Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) (Mbi 2,039 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 1,023,363,591.00 2,039 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 402 2017-11-20 2017-11-21 68010040012017 Posta dhe sherbimi korrier 1004001 MZHETTS lik post ft nr 4918 ser 50294818 dt 26.10.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 275,801 2017-11-20 2017-11-21 68210040012017 Elektricitet 1004001 MZHETTS lik energji shtator ft nr 243469392 dt 30.09.2017kont nr H110004
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 1,740 2017-11-20 2017-11-21 68510040012017 Posta dhe sherbimi korrier 1004001 MZHETTS lik postashtator 2017 ft nr 174 ser 44119528 dt 29.09.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SULOLLARI Tirane 11,400 2017-11-20 2017-11-21 68310040012017 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1004001 MZHETTS 602, mirembajtje e sistemit te ngrohjes kontrat nr 5013/1 dt 25.05.2017 ne vazhdim ft nr 17 ser 53919417 pv marrje dorz 31.10.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) MANDI - 2K Tirane 496,972 2017-11-20 2017-11-21 68410040012017 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 1004001 MZHETTS 602, ruajtje objektesh, amendim kont 4259/5 dt 22.6.17 ne vazhd , ft nr 189 ser 56202853 dt 01.11.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Tirane 238,000 2017-11-20 2017-11-21 66710040012017 Te tjera transferta tek individet 1004001-606-pagese per shperblim ur nr 14603 dt 20.10.2017 listpagese dt 20.11.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) MITAT LIKA Tirane 10,426 2017-11-20 2017-11-21 69010040012017 Shpenzime te tjera transporti 1004001 MZHETTS UP n 586 dt 26.1.17, ft oferte dt 27.1.17, kont nr 586/1 dt 30.1.17, ne vazhd ft n 371 ser 44253432 dt 09.11.2017 pv dt 09.11.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 4,280 2017-11-20 2017-11-21 68110040012017 Sherbime telefonike 1004001 MZHETTS rim telef ur nr 6342 dt 19.07.2017 ft nr 207933532 dt 01.10.2017 kup 08.11.2018 listpagese 20.11.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 3,480 2017-11-20 2017-11-21 68610040012017 Sherbime telefonike 1004001 MZHETTS lik tel ft nr 7239 ur nr 6342 dt 19.07.2017 ser 227665135 dt 31.10.2017`
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 534 2017-11-20 2017-11-21 67910040012017 Posta dhe sherbimi korrier 1004001 MZHETTS lik posta shtator 2017 ft nr 974 ser 50293671 dt 30.09.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) CREDINS INVEST-sh.a-Shoqeri administruese e Fondeve te Pensionit dhe Sipermarrjeve te Investimev Tirane 24,000 2017-11-20 2017-11-21 68810040012017 Paga baze 1004001 MZHETTS lik sigurim vullnetar udhezim 31 dt 29.12.2014 vkm nr 77 dt 28.01.2015 listpagese tetor 2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 6,300 2017-11-20 2017-11-21 69210040012017 Sherbime telefonike 1004001 MZHETTS lik tel tetor 2017 ft nr 197533548/ dt 31.10.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 43,664 2017-11-15 2017-11-16 69310040012017 Sherbime telefonike 1004001 MZHETTS lik tel ft nr 724519545-464 dt 31.10.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 84 2017-11-15 2017-11-16 69110040012017 Posta dhe sherbimi korrier 1004001 MZHETTS lik posta ft nr 363 ser 50296050 dt 30.10.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 55,144 2017-11-02 2017-11-03 67710040012017 Paga me kontrate per kohe te kufizuar 1004001-600-Pagat m-tetor 2017 ,nr Punonjesve me kontr plan 13 fakti 11,VKM nr 23, 526, 7 dt 20.1.16, 20.7.16, 11.1.17, liste-pagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,565,701 2017-11-02 2017-11-03 67210040012017 Shtese page per vjetersi ne pune 1004001 MZHETTS 600, paga tetor 2017 nr punonjes plan fakt 164/132 listpagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 2,411,386 2017-11-02 2017-11-03 66910040012017 Shtese page per vjetersi ne pune 1004001 MZHETTS 600, paga tetor 2017 nr punonjes plan fakt 164/132 listpagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,059,536 2017-11-02 2017-11-03 67010040012017 Shtese page per kualifikimin 1004001 MZHETTS 600, paga tetor 2017 nr punonjes plan fakt 164/132 listpagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 270,635 2017-11-02 2017-11-03 67310040012017 Shtese page per kualifikimin 1004001 MZHETTS 600, paga tetor 2017 nr punonjes plan fakt 164/132 listpagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 244,299 2017-11-02 2017-11-03 67610040012017 Shtese page per pune jashte orarit 1004001-600-Pagat m-tetor 2017 ,nr Punonjesve me kontr plan 13 fakti 11,VKM nr 23, 526, 7 dt 20.1.16, 20.7.16, 11.1.17, liste-pagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 137,035 2017-11-02 2017-11-03 67110040012017 Paga baze 1004001 MZHETTS 600, paga tetor 2017 nr punonjes plan fakt 164/132 listpagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tirane 62,522 2017-11-02 2017-11-03 67510040012017 Shtese page per vjetersi ne pune 1004001-600-Pagat m-tetor 2017 ,nr Punonjesve plan 164 fakti 132,liste-pagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 1,201,770 2017-11-02 2017-11-03 67410040012017 Paga baze 1004001 MZHETTS paga tetor 2017 nr punonjes 167/ 132 listpag
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 38,844 2017-11-02 2017-11-03 67810040012017 Paga me kontrate per kohe te kufizuar 1004001 MZHETTS 600, paga tetor 2017 nr punonjes plan fakt13/11 me kontrat vkm nr 07 dt 11.01.2017listpagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 219,645 2017-10-30 2017-10-31 66610040012017 Udhetim jashte shtetit 1004001 MZHETTS bl bilete ur nr 13230-2 dt 27.09.2017 marveshje kuader 642/7 dt 05.04.2017 mini kontra nr13230/1 dt 28.09.2017 ft nr 301 ser 52392259 dt 28.09.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 121,000 2017-10-30 2017-10-31 66810040012017 Te tjera transferta tek individet 1004001 MZHETTS ndihme finacjare ur nr 14661 dt 23.10.2017 shkr MF 14661/1 dt 24.10.2017 listpag dt 30.10.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) MITAT LIKA Tirane 13,901 2017-10-30 2017-10-31 66410040012017 Shpenzime te tjera transporti 1004001 MZHETTS UP n 586 dt 26.1.17, ft oferte dt 27.1.17, kont nr 586/1 dt 30.1.17, ft n 365 ser 44253426 dt 16.10.2017 pv dorz dt 16.10.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 58,000 2017-10-30 2017-10-31 66510040012017 Udhetim jashte shtetit 1004001 MZHETTS bl bilete ur nr 13233 dt 27.09.2017 marveshje kuader 642/7 dt 05.04.2017 mini kontra nr13233 dt 27.09.2017 ft nr 1175 ser 50439375 dt 27.09.2017 pv shp fit 27.09.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 34,710 2017-10-17 2017-10-18 64310040012017 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1004001 MZHETTS lik posta shtator 2017 ft nr 513-514 ser 44118735-36 dt 26.09.2017 kontr nr 9524/2 dt 06.1.2017 sipas ligjit nr 46/2015 vkm 241 dt 31.03.2011 shkrese vonese u-shpenzimet dt 17.10.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 17,232 2017-10-17 2017-10-18 64710040012017 Posta dhe sherbimi korrier 1004001 MZHETTS lik posta shtator 2017 ft nr 4511 ser 50294711 dt 26.09.2017 shkrese von ush dt 17.10.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) "Superfosfat"Kurbin Tirane 1,000,000 2017-10-17 2017-10-18 65510040012017 Te tjera transferime korrente 1004001 MZHETTS transferim fondi per shoqeri ne likujdim me vkm 54 dt 05.02.2014 ur nr 6931 dt 15.08.2017 kerkese rritje autor 07.09.2017 shres von per u-sht dt 17.10.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) HYMERI KLEEMANN Tirane 11,040 2017-10-17 2017-10-18 65010040012017 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1004001 MZHETTS lik sherbim mirmbajtje kontrat ne vazh nr 1577/2 dt 01.03.2017 sit pun dt 11.10.2017 ft nr 132 ser 49424133 dt 11.10.2017 shk.von ush dt 17.10.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) FG SHOES Tirane 860,000 2017-10-17 2017-10-18 66110040012017 Garanci te vitit vazhdim per sigurimin e kontrates,Te Dala 1004001 MZHETTS kthim garanci qeraje ur minister fina. 106 dt 11.10.2017 kontrata 893 dt 04.04.2008 mirat rrit atoriz 11.10.2017 kont shitje pas se paluaj. nr 8102 dt 11.11.2015 shkres vonese dt 17.10.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 4,822 2017-10-17 2017-10-18 65110040012017 Sherbime telefonike 1004001 MZHETTS lik tel gusht 2017 ft nr 197520380 ur rn 6342 dt 19.07.2017 ft dt 01.09.2017 shkrese von ush dt 17.10.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SULOLLARI Tirane 11,400 2017-10-17 2017-10-18 64410040012017 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1004001 MZHETTS 602, mirembajtje e sistemit te ngrohjes kontrat nr 5013/1 dt 25.05.2017 ne vazhdim ft nr 45 ser 47652845 dt 30.09.2017 pv marr dorz 30.09.2017 shkrese vonese ush dt 17.10.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 39,723 2017-10-17 2017-10-18 65310040012017 Sherbime telefonike 1004001 MZHETTS lik tel ft nr 724378699-397769 dt 30.09.2017 shkrese vonese ush dt 17.10.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SHOQERIA ADMINISTRUESE E FONDIT TE PENSI Tirane 24,000 2017-10-17 2017-10-18 65710040012017 Paga baze 1004001 MZHETTS lik sigurim vullnetar udhezim 31 dt 29.12.2014 vkm nr 77 dt 28.01.2015 listpagese shtator 2017 shkres vonese ush dt 17.10.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 50,000 2017-10-17 2017-10-18 64610040012017 Te tjera transferta tek individet 1004001 MZHETTS ndihme finaciare VKM 929 dt 17.11.2010 ur nr 7231 dt 08.09.2017 fondi me shrese 12447/1 dt 03.10.2017 listpagese bashkelidhu shkr.vonese U-shpenz dt 17.10.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 12,750 2017-10-17 2017-10-18 65810040012017 Te tjera transferta tek individet 1004001 MZHETTS bonus transport ur nr 1008 dt 06.02.2017 ligji 10160 dt 15.10.2009 listpag shtator 2017 shkre von dt 17.10.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) InfoSoft Office Tirane 1,282,337 2017-10-17 2017-10-18 65210040012017 Kancelari 1004001 MZHETTS lik bl tonerash up nr 15 dt 06.04.2017 for nj fit 19/11 dt 19.06.2017 kontrat ne bashkp oper t 6011/2 dt 10.08.2017 pv marr dorz dt 14.09.2017 ft nr 228924471 fh nr 28 dt 14.09.2017 shk.von ush dt 17.10.2017
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave