Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) (Mbi 1,516 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 1,334,229,347.00 1,516 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 41,570 2017-10-20 2017-10-23 44110940012017 Shpenzime per honorare MZHU honorare urdher nr 4616,4616/1,4616/2 prot date 12.09.2017 VKM nr 418 dt 27.06.2017 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 101,800 2017-10-17 2017-10-18 45210940012017 Te tjera transferta tek individet MZHU ndihme e menjehershme urdher nr 146 dt 04.09.2017 VKM nr 929 dt 17.11.2010 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 27,252 2017-10-16 2017-10-17 44510940012017 Posta dhe sherbimi korrier MZHU poste shtator 2017 fat nr 50294986 dt 26.09.17
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 17,316 2017-10-16 2017-10-17 44710940012017 Posta dhe sherbimi korrier MZHU poste shtator 2017 fat nr 44118733 dt 26.09.17
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) Përparim Haka Tirane 9,570 2017-10-16 2017-10-17 44910940012017 Shpenzime te tjera transporti MZHU larje automjeti shtator 2017 kont vazhdim nr 643/6 date 13.02.2017 fat nr 000059 dt 30.09.17
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 5,950 2017-10-13 2017-10-17 44310940012017 Shpenzime per honorare MZHU honorare VKM 418 dt 27.06.2012 urdh nr 4616 ,4616/1,4616/2 dt 12.09.2017 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 3,841 2017-10-16 2017-10-17 44810940012017 Sherbime telefonike MZHU telefon shtator 2017 fat nr 724391085 dt 30.09.17 klienti 110000016846
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 36,012 2017-10-13 2017-10-16 44210940012017 Shpenzime per honorare MZHU honorare VKM 418 dt 27.06.2012 urdh nr 4616 ,4616/1,4616/2 dt 12.09.2017 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 25,710 2017-10-13 2017-10-16 44410940012017 Shpenzime per honorare MZHU honorare VKM 418 dt 27.06.2012 urdh nr 4616 ,4616/1,4616/2 dt 12.09.2017 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 35,062 2017-10-02 2017-10-03 43810940012017 Te tjera paga me kontrate MZHU paga shtator 2017 nr pun 15/12 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,836,716 2017-10-02 2017-10-03 43310940012017 Paga baze MZHU paga shtator 2017 nr pun 113/88 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 128,362 2017-10-02 2017-10-03 44010940012017 Te tjera paga me kontrate MZHU paga shtator 2017 nr pun 15/12 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,403,401 2017-10-02 2017-10-03 43610940012017 Paga baze MZHU paga shtator 2017 nr pun 113/88 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 61,761 2017-10-02 2017-10-03 43710940012017 Te tjera paga me kontrate MZHU paga shtator 2017 nr pun 15/12 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,869,496 2017-10-02 2017-10-03 43510940012017 Paga baze MZHU paga shtator 2017 nr pun 113/88 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 323,772 2017-10-02 2017-10-03 43410940012017 Paga baze MZHU paga shtator 2017 nr pun 113/88 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 231,504 2017-10-02 2017-10-03 43910940012017 Te tjera paga me kontrate MZHU paga shtator 2017 nr pun 15/12 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 2,280 2017-09-28 2017-09-29 43110940012017 Uje MZHU uje gusht fat nr 1708-159778-1-1 date 23.08.17
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 247,302 2017-09-28 2017-09-29 42710940012017 Elektricitet 1094001 MZHU energji elektrike gusht fat nr 242406074 klienti TR1B080001641847
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 680 2017-09-28 2017-09-29 42910940012017 Elektricitet 1094001 MZHU energji elektrike gusht fat nr 242399455,242408104 klienti TR2A080001289243,TR2A080001107586
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 75,414 2017-09-28 2017-09-29 43010940012017 Elektricitet 1094001 MZHU energji elektrike gusht fat nr 242404246 klienti TR1H0303396210679
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) InfoSoft Office Tirane 2,774,771 2017-09-28 2017-09-29 42810940012017 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres MZHU blerje tonera Autoriz.per lidhje kontr nga MB nr15/12 date 05.07.20147 Kontrate nr 3932/1 prot dt 08.08.2017 fat nr 228924973 fh nr 11 dt 21.09.2017
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 23,520 2017-09-28 2017-09-29 42510940012017 Posta dhe sherbimi korrier MZHU abonime shtypi gusht kont va nr 138 prot date 10.01.2017 fat nr 44118535,nr 44118536 dt 12.09.17
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 98,722 2017-09-28 2017-09-29 42610940012017 Sherbime telefonike MZHU telefon gusht fat nr 216996056,217003245,217001663,217003148,216997053,217002922,216997308,217003583,217000493,216999246 urdher nr 7048 prot date 30.12.2016
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 143 2017-09-28 2017-09-29 43210940012017 Uje MZHU uje gusht fat nr 1708-159357-1-1 date 24.08.17
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 24,080 2017-09-14 2017-09-18 41610940012017 Shpenzime per honorare MZHU honorare urdher nr 4540; 4540/1 date 05.09.2017 liste pagese VKM nr 418 dt 27.06.2012
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 30,030 2017-09-14 2017-09-18 41510940012017 Shpenzime per honorare MZHU honorare urdher nr 4540; 4540/1 date 05.09.2017 liste pagese VKM nr 418 dt 27.06.2012
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 18,910 2017-09-14 2017-09-18 41810940012017 Shpenzime per honorare MZHU honorare urdher nr 4540; 4540/1 date 05.09.2017 liste pagese VKM nr 418 dt 27.06.2012
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 5,950 2017-09-14 2017-09-18 41710940012017 Shpenzime per honorare MZHU honorare urdher nr 4540; 4540/1 date 05.09.2017 liste pagese VKM nr 418 dt 27.06.2012
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 336,868 2017-09-15 2017-09-18 42210940012017 Paga baze MZHU paga shtator 2017 vendim nr 511 dt 24.10.2002 ligji nr 7961 dt 12.07.1995 urdher nr 149 ,150,151,154 dt 08.09.2017 liste pagese 1-13 shtator 2017
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 22,500 2017-09-14 2017-09-18 41410940012017 Udhetim i brendshem MZHU djeta brenda vendit urdher nr 4503/1 date 13.09.2017 liste pagese VKM nr 997 dt 10.12.2010
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 300,949 2017-09-15 2017-09-18 42310940012017 Paga baze MZHU paga shtator 2017 vendim nr 511 dt 24.10.2002 ligji nr 7961 dt 12.07.1995 urdher nr 149 ,150,151,154 dt 08.09.2017 liste pagese 1-13 shtator 2017
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 3,840 2017-09-15 2017-09-18 42410940012017 Sherbime telefonike MZHU shp telefoni 6 shhifror gusht 2017 fat nr 724269159 dt 31.08.17 nr klientit 110000016846
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) METRO POLIS Tirane 3,273,000 2017-09-14 2017-09-18 41910940012017 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime MZHU hartimi i planeve vendore kont vazhdim nr 3807/2 date 05.07.2017 fat nr 37419527 date 15.09.2017
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 538,919 2017-09-15 2017-09-18 42110940012017 Paga baze MZHU paga shtator 2017 vendim nr 511 dt 24.10.2002 ligji nr 7961 dt 12.07.1995 urdher nr 149 ,150,151,154 dt 08.09.2017 liste pagese 1-13 shtator 2017
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) AD - STAR Tirane 28,035,260 2017-09-13 2017-09-14 40710940012017 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) MZHU rikonstruksion i godines kont vazhdim nr 2269* dt 12.04.2017 sit nr 2 dt 05.09.2017 fat nr 38315947 dt 05.09.2017
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) EDUARD ALLAMANI Tirane 15,288,704 2017-09-13 2017-09-14 41210940012017 Shpenzime kompensimi per shpronesim ne te kaluaren MZHU vendim gjyqesor per shpronesim vendimi gjykates nr 4510 dt 15.12.2016, urdher nr 35 dt 21.02.2017 shkr nr 6982/1 dt 30.12.2016,6982/2 dt 21.01.2017
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) D O R G E N Tirane 1,414,365 2017-09-13 2017-09-14 41010940012017 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve MZHU rikualifikim i zones rurale kont vazhdim nr 3094 dt 22.05.2017 fat nr 33734377 sit nr 3 dt 30.08.2017
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 22,047 2017-09-13 2017-09-14 40910940012017 Posta dhe sherbimi korrier MZHU abonim shtypi korrik 2017 fat nr 44118505,44118506 dt 21.08.17
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BAILIFF SEVICES-MATANI & CO Tirane 40,443 2017-09-13 2017-09-14 41110940012017 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MZHU vendim gjyqesor vendimi gjykates nr 3099 dt 06.10.2016,nr 3119 dt 11.06.2014 urdher nr 43 prot nr 1588 dt 10.03.2017 shkr nr 2322 dt 21.09.20167
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave