Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) (Mbi 3,506 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 2,828,236,582.00 3,506 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 694,548 2018-09-18 2018-09-19 56410150012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik paga gusht projekti listepagese ,nr pun 5-5
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 5,141 2018-09-14 2018-09-17 54010150012018 Elektricitet 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik energji qershor ,klienti TR 1 C 110033047305,fat 28.06.2018 seri 254027470
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 154,185 2018-09-13 2018-09-17 54410150012018 Sherbime telefonike 1015001Min per Evropen dhe Jashtme,lik telefon korrik ,nr klienti 310001730832,fat 31.07.2018 seri 726052100
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MIRA ZGJANI Tirane 1,215,336 2018-09-13 2018-09-17 55810150012018 Sherbime te tjera 1015001Min per Evropen dhe Jashtme,lik perkthim materiale,VKM nr 119 dt 7.3.2007,udhezim nr 1,dt 14.5.2009,nr 2 dt 14.5.2009,kontrate 3/1,3,5,7,9,11,14 dt 20.02.2018,fat 248 dt 5.07.2018 seri 9222578
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 105,910 2018-09-14 2018-09-17 53910150012018 Uje 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik uje korrik nr kontr 159294-1,fat 1807-159294-1 dt 31.07.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 17,280 2018-09-13 2018-09-14 54310150012018 Sherbime telefonike 1015001Min per Evropen dhe Jashtme,lik telefon gusht ,nr klienti 310001716645,fat 31.08.2018 seri 726196040
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 151,641 2018-09-13 2018-09-14 55210150012018 Sherbime telefonike 1015001Min per Evropen dhe Jashtme,lik telefon gusht ,nr klienti 310001730832,fat 31.08.2018 seri 726196083
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 4,891 2018-09-13 2018-09-14 54110150012018 Elektricitet 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik energji korrik ,klienti TR 1 C 110033047305,fat 30.07.2018 seri 287297284
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 887,400 2018-09-13 2018-09-14 54810150012018 Posta dhe sherbimi korrier 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik posta korrik VKM nr 241 dt 31.3.2011,fat 2926 dt 31.07.2018 seri 58048522
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 81,840 2018-09-13 2018-09-14 53810150012018 Uje 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik uje qershor nr kontr 159294-1,fat 1806-159294-1 dt 29.06..2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 14,500 2018-09-13 2018-09-14 54610150012018 Posta dhe sherbimi korrier 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik posta gusht VKM nr 241 dt 31.3.2011,fat 3510 dt 26.08.2018 seri 58048610
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 739,320 2018-09-13 2018-09-14 54710150012018 Posta dhe sherbimi korrier 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik posta qershor VKM nr 241 dt 31.3.2011,fat 2926 dt 30.06.2018 seri 58048026
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 340 2018-09-13 2018-09-14 55310150012018 Elektricitet 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik energji korrik ,klienti TR 2 A 10034090498,fat 30.06.2018 seri 254297797
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 555,298 2018-09-13 2018-09-14 55510150012018 Elektricitet 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik energji qershor,klienti TR 2 A 010034200848,fat 30.06.2018 seri 254313647
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 1,049,492 2018-09-13 2018-09-14 55710150012018 Elektricitet 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik energji korrik,klienti TR 2 A 010034200848,fat 31.07.2018 seri 287566276
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 340 2018-09-13 2018-09-14 55410150012018 Elektricitet 1015001 Min per Evrop dhe Jashtme,lik energji qershor,klienti TR 2 A 110037053878,fat 30.06.2018 seri 254296061
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 296,583 2018-09-13 2018-09-14 54910150012018 Sherbime te printimit dhe publikimit 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik abonime VKM nr 241 dt 31.3.2011,kontr 184 dt 5.1.2018,fat 306 dt 02.07.2018. seri 61412316
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,026,216 2018-09-13 2018-09-14 55910150012018 Sherbime te tjera 1015001Min per Evropen dhe Jashtme,lik perkthim materiale,VKM nr 119 dt 7.3.2007,udhezim nr 1,dt 14.5.2009,nr 2 dt 14.5.2009,kontrate 3/2,4,6,8,10,12,14,dt 20.02.2018, listepagese ,tatim ne burim
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 20,505 2018-09-13 2018-09-14 54510150012018 Posta dhe sherbimi korrier 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik posta korrik VKM nr 241 dt 31.3.2011,fat 3015 dt 26.07.2018 seri 58055415
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 17,280 2018-09-13 2018-09-14 54210150012018 Sherbime telefonike 1015001Min per Evropen dhe Jashtme,lik telefon korrik ,nr klienti 310001716645,fat 31.07.2018 seri 726052059
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) DEGA E SIGURIMEVE SHOQERORE Tirane 1,127,500 2018-09-13 2018-09-14 56210150012018 Sherbime te tjera 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik kontribute bashkeshortes zamira Jaso,Burbuqe Spahiu,Luanesha Haxhiaj,VKM nr 411 dt 10.5.2017,lista kontributeve 24.09.2018,shkresa Inst Sig shoqer 4275/3 dt 06.06.2017
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ALI ZAIMI (L11501011D) Tirane 98,500 2018-09-13 2018-09-14 56010150012018 Shpenzime te tjera transporti 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik trans mater proc verb emergj dt 31.05.2018,fat 25 dt 31.05.2018 seri 11132876
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AR&LO Travel-Blu Tour Operator Tirane 555,776 2018-09-12 2018-09-13 53210150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001 Min per Evropen dhe Punet e Jashtme shp bilet avioni up 62 dt 06.07.2018,proc verb dt 06.07.2018,fat 2582 dt 06.07.2018 seri 63907822
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AR&LO Travel-Blu Tour Operator Tirane 345,600 2018-09-12 2018-09-13 53710150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001 Min per Evropen dhe Punet e Jashtme shp bilet avioni up 58 dt 31.07.2018,proc verb dt 31.07.2018,fat 2658 dt 31.07.2018 seri 63907958
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AR&LO Travel-Blu Tour Operator Tirane 408,768 2018-09-12 2018-09-13 53310150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001 Min per Evropen dhe Punet e Jashtme shp bilet avioni up 60 dt 03.07.2018,proc verb dt 03.07.2018,fat 2536 dt 09.07.2018 seri 63907835
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AR&LO Travel-Blu Tour Operator Tirane 78,080 2018-09-12 2018-09-13 53410150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001 Min per Evropen dhe Punet e Jashtme shp bilet avioni up 52 dt 10.07.2018,proc verb dt 10.07.2018,fat 2549 dt 10.07.2018 seri 63907849
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AR&LO Travel-Blu Tour Operator Tirane 1,259,006 2018-09-12 2018-09-13 53510150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001 Min per Evropen dhe Punet e Jashtme shp bilet avioni up 67 dt 24.07.2018,proc verb dt 24.07.2018,fat 2612 dt 24.07.2018 seri 63907912
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AR&LO Travel-Blu Tour Operator Tirane 523,904 2018-09-12 2018-09-13 53610150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001 Min per Evropen dhe Punet e Jashtme shp bilet avioni up 66 dt 25.07.2018,proc verb dt 25.07.2018,fat 2629 dt 28.07.2018 seri 63907929
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,250,000 2018-09-11 2018-09-12 53010150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik paradh dieta, 10 000 eurox 125 lek,autoriz nr 5 dt 11.09.2018,permbledhese nr 10 dt 11.09.2018
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 92,280 2018-09-06 2018-09-07 52310150012018 Paga baze 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik paga kordinatore urdh min 211 dt 14.5.2018 gusht listepagese ,nr pun 1-1
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ANILA HIDI Tirane 431,200 2018-09-04 2018-09-06 52710150012018 Shpenzime per pritje e percjellje 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik pritje zyrtare program pritje nr 7 dt 20.07.2018,fat 5 dt 31.08.2018.seri 63750555
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 1,045,936 2018-09-03 2018-09-04 51910150012018 Udhetim i brendshem 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik paga gusht listepagese ,nr pun 195-195
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 126,600 2018-09-03 2018-09-04 52510150012018 Shpenzime per kompensime te tjera te papaguara 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik dieta,telef gusht listepagese
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 249,601 2018-09-03 2018-09-04 52110150012018 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik paga kontrate gusht VKM nr 60 dt 31.1.2018listepagese ,nr pun 7-7
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,880,625 2018-09-03 2018-09-04 51810150012018 Paga baze 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik paga gusht listepagese ,nr pun 195-195
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 7,200,368 2018-09-03 2018-09-04 51610150012018 Paga baze 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik paga gusht listepagese ,nr pun 195-195
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 3,986,934 2018-09-03 2018-09-04 51710150012018 Shpenzime per kompensime te tjera te papaguara 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik paga gusht listepagese ,nr pun 195-195
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 22,711 2018-09-03 2018-09-04 52210150012018 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik paga kontrate gusht VKM nr 60 dt 31.1.2018listepagese ,nr pun 1-1
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 351,035 2018-09-03 2018-09-04 52610150012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik vend gjyqi ,5157 dt 15.10.2015,5022 dt 01.11.2017gusht listepagese
Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 342,581 2018-09-03 2018-09-04 52010150012018 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik paga kontrate gusht listepagese ,nr pun 11-11
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave