Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) (Mbi 1,516 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 1,334,229,347.00 1,516 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,225,792 2017-04-03 2017-04-04 14810940012017 Shtese page per vjetersi ne pune MZHU paga mars 2017 nr pun 109/92 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 15,000 2017-04-03 2017-04-04 15110940012017 Te tjera transferta tek individet MZHU bonus prill 2017 urdher nr 7036 dt 30.12.2016 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,498,006 2017-04-03 2017-04-04 14910940012017 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi MZHU paga mars 2017 nr pun 109/92 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 61,558 2017-04-03 2017-04-04 15010940012017 Paga baze MZHU paga mars 2017 nr pun 109/92 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 210,937 2017-04-03 2017-04-04 15410940012017 Te tjera paga me kontrate MZHU paga mars 2017 nr pun 15/13 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 327,391 2017-04-03 2017-04-04 14710940012017 Paga baze MZHU paga mars 2017 nr pun 109/92 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 15,000 2017-04-03 2017-04-04 15210940012017 Te tjera transferta tek individet MZHU bonus prill 2017 urdher nr 7036 dt 30.12.2016 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 8,700 2017-03-28 2017-03-29 13910940012017 Shpenzime per honorare MZHU honorare VKM 418 dt 27.06.2012 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 12,040 2017-03-28 2017-03-29 14210940012017 Shpenzime per honorare MZHU honorare VKM 418 dt 27.06.2012 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 240 2017-03-28 2017-03-29 13110940012017 Uje MZHU uje shkurt 2017 fat nr 1702-359577,nr 1702-159357,
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 12,230 2017-03-28 2017-03-29 14310940012017 Shpenzime per honorare MZHU honorare VKM 418 dt 27.06.2012 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 12,040 2017-03-28 2017-03-29 14110940012017 Shpenzime per honorare MZHU honorare VKM 418 dt 27.06.2012 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) AR & LO Tirane 28,373 2017-03-28 2017-03-29 13310940012017 Udhetim jashte shtetit MZHU bileta avioni up nr 6501 prot date 28.12.2016 fat nr 188,310 dt 21.03.2017 marrv kuader nr 6979/3 date 23.01.2017
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 21,000 2017-03-28 2017-03-29 14410940012017 Udhetim i brendshem MZHU djeta brenda vendit VKM 997 dt 10.12.2010 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 5,000 2017-03-28 2017-03-29 13210940012017 Sherbime telefonike MZHU telefon shkurt 2017 fat nr 207781832 abon kodi 558363
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 49,553 2017-03-28 2017-03-29 13510940012017 Posta dhe sherbimi korrier MZHU abonim ne shtyp kont vazhdim nr 138 dt 10.01.2017 fat nr 44113358,44113359
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 84,073 2017-03-28 2017-03-29 12810940012017 Sherbime telefonike MZHU shp.telefoni shkurt 2017 fat nr 2082443857,50717,33502,49255 dt 01.03.2017
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 86,000 2017-03-28 2017-03-29 13710940012017 Shpenzime per honorare MZHU honorare VKM 418 dt 27.06.2012 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 24,100 2017-03-28 2017-03-29 13810940012017 Shpenzime per honorare MZHU honorare VKM 418 dt 27.06.2012 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 14,851 2017-03-28 2017-03-29 13610940012017 Elektricitet 1094001 MZHU shp.energji elektrike shkurt 2017 fat nr 651470453 klienti TR1H030336210679
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 27,500 2017-03-28 2017-03-29 14510940012017 Udhetim i brendshem MZHU djeta brenda vendit VKM 997 dt 10.12.2010 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 8,700 2017-03-28 2017-03-29 14010940012017 Shpenzime per honorare MZHU honorare VKM 418 dt 27.06.2012 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 1,678 2017-03-28 2017-03-29 13010940012017 Elektricitet 1094001 MZHU shp.energji elektrike shkurt 2017 fat nr 651516078,651516089 klienti TR2A80001289243,107586
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) MONARC GROUP Tirane 126,516 2017-03-21 2017-03-23 12710940012017 Shpenzime per qiramarrje mjetesh transporti MZHU marrje salle me qera shkres 24 dat 9.2.2017 fat 20.2.2017 nrs 39914767
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) ALBANIA EXPERIENCE Tirane 46,820 2017-03-21 2017-03-23 11410940012017 Shpenzime per qiramarrje mjetesh transporti MZHU marrje aut me qera u prok 28.12.16 marrveshje 23.1.17 ftes oferte 20.2.17 fat 21.2.2017
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) MONARC GROUP Tirane 17,550 2017-03-16 2017-03-20 12110940012017 Shpenzime per pritje e percjellje MZHU shp pritje percjellje urdher 988 prot dt 14.02.17 u.p 1794 dt 24.2.17 p.v form 5/1 nr 1794/1 dt 24.02.17 fat 140 dt 27.02.2017 nrs 39914790 p.v mar dor 27.02.2017
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) Përparim Haka Tirane 9,040 2017-03-16 2017-03-20 12210940012017 Shpenzime te tjera transporti MZHU shp larje automjete shkurt 2017 U>.P 9 dt 30.01.17 ftes ofer 643/1 dt 30.01.17 kont 643/6 prot dt 13.02.17 fat 11 dt 28.02.17 nr ser 000701
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 28,983 2017-03-16 2017-03-20 12310940012017 Sherbime telefonike MZHU shp.telefoni 6 shifror shkurt 2017 fat 723313227 dt 28.02.2017 klient 110000016846
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) A.S.G. Tirane 24,660 2017-03-16 2017-03-20 11810940012017 Shpenzime per qiramarrje mjetesh transporti MZHU shp per marje automjeti me qera U.p 922 dt 10.2.17 ftes ofer 922/1 dt 10.02.2017 njof fit 14.02.2017 kont 922/2 dt 14.02.2017 fat 26 dt 15.02.17 NRS 43477187 p.ver marje dor 15.02.17
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) MONARC GROUP Tirane 32,300 2017-03-16 2017-03-20 12010940012017 Shpenzime per pritje e percjellje MZHU shp pritje percjellje urdher 900 prot dt 9.02.17 u.p 900/1 dt 15.2.17 p.v form 5/1 nr 900/2 dt 15.02.17 fat 116 dt 20.02.2017 nrs 39914766 p.v mar dor 20.02.2017
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BAILIFF SEVICES-MATANI & CO Tirane 100,000 2017-03-16 2017-03-17 12510940012017 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MZHU shp vendim gjyqesor per erjola gace keti I vend gjyk 3099,3119 dt 06.10.2016, 11.06.2014 shkresa 2322 dt 21.09.2016
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) "P I R R O" Tirane 10,000 2017-03-16 2017-03-17 11910940012017 Shpenzime per pritje e percjellje MZHU shp per blerje dhuratash urdh prok 1054 prot 16.02.17 pv prok 5 nr 1054/1 dt 16.2.17 p.v marje dor 16.2.17 fat 38 dt 16.2.17 NRS 44250389 flet hyr 2 dt 16.02.17
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 8,500 2017-03-13 2017-03-15 11710940012017 Udhetim i brendshem MZHU djeta brenda vendit VKM 997 dt 10.12.2010 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 80,324 2017-03-13 2017-03-15 11210940012017 Udhetim jashte shtetit MZHU bileta avioni marrveshje kuader nr 6979/3 dt 23.01.2017 fat nr 41317323
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 295,420 2017-03-13 2017-03-15 11310940012017 Udhetim jashte shtetit MZHU bileta avioni marrveshje kuader nr 6979/3 dt 23.01.2017 fat nr 41317346
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) DHIMITER VASI (K81310021J) Tirane 117,480 2017-03-13 2017-03-15 11510940012017 Kancelari MZHU prodhim dok specifike up nr 962 dt 13.02.2017 fat nr 45589011 fh nr 3 dt 17.02.2017
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 8,500 2017-03-13 2017-03-15 11610940012017 Udhetim i brendshem MZHU djeta brenda vendit VKM 997 dt 10.12.2010 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 5,000 2017-03-13 2017-03-15 11010940012017 Sherbime telefonike MZHU internet kont nr 992/4 date 15.03.2016 fat nr 2077588214 dt 01.02.2017 kodi 558363
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 33,780 2017-03-13 2017-03-15 11110940012017 Posta dhe sherbimi korrier MZHU poste shkurt 2017 fat nr 44123925 dt 26.02.17
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 39,950 2017-03-08 2017-03-09 10910940012017 Shpenzime per honorare MZHU shp honorare urdher nr 6893 dt 20.12.2016 liste pagese
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave