Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) (Mbi 3,506 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 2,828,236,582.00 3,506 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 2,291 2018-11-21 2018-11-22 77710150012018 Elektricitet 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik energji tetor ,klienti TR 1C 110033047267 VKM nr 856 dt 10.12.2014,urdh drejt 10 dt 27.5.2015 fat 29.10.2018 seri 289980961
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 17,280 2018-11-21 2018-11-22 77210150012018 Sherbime telefonike 1015001Min per Evropen dhe Jashtme,lik telefon tetor ,nr klienti 310001716645,fat 31.10.2018 seri 726482020
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) Leke Gjoni Tirane 49,000 2018-11-21 2018-11-22 79610150012018 Sherbime te tjera 1015001Min per Evrop dhe Jashtme, lik ekspert,proc verb dt 28.09.2018,fat 86 dt 28.9.2018 seri 002186
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) KASTRATI SHA Tirane 1,785,490 2018-11-21 2018-11-22 76810150012018 Karburant dhe vaj 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik karburant,vazhd kontr 177/1 dt 6.6.2017,fat 29 dt 24.07.2018 seri 64697329,,fl hyr nr 4 dt 24.07.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 75,216 2018-11-21 2018-11-22 79410150012018 Shpenzime per pritje e percjellje 1015001Min per Evrop dhe Jashtme, lik pritje zyrtare,program 269 dt 12.09.2018,fat 27 dt 21.09.2018 seri 64824956
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) KELVIN TRAVEL Tirane 120,396 2018-11-21 2018-11-22 79210150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001Min per Evrop dhe Jashtme, lik bileta,urdh prok nr 80 dt 18.09.2018,ftese oferte dt 18.9.2018.njof fit 18.09.2018,fat 117 dt 19.9.2018 seri 60067871
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 84,400 2018-11-21 2018-11-22 78410150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik bileta,urdh prok 81 dt 19.09.2018,ftese oferte 61 dt 19.09.2018,proc verb 20.09.2018,fat 381 dt 20.09.2018.2018 seri 62759325
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) VILA BEKTESHI Tirane 22,870 2018-11-21 2018-11-22 777010150012018 Shpenzime per pritje e percjellje 1015001Min per Evrop dhe Jashtme, lik pritje zyrtare ,program pritje 281 dt 05.10.2018,fat 8 dt 05.10.2018 seri 63631912
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 9,572 2018-11-21 2018-11-22 77810150012018 Elektricitet 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik energji tetor ,klienti TR 1C 110033047305 VKM nr 816 dt 29.12.2017,fat 29.10.2018 seri 289934759
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 340 2018-11-21 2018-11-22 77610150012018 Elektricitet 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik energji tetor ,klienti TR 2 A 010034090498 fat 31.10.2018 seri 290282826
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 27,800 2018-11-21 2018-11-22 78610150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik bileta,urdh prok 77 dt 17.09.2018,ftese oferte 77 dt 17.09.2018,njoft fit 17.09.2018,fat 371 dt 17.09.2018.2018 seri 62759315
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) DHIMITER VASI (K81310021J) Tirane 119,760 2018-11-21 2018-11-22 79110150012018 Kancelari 1015001Min per Evrop dhe Jashtme, lik kancelari,urdh prok nr 75 dt 13.09.2018,proc verb dt 13.9.2018.fat 180 dt 18.9.2018 seri 63068250,fl hyr nr 74 dt 18.9.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 98,500 2018-11-21 2018-11-22 78310150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik bileta,urdh sekr pergjith 522 dt 25.09.2018,proc verb emergj 25.09.2018,fat 1305 dt 25.09.2018 seri 67102155
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 340 2018-11-21 2018-11-22 77510150012018 Elektricitet 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik energji tetor ,klienti TR 2 A 110037053878 fat 31.10.2018 seri 290199327
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 52,320 2018-11-21 2018-11-22 79510150012018 Shpenzime per pritje e percjellje 1015001Min per Evrop dhe Jashtme, lik pritje zyrtare,program 11 dt 05.09.2018,fat 26 dt 10.09.2018 seri 64824955
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ELVIRA PRENÇE Tirane 49,500 2018-11-21 2018-11-22 790010150012018 Shpenzime per pritje e percjellje 1015001Min per Evrop dhe Jashtme, lik buqeta lulesh,urdh prok nr 76 dt 14.09.2018,proc verb dt 14.9.2018.fat 38 dt 19.9.2018 seri 12364039,fl hyr nr 75 dt 19.9.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) KELVIN TRAVEL Tirane 170,935 2018-11-21 2018-11-22 79310150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001Min per Evrop dhe Jashtme, lik bileta,urdh prok nr 72 dt 10.09.2018,ftese oferte dt 11.9.2018.njof fit 11.09.2018,fat 109 dt 12.9.2018 seri 60067863
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MAMICA KARTERI Tirane 45,000 2018-11-21 2018-11-22 789010150012018 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve specifike 1015001Min per Evrop dhe Jashtme, lik mater perde,proc verb emrgj 42 dt 25.09.2018,fat 22 dt 25.09.2018 seri 63293522,fl hyr nr 77 dt 25.09.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 634,361 2018-11-21 2018-11-22 77410150012018 Elektricitet 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik energji tetor ,klienti TR 2 A 010034200848 fat 31.10.2018 seri 290412581
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 167,307 2018-11-21 2018-11-22 77310150012018 Sherbime telefonike 1015001Min per Evropen dhe Jashtme,lik telefon tetor ,nr klienti 310001730832,fat 31.10.2018 seri 726482063
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 15,300 2018-11-16 2018-11-19 76710150012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik listepagese pastrim ambiente,urdh sekr pergjith 309 dt 19.7.2018,kontr 1 dt 22.07.2018listepagese,tatim ne burim
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ANORIA Tirane 165,600 2018-11-13 2018-11-14 76510150012018 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik paisje zyrash,urdh prok nr 28 dt 6.09.2018,ftese oferte 6.09.2018,fat 48 dt 12.10.2018 seri 65304253,fl hyr nr 15 dt 15.10.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) DREJT.RAJONALE SIGURIMEVE SHOQ TIRANE Tirane 544,500 2018-11-13 2018-11-14 76610150012018 Sherbime te tjera 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik kontribut bashshortesh diplomate,Donika Pogace,Afesa Xhabraimi,VKM nr 411 dt 10.05.2017,shkrese 4275/3 dt 6.06.2017,liste kontributesh nr 31. 32 dt 15.11.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MELOGRANO Tirane 17,500 2018-11-12 2018-11-13 75810150012018 Shpenzime per pritje e percjellje 1015001Min per Evrop dhe Jashtme, lik pritje zyrtare,VKM nr 243,253 dt 03.06.1999,program pritje 282 dt 09.10.2018,fat 81 dt 24.10.2018 seri 37913581
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MELOGRANO Tirane 40,500 2018-11-12 2018-11-13 75610150012018 Shpenzime per pritje e percjellje 1015001Min per Evrop dhe Jashtme, lik pritje zyrtare,VKM nr 243,253 dt 03.06.1999,program pritje 282 dt 09.10.2018,fat 76 dt 12.10.2018 seri 37913576
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) KALOPI PULAJ Tirane 8,450 2018-11-12 2018-11-13 75110150012018 Sherbime te tjera 1015001Min per Evrop dhe Jashtme, lik perkthim materiale,kontrate 10 dt 01.08.2018,proc verb dt 02.09.2018,fat 4 dt 04.09..2018 seri 10575227,udhez min fin. 3165 dt 12.05.2004
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MELOGRANO Tirane 63,000 2018-11-12 2018-11-13 75910150012018 Shpenzime per pritje e percjellje 1015001Min per Evrop dhe Jashtme, lik pritje zyrtare,VKM nr 243,253 dt 03.06.1999,program pritje 275 dt 28.09.2018,fat 69 dt 04.10.2018 seri 37913569
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 18,330 2018-11-12 2018-11-13 76310150012018 Posta dhe sherbimi korrier 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik posta jashte,shtator VKM nr 241 dt 31.3.2011,fat 129 dt 31.07.2018 seri 20562216 ( ish min integrim 0
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MELOGRANO Tirane 20,000 2018-11-12 2018-11-13 75710150012018 Shpenzime per pritje e percjellje 1015001Min per Evrop dhe Jashtme, lik pritje zyrtare,VKM nr 243,253 dt 03.06.1999,program pritje 282 dt 09.10.2018,fat 79 dt 23.10.2018 seri 37913579
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MELOGRANO Tirane 9,000 2018-11-12 2018-11-13 75410150012018 Shpenzime per pritje e percjellje 1015001Min per Evrop dhe Jashtme, lik pritje zyrtare,VKM nr 243,253 dt 03.06.1999,program pritje 477 dt 08.10.2018,fat 74 dt 01.10.2018 seri 37913574
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ANISA LLOJA Tirane 22,500 2018-11-12 2018-11-13 76210150012018 Shpenzime per pritje e percjellje 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik dhurata,urdh prok nr 72 dt 31.08.2018,proc verb dt 31.08.2018,fat 30 dt 304.09.2018 seri 61680530,fl hyr nr 69 dt 04.09.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ANISA LLOJA Tirane 36,000 2018-11-12 2018-11-13 76110150012018 Shpenzime per pritje e percjellje 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik dhurata,urdh prok nr 73 dt 10.09.2018,proc verb dt 10.09.2018,fat 31 dt 10.09.2018 seri 61680531,fl hyr nr 72 dt 11.09.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MELOGRANO Tirane 6,600 2018-11-12 2018-11-13 75210150012018 Shpenzime per pritje e percjellje 1015001Min per Evrop dhe Jashtme, lik pritje zyrtare,VKM nr 243,253 dt 03.06.1999,program pritje 10.09.2018,fat 59 dt 17.9.2018 seri 37913559,
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MELOGRANO Tirane 36,000 2018-11-12 2018-11-13 75510150012018 Shpenzime per pritje e percjellje 1015001Min per Evrop dhe Jashtme, lik pritje zyrtare,VKM nr 243,253 dt 03.06.1999,program pritje 129 dt 29.10.2018,fat 75 dt 11.10.2018 seri 37913575
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AR&LO Travel-Blu Tour Operator Tirane 98,985 2018-11-12 2018-11-13 76010150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001 Min per Evropen dhe Punet e Jashtme,lik bileta,urdh prok 60 dt 17.8.2018,ftese oferte 20.08.2018,.njoft fit 20.08.2018,fat 2930 dt 19.09.2018seri 67689230
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 3,466 2018-11-12 2018-11-13 76410150012018 Elektricitet 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik energji shtator ,klienti TR 1 C 110033047305 fat 28.09.2018 seri 289002648
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MELOGRANO Tirane 9,600 2018-11-12 2018-11-13 75310150012018 Shpenzime per pritje e percjellje 1015001Min per Evrop dhe Jashtme, lik pritje zyrtare,VKM nr 243,253 dt 03.06.1999,program pritje 283 dt 9.10.2018,fat 73 dt 11.10.2018 seri 37913573
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) GEZIM CARA (L11824002N) Tirane 117,600 2018-11-08 2018-11-09 74510150012018 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,larje perde,proc verb dt 13.08.2018,fatura 702 dt 13.08.2018 seri 64789702
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AR&LO Travel-Blu Tour Operator Tirane 1,712,385 2018-11-08 2018-11-09 73910150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001 Min per Evropen dhe Punet e Jashtme,lik bileta,urdh prok 71 dt 28.8.2018,ftese oferte 28.08.2018,.njoft fit 28.08.2018,fat 2805 dt 28.08.2018seri 67689105
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,260,000 2018-11-08 2018-11-09 74810150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik dieta, 10 000 uero x 126/lek ,autorizim 17 DT 8.11.2018
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave