Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) (Mbi 3,506 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 2,828,236,582.00 3,506 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA AUSTRIAKE Tirane 375,436 2018-12-14 2018-12-17 24510150012018 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik rimb TVSH,shkresa prot 18523/1 dt 7.12.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) Ambasada e Japonise Tirane 530,225 2018-12-14 2018-12-17 25710150012018 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik rimb TVSH,shkresa prot 18523/1 dt 7.12.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MISIONI I PERHERSHEM I BANKES Tirane 928,961 2018-12-14 2018-12-17 26210150012018 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik rimb TVSH,shkresa prot 18523/1 dt 7.12.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA RUMUNE Tirane 323,232 2018-12-14 2018-12-17 24310150012018 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik rimb TVSH,shkresa prot 18523/1 dt 7.12.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 100,800 2018-12-13 2018-12-14 84510150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik bileta,urdh prok 84 dt 24.09.2018,ftese oferte 24.09.2018,njoft fituesi 24.09.2018,fat 47 dt 25.09.2018 seri 63902347
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) TOTAL CLEANING Tirane 115,152 2018-12-13 2018-12-14 84110150012018 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik mater ,urdh propk nr 29 dt 12.09.2018,ftese oferte 12.09.2018,fat 406 dt 18.09.2018 seri 65723406,fl hyr nr 81 dt 4.10.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) O L S O N I Tirane 36,000 2018-12-13 2018-12-14 84010150012018 Kancelari 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik kancelari , formul nr 4 dt 11.09.2018,fat 1893 dt 11.09.2018 seri 65931261,fl hyr nr 70 dt 11.09.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 573,960 2018-12-13 2018-12-14 84710150012018 Posta dhe sherbimi korrier 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik posta jashte vendit VKM nr 241 dt 31.3.2011,fat 4351 dt 30.09.2018 seri 61415851
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA KROATE Tirane 164,633 2018-12-13 2018-12-14 23910150012018 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik rimb TVSH,shkresa prot 18523/1 dt 7.12.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA E REPUBLIKES SE KOSOVES Tirane 367,944 2018-12-13 2018-12-14 24010150012018 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik rimb TVSH,shkresa prot 18523/1 dt 7.12.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA E REPUBLIKES SE SLLOVAKISE Tirane 77,202 2018-12-13 2018-12-14 23010150012018 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik rimb TVSH,shkresa prot 18523/1 dt 7.12.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA ITALIANE Tirane 4,574,107 2018-12-13 2018-12-14 23210150012018 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik rimb TVSH,shkresa prot 18523/1 dt 7.12.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA POLAKE Tirane 71,140 2018-12-13 2018-12-14 23810150012018 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik rimb TVSH,shkresa prot 18523/1 dt 7.12.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMB ASADA AN GLEZE Tirane 519,545 2018-12-13 2018-12-14 25910150012018 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik rimb TVSH,shkresa prot 18523/1 dt 7.12.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA E MRETERISE HOLLANDESE Tirane 706,163 2018-12-13 2018-12-14 23610150012018 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik rimb TVSH,shkresa prot 18523/1 dt 7.12.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ALFA - SERVICESTIRANE Tirane 918,660 2018-12-13 2018-12-14 85310150012018 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik paisje zyre,urdh prok nr 39 dt 26.11.2018,ftese oferte 26.11.2018,proc verb dt 26.11.2018,fat 260 dt 5.12.2018 seri 61645514,fl hyr nr 14 dt 5.12.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) PETRAQ PECANI Tirane 4,800 2018-12-13 2018-12-14 83910150012018 Kancelari 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik mater,urdh prok nr 77 dt 19.9.2018,proc verb dt 19.9.2018,fat 1041 dt 25.09.2018 seri 54216945,fl hyr nr 76 dt 25.09.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA E MBRETERISE SE SPANJES Tirane 458,973 2018-12-13 2018-12-14 23410150012018 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik rimb TVSH,shkresa prot 18523/1 dt 7.12.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA REP FED GJERMANE Tirane 1,160,846 2018-12-13 2018-12-14 25010150012018 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik rimb TVSH,shkresa prot 18523/1 dt 7.12.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMB. SUEDEZE ROME, SEK.BASHK. SHQIP Tirane 318,910 2018-12-13 2018-12-14 23110150012018 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik rimb TVSH,shkresa prot 18523/1 dt 7.12.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 302,400 2018-12-13 2018-12-14 84610150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik bileta,urdh prok 845 dt 24.09.2018,ftese oferte 24.09.2018,njoft fituesi 24.09.2018,fat 48 dt 25.09.2018 seri 63902348
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 1,663 2018-12-13 2018-12-14 84810150012018 Elektricitet 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik energji tetor ,klienti TR 1 C 110033047266 fat 28.09.2018 seri 289425306
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA E SELISE SHENJTE Tirane 189,275 2018-12-13 2018-12-14 23510150012018 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik rimb TVSH,shkresa prot 18523/1 dt 7.12.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) O S B E Tirane 3,415,389 2018-12-13 2018-12-14 22910150012018 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik rimb TVSH,shkresa prot 18523/1 dt 7.12.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 75,600 2018-12-13 2018-12-14 84310150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik bileta ,urdh propk nr 75 dt 13.09.2018,ftese oferte 14.09.2018,fat 369 dt 14.09.2018 seri 62759313
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) PC STORE Tirane 117,600 2018-12-12 2018-12-14 85010150012018 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje audio-vizuale 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik paisje zyre,proc verb dt 26.09.2018,fat 3714 dt 26.09.2018 seri 68431564,fl hyrje nr 9 dt 26.09.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA FRANCEZE Tirane 1,129,826 2018-12-13 2018-12-14 24610150012018 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik rimb TVSH,shkresa prot 18523/1 dt 7.12.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA E REPUBLIKES SE SERBISE Tirane 201,953 2018-12-13 2018-12-14 23310150012018 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik rimb TVSH,shkresa prot 18523/1 dt 7.12.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA SH.B.A. Tirane 6,167,096 2018-12-13 2018-12-14 22710150012018 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik rimb TVSH,shkresa prot 18523/1 dt 7.12.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 235 2018-12-13 2018-12-14 84910150012018 Elektricitet 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik energji tetor ,klienti TR 1 C 110033047266 fat 29.10.2018 seri 290250376
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) G I Z Tirane 1,775,975 2018-12-13 2018-12-14 25310150012018 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik rimb TVSH,shkresa prot 18523/1 dt 7.12.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) U.N.D.P. Tirane 6,088,295 2018-12-13 2018-12-14 26110150012018 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik rimb TVSH,shkresa prot 18523/1 dt 7.12.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 88,000 2018-12-13 2018-12-14 84410150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik bileta ,urdh propk nr 78 dt 17.09.2018,ftese oferte 17.09.2018 njoft fit 17.09.20108,,fat 370 dt 17.09.2018 seri 62759314
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 125,700 2018-12-13 2018-12-14 84210150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik bileta ,urdh propk nr 73 dt 11.09.2018,ftese oferte 11.09.2018,fat 363 dt 11.09.2018 seri 62759306
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 7,650 2018-12-13 2018-12-14 85110150012018 Shpenz. per rritjen e AQT - rezerva te tjera 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik pastrim zyrash,urdher sekr pergj 399 dt 19.7.2018,listepagese,tatim ne burim
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA E ZVICRES Tirane 942,888 2018-12-13 2018-12-14 23710150012018 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik rimb TVSH,shkresa prot 18523/1 dt 7.12.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA E KE Tirane 4,336,974 2018-12-13 2018-12-14 22810150012018 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik rimb TVSH,shkresa prot 18523/1 dt 7.12.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ALBANIAN CONTRACTING Tirane 76,500 2018-12-12 2018-12-13 83810150012018 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik çmontim kondicionere,faomulari nr 4 dt 29.9.2018,fat 79 dt 29.9.2018 seri 59379860
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 889,200 2018-12-11 2018-12-12 83110150012018 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik pastrim ambientesh,urdh prok nr 26 dt 30.08.2018,ftese oferte 30.08.2018, situacion dt 12.09.2018,fat 1095 dt 12.09.2018 seri 67956995
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) EUROCOL SERVICE Tirane 439,200 2018-12-11 2018-12-12 83010150012018 Sherbime te tjera 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik lrip gjeneratori,urdh prok nr 22 dt 27.06.2018,ftese oferte 27.06.2018,procv verb dt 02.07.2018,situacion dt 26.09.2018,fat 132 dt 26.09.2018 seri 47012939
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave