Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) (Mbi 1,516 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 1,334,229,347.00 1,516 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) MONARC GROUP Tirane 81,252 2017-05-18 2017-05-19 23610940012017 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh MZHU qera salle prog dt 11.4.17 fat 262 dt 19.4.17 seri 39914912
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 8,700 2017-05-18 2017-05-19 23510940012017 Shpenzime per honorare MZHU honorare VKM nr 418 dt 27.06.2012,liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 25,100 2017-05-18 2017-05-19 23310940012017 Shpenzime per honorare MZHU honorare VKM nr 418 dt 27.06.2012,liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 8,700 2017-05-18 2017-05-19 23410940012017 Shpenzime per honorare MZHU honorare VKM nr 418 dt 27.06.2012,liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 28,809 2017-05-15 2017-05-16 23110940012017 Sherbime telefonike MZHU telefon m-prill 2017 fat nr 723584129 dt 30.4.2017 abon kodi 110000016846
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) SHERBIMI PERMBARIMOR ZIG Tirane 26,200 2017-05-15 2017-05-16 23210940012017 Shtese page per funksionin MZHU vendim gjykate nr 502 dt 10.2.2004, shkrese nr 5476/1 prot dt 3.11.2015 urdher 5476 prot dt 20.10.2015
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 12,000 2017-05-11 2017-05-12 22810940012017 Udhetim i brendshem MZHU djeta brenda vendit urdher nr 2876 dt 10.05.2017 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 12,000 2017-05-11 2017-05-12 22710940012017 Udhetim i brendshem MZHU djeta brenda vendit urdher nr 2876 dt 10.05.2017 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 17,400 2017-05-10 2017-05-12 22610940012017 Shpenzime per honorare MZHU honorare VKM 418 date 27.06.2012 urdher nr 2737 dt 03.05.2017 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 44,000 2017-05-11 2017-05-12 21410940012017 Udhetim i brendshem MZHU djeta brenda vendit urdher nr 2876 dt 10.05.2017 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 71,628 2017-05-10 2017-05-12 21810940012017 Posta dhe sherbimi korrier MZHU poste prill 2017 fat nr 44125749 kont va nr 29 dt 04.01.2017
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 67,600 2017-05-10 2017-05-11 22210940012017 Shpenzime per honorare MZHU honorare VKM 418 date m27.06.2012 urdher nr 2737 dt 03.05.2017 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 17,400 2017-05-10 2017-05-11 22410940012017 Shpenzime per honorare MZHU honorare VKM 418 date 27.06.2012 urdher nr 2697 dt 08.05.2017 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 12,040 2017-05-10 2017-05-11 22010940012017 Shpenzime per honorare MZHU onorare VKM 418 date 27.06.2012 urdher nr 2737 dt 03.05.2017 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 8,700 2017-05-10 2017-05-11 22510940012017 Shpenzime per honorare MZHU honorare VKM 418 date 27.06.2012 urdher nr 2737 dt 03.05.2017 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 16,400 2017-05-10 2017-05-11 22310940012017 Shpenzime per honorare MZHU honorare VKM 418 date 27.06.2012 urdher nr 2737 dt 03.05.2017 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 12,040 2017-05-10 2017-05-11 21910940012017 Shpenzime per honorare MZHU onorare VKM 418 date m27.06.2012 urdher nr 2737 dt 03.05.2017 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 12,110 2017-05-10 2017-05-11 22110940012017 Shpenzime per honorare MZHU honorare VKM 418 date 27.06.2012 urdher nr 2737 dt 03.05.2017 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) The PLAZA Tirana Tirane 64,000 2017-05-08 2017-05-09 21710940012017 Shpenzime per pritje e percjellje MZHU lik pritje percjellje urdher nr 25074 dt 03.04.2017 fat nr 222595502 dt 11.04.2017
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) C L A S S I C Tirane 39,552 2017-05-08 2017-05-09 21310940012017 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit MZHU riparim automjeti proces verbal emergjence nr 2271 dt 12.04.2017 fat nr 30811672
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) FASTECH Tirane 831,580 2017-05-08 2017-05-09 21510940012017 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave MZHU lik mkirmbajtje softweri kont vazhdim nr 6455 dt 10.12.2015 fat nr 32850728 pv marrje 2245/1 dt 24.04.2017
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 13,500 2017-05-03 2017-05-04 21610940012017 Udhetim i brendshem MZHU djeta brenda vendit urdher nr 2707 dt 03.05.2017 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) SOFRA E ARIUT Tirane 26,200 2017-05-03 2017-05-04 21210940012017 Shpenzime per pritje e percjellje MZHU shp pritje urdher nr 2074 dt 03.04.2017 fat nr 44312806
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) PROSOUND Tirane 84,000 2017-05-03 2017-05-04 21110940012017 Shpenzime per qiramarrje per aparate dhe pajisjet teknike, makineri MZHU shp qeraje up nr 2126 date 05.04.2017 kont nr 2126/3 date 10.04.2017 fat 46291827
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 327,619 2017-05-02 2017-05-03 20210940012017 Paga baze MZHU lik paga prill 2017 liste pagese nr pun 113/92
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,230,293 2017-05-02 2017-05-03 20310940012017 Paga baze MZHU lik paga prill 2017 liste pagese nr pun 113/92
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,537,102 2017-05-02 2017-05-03 20410940012017 Shtese page per vjetersi ne pune MZHU lik paga prill 2017 liste pagese nr pun 113/92
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,871,958 2017-05-02 2017-05-03 20110940012017 Shtese page per vjetersi ne pune MZHU lik paga prill 2017 liste pagese nr pun 113/92
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 196,708 2017-05-02 2017-05-03 20910940012017 Te tjera paga me kontrate MZHU lik paga prill 2017 liste pagese nr pun 15/13
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 61,558 2017-05-02 2017-05-03 20510940012017 Paga baze MZHU lik paga prill 2017 liste pagese nr pun 113/92
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 55,069 2017-05-02 2017-05-03 20810940012017 Te tjera paga me kontrate MZHU lik paga prill 2017 liste pagese nr pun 15/13
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 15,000 2017-05-02 2017-05-03 20610940012017 Te tjera transferta tek individet MZHU lik bonus transporti maj l 2017 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 206,521 2017-05-02 2017-05-03 21010940012017 Te tjera paga me kontrate MZHU lik paga prill 2017 liste pagese nr pun 15/13
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 15,000 2017-05-02 2017-05-03 20710940012017 Te tjera transferta tek individet MZHU lik bonus transporti maj l 2017 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 23,000 2017-04-26 2017-04-27 19810940012017 Udhetim i brendshem MZHU dieta urdher nr 2459 date 26.04.2017
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 500 2017-04-26 2017-04-27 20010940012017 Udhetim i brendshem MZHU dieta urdher nr 2459 date 26.04.2017
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 12,110 2017-04-26 2017-04-27 19710940012017 Shpenzime per honorare MZHU honorare vkm nr 418 date 27.06.2012 urdher nr 2387/1 date 18.04.2016
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 6,090 2017-04-26 2017-04-27 19510940012017 Shpenzime per honorare MZHU honorare vkm nr 418 date 27.06.2012 urdher nr 2387/1 date 18.04.2016
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) MONARC GROUP Tirane 162,600 2017-04-26 2017-04-27 19410940012017 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh MZHU shpenzime qera salle urdher nr 1788 date 20.03.2017 fat nr 251 date 29.03.2017 sr 39914901
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 12,040 2017-04-26 2017-04-27 19610940012017 Shpenzime per honorare MZHU honorare vkm nr 418 date 27.06.2012 urdher nr 2387/1 date 18.04.2016
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave