Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) (Mbi 1,516 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 1,334,229,347.00 1,516 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) PC STORE Tirane 9,600 2017-06-15 2017-06-16 27410940012017 Sherbime te tjera MZHU sherbime up nr 2919 dt 12.05.2017 fat nr 48671431 pv marrje dorzim dt 17.05.2017
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 23,972 2017-06-15 2017-06-16 28110940012017 Shpenzime per honorare MZHU honorare urdher nr 3406,3443,prot dt 05,07.06.2017 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 12,040 2017-06-15 2017-06-16 28310940012017 Shpenzime per honorare MZHU honorare urdher nr 3442,prot dt 07.06.2017 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 12,040 2017-06-15 2017-06-16 28410940012017 Shpenzime per honorare MZHU honorare urdher nr 3442,prot dt 07.06.2017 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 29,890 2017-06-15 2017-06-16 27910940012017 Shpenzime per honorare MZHU honorare urdher nr 3406,3443,prot dt 05,07.06.2017 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 12,110 2017-06-15 2017-06-16 28510940012017 Shpenzime per honorare MZHU honorare urdher nr 3442,prot dt 07.06.2017 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 13,600 2017-06-15 2017-06-16 28210940012017 Shpenzime per honorare MZHU honorare urdher nr 3406,3443,prot dt 05,07.06.2017 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 17,400 2017-06-08 2017-06-09 27010940012017 Shpenzime per honorare MZHU honorare shkr nr 3268,3269 dt 29.05.2017 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 50,340 2017-06-08 2017-06-09 26710940012017 Posta dhe sherbimi korrier MZHU poste maj 2017 fat nr 2971 seri 44123171
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 34,800 2017-06-08 2017-06-09 26910940012017 Shpenzime per honorare MZHU honorare shkr nr 3268,3269 dt 29.05.2017 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 32,800 2017-06-08 2017-06-09 26810940012017 Shpenzime per honorare MZHU honorare shkr nr 3268,3269 dt 29.05.2017 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 23,000 2017-06-05 2017-06-06 26410940012017 Udhetim i brendshem MZHU djeta brenda vendit urdher nr 3373 dt 02.06.2017 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 8,000 2017-06-05 2017-06-06 26510940012017 Udhetim i brendshem MZHU djeta brenda vendit urdher nr 3373 dt 02.06.2017 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 6,000 2017-06-05 2017-06-06 26610940012017 Udhetim i brendshem MZHU djeta brenda vendit urdher nr 3373 dt 02.06.2017 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) AR & LO Tirane 53,834 2017-06-02 2017-06-05 26110940012017 Udhetim jashte shtetit MZHU bileta avioni up nr 6501 dt 28.12.2016 marrv kuader nr 6979/3 dt 23.01.2017 fat nr 45235477 dt 22.05.2017
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 120 2017-06-02 2017-06-05 26210940012017 Uje MZHU shp uje prill fat nr 1704-159357 dt 21.04.17
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 1,920 2017-06-02 2017-06-05 26010940012017 Uje MZHU shp uje prill fat nr 1704-159778 dt 27.04.17
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 1,020 2017-06-02 2017-06-05 25910940012017 Uje MZHU shp uje prill fat nr 1703-159778 dt 25.03.17
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) SHERBIMI PERMBARIMOR ZIG Tirane 26,200 2017-06-02 2017-06-05 26310940012017 Shtese page per funksionin MZHU detyrim maj 2017 vendimi gjykates nr 502 dt 10.02.2004 shkr 5476/1 dt 03.11.2015
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,205,459 2017-06-01 2017-06-02 25110940012017 Shtese page per pune ne turne te dyta dhe te treta MZHU paga maj 2017 nr pun 113/92 liste pagesa
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,532,729 2017-06-01 2017-06-02 25210940012017 Paga baze MZHU paga maj 2017 nr pun 113/92 liste pagesa
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 15,000 2017-06-01 2017-06-02 25510940012017 Te tjera transferta tek individet MZHU bonus transp qershor 2017 urdher nr 7036 dt 31.12.2016 liste pagesa
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,879,879 2017-06-01 2017-06-02 24910940012017 Paga baze MZHU paga maj 2017 nr pun 113/92 liste pagesa
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 57,505 2017-06-01 2017-06-02 25610940012017 Te tjera paga me kontrate MZHU paga maj 2017 nr pun 15/14 liste pagesa
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 327,619 2017-06-01 2017-06-02 25010940012017 Paga baze MZHU paga maj 2017 nr pun 113/92 liste pagesa
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 61,558 2017-06-01 2017-06-02 25310940012017 Paga baze MZHU paga maj 2017 nr pun 113/92 liste pagesa
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 215,426 2017-06-01 2017-06-02 25810940012017 Te tjera paga me kontrate MZHU paga maj 2017 nr pun 15/14 liste pagesa
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 15,000 2017-06-01 2017-06-02 25410940012017 Te tjera transferta tek individet MZHU bonus transp qershor 2017 urdher nr 7036 dt 31.12.2016 liste pagesa
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 224,180 2017-06-01 2017-06-02 25710940012017 Te tjera paga me kontrate MZHU paga maj 2017 nr pun 15/14 liste pagesa
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) KOMBINAT - SERVIS Tirane 237,600 2017-05-29 2017-05-30 24710940012017 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit MZHU riparim automjeti kont nr 2428/3 date 26.04.2017 fat nr 26,27 seri nr 46221218,46221219 fh nr 6,7 date 02.05.2017
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 43,410 2017-05-29 2017-05-30 24610940012017 Posta dhe sherbimi korrier MZHU abonime shtypi kont nr138 date 10.01.2017 fat nr 44113410,3411,8971,8972
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 36,500 2017-05-26 2017-05-29 24210940012017 Udhetim i brendshem MZHU djeta brenda vendit urdher nr 3150 dt 23.05.2017 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) Përparim Haka Tirane 18,556 2017-05-26 2017-05-29 24110940012017 Shpenzime te tjera transporti MZHU larje automjeti kont vazhdim nr 643/6 dat 13.02.2017 fat nr 000710
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 24,813 2017-05-26 2017-05-29 24010940012017 Elektricitet 1094001 MZHU energji elektrike prill kodi klientit TR1H030336210679,fat nr 654156163 dt 30.04.17
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 5,500 2017-05-26 2017-05-29 24310940012017 Udhetim i brendshem MZHU djeta brenda vendit urdher nr 3150 dt 23.05.2017 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 30,000 2017-05-26 2017-05-29 24410940012017 Udhetim i brendshem MZHU djeta brenda vendit urdher nr 3150 dt 23.05.2017 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,000 2017-05-26 2017-05-29 24510940012017 Udhetim i brendshem MZHU djeta brenda vendit urdher nr 3150 dt 23.05.2017 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 680 2017-05-26 2017-05-29 23910940012017 Elektricitet 1094001 MZHU energji elektrike prill kodi klientit TR2A080001289243,1107586,fat nr 654293028,654091248
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 82,082 2017-05-22 2017-05-23 23810940012017 Paga baze MZHU shp telefoni prill fat nr 216897941,216904902,208280894
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) G I Z Tirane 81,306 2017-05-22 2017-05-23 23710940012017 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre MZHU rimb tvsh urdher nr 2834/1 date 17.05.2017 VKM nr 509 dt 12.08.2017 marrv zbat.nr 4142/1 dt 22.07.2015
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave