Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) (Mbi 3,506 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 2,828,236,582.00 3,506 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) COSMOS TRANSLATIONS& EVENTS Tirane 403,200 2018-10-17 2018-10-18 70110150012018 Shpenzime per pritje e percjellje 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik pritje zyrtare,urdh prok nr 59 dt 28.06.2018,proc verb dt 28.06.2018,fat 121 dt 02.08.2018seri 63754349, situac 02.08.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 5,345 2018-10-17 2018-10-18 70610150012018 Elektricitet 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik energji shtator ,VKM nr 856 dt 10.12.2014,urdh tit 10 dt 27.5.2015klienti TR 1C 110033047267fat 28.09.2018 seri 289003200
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 99,935 2018-10-10 2018-10-11 67310150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik bileta,urdh prok 45 dt 22.06.2018,ftese oferte 45 dt 22.06.2018,fat 921 dt 25.06.2018 seri 63487771
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 50,250 2018-10-10 2018-10-11 68610150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik bileta,urdh prok 55 dt 18.07.2018,ftese oferte dt 18.07.2018,njoft fit 18.7.2018.,fat 17 dt 19.7.2018 seri 63902417
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AR&LO Travel-Blu Tour Operator Tirane 977,280 2018-10-10 2018-10-11 66210150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik bileta,urdh prok 52 dt 21.06.2018,proc verb 52/1 dt 21.06.2018 ,fat 2420 dt 25.06.2018 seri 63907720
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 113,000 2018-10-10 2018-10-11 68710150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik bileta,urdh prok 46 dt 26.06.2018,ftese oferte dt 26.06.2018,njoft fit 26.06.2018.,fat 16 dt 19.7.2018 seri 63902416
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) PLANET Tirane 80,104 2018-10-10 2018-10-11 66610150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik bileta,urdh prok nr 54 dt 16.07.2018,ftese oferte 16.07.2018,njoft fit 16.07.2018,fat 166 dt 16.07.2018 seri 62636822
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 86,400 2018-10-10 2018-10-11 68010150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik bileta,urdh prok 42 dt 18.06.2018,ftese oferte dt 18.06.2018, proc verb dt 18.06.2018,fat 35 dt 18.06.2018 seri 63902485
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 226,060 2018-10-10 2018-10-11 68310150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik bileta,urdh prok 44 dt 22.06.2018,ftese oferte dt 22.06.2018, proc verb dt 22.06.2018,fat 46 dt 25.06.2018 seri 63902496
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 98,000 2018-10-09 2018-10-11 66810150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik bileta,urdh sek pergjith 319 dt 7.6.2018,proc verb emergj 29 dt 18.6.23018,fat 880 dt 18.6.2018 seri 63487730
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 129,600 2018-10-10 2018-10-11 67410150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik bileta,urdh prok 51 dt 09.07.2018,ftese oferte 51 dt 09.07.2018,fat 1006 dt 09.07.2018 seri 63487856
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) KELVIN TRAVEL Tirane 56,322 2018-10-10 2018-10-11 66710150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik bileta,urdh prok nr 59 dt 10.08.2018,ftese oferte 16.08.2018,njoft fit 17.08.2018,fat 86 dt 20.08.2018 seri 60067840
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) SALI ELEKTRIK SHPK Tirane 39,424 2018-10-10 2018-10-11 69110150012018 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe makineri per kopshtarine 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik pompe uji, proc verb emergj nr 4 dt 26.09.2018,fat 26.9.2018 seri 237962546,fl hyr nr 8 dt 26.09.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 19,120 2018-10-10 2018-10-11 66310150012018 Posta dhe sherbimi korrier 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik posta shtator VKM nr 241 dt 31.3.2011,fat 3966 dt 26.09.2018 seri 58055866
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 100,100 2018-10-10 2018-10-11 68510150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik bileta,urdh prok 53 dt 16.07.2018,ftese oferte dt 16.07.2018,njoft fit 16.7.2018.,fat 6 dt 17.7.2018 seri 63902409
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 98,700 2018-10-09 2018-10-11 66910150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik bileta,urdh sek pergjith 320 dt 7.6.2018,proc verb emergj 32 dt 20.6.23018,fat 885 dt 20.6.2018 seri 63487736
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 69,132 2018-10-09 2018-10-11 67010150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik bileta,urdh sek pergjith 332 dt 20.6.2018,proc verb emergj 33 dt 21.6.23018,fat 898 dt 21.6.2018 seri 63487748
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) COSMOS TRANSLATIONS& EVENTS Tirane 1,075,800 2018-10-10 2018-10-11 66410150012018 Shpenzime per pritje e percjellje 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik pritje zyrtare,urdh prok nr 55 dt 14.06.2018,proc verb dt 14.06.2018,situacion dt 13.07.2018,fat 109 dt 17.07.2018seri 63754337
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ALBTOURS"D"-VAS TOUR OPERATORE Tirane 59,900 2018-10-10 2018-10-11 66510150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik bileta,urdh prok nr 35 dt 5.06.2018,ftese oferte 5.06.2018,proc verb dt 5.06.2018,fat 5912 dt 12.07.2018 seri 65941512
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) HASIMAJ ELEVATOR CO Tirane 108,840 2018-10-10 2018-10-11 65910150012018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,likmiremb ashensori,urdh prok nr 14 dt 12.04.2018,ftese oferte 12.04.2018,proc verb dt 18.4.2018,fat 55 dt 13.07.2018,situac 13.07.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 69,132 2018-10-10 2018-10-11 67210150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik bileta,urdh sek pergjith 332 dt 20.6.2018,proc verb emergj 35 dt 21.6.23018,fat 900 dt 21.6.2018 seri 63487750
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AR&LO Travel-Blu Tour Operator Tirane 1,279,680 2018-10-10 2018-10-11 66110150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik bileta,urdh prok 37 dt 31.05.2018,proc verb 37/1 dt 31.05.2018 ,fat 2325 dt 01.06.2018 seri 63907625
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 38,440 2018-10-10 2018-10-11 67910150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik bileta,urdh prok 41 dt 14.06.2018,ftese oferte dt 14.06.2018, proc verb dt 14.06.2018,fat 23 dt 18.06.2018 seri 63902473
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 235,000 2018-10-10 2018-10-11 67710150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik bileta,urdh prok 17/1 dt 25.04.2018,ftese oferte dt 25.04.2018, PROC VERB DT 25.4.2018,fat 433 dt 14.052018 seri 54223942
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 180,000 2018-10-10 2018-10-11 68210150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik bileta,urdh prok 33 dt 01.06.2018,ftese oferte dt 01.06.2018, proc verb dt 01.06.2018,fat 22 dt 18.06.2018 seri 63902472
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 69,132 2018-10-09 2018-10-11 67110150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik bileta,urdh sek pergjith 332 dt 20.6.2018,proc verb emergj 34 dt 21.6.23018,fat 899 dt 21.6.2018 seri 63487749
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 97,900 2018-10-10 2018-10-11 67510150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik bileta,urdh prok 61 dt 22.08.2018,ftese oferte 61 dt 22.08.2018,njoft fituesi 22.08.2018,fat 339 dt 22.08.2018.2018 seri 62759280
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) COSMOS TRANSLATIONS& EVENTS Tirane 108,000 2018-10-10 2018-10-11 66510150012018 Shpenzime per pritje e percjellje 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik banera per tak zyrtare,urdh prok nr 56 dt 20.06.2018,proc verb dt 20.06.2018,fat 103 dt 13.07.2018seri 63754331,fl hyr nr 58 dt 13.07.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) COLOMBO Tirane 117,600 2018-10-10 2018-10-11 66010150012018 Kancelari 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik tonera,proc verb nr 4 dt 10.07.2018,fat 1491 dt 10.07.2018 seri 64578251,fl hyr nr 54 dt 10.07.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 140,530 2018-10-10 2018-10-11 68110150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik bileta,urdh prok 34 dt 04.06.2018,ftese oferte dt 04.06.2018, proc verb dt 04.06.2018,fat 21 dt 18.06.2018 seri 63902471
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) DIXHI PRINT - AL Tirane 151,272 2018-10-09 2018-10-10 65110150012018 Shpenzime per pritje e percjellje 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik banera per tak zyrt,urdh prok nr 58 dt 27.6.2018,proc verb dt 27.6.2018,fat 1021 dt 27.6.2018 seri 62723071,fl hyrje nr 65 dt 27.7.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 93,270 2018-10-09 2018-10-10 65710150012018 Uje 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik uje gusht nr kontr 159294-1,fat 1808-159294-1 dt 31.08..2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ÇOÇJA Tirane 16,300 2018-10-09 2018-10-10 65010150012018 Shpenzime per pritje e percjellje 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik pritje zyrtare,program 332 dt 28.6.2018,fat 1723 dt 28.6.2018 seri 63631812
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) DREJT.RAJONALE SIGURIMEVE SHOQ TIRANE Tirane 181,500 2018-10-09 2018-10-10 64910150012018 Sherbime te tjera 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik kontribut bashshortesh diplomate,Donika Hoxha,VKM nr 411 dt 10.05.2017,shkrese 4275/3 dt 6.06.2017,liste kontributesh nr 27 dt 09.10.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ELVIRA PRENÇE Tirane 18,000 2018-10-09 2018-10-10 65410150012018 Shpenzime per pritje e percjellje 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik buqeta lulesh,urdh prok nr 61/1 dt 5.07.2018,proc verb 5.07.2018,fat 33 dt 06.07.2018,seri 12364034,fl hyr nr 62 dt 17.07.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ELVIRA PRENÇE Tirane 40,500 2018-10-09 2018-10-10 65610150012018 Shpenzime per pritje e percjellje 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik buqeta lulesh,urdh prok nr 56/1 dt 20.06.2018,proc verb 20.06.2018,fat 35 dt 21.06.2018,seri 12364036,fl hyr nr 63 dt 17.7.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MOTO TIRANA Tirane 16,770 2018-10-09 2018-10-10 65210150012018 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik rip makine,proc verb dt 14 dt 20.07.2018,fat 1497 dt 20.7.2018 seri 63791997
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ELVIRA PRENÇE Tirane 45,000 2018-10-09 2018-10-10 65310150012018 Shpenzime per pritje e percjellje 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik buqeta lulesh,urdh prok nr 54/1 dt 5.5.2018,proc verb 5.05.2018,fat 31 dt 12.07.2018,seri 12364032,fl hyr nr 59 dt 13.07.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ELVIRA PRENÇE Tirane 45,000 2018-10-09 2018-10-10 65510150012018 Shpenzime per pritje e percjellje 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik buqeta lulesh,urdh prok nr 64/1 dt 20.07.2018,proc verb 20.07.2018,fat 34 dt 22.07.2018,seri 12364035,fl hyr nr 64 dt 22.07.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 340 2018-10-09 2018-10-10 65810150012018 Elektricitet 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik energji gusht,klienti TR 2 A 10100 3409 0498,fat 31.08.2018 seri 288564257
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave