Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) (Mbi 3,506 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 2,828,236,582.00 3,506 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) Bashkim Kaziu Tirane 7,000 2018-10-05 2018-10-08 64710150012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,dieta shkres 9.7.18 fat 9.7.18 seri 10289195
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) "ABCOM" Tirane 30,288 2018-10-04 2018-10-05 64610150012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 1015001Min per Evrop dhe Jashtme internet shkres 19.7.18 fat seri 259077088; 259105423
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ASIST.TEK.ZBAT.PROG.NDERKUF.IPA SHQ.-KOS.2014-2020 Tirane 22,545 2018-10-04 2018-10-05 64510150012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik rimb TVSH,shkrese 497 dat 13.9.18 kont 2015/371-359 dat 16.12.15
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 113,348 2018-10-04 2018-10-05 64810150012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 1015001Min per Evrop dhe Jashtme qera shkres 346 dat 21.6.18 list pag
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,280,000 2018-10-02 2018-10-03 64410150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001Min per Evrop dhe Jashtme, lik paradh dieta,10 000 euro x 128/lek,autoriz 14 dt 2.10.2018,permb dr finan 14/1dt 2.10.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 84,100 2018-10-01 2018-10-02 64210150012018 Sherbime telefonike 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik dieta urdh sherb 01.10.2018 listepagese ,01.10.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 3,652,142 2018-10-01 2018-10-02 63410150012018 Shtesa page te tjera 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik paga shtatoir listepagese ,nr pun 195-190
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,782,045 2018-10-01 2018-10-02 63510150012018 Shtesa page te tjera 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik paga shtatoir listepagese ,nr pun 195-190
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 92,280 2018-10-01 2018-10-02 64010150012018 Shtesa page te tjera 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik paga koordinatore shtatoir,urdh ministri 231 dt 14.5.2018 listepagese ,nr pun 1-1
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 7,224,927 2018-10-01 2018-10-02 63310150012018 Shtese page per vjetersi ne pune 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik paga shtatoir listepagese ,nr pun 195-190
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 249,601 2018-10-01 2018-10-02 63910150012018 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik paga kontrate shtatoir,VKM 60 dt 31.1.2018 listepagese ,nr pun 7-7
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 951,435 2018-10-01 2018-10-02 63610150012018 Shtese page per vjetersi ne pune 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik paga shtatoir listepagese ,nr pun 195-190
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 345,492 2018-10-01 2018-10-02 63710150012018 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik paga kontrate shtatoir,VKM 60 dt 31.1.2018 listepagese ,nr pun 11-11
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,336,579 2018-10-01 2018-10-02 64110150012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik paga projekti shtatoir,urdh sekr pergj 501 dt 14.09.2018,.2018 listepagese ,nr pun 10-10
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 22,711 2018-10-01 2018-10-02 63810150012018 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik paga kontrate shtatoir,VKM 60 dt 31.1.2018 listepagese ,nr pun 1-1
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 99,820 2018-09-26 2018-09-27 63010150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001, MEJ, -602, Bilete avioni,urdher Sek Pergj 228 dt 11.05.2018,proc verb emergj 17 dt 18.05.2018,fat 715 dt 18.05.2018 seri 63487565
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 83,127 2018-09-26 2018-09-27 62110150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001, MEJ, -602, Bilete avioni,urdher Sek Pergj 259 dt 21.05.2018,proc verb emergj 20 dt 21.05.2018,fat 722 dt 21.05.2018 seri 63487571
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 64,770 2018-09-26 2018-09-27 62610150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001, MEJ, -602, Bilete avioni,urdher Sek Pergj 235 dt 15.05.2018,proc verb emergj 23 dt 28.05.2018,fat 767 dt 28.05.2018 seri 63487617
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 83,127 2018-09-26 2018-09-27 62310150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001, MEJ, -602, Bilete avioni,urdher Sek Pergj 259 dt 21.05.2018,proc verb emergj 18 dt 21.05.2018,fat 725 dt 21.05.2018 seri 63487575
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 84,375 2018-09-26 2018-09-27 62710150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001, MEJ, -602, Bilete avioni,urdher Sek Pergj 314 dt 04.06.2018,proc verb emergj 27 dt 04.06.2018,fat 825 dt 04.06.2018 seri 63487675
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ANILA HIDI Tirane 442,500 2018-09-26 2018-09-27 63110150012018 Shpenzime per pritje e percjellje 1015001, MEJ,lik pritje zyrtare program pritje nr 8 dt 03.09.2018,fat 6 dt 24.09.2018 seri 63750556
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 83,127 2018-09-26 2018-09-27 62410150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001, MEJ, -602, Bilete avioni,urdher Sek Pergj 251 dt 21.05.2018,proc verb emergj 19 dt 21.05.2018,fat 724 dt 21.05.2018 seri 63487574
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 164,504 2018-09-26 2018-09-27 62910150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001, MEJ, -602, Bilete avioni,urdher prokur 28 dt 03.05.2018proc verb 28/1 dt 03.05.2018,fat 618 dt 04.05.2018 seri 59230468
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 83,127 2018-09-26 2018-09-27 62210150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001, MEJ, -602, Bilete avioni,urdher Sek Pergj 259 dt 21.05.2018,proc verb emergj 22 dt 21.05.2018,fat 723 dt 21.05.2018 seri 63487573
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 50,800 2018-09-26 2018-09-27 62510150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001, MEJ, -602, Bilete avioni,urdher Sek Pergj 236 dt 15.05.2018,proc verb emergj 24 dt 29.05.2018,fat 779 dt 29.05.2018 seri 63487629
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 97,200 2018-09-26 2018-09-27 62810150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001, MEJ, -602, Bilete avioni,urdher Sek Pergj 325 dt 13.06.2018,proc verb emergj 28 dt 14.06.2018,fat 865 dt 14.06.2018 seri 63487715
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 83,127 2018-09-25 2018-09-26 62010150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001, MEJ, -602, Bilete avioni,urdher Sek Pergj 259 dt 21.05.2018,proc verb emergj 21 dt 21.05.2018,fat 722 dt 21.05.2018 seri 63487572
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 35,347 2018-09-25 2018-09-26 60710150012018 Sherbime te tjera 1015001Min per Evrop dhe Jashtme, lik perkthim materiale,kontrate 10 dt 14.02.2018,proc verb dt 01.03.2018,listepagese,tatim ne burim,udhez min fin. 3165 dt 12.05.2004
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 24,570 2018-09-25 2018-09-26 60510150012018 Sherbime te tjera 1015001Min per Evrop dhe Jashtme, lik perkthim materiale,kontrate 7 dt 27.06.2018,proc verb dt 270.062018,listepagese,tatim ne burim,udhez min fin. 3165 dt 12.05.2004
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BUSHI-SERVIS Tirane 462,000 2018-09-25 2018-09-26 61610150012018 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 1015001Min per Evrop dhe Jashtme, lik rip makina, vazhd urdh prok nr 178 dt 14.5.2018,njoft fit 923 dt 13.06.2018,kontrata 338 dt 20.06.2018,situac dt 17.07..2018,fat 3693 dt 17.7.2018 seri 61434711
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BUSHI-SERVIS Tirane 227,400 2018-09-25 2018-09-26 61810150012018 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 1015001Min per Evrop dhe Jashtme, lik rip makina, vazhd urdh prok nr 178 dt 14.5.2018,njoft fit 923 dt 13.06.2018,kontrata 338 dt 20.06.2018,situac dt 17.07..2018,fat 3695 dt 17.7.2018 seri 61434713
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BUSHI-SERVIS Tirane 261,480 2018-09-25 2018-09-26 61310150012018 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 1015001Min per Evrop dhe Jashtme, lik rip makina, vazhd urdh prok nr 178 dt 14.5.2018,njoft fit 923 dt 13.06.2018,kontrata 338 dt 20.06.2018,situac dt 16.07..2018,fat 3690 dt 16.7.2018 seri 61434708
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) KALOPI PULAJ Tirane 5,400 2018-09-25 2018-09-26 60410150012018 Sherbime te tjera 1015001Min per Evrop dhe Jashtme, lik perkthim materiale,kontrate 2 dt 01.04.2018,proc verb dt 16.5.2018,fat 2 dt 31.05.2018 seri 10575224,udhez min fin. 3165 dt 12.05.2004
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BUSHI-SERVIS Tirane 52,920 2018-09-25 2018-09-26 61510150012018 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 1015001Min per Evrop dhe Jashtme, lik rip makina, vazhd urdh prok nr 178 dt 14.5.2018,njoft fit 923 dt 13.06.2018,kontrata 338 dt 20.06.2018,situac dt 17.07..2018,fat 3692 dt 17.7.2018 seri 61434710
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BUSHI-SERVIS Tirane 294,480 2018-09-25 2018-09-26 61410150012018 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 1015001Min per Evrop dhe Jashtme, lik rip makina, vazhd urdh prok nr 178 dt 14.5.2018,njoft fit 923 dt 13.06.2018,kontrata 338 dt 20.06.2018,situac dt 16.07..2018,fat 3691 dt 17.7.2018 seri 61434709
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BUSHI-SERVIS Tirane 387,120 2018-09-25 2018-09-26 60910150012018 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 1015001Min per Evrop dhe Jashtme, lik rip makina,urdh prok nr 178 dt 14.5.2018,njoft fit 923 dt 13.06.2018,kontrata 338 dt 20.06.2018,situac dt 106.7.2018,fat 3686 dt 16.7.2018 seri 61434704
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BUSHI-SERVIS Tirane 216,960 2018-09-25 2018-09-26 61210150012018 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 1015001Min per Evrop dhe Jashtme, lik rip makina, vazhd urdh prok nr 178 dt 14.5.2018,njoft fit 923 dt 13.06.2018,kontrata 338 dt 20.06.2018,situac dt 16.07..2018,fat 3689 dt 16.7.2018 seri 61434707
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) KALOPI PULAJ Tirane 2,000 2018-09-25 2018-09-26 60310150012018 Sherbime te tjera 1015001Min per Evrop dhe Jashtme, lik perkthim materiale,kontrate 1 dt 01.04.2018,proc verb dt 16.5.2018,fat 1 dt 31.05.2018 seri 10575225,udhez min fin. 3165 dt 12.05.2004
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 11,964 2018-09-25 2018-09-26 60610150012018 Sherbime te tjera 1015001Min per Evrop dhe Jashtme, lik perkthim materiale,kontrate 5 dt 20.06.2018,proc verb dt 25.06.2018,listepagese,tatim ne burim,udhez min fin. 3165 dt 12.05.2004
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BUSHI-SERVIS Tirane 305,940 2018-09-25 2018-09-26 61910150012018 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 1015001Min per Evrop dhe Jashtme, lik rip makina, vazhd urdh prok nr 178 dt 14.5.2018,njoft fit 923 dt 13.06.2018,kontrata 338 dt 20.06.2018,situac dt 17.07..2018,fat 3721 dt 17.7.2018 seri 64434739
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave