Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) (Mbi 3,506 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 2,828,236,582.00 3,506 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) Luçi Hoço Tirane 37,000 2018-12-18 2018-12-19 86010150012018 Materiale per funksionimin e pajisjeve speciale 1015001Min per Evrop dhe Jashtme, lik mater hidraulike,proc verb dt 26.10.2018,fat 306 dt 26.10.2018 seri 67089408,fl hyr nr 93 dt 26.10.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) TOTAL CLEANING Tirane 117,600 2018-12-17 2018-12-18 87410150012018 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 1015001Min per Evropen dhe Jashtme,lik rmater pastrimi proc verb emergj dt 12.10.2018,fat 1227 dt 12.10.2018, seri 68097777 fl hyr nr 82 dt 12.10.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 130,800 2018-12-17 2018-12-18 86710150012018 Shpenzime per pritje e percjellje 1015001Min per Evrop dhe Jashtme, lik pritje zyrtare,program 292 dt 17.10.2018,fat 33 dt 23.10.2018 seri 64824962
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ALBANIA CAR RENTALS Tirane 65,000 2018-12-17 2018-12-18 87810150012018 Shpenzime per pritje e percjellje 1015001Min per Evrop dhe Jashtme, lik pritje zyrtare urdh prok nr 89 dt 17.10.2018,proc verb dt 17.10.2018,fat 5980 dt 20.10.2018 seri 68869594
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ELVIRA PRENÇE Tirane 72,000 2018-12-17 2018-12-18 86410150012018 Shpenzime per pritje e percjellje 1015001Min per Evrop dhe Jashtme, lik buqeta lule,pritje zyrt,,urdh prok nr 85 dt 15.10.2018,proc verb dt 15.10.2018,fat 49 dt 20.10.2018 seri 12364050,fl hyr nr 87 dt 20.10.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 17,280 2018-12-17 2018-12-18 88210150012018 Sherbime telefonike 1015001Min per Evropen dhe Jashtme,lik telefon nentor ,nr klienti 310001716645,fat 30.11.2018 seri 726620020
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ALB JURIS Tirane 35,000 2018-12-17 2018-12-18 85810150012018 Libra dhe publikime profesionale 1015001Min per Evropen dhe Jashtme,lik libra, proc verb 29 dt 16.11.2018,fat 100 dt 16.11.2018, seri 44229602 fl hyr nr 105 dt 16.11.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ANISA LLOJA Tirane 10,800 2018-12-17 2018-12-18 86510150012018 Kancelari 1015001Min per Evrop dhe Jashtme, lik dhurata,urdh prok nr 79/1 dt 01.10.2018,proc verb dt 01.10.2018,fat 38 dt 05.10.2018 seri 61680538,fl hyr nr 96 dt 26.10.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ELVIRA PRENÇE Tirane 58,500 2018-12-17 2018-12-18 86110150012018 Shpenzime per pritje e percjellje 1015001Min per Evrop dhe Jashtme, lik buqeta lule,pritje zyrt,urdh prok nr 79 dt 01.10.2018,proc verb dt 01.10.2018,fat 47 dt 04.10.2018 seri 12364048,fl hyr nr 89 dt 20.10.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) GOLDEN EAGLE Tirane 21,776 2018-12-17 2018-12-18 86210150012018 Shpenzime per pritje e percjellje 1015001Min per Evrop dhe Jashtme, lik pritje zyrtare.program pritje 275/1 dt 29.8.2018,fat 238078622 dt 4.10.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 158,175 2018-12-17 2018-12-18 88110150012018 Sherbime telefonike 1015001Min per Evropen dhe Jashtme,lik telefon nentor ,nr klienti 310001730832,fat 30.11.2018 seri 726620020
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) EXTRABIS Tirane 57,153 2018-12-17 2018-12-18 87610150012018 Uniforma dhe veshje te tjera speciale 1015001Min per Evropen dhe Jashtme,lik rroba pune,proc verb 24 dt 26.10.2018,fat 2458 dt 26.10.2018, seri 70079108fl hyr nr 94 dt 26.10.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) PC STORE Tirane 118,560 2018-12-17 2018-12-18 87510150012018 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1015001Min per Evropen dhe Jashtme,lik rmater kompiuterike,proc verb 21 dt 12.10.2018,fat 500 dt 12.10.2018, seri 68436538 fl hyr nr 99 dt 02.11.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) EURO OFFICE Tirane 11,400 2018-12-17 2018-12-18 87210150012018 Kancelari 1015001Min per Evropen dhe Jashtme,lik kamcelari,proc verb emergj dt 15.10.2018,fat 5395 dt 15.10.2018,fl hyr nr 84 dt 15.10.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 297,683 2018-12-17 2018-12-18 85910150012018 Sherbime te printimit dhe publikimit 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik abonime VKM nr 241 dt 31.3.2011,kontr 184 dt 5.1.2018,fat 496 dt 11.10.2018. seri 61412008,009
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ELVIRA PRENÇE Tirane 49,500 2018-12-17 2018-12-18 86310150012018 Shpenzime per pritje e percjellje 1015001Min per Evrop dhe Jashtme, lik buqeta lule,pritje zyrt,urdh prok nr 86 dt 17.10.2018,proc verb dt 17.10.2018,fat 48 dt 19.10.2018 seri 12364049,fl hyr nr 88 dt 20.10.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MELOGRANO Tirane 21,000 2018-12-17 2018-12-18 88510150012018 Shpenzime per pritje e percjellje 1015001Min per Evrop dhe Jashtme, lik pritje zyrtare VKM nr 243 dt 1505.95,VKM nr 258 dt 3.06.1999,program pritje 334 dt 3.12.2018,fat 89 dt 5.12.2018 seri 37913589
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ANISA LLOJA Tirane 19,512 2018-12-17 2018-12-18 85610150012018 Kancelari 1015001Min per Evrop dhe Jashtme, lik dhurata,urdh prok nr 102 dt 16.11.2018,proc verb dt 16.11.2018,fat 49 dt 21.11.2018 seri 61680549,fl hyr nr 103 dt 21.11.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ASTRIT KOLLI Tirane 6,000 2018-12-17 2018-12-18 87310150012018 Shpenzime per pritje e percjellje 1015001Min per Evropen dhe Jashtme,lik kancel pritje zyrt, proc verb emergj dt 20.10.2018,fat 422 dt 20.10.2018, seri 68993577 fl hyr nr 90 dt 20.10.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) VILA FERDINAND Tirane 21,000 2018-12-17 2018-12-18 88610150012018 Shpenzime per pritje e percjellje 1015001Min per Evrop dhe Jashtme, lik pritje zyrtare VKM nr 243 dt 1505.95,VKM nr 258 dt 3.06.1999,program pritje 37 dt 25.10.2018,fat 364 dt 06.11.2018 seri 67867105
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) EURO OFFICE Tirane 16,000 2018-12-17 2018-12-18 87710150012018 Kancelari 1015001Min per Evropen dhe Jashtme,lik boje printeri,proc verb emergj 50 dt 18.10.2018,fat 547 dt 18.10.2018,fl hyr nr 86 dt 18.10.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) COSMOS TRANSLATIONS& EVENTS Tirane 35,520 2018-12-17 2018-12-18 85510150012018 Shpenzime per pritje e percjellje 1015001Min per Evropen dhe Jashtme,lik pritje zyrtare,program pritje 298 dt 01.11.2018,fat 210 dt 20.11.2018 seri 63754040
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ANISA LLOJA Tirane 33,600 2018-12-17 2018-12-18 86610150012018 Kancelari 1015001Min per Evrop dhe Jashtme, lik dhurata,urdh prok nr 88 dt 17.10.2018,proc verb dt 17.10.2018,fat 41 dt 19.10.2018 seri 61680541,fl hyr nr 97 dt 26.10.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) CENTER SHQIPTARE SH.P.K Tirane 93,750 2018-12-17 2018-12-18 85310150012018 Shpenzime per pritje e percjellje 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik kancel per pritje,urdh prok nr 108 dt 6.12.2018,proc verb dt 6.12.2018,fat 24 dt 6.12.2018 seri 67547129,fl hyr nr 112 dt 6.12.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) HASIMAJ ELEVATOR CO Tirane 68,520 2018-12-17 2018-12-18 88010150012018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 1015001Min per Evropen dhe Jashtme,lik miremb ashensori,urdh prok nr 14 dt 12.4.2018, ftese oferte 12.4.2018,proc verb dt 18.4.2018,fat 105 dt 25.10.2018 seri 60614705,situac 25.10.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 22,080 2018-12-17 2018-12-18 85710150012018 Shpenzime per pritje e percjellje 1015001Min per Evrop dhe Jashtme, lik pritje zyrtare,program 317 dt 23.11.2018,fat 35 dt 29.11.2018 seri 64824964
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) UNHCR-ALBANIA Tirane 949,612 2018-12-14 2018-12-17 25510150012018 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik rimb TVSH,shkresa prot 18523/1 dt 7.12.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA E MALIT TE ZI Tirane 142,704 2018-12-14 2018-12-17 24210150012018 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik rimb TVSH,shkresa prot 18523/1 dt 7.12.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA REPUBLIKA SLLOVENISE Tirane 173,553 2018-12-14 2018-12-17 24710150012018 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik rimb TVSH,shkresa prot 18523/1 dt 7.12.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA E SHTETIT TE IZRAELIT Tirane 222,159 2018-12-14 2018-12-17 24110150012018 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik rimb TVSH,shkresa prot 18523/1 dt 7.12.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) UNICEF Tirane 1,437,234 2018-12-14 2018-12-17 26010150012018 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik rimb TVSH,shkresa prot 18523/1 dt 7.12.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA E REPUBLIKES SE SERBISE Tirane 71,433 2018-12-14 2018-12-17 25110150012018 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik rimb TVSH,shkresa prot 18523/1 dt 7.12.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA ÇEKE Tirane 408,213 2018-12-14 2018-12-17 24910150012018 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik rimb TVSH,shkresa prot 18523/1 dt 7.12.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 111,267 2018-12-14 2018-12-17 25810150012018 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik rimb TVSH,shkresa prot 18523/1 dt 7.12.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ORG NDER PER MIGRACIONIN. Tirane 782,669 2018-12-14 2018-12-17 25410150012018 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik rimb TVSH,shkresa prot 18523/1 dt 7.12.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) LADI - 03 Tirane 43,200 2018-12-14 2018-12-17 85210150012018 Pjese kembimi, goma dhe bateri 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,likpaisje zyre,proc verb dt 27 dt 10.11.2018,fat 1651 dt 10.11.2018, seri 70586601fl hyr nr 13 dt 10.11.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA MAQEDONASE Tirane 85,076 2018-12-14 2018-12-17 25610150012018 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik rimb TVSH,shkresa prot 18523/1 dt 7.12.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA RUMUNE Tirane 324,087 2018-12-14 2018-12-17 25210150012018 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik rimb TVSH,shkresa prot 18523/1 dt 7.12.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA HUNGAREZE Tirane 290,959 2018-12-14 2018-12-17 24810150012018 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik rimb TVSH,shkresa prot 18523/1 dt 7.12.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA BULLGARE Tirane 176,046 2018-12-14 2018-12-17 24410150012018 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik rimb TVSH,shkresa prot 18523/1 dt 7.12.2018
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave