Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) (Mbi 1,516 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 1,334,229,347.00 1,516 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) ER-NO SHPK Tirane 380,868 2017-09-11 2017-09-14 40810940012017 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MZHU mbikqyrje punimesh pag pjesore kont nr 2270 dt 12.04.2017 marrveshje nr 2230 prot date 11.04.2017 fat nr 21 dt 06.09.2017 seri nr 28634371 relacioni mbikqyrjes nr 2 date 06.08.2017
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) STRATI BAILIFF'S SERVICE Tirane 670,853 2017-09-13 2017-09-14 41310940012017 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MZHU vendim gjyqesor vendimi gjykates nr 38 dt 20.02.2002 urdher nr 141 prot nr 4395 dt 14.08.2017 shkr nr 4567 dt 06.09.2017
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) KADIU Tirane 95,040 2017-09-12 2017-09-13 40410940012017 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit PT MZHU riparim automjete up nr 4026 dat 11.07.2017 fat nr 200618792 kont va nr 4026/2 dt 17.07.2017
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) FASTECH Tirane 2,398,200 2017-09-12 2017-09-13 40210940012017 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave MZHU mirmbajtje softweri informatik kont nr 4327 date 29.07.2017 vazhdim fat nr 32850744,32850745 dt 28.08.2017 pv marrje dorzim nr 4496/2,4496/3 dt 06.09.2017
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) Përparim Haka Tirane 17,129 2017-09-11 2017-09-12 40610940012017 Shpenzime te tjera transporti MZHU larje automjeti kont vazhdim nr 643/6 dat 13.02.2017 fat nr 57 DT 31.8.17, seri 000046, pvmd GUSHT 2017
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) Auto Manoku Servis Tirane 34,080 2017-09-11 2017-09-12 40310940012017 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit MZHU shp riparim auto up nr 4404 dt 16.8.17, ft of 4404/1 16.8.17, nj fit 4404/3 dt 21.8.17, kontr 4404/1 dt 25.8.17, umd nr 4404/5 dt 25.8.17, fat nr 490 dt 29.8.17, ser 51552590 pvmd nr 2 dt 29.8.17
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) PEGI Tirane 1,399,999 2017-09-11 2017-09-12 40510940012017 Sherbime te printimit dhe publikimit MZHU botim stand.te projektimit kont nr 4363 prot dt 09.08.2017 fat nr 273 s 83186605 fh nr 10 dt 18.08.2017
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 119,800 2017-09-07 2017-09-08 39610940012017 Shpenzime per honorare MZHU honorare VKM nr 418 dt 27.06.2012,nr 486date 14.07.2017 ,488,490,492 date 19.07.2017 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 15,400 2017-09-07 2017-09-08 39510940012017 Shpenzime per honorare MZHU honorare VKM nr 418 dt 27.06.2012,nr 486 date 14.07.2017 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) ALB - SIGURACION Tirane 78,099 2017-09-07 2017-09-08 39910940012017 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit MZHU siguracion tpl up nr 4401 dt 15.08.2017 fat nr 44862297 dt 21.08.17 pv marrje dorzim dt 21.08.2017
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 17,400 2017-09-07 2017-09-08 39410940012017 Shpenzime per honorare MZHU honorare VKM nr 418 dt 27.06.2012,nr 488,492 date 19.07.2017 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 8,700 2017-09-07 2017-09-08 39710940012017 Shpenzime per honorare MZHU honorare VKM nr 418 dt 27.06.2012,nr 490 date 19.07.2017 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 22,728 2017-09-07 2017-09-08 39810940012017 Posta dhe sherbimi korrier MZHU poste gusht 2017 fat nr 4275 seri 50283975 date 26.08.2017
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 8,700 2017-09-07 2017-09-08 39310940012017 Shpenzime per honorare MZHU honorare VKM nr 418 dt 27.06.2012,nr 486 date 14.07.2017 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 15,000 2017-09-04 2017-09-05 38710940012017 Te tjera transferta tek individet MZHU bonus transporti udher nr 7036 date 30.12.2016 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 57,506 2017-09-04 2017-09-05 38910940012017 Te tjera paga me kontrate MZHU paga gusht 2017 nr pun 15/14 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 231,901 2017-09-04 2017-09-05 39010940012017 Te tjera paga me kontrate MZHU paga gusht 2017 nr pun 15/14 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 15,000 2017-09-04 2017-09-05 38810940012017 Te tjera transferta tek individet MZHU bonus transporti udher nr 7036 date 30.12.2016 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,060,355 2017-09-04 2017-09-05 38210940012017 Shtese page per funksionin MZHU paga gusht 2017 nr pun 113/97 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,208,330 2017-09-04 2017-09-05 38410940012017 Shtese page per funksionin MZHU paga gusht 2017 nr pun 113/97 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 61,761 2017-09-04 2017-09-05 38610940012017 Paga baze MZHU paga gusht 2017 nr pun 113/97 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 169,057 2017-09-04 2017-09-05 39110940012017 Te tjera paga me kontrate MZHU paga gusht 2017 nr pun 15/14 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) SHERBIMI PERMBARIMOR ZIG Tirane 26,200 2017-09-04 2017-09-05 39210940012017 Shtese page per funksionin MZHU detyrim permbarimor vendimi nr 502 dt 10.02.2004 urdher nr 5476 date 20.10.2015
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 325,943 2017-09-04 2017-09-05 38310940012017 Paga baze MZHU paga gusht 2017 nr pun 113/97 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,445,932 2017-09-04 2017-09-05 38510940012017 Paga baze MZHU paga gusht 2017 nr pun 113/97 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 30,000 2017-08-30 2017-08-31 38010940012017 Udhetim i brendshem MZHU djeta brenda vendit urdher nr prot 4503 dt 30.08.2017 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 46,000 2017-08-30 2017-08-31 38110940012017 Udhetim i brendshem MZHU djeta brenda vendit urdher nr prot 4503 dt 30.08.2017 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 13,600 2017-08-28 2017-08-29 37510940012017 Shpenzime per honorare MZHU shp honorare vkm nr 418 dt 27.6.12 urdher nr 4289, 4342 dt 2.8.17, 8.8.17 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 120 2017-08-28 2017-08-29 37610940012017 Uje MZHU uje korrik fat nr 1707-159357 dt 27.07.2017
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 2,280 2017-08-28 2017-08-29 37710940012017 Uje MZHU uje korrik fat nr 1707-159778 dt 27.07.2017
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 4,451 2017-08-28 2017-08-29 36610940012017 Sherbime telefonike MZHU shp interneti kont vazhdim nr 2346/3 prot dt 14.04.2017 fat nr 2078981285 dt 01.08.2017
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 24,882 2017-08-28 2017-08-29 37410940012017 Shpenzime per honorare MZHU shp honorare vkm nr 418 dt 27.6.12 urdher nr 4289, 4342 dt 2.8.17, 8.8.17 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 282,229 2017-08-28 2017-08-29 36710940012017 Elektricitet 1094001 MZHU energji elektrike korrik kodi klientit TR1B080001651847 fat nr 240981433
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 3,882 2017-08-28 2017-08-29 37010940012017 Sherbime telefonike 1094001 MZHU telefon korrik klienti nr 110000016846 fat nr 724033810 dt 31.07.2017
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 75,414 2017-08-28 2017-08-29 36810940012017 Elektricitet 1094001 MZHU energji elektrike korrik kodi klientit TR1H030336210679 fat nr 240972587
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 5,950 2017-08-28 2017-08-29 37310940012017 Shpenzime per honorare MZHU shp honorare vkm nr 418 dt 27.6.12 urdher nr 4289, 4342 dt 2.8.17, 8.8.17 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 82,943 2017-08-28 2017-08-29 37110940012017 Paga baze 1094001 MZHU telefon korrik urdher nr 7048 dt 30.12.2017 faturat ngjitur nr 216971402,78577,76999,60327,78262
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) GECI Tirane 459,000 2017-08-28 2017-08-29 37810940012017 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh MZHU qera salle urdher ministri nr 3155 dt 23.05.2017 fat nr 51141590 dt 13.07.2017
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) Përparim Haka Tirane 17,129 2017-08-28 2017-08-29 37910940012017 Shpenzime te tjera transporti MZHU larje automjeti kont vazhdim nr 643/6 dat 13.02.2017 fat nr 55 DT 31.7.17, seri 000034, pvmd qershor 2017
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 680 2017-08-28 2017-08-29 36910940012017 Elektricitet 1094001 MZHU energji elektrike korrik kodi klientit TR2A080001289243,TR2A080001107586, fat nr 241026972,241170340
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave