIAN SKENDI Tirane 11,348,980 2017-02-09 2017-02-10 6610940012017 Shpenzime kompensimi per shpronesim ne te kaluaren MZHU lik vendim gjyqesor kesti IV, Vendim nr 412, dt 22.07.2016, Urdher nr 4811/5 dt 09.11.16, Fature nr 20 dt 08.02.17, NRS 35632420
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 78,000 2017-02-09 2017-02-10 6810940012017 Te tjera transferta tek individet MZHU lik ndihme e menjehershme per dalje ne pension, urdh nr 187 dt 12.01.17, VKM nr 929 dt 17.11.2010, listpag dt 08.02.17
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 30,000 2017-02-09 2017-02-10 6910940012017 Te tjera transferta tek individet MZHU lik ndihme ne rast fatkeqesie, urdher nr 6931 dt 27.12.16, listpagese 08.02.17, VKM nr.929, dt 17.11.2010
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) EUROSIG SHA Tirane 168,000 2017-02-06 2017-02-08 6410940012017 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit MZHU siguracion TPL, AA021PN, urdhProk nr 139, dt 10.01.2017, Ftese oferte nr 139/1 dt 10.01.2017, fature nr 17366, 17364, dt 13.01.2017, ProcVerb marr dorz dt 13.01.2017
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) SHERBIMI PERMBARIMOR ZIG Tirane 26,200 2017-02-06 2017-02-08 6210940012017 Shtese page per funksionin MZHU Detyrim Janar 201, vendim gjykates nr 502 dt 10.02. 2004, urdher nr 5476 dt 20.10.2015
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 546,000 2017-02-07 2017-02-08 6510940012017 Udhetim jashte shtetit MZHU dieta jashte autorizim nr 4541/2 date 13.09.2017 shuma 4000 euro kursi 136.5
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave