Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) (Mbi 3,506 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 2,828,236,582.00 3,506 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) KALOPI PULAJ Tirane 2,900 2018-09-25 2018-09-26 60210150012018 Sherbime te tjera 1015001Min per Evrop dhe Jashtme, lik perkthim materiale,kontrate 3 dt 01.04.2018,proc verb dt 16.5.2018,fat 3 dt 31.05.2018 seri 10575226,udhez min fin. 3165 dt 12.05.2004
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BUSHI-SERVIS Tirane 36,600 2018-09-25 2018-09-26 61710150012018 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 1015001Min per Evrop dhe Jashtme, lik rip makina, vazhd urdh prok nr 178 dt 14.5.2018,njoft fit 923 dt 13.06.2018,kontrata 338 dt 20.06.2018,situac dt 17.07..2018,fat 3694 dt 17.7.2018 seri 61434712
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BUSHI-SERVIS Tirane 201,480 2018-09-25 2018-09-26 61010150012018 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 1015001Min per Evrop dhe Jashtme, lik rip makina, vazhd urdh prok nr 178 dt 14.5.2018,njoft fit 923 dt 13.06.2018,kontrata 338 dt 20.06.2018,situac dt 16.07..2018,fat 3687 dt 16.7.2018 seri 61434705
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BUSHI-SERVIS Tirane 328,680 2018-09-25 2018-09-26 61110150012018 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 1015001Min per Evrop dhe Jashtme, lik rip makina, vazhd urdh prok nr 178 dt 14.5.2018,njoft fit 923 dt 13.06.2018,kontrata 338 dt 20.06.2018,situac dt 16.07..2018,fat 3688 dt 16.7.2018 seri 61434706
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) EBG Tirane 54,000 2018-09-21 2018-09-24 58110150012018 Shpenzime per pritje e percjellje 1015001Min per Evrop dhe Jashtme, lik pritje zyrtare,program pritje 264 dt 20.07.2018,fat 29 dt 22.07.2018 seri 60427220
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ALBANIAN CONTRACTING Tirane 102,000 2018-09-21 2018-09-24 59110150012018 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes Min per Evropen dhe Punet Jashtme lik miremb sist kondicionimi,formular nr 4 dt 01.06.2018,fat 41 dt 01.06.2018 seri 59379822
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) KUJTIM DRIZARI Tirane 392,400 2018-09-21 2018-09-24 59710150012018 Kancelari 1015001Min per Evrop dhe Jashtme, lik kancelari,urdh prok nr 11 dt 10.04.2018,ftese oferte 10.04.2018,proc verb dt 12.04.2018,fat 33 dt 21.05.2018,seri 37373992,fl hyr nr 51 dt 08.06.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) I.H.G Tirane 13,410 2018-09-21 2018-09-24 58010150012018 Shpenzime per pritje e percjellje Min per Evropen dhe Punet Jashtme pritje zyrtare,program pritje 190 dt 26.07.2018,fat 31 dt 26.07.2018 seri 60769431
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,270,000 2018-09-21 2018-09-24 60110150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001Min per Evrop dhe Jashtme, lik paradh dieta,10 000 euro x 127/lek,autoriz 13 dt 21.09.2018,permb dr finan 13 dt 21.09.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) Eno Dakaj Tirane 25,000 2018-09-21 2018-09-24 59210150012018 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim Min per Evropen dhe Punet Jashtme lik rroba pune,proc verb dt 21.05.2018,fat 64 dt 21.05.2018 seri 57809241,fl hyr nr 40 dt 21.05.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ANISA LLOJA Tirane 10,000 2018-09-21 2018-09-24 58910150012018 Kancelari Min per Evropen dhe Punet Jashtme kancelari,urdh prok nr 61 dt 04.07.2018,proc verb dt 04.07.2018,fat 115 dt 04.07.2018 seri 61680515,fl hyr nr 60 dt 13.07.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) Rigers Qefalia Tirane 55,000 2018-09-21 2018-09-24 58210150012018 Shpenzime per pritje e percjellje 1015001Min per Evrop dhe Jashtme, lik pritje zyrtare,program pritje 223 dt 20.06.2018,fat 44 dt 22.06.2018 seri 27451994
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AR&LO Travel-Blu Tour Operator Tirane 377,325 2018-09-21 2018-09-24 59910150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001 Min per Evropen dhe Punet e Jashtme shp bilet avioni up 69 dt 21.08.2018,proc verb dt 21.08.2018,fat 2811 dt 29.08.2018 seri 67689111
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AR&LO Travel-Blu Tour Operator Tirane 647,580 2018-09-21 2018-09-24 60010150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001 Min per Evropen dhe Punet e Jashtme shp bilet avioni up 70 dt 28.08.2018,proc verb dt 28.08.2018,fat 2829 dt 31.08.2018 seri 67689129
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MELOGRANO Tirane 42,000 2018-09-21 2018-09-24 57410150012018 Shpenzime per pritje e percjellje Min per Evropen dhe Punet Jashtme shp pritje, progr 420 dt 30.08.2018 fat 56 dt 31.08.2018 ser 37913556
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AR&LO Travel-Blu Tour Operator Tirane 92,235 2018-09-21 2018-09-24 60110150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001 Min per Evropen dhe Punet e Jashtme shp bilet avioni proc verb emergj 31 dt 19.6.2018,fat 2401 dt 19.6.2018 seri 63907701
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ANISA LLOJA Tirane 25,200 2018-09-21 2018-09-24 57710150012018 Kancelari Min per Evropen dhe Punet Jashtme kancelari,urdh prok nr 18/1 dt 7.03.2018,proc verb dt 7.03.2018,fat 17 dt 7.03.2018 seri 12053322,fl hyr nr 57 dt 10.07.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ANISA LLOJA Tirane 13,000 2018-09-21 2018-09-24 57910150012018 Kancelari Min per Evropen dhe Punet Jashtme kancelari,urdh prok nr 24 dt 13.03.2018,proc verb dt 13.03.2018,fat 19 dt 13.03.2018 seri 12053325,fl hyr nr 56 dt 10.07.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ANISA LLOJA Tirane 28,800 2018-09-21 2018-09-24 57810150012018 Kancelari Min per Evropen dhe Punet Jashtme kancelari,urdh prok nr 65 dt 12.03.2018,proc verb dt 12.03.2018,fat 18 dt 12.03.2018 seri 12053324,fl hyr nr 55 dt 10.07.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) EURO OFFICE Tirane 271,200 2018-09-21 2018-09-24 59610150012018 Kancelari 1015001Min per Evrop dhe Jashtme, lik kancelari,urdh prok nr 17 dt 9.05.2018,ftese oferte 9.05.2018,proc verb dt 11.05.2018,fat 235242993 dt 11.05.2018,fl hyr nr 53 dt 21.06.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) COSMOS TRANSLATIONS& EVENTS Tirane 27,000 2018-09-20 2018-09-21 58310150012018 Shpenzime per pritje e percjellje 1015001Min per Evrop dhe Jashtme Lik pritje zyrtare program pritje 21 dt 04.05.2018,fat 81 dt 05.06.2018 seri 63754308
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) PROSOUND Tirane 34,800 2018-09-20 2018-09-21 58710150012018 Shpenzime per pritje e percjellje 1015001Min per Evrop dhe Jashtme pritje zyrtare,urdh prok nr 59 dt 28.06.2018,proc verb dt 28.06.2018,fat 823 dt 28.06.2018 seri 64443879,fat 632 dt 11.4.2018 seri 59033932
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 547,500 2018-09-20 2018-09-21 59810150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik dieta paradhen,5 000 $ x 109.5/lek urdher drejt fin nr 12 dt 20.09.2018,autoriz 20.09.2018,
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) O L S O N I Tirane 12,000 2018-09-20 2018-09-21 58810150012018 Kancelari 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik kancelari ,proc verb formul 4 dt 01.06.2018,fat 1231 dt 01.06.2018 seri 63493599,fl hyr nr 50 dt 08.06.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 340 2018-09-20 2018-09-21 56910150012018 Elektricitet 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik energji gusht ,klienti TR 2A 110037053878,fat 31.08.2018 seri 288604462
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 23,250 2018-09-20 2018-09-21 57110150012018 Elektricitet 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik energji prill-gusht ,klienti TR 1C110033047267,fat 30.08.2018 seri 28839203
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ADASTRA Tirane 47,040 2018-09-20 2018-09-21 59010150012018 Kancelari 1015001Min per Evrop dhe Jashtme, lik tonera formul nr 4 dt 17.07.2018,fat 9013 dt 17.07.2018 seri 51259013,fl hyr nr 61 dt 17.07.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 1,211,098 2018-09-20 2018-09-21 56710150012018 Elektricitet 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik energji gusht ,klienti TR 2A 010034200848,fat 31.08.2018 seri 288647982
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ALBARENT Tirane 60,000 2018-09-20 2018-09-21 59410150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001Min per Evrop dhe Jashtme, lik sherb transporti ,urdh prok nr 50 dt 15.06.2018,proc verb dt 15.06.2018,fat 7088 dt 26.06.2018 seri 63924468
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MELOGRANO Tirane 37,760 2018-09-20 2018-09-21 57510150012018 Shpenzime per pritje e percjellje Min per Evropen dhe Punet Jashtme shp pritje, progr 9 dt 18.06.2018 fat 38 dt 19.06.2018 ser 51246288
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) COSMOS TRANSLATIONS& EVENTS Tirane 96,000 2018-09-20 2018-09-21 58610150012018 Shpenzime per pritje e percjellje 1015001Min per Evrop dhe Jashtme Lik pritje zyrtare urdh prok nr 20/1 dt 16.03.2018 proc verb dt 20/2 dt 16.03.2018,fat 119 dt 01.08.2018 seri 63754348
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) DREJT.RAJONALE SIGURIMEVE SHOQ TIRANE Tirane 780,998 2018-09-20 2018-09-21 56610150012018 Sherbime te tjera 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik kontribut bashshortesh diplomate,Iris Trako,VKM nr 411 dt 10.05.2017,shkrese 4275/3 dt 6.06.2017,liste kontributesh nr 25 dt 20.09.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MELOGRANO Tirane 20,650 2018-09-20 2018-09-21 57310150012018 Shpenzime per pritje e percjellje Min per Evropen dhe Punet Jashtme shp pritje, progr 14 dt 05.07.2018 fat 48 dt 17.07.2018 ser 51246298
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) COSMOS TRANSLATIONS& EVENTS Tirane 119,988 2018-09-20 2018-09-21 58410150012018 Shpenzime per pritje e percjellje 1015001Min per Evrop dhe Jashtme Lik pritje zyrtare program pritje 13 dt 18.06.2018,fat 89 dt 21.06.2018 seri 63754317
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) COSMOS TRANSLATIONS& EVENTS Tirane 96,000 2018-09-20 2018-09-21 58510150012018 Shpenzime per pritje e percjellje 1015001Min per Evrop dhe Jashtme Lik pritje zyrtare urdh prok nr 64 dt 20.07.2018 proc verb dt 64/1 dt 20.07.2018,fat 119 dt 01.08.2018 seri 63754347
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 2,223 2018-09-20 2018-09-21 57010150012018 Elektricitet 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik energji maj ,klienti TR 1C 110033047305,fat 28.05.2018 seri 252789471
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 6,918 2018-09-20 2018-09-21 57210150012018 Elektricitet 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik energji prill-gusht ,klienti TR 1C110033047266,fat 30.08.2018 seri 288411226
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 7,680 2018-09-20 2018-09-21 57610150012018 Shpenzime per pritje e percjellje 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik pritje zyrtare,program pritje 11 dt 30.8.2018,fat 25 dt 31.08.2018 seri 64824954
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 48,000 2018-09-19 2018-09-20 56310150012018 Sherbime telefonike 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik rimburs tel celular,VKM nr 864 dt 23.07.2010,urdh ministri 135 dt 11.04.2016,listepagese
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 339,320 2018-09-18 2018-09-19 56110150012018 Paga baze 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik paga gusht listepagese
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave