Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) (Mbi 3,506 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 2,828,236,582.00 3,506 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 522,750 2018-12-26 2018-12-27 91610150012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik perkthyes,urdh 704 dt 17.12.2018,kontr 15.12.2015, listepagese,tatim ne burim
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) KUJTIMI 06 Tirane 937,440 2018-12-26 2018-12-27 92510150012018 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik goma makine,urdh prok nr 24 dt 28.8.2018,ftese oferte 28.8.2018,proc verb 28.8.2018,proc ver dt 30.08.2018,proc verb dt 3.09.2018,fat 100264 dt 17.09.2018 seri 62366008,fl hyr nr 102 dt 7.11.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ASIST.TEK.ZBAT.PROG.NDERKUF.IPA II MNE-SHQ2014-20 Tirane 75,969 2018-12-26 2018-12-27 92210150012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik rimb TVSH,urdh 707 dt 19.12.2018,kontr 2015/368-959,mareveshja 29.12.2017,tabele permbledhese 31.1.2018--16.7.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 437,200 2018-12-26 2018-12-27 92410150012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik pagese punonjes projekti,kontr 10 dt 27.6.2016,urdh sekr pergjith 713 dt 24.12.2018,listepagese 16 dt 26.12.2018 tatim ne burim
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ASIST.TEK.ZBAT.PROG.NDERKUF.IPA SHQ.-KOS.2014-2020 Tirane 26,270 2018-12-26 2018-12-27 92310150012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik rimb TVSH programi IPA,urdh 705 dt 19.12.2018,kontr 2015/371-359, dt 16.12.2015,permbledhese fat 14.12.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) "SHPRESA" SHPK Tirane 3,850,407 2018-12-24 2018-12-26 90710150012018 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje per sistemin e sigurimit 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik rik godina,vazhd kont klasifikuar dt 23.4.2018,urdher Drejt Sherb nr 2 dt 19.7.2018, situac nr 3 dt 17.12.2018,fat nr 6 dt 17.12.2018 seri 58921306,
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) PC STORE Tirane 121,728 2018-12-24 2018-12-26 91610150012018 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje audio-vizuale 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik paisje informatike, Shkr Agj Kom Informat 6123 dt 01.11.2018,kontr 5995 dt 229.10.2018,fat 677 dt 12.12.2018 seri 71341477,fl hyr nr 18 dt 12.12.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) RATECH Tirane 372,000 2018-12-24 2018-12-26 92110150012018 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje per mbrojtjen ndaj zjarrit 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik sist alarmi,urdh prokm nr 42 dt 6.12.2018,ftese oferte 6.12.2018,proc verb dt 12.12..2018, situac nr 1 dt 18.112.2018,fat 197 dt 18.12.2018 seri 71315232,fl hyr nr 20 dt 20.12.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) SINTEZA CO Tirane 491,040 2018-12-24 2018-12-26 91810150012018 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik paisje informat,kontr 6595 dt 21.11.2018,shkr Agj Kom Inform nr 6781 dt 27.11.2018,fat 095R dt 11.12.2018 seri 33849095,fl hyr nr 17 dt 12.12.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 386,400 2018-12-24 2018-12-26 91710150012018 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik paisje informatike, Shkr Agj Kom Informat 6808 dt 3.11.2018,kontr 6697 dt 23.11.2018,fat 1138 dt 12.12.2018 seri 71758890,fl hyr nr 15 dt 12.12.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) A & A SECURITY SURVEY Tirane 118,200 2018-12-24 2018-12-26 92010150012018 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik paisje zyre, proc verb emergj 34 dt 20.12.2018,fat 39 dt 20.12.2018 seri 68497739,fl hyr nr 19 dt 20.12.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) SINTEZA CO Tirane 1,653,480 2018-12-24 2018-12-26 91910150012018 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik paisje informat,kontr 6601 dt 21.11.2018,shkr Agj Kom Inform nr 6781 dt 27.11.2018,fat 094R dt 11.12.2018 seri 33849094,fl hyr nr 16 dt 12.12.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ANILA HIDI Tirane 478,800 2018-12-24 2018-12-26 90810150012018 Shpenzime per pritje e percjellje 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik pritje zyrtareVKM nr 243 dt 15.5.1995 program pritje nr 12 dt 23.11.2018 ft nr 9 seri 63750559 dt 19.12.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ALBTOURS"D"-VAS TOUR OPERATORE Tirane 187,700 2018-12-20 2018-12-24 90010150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik bileta, urdh prok nr 10/1 dt 25.10.2018,ftese oferte 25.10.2018,njof fit 25.10.2018,fat 6884 dt 26.10.2018 seri 68692484
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 91,400 2018-12-20 2018-12-24 89410150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik bileta, urdher sekr Pergjith nr 580 dt 12.10.2018,proc verb emergj 19.10.2018.fat 1466 dt 19.10.2018 seri 67102316
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 79,380 2018-12-20 2018-12-24 90210150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik bileta, urdh prok nr 89 dt 04.10.2018,ftese oferte 04.10.2018,proc verb 05.10.2018,fat 113 dt 17.10.2018 seri 63902174
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 96,390 2018-12-20 2018-12-24 90310150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik bileta, urdh prok nr 95 dt 04.10.2018,ftese oferte 11.10.2018,njoft fit 12.10.2018,fat 117 dt 17.10.2018 seri 63902180
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ALBTOURS"D"-VAS TOUR OPERATORE Tirane 99,900 2018-12-20 2018-12-24 90110150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik bileta, urdh prok nr 93 dt 09.10.2018,ftese oferte 09.10.2018,nproc verb 10.10.2018,fat 6744 dt 10.10.2018 seri 68731494
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 93,923 2018-12-20 2018-12-24 89510150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik bileta, urdher sekr Pergjith nr 549 dt 11.10.2018,proc verb emergj 12.10.2018.fat 1420 dt 12.10.2018 seri 67102279
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 717,143 2018-12-21 2018-12-24 90910150012018 Elektricitet 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik energji nentor ,klienti TR 2A 010034200848 fat 30.11.2018 seri 303646169
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) KELVIN TRAVEL Tirane 79,316 2018-12-20 2018-12-24 89110150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001Min per Evrop dhe Jashtme, lik bileta,urdh prok nr 88 dt 01.10.2018,ftese oferte 01.10.2018,njof fit dt 01.10.2018,fat 137 dt 03.10.2018 seri 60067891
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 48,985 2018-12-20 2018-12-24 89210150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik bileta,urdh prok nr 96 dt 15.10.2018,ftese oferte 15.10.2018,proc verb dt 15.10.2018 ,fat 1439 dt 15.10.2018 seri 67102289
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 86,595 2018-12-20 2018-12-24 89310150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik bileta,urdh prok nr 97 dt 17.10.2018,ftese oferte 17.10.2018,njof fit dt 17.2018 ,fat 1450 dt 17.10.2018 seri 67102300
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 340 2018-12-21 2018-12-24 91110150012018 Elektricitet 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik energji tetor ,klienti TR 2 A 010034090498 fat 30.11.2018 seri 303647398
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 3,181 2018-12-21 2018-12-24 91210150012018 Elektricitet 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik energji nentor ,klienti TR 1C 110033047267 fat 30.11.2018 seri 303281061
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 2,189 2018-12-21 2018-12-24 91310150012018 Elektricitet 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik energji nentor ,klienti TR 1C 110033047305 fat 30.11.2018 seri 303262427
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 91,400 2018-12-20 2018-12-24 89710150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik bileta, urdher sekr Pergjith nr 580 dt 12.10.2018,proc verb emergj 19.10.2018.fat 1467 dt 19.10.2018 seri 67102317
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 295,483 2018-12-21 2018-12-24 91410150012018 Posta dhe sherbimi korrier 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik abonime VKM nr 241 dt 31.3.2011,kontr 184 dt 5.1.2018,fat 619 dt 12.12.2018. seri 61410631
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) KELVIN TRAVEL Tirane 108,023 2018-12-20 2018-12-24 89010150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001Min per Evrop dhe Jashtme, lik bileta,urdh prok nr 91 dt 08.10.2018,ftese oferte 08.10.2018,proc verb dt 8.10.2018,fat 150 dt 08.10.2018 seri 69845504
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ALBTOURS"D"-VAS TOUR OPERATORE Tirane 98,800 2018-12-20 2018-12-24 89910150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik bileta, urdh prok nr 99 dt 18.10.2018,ftese oferte 18.10.2018,njof fit 18.10.2018,fat 6831 dt 19.10.2018 seri 68692331
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) DANTE GONXHJA Tirane 93,915 2018-12-21 2018-12-24 89810150012018 Shpenzime per pritje e percjellje 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik qera automjeti, urdh prok nr 82 dt 4.10.2018,proc verb dt 4.10.2018 ,fat 68 dt 12.10.2018 seri 9810471
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 198,450 2018-12-20 2018-12-24 90410150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik bileta, urdh prok nr 92 dt 09.10.2018,ftese oferte 09.10.2018,proc verb 09.10.2018,fat 116 dt 17.10.2018 seri 63902179
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 340 2018-12-21 2018-12-24 91010150012018 Elektricitet 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik energji tetor ,klienti TR 2 A 110037053878 fat 30.11.2018 seri 290199327
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 84,360 2018-12-20 2018-12-24 89610150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik bileta, urdher sekr Pergjith nr 524 dt 01.10.2018,proc verb emergj 02.10.2018.fat 1361 dt 02.10.2018 seri 67102211
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ARBEN PUSTINA Tirane 39,600 2018-12-20 2018-12-21 88810150012018 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 1015001Min per Evrop dhe Jashtme, lik larje makina,proc verb dt 14.11.2018,fat 10 dt 14.11.2018 seri 62310765
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) PLANET Tirane 34,526 2018-12-20 2018-12-21 88910150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001Min per Evrop dhe Jashtme, lik bileta,urdh prok nr 101 dt 26.10.2018,ftese oferte 29.10.2018,njof fit 29.10.2018,fat 252 dt 29.10.2018 seri 68008808
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) EURO OFFICE Tirane 32,000 2018-12-20 2018-12-21 90510150012018 Kancelari 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik boje printeri,proc verb form 4 dt 12.10.2018,fat dt 12.10.2018 seri 235248307,fl hyr nr 83 dt 12.10.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MAK ALBANIA Tirane 142,239 2018-12-20 2018-12-21 88710150012018 Shpenzime per pritje e percjellje 1015001Min per Evrop dhe Jashtme, lik pritje zyrtare,program pritje 292 dt 17.10.2018,fat 206694 dt 19.10.02018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) EURO Partners Tirane 59,850 2018-12-17 2018-12-20 87910150012018 Shpenzime per pritje e percjellje 1015001Min per Evropen dhe Jashtme,lik sherb transporti,urdh prok nr 90 dt 17.10.2018,proc verb dt 17.10.2018,fat 374 dt 20.10.2018 seri 66357224
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 138,708 2018-12-18 2018-12-19 86810150012018 Shpenzime per pritje e percjellje 1015001Min per Evrop dhe Jashtme, lik pritje zyrtare,program pritje 275 dt 28.9.2018,fat 31 dt 8.10.2018 seri 64824960
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave