Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) (Mbi 3,506 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 2,828,236,582.00 3,506 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 71,190 2018-11-08 2018-11-09 74010150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik bileta,urdh prok 64 dt 22.08.2018,ftese oferte dt 24.08.2018,fat 1131 dt 25.08.2018 seri 63487981
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 204,120 2018-11-08 2018-11-09 74310150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik bileta,urdher prok nr 62 dt 20.08.2018,ftese oferte 22.08.2018,njoft fit 22.08.2018,fat 10 dt 22.08.2018 seri 63902360
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 205,740 2018-11-08 2018-11-09 73610150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik bileta,urdher prok nr 47/1 dt 04.07.2018,ftese oferte 04.07.2018,njoft fit 04.07.2018,fat 49 dt 12.07.2018 seri 63902099
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AR&LO Travel-Blu Tour Operator Tirane 41,344 2018-11-08 2018-11-09 73810150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001 Min per Evropen dhe Punet e Jashtme,lik bileta,VKM 914 dt 29.12.2014,urdh prok 60 dt 17.8.2018,ftese oferte 20.08.2018,.njoft fit 20.08.2018,fat 2747 dt 20.08.2018seri 67689047
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 275,000 2018-11-08 2018-11-09 74410150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik bileta,urdher prok nr 63 dt 22.08.2018,ftese oferte 23.08.2018,njoft fit 24.08.2018,fat 11 dt 24.08.2018 seri 63902361
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 583,200 2018-11-08 2018-11-09 74710150012018 Posta dhe sherbimi korrier 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik posta JASHTE,GUSHT VKM nr 241 dt 31.3.2011,fat 3876 dt 31.08.2018 seri 58055976
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) COFFEE CLUB Tirane 280,000 2018-11-08 2018-11-09 74610150012018 Shpenzime per pritje e percjellje 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik pritje zyrtare,urdher prok nr 67 dt 25.07.2018,proc verb dt 25.07.2018,fat 5414 dt 28.8.2018 seri 65931814,fl hyr nr 68 dt 28.8.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 90,468 2018-11-08 2018-11-09 74110150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik bileta,urdh prok 66 dt 31.08.2018,ftese oferte dt 31.08.2018,njoft fituesi 31.08.2018,fat 1168 dt 31.08.2018 seri 67102018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) KELVIN TRAVEL Tirane 318,780 2018-11-08 2018-11-09 74210150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik bileta,urdher prok nr 65 dt 29.08.2018,ftese oferte 29.08.2018,njoft fit 29.08.2018,fat 98 dt 30.08.2018 seri 60067852
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 411,000 2018-11-07 2018-11-08 73510150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik bileta,urdher prok nr 56 dt 18.07.2018,ftese oferte 18.07.2018,njoft fit 18.07.2018,fat 18 dt 19.07.2018 seri 63902418
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,856,284 2018-11-01 2018-11-02 72410150012018 Sherbime telefonike 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik paga tetoir listepagese ,nr pun 195-186
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 201,024 2018-11-01 2018-11-02 73110150012018 Shpenzime per kompensime te tjera te papaguara 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik dieta,telefon listepagese
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 6,716,007 2018-11-01 2018-11-02 72210150012018 Shtese page per vjetersi ne pune 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik paga tetoir listepagese ,nr pun 195-186
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 3,691,737 2018-11-01 2018-11-02 72310150012018 Paga baze 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik paga tetoir listepagese ,nr pun 195-186
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 1,111,515 2018-11-01 2018-11-02 72510150012018 Shtesa page te tjera 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik paga tetoir listepagese ,nr pun 195-186
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 22,711 2018-11-01 2018-11-02 72710150012018 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik paga kontrate tetor listepagese VKM nr 60 dt 31.1.2018,nr pun 1-1
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 92,280 2018-11-01 2018-11-02 72910150012018 Shtesa page te tjera 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik paga koordinatore tetor,urdh 231 dt 14.5.2018, listepagese ,nr pun 1-1
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 367,768 2018-11-01 2018-11-02 72610150012018 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik paga kontrate tetoi,VKM nr 60 dt 31.1.2018 listepagese ,nr pun 12-12
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 214,365 2018-11-01 2018-11-02 72810150012018 Sherbime te tjera 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik paga kontrate VKM nr 60 dt 31.1.2018tetor listepagese ,nr pun 7-7
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 630,000 2018-11-01 2018-11-02 73310150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,likdieta,5 000 euro x126/lek ,autoriz 15 dt 01.11.2018, listepagese ,nr pun 11-11
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,501,844 2018-11-01 2018-11-02 73010150012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik paga projekti IPA tetor,urdh sek pergjith 501 dt 14.309.2018,VKM nr 783 dt 9.11.2016, listepagese ,nr pun 11-11
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 75,846 2018-11-01 2018-11-02 73210150012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik paga projekt IPA,urdh sekr pergjith 549 dt 11.10.2018, listepagese ,nr pun 7-7
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ANILA HIDI Tirane 475,700 2018-10-29 2018-10-30 72110150012018 Shpenzime per pritje e percjellje 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik pritje zyrtare program pritje nr 9 dt 24.09.2018,fat 7 dt 24.09.2018.seri 63750557
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) SPRINT DISTRIBUTION Tirane 280,280 2018-10-26 2018-10-29 71710150012018 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik grila,urdh prok nr 19 dt 23.05.2018,ftese oferte 23.05.2018,proc verb dt 28.5.2018,fat 75 dt 4.09.2018 seri 65338526,fl hyr nr 7 dt 4.09.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ALBARENT Tirane 73,028 2018-10-26 2018-10-29 71910150012018 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe instalime portuale (per portet) 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik sherb transporti,urdhb sekr pergj 549 dt 11.10.2018,fat 102 dt 13.10.2018 seri 68489555
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 185,000 2018-10-26 2018-10-29 71610150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik bileta,urdher prok nr 25/1 dt 10.05.2018,ftese oferte 10.05.2018,proc verb 10.05.2018,,fat 432 dt 14.05.2018 seri 54223941
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BESNIK ZAZO Tirane 12,000 2018-10-26 2018-10-29 71310150012018 Shpenzime te tjera transporti 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik shpenz transporti,proc verb dt 21.08.2018,fat 10 dt 21.08.2018 seri 002085
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) G L O B I Tirane 246,000 2018-10-26 2018-10-29 71810150012018 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik fshese korenti,urdh prok nr 30 dt 21.09.2018,ftese oferte 21.09.2018,proc verb dt 25.09.2018,fat 556 dt 03.10.2018 ,fl hyr nr 10.78 dt 03.10.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) EDLIRA HIBRAJ Tirane 12,000 2018-10-26 2018-10-29 71110150012018 Shpenzime te tjera transporti 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik noterizim dok ,proc verb dt 13 dt 25.5.2018,fat 231 dt 15.5.2018 seri 33286481
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 131,000 2018-10-26 2018-10-29 71510150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik bileta,urdher prok nr 38 dt 8.06.2018,ftese oferte 08.06.2018,njoft fit 08.06.2018,fat 20 dt 15.06.2018 seri 63902470
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) A & A SECURITY SURVEY Tirane 456,000 2018-10-26 2018-10-29 71210150012018 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,likkasaforta,urdh prok nr 20 dt 5.06.2018,ftese oferte 05.06.2018,proc verb 20/2 dt 5.06.2018,fat 22 dt 16.07.2018 seri 60274822,fl hyr nr 6 dt 16.7.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 81,630 2018-10-26 2018-10-29 71010150012018 Uje 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik uje shtator nr kontr 15929-1,fat 1809-159294-1 dt 30.09..2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ASIST.TEK.ZBAT.PROG.NDERKUF.IPA SHQ.-KOS.2014-2020 Tirane 31,164 2018-10-18 2018-10-19 70810150012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik rimb TVSH,shkrese 497 dat 13.9.18 vbazhd kont 2015/371-359 dat 16.12.15
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 177,236 2018-10-17 2018-10-18 69510150012018 Sherbime telefonike 1015001Min per Evropen dhe Jashtme,lik telefon shtator ,nr klienti 310001730832,fat 30.09.2018 seri 726270431
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 18,489 2018-10-17 2018-10-18 69610150012018 Sherbime telefonike 1015001Min per Evropen dhe Jashtme,lik telefon shtator ,nr klienti 310001716645,fat 30.09.2018 seri 726270389
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 340 2018-10-17 2018-10-18 70510150012018 Elektricitet 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik energji shtator ,klienti TR 2A 110037053878,fat 30.09.2018 seri 289374618
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 182,325 2018-10-17 2018-10-18 69310150012018 Shtesa page te tjera 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik paga VKM nr 20 dt 18.1.2017,urdh Ministri 510 dtb 9.9.2018, listepagese ,nr pun 1-1
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 340 2018-10-17 2018-10-18 70410150012018 Sherbime telefonike 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik energji shtator ,klienti TR 2A 010034090498,fat 30.09.2018 seri 289469945
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 653,878 2018-10-17 2018-10-18 70310150012018 Elektricitet 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik energji shtator ,klienti TR 2A 010034200848,fat 30.09.2018 seri 289360228
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) DREJT.RAJONALE SIGURIMEVE SHOQ TIRANE Tirane 1,501,501 2018-10-17 2018-10-18 69410150012018 Sherbime te tjera 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik kontribut bashshortesh diplomate,valentina Zhupa,Thellenxa Musaj,Dorotea Bushati,VKM nr 411 dt 10.05.2017,shkrese 4275/3 dt 6.06.2017,liste kontributesh nr 29.30 dt 10.10.2018
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave