Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) (Mbi 3,506 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 2,828,236,582.00 3,506 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ELITE BAILIFF'S OFFICE Tirane 200,000 2018-12-11 2018-12-12 83510150012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik vend gjyqi,4664 dt 1 28.09.2015,vend apeli 4756 dt 14.11.2017,shkresa Dr Jurid nr 9 dt 15.10.2018,listepagese
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) READ 2000 Tirane 18,000 2018-12-11 2018-12-12 83710150012018 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik tonera,formular nr 4 dt 01.08.2018,fat 1155 dt 01.08.2018 seri 50411155,fl hyr nr 71 dt 11.09.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ELITE BAILIFF'S OFFICE Tirane 200,000 2018-12-11 2018-12-12 83410150012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik vend gjyqi,7258 dt 10.12.2014,vend apeli 788 dt 23.02.2017,shkresa Dr Jurid nr 10 dt 15.10.2018,listepagese
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 20,740 2018-12-11 2018-12-12 82810150012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik pastrim ambientesh projekt ,IPA,urdh sekret pergj 399 dt 19.07.2018, kontr 22.07.2018,,listepagese tatim ne burim
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) DIXHI PRINT - AL Tirane 36,000 2018-12-11 2018-12-12 83610150012018 Shpenzime per pritje e percjellje 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik banera per tak zyrt,urdh prok nr 58 dt 27.6.2018,proc verb dt 27.6.2018,fat 1409 dt 13.09.2018 seri 65339109,fl hyrje nr 73 dt 13.09.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MURATI BA Tirane 523,200 2018-12-11 2018-12-12 83310150012018 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik lyerje,riparim zyra,urdh prok nr 27 dt 31.8.2018,ftese oferte 31.08.2018,procv verb dt 4.9.2018,situacion dt 8.10.2018,fat 26 dt 8.10.2018 seri 85373244
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) PROSOUND Tirane 463,200 2018-12-11 2018-12-12 82610150012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 1015001Min per Evrop dhe Jashtme sherb fonie per pritje zyrtare, urdh sek.pergjith. 550 dt 11.10.2018,vendim brendshem 17.9.2018,kontrate 20.09.2018,fat 963 dt 24.09.2018 seri 66866563
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 37,187 2018-12-11 2018-12-12 82710150012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik qera,IPA,urdh sekret pergj 346 dt 21.06.2018,,listepagese tatim ne burim
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) INA Tirane 450,000 2018-12-11 2018-12-12 83210150012018 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik transport sist mobilje zyrash,,urdh prok nr 31 dt 24.09.2018,ftese oferte 24.09.2018,procv verb dt 24.9.2018,situacion dt 815.10.2018,fat 23 dt 15.10.2018 seri 66157223
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) VILA BEKTESHI Tirane 16,300 2018-11-21 2018-12-11 76910150012018 Shpenzime per pritje e percjellje 1015001Min per Evrop dhe Jashtme, lik pritje zyrtare ,program pritje 332 dt 28.6.2018,fat 1723 dt 28.6.2018 seri 63631812
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,505,057 2018-12-03 2018-12-04 82210150012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik paga projekti ,urdh 669,670 dt 26.11.2018 VKM nr 783 dt 9.11.2016 nentor listepagese ,nr pun 11-11
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 6,648,161 2018-12-03 2018-12-04 81410150012018 Shtesa page te tjera 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik paga nentor listepagese ,nr pun 195-193
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 176,576 2018-12-03 2018-12-04 82310150012018 Sherbime telefonike 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik telefon,dieta tjera,urdher nr 1 dt 3.12.2018,listepagese
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 385,897 2018-12-03 2018-12-04 81810150012018 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik paga kontrate nentor listepagese ,nr pun 12-12
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 3,935,113 2018-12-03 2018-12-04 81510150012018 Paga baze 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik paga nentor listepagese ,nr pun 195-193
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 1,252,594 2018-12-03 2018-12-04 81710150012018 Shtesa page te tjera 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik paga nentor listepagese ,nr pun 195-193
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,848,364 2018-12-03 2018-12-04 81610150012018 Udhetim i brendshem 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik paga nentor listepagese ,nr pun 195-193
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 182,498 2018-12-03 2018-12-04 82010150012018 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik paga kontrate nentor listepagese ,nr pun 5-5
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 22,711 2018-12-03 2018-12-04 81910150012018 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik paga kontrate nentor listepagese ,nr pun 1-1
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 92,280 2018-12-03 2018-12-04 82110150012018 Shtesa page te tjera 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik paga projekti koordinator,urdh min 231 dt 14.5.2018 nentor listepagese ,nr pun 1-1
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) VLER-INVEST Tirane 299,322 2018-11-27 2018-12-03 81010150012018 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik Mbikqyrje punimesh Kont.e klasif.296/3 dt 15.06.2016 urdher nr.12 dt 15.11.2018 fat 129 dt 16.12.2016 seria 21278690 akt.kolaudim dt.15.09.2016
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ANILA HIDI Tirane 529,800 2018-11-27 2018-12-03 80910150012018 Shpenzime per pritje e percjellje 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik pritje zyrtare program pritje nr 11 dt 25.10.2018 ft nr 8/6750558 dt 23.11.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 76,740 2018-11-27 2018-12-03 81110150012018 Uje 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik uje kontr 15929-1,fat 1810-159294-1 dt 31.10.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ALPEN PULITO Tirane 211,608 2018-11-26 2018-11-27 78010150012018 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1015001Min per Evrop dhe Jashtme, lik dizifektim ambient,urdh prok nr 21 dt 05.06.2018,ftese oferte 05.06.2018,proc verb dt 8.06.2018,fat 134 dt 01.07.2018 seri 28517912,situac 01.07.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ALPEN PULITO Tirane 141,072 2018-11-26 2018-11-27 77910150012018 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1015001Min per Evrop dhe Jashtme, lik dizifektim ambient,urdh prok nr 21 dt 05.06.2018,ftese oferte 05.06.2018,proc verb dt 8.06.2018,fat 185 dt 26.09.2018 seri 28517963,situac 26.09.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) Elda Bylyku Tirane 42,900 2018-11-26 2018-11-27 77110150012018 Sherbime te tjera 1015001Min per Evrop dhe Jashtme, lik perkthim mater,kontr 4 dt 16.3.2018,proc verb dt 20.03.2018,fat 53 dt 17.4.2018 seri 12366353
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) A & A SECURITY SURVEY Tirane 115,200 2018-11-26 2018-11-27 78710150012018 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve specifike 1015001Min per Evrop dhe Jashtme, lik ripar dyer,proc verb emergjent 44 dt 26.09.2018.fat 28 dt 26.09.2018 seri 68497628
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 35,280 2018-11-22 2018-11-23 80210150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik bileta,urdh prok 83 dt 21.09.2018,ftese oferte 21.09.2018,njoft fituesi 21.09.2018,fat 46 dt 25.09.2018 seri 63902346
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 86,940 2018-11-22 2018-11-23 79910150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik bileta,urdh prok 71 dt 10.09.2018,ftese oferte 10.09.2018,njoft fituesi 10.09.2018,fat 33 dt 21.09.2018 seri 63902338
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 18,270 2018-11-22 2018-11-23 79810150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik bileta,urdh prok 70 dt 10.09.2018,ftese oferte 10.09.2018,njoft fituesi 10.09.2018,fat 32 dt 21.09.2018 seri 63902337
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) FRAL-2000 Tirane 119,057 2018-11-22 2018-11-23 80610150012018 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik rafte metalike,proc verb 22 dt 24.10.2018,fat 578 dt 24.10.2018 seri 63490828,fl hyr nr 11 dt 26.10.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) DEVJOSA Tirane 48,500 2018-11-22 2018-11-23 79710150012018 Sherbime te tjera 1015001Min per Evrop dhe Jashtme, lik ekspert proc verb dt 16 dt 25.09.2018,fat 8 dt 25.09.2018 seri 002205
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 48,886 2018-11-22 2018-11-23 80110150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik bileta,urdh prok 82 dt 20.09.2018,ftese oferte 20.09.2018,njoft fituesi 20.09.2018,fat 35 dt 24.09.2018 seri 63902340
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 56,700 2018-11-22 2018-11-23 80410150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik bileta,urdh prok 87 dt 26.09.2018,ftese oferte 26.09.2018,njoft fituesi 26.09.2018,fat 58 dt 26.09.2018 seri 63902109
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 73,080 2018-11-22 2018-11-23 80510150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik bileta,urdh prok 86 dt 24.09.2018,ftese oferte 24.09.2018,njoft fituesi 24.09.2018,fat 57 dt 26.09.2018 seri 63902108
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 61,740 2018-11-22 2018-11-23 80010150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik bileta,urdh prok 67 dt 03.09.2018,ftese oferte 03.09.2018,njoft fituesi 03.09.2018,fat 34 dt 21.09.2018 seri 63902339
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 44,450 2018-11-22 2018-11-23 80310150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik bileta,urdh prok 57 dt 26.07.2018,ftese oferte 26.07.2018,njoft fituesi 26.07.2018,fat 62 dt 28.09.2018 seri 63902113
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 98,500 2018-11-21 2018-11-22 78210150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik bileta,urdh sekr pergjith 522 dt 25.09.2018,proc verb emergj 25.09.2018,fat 1304 dt 25.09.2018 seri 67102154
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 116,300 2018-11-21 2018-11-22 78110150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik bileta,urdh prok 76 dt 13.092018,ftese oferte dt 14.09.2018,proc verb 14.09.2018,fat 1244 dt 14.09.2018 seri 67102094
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 74,000 2018-11-21 2018-11-22 78510150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik bileta,urdh prok 79 dt 17.09.2018,ftese oferte 79 dt 17.09.2018,njoft fit 18.09.2018,fat 374 dt 18.09.2018.2018 seri 62759318
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave