Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) (Mbi 2,039 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 1,023,363,591.00 2,039 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 81,378 2017-07-18 2017-07-19 44710040012017 Udhetim jashte shtetit 1004001 MZHETTS lik blerje bilet pv dt 23.05.2017 up nr 1851/1 dt 06.03.2017 autor 5001 dt 22.05.2017 minikon 5001/1 dt 22.05.2017 ft nr 169 ser 49495775 dt 23.05.2017marveshje kuader dt 23.05.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) KREATX Tirane 24,000 2017-07-18 2017-07-19 45410040012017 Sherbime te tjera 1004001 MZHETTS lik ZVILLIM SISTEMI rdhsat KONTRATA NE VAZHDIM 7063/9 DT 26.10.2016 FT NR 107 dhe 108 se r4830007 dhe 4838008 dt 04.07.2017 dhe 03.07.2017 sherbimi 31.052017 deri 30.06.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SULOLLARI Tirane 92,700 2017-07-18 2017-07-19 45110040012017 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1004001 MZHETTS lik mirm sistem kontrat nr 5013/1 dt 25.05.2017 up nr 5013 dt 22.05.2017 fo dt 24.05.2017 nj fit 24.05.2017 autor 5013/2 dt 25.05.2017 ft nr 03 ser 476527 dt 27.06.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SHOQERIA ADMINISTRUESE E FONDIT TE PENSI Tirane 25,000 2017-07-18 2017-07-19 44910040012017 Paga baze 1004001 MZHETTS lik sigurim vullnetar udhezim 31 dt 29.12.2014 vkm nr 77 dt 28.01.2015 listpagese qershor 2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) MANDI - 2K Tirane 455,562 2017-07-18 2017-07-19 45210040012017 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 1004001 MZHETTS lik roje up nr 2357 dt 02.02.2017 autoriz lidhje kontrat dt 2357/5 dt 25.04.2017 nj fit 2357/4 dt 18.04.2017 kontrat sherbimi nr 4259/2 dt 26.04.2017 p ne vazh ft nr 111 ser 50093619 dt 03.07.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 3,480 2017-07-17 2017-07-18 43610040012017 Sherbime telefonike 1004001 MZHETTS lik 2077866313 dt 07.02.2017 dt e ft 01.07.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 286,931 2017-07-17 2017-07-18 44310040012017 Elektricitet 1004001 MZHETTS lik energji qershor 2017 ft nr 239796481 dt 30.06.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 38,286 2017-07-17 2017-07-18 43710040012017 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1004001 MZHETTS lik abonime shtypi ft nr 367 dhe 368 ser 4411878786 dhe 44118787 dt 12.07.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 340 2017-07-17 2017-07-18 44210040012017 Elektricitet 1004001 MZHETTS lik energji qershor 2017 ft nr 655182665 dt 22.05.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 930 2017-07-17 2017-07-18 44010040012017 Posta dhe sherbimi korrier 1004001 MZHETTS lik posta qershor 2017 ft 529 ser 44117848 dt 30.06.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 11,800 2017-07-17 2017-07-18 44110040012017 Sherbime telefonike 1004001 MZHETTS lik tel ft 211913118313 dt 01.07.2017 ur nr 1057 dt 07.02.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) MITAT LIKA Tirane 25,630 2017-07-17 2017-07-18 43910040012017 Shpenzime te tjera transporti 1004001 MZHETTS lik sherbim larje kontrat nr 586/1 dt 30.01.2017 ne vazhdim ft nr 348 ser 44253499 dt 08.06.2017 pv dt 08.06.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GOLDEN TRAVEL Tirane 120,000 2017-07-17 2017-07-18 43810040012017 Udhetim jashte shtetit 1004001 MZHETTS lik bilet ur nr 5848 dt 28.06.2017 up nr 5872 dt 29.06.2017 fo dt 03.07.2017 nj fit 03.07.2017 ft nr 54 ser 47013204
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 677,000 2017-07-11 2017-07-12 43610040012017 Udhetim jashte shtetit 1004001 MZHETTS djeta me jashte terheqje valute 500 euro me 135.3 leke kursi i dites autorizim me jashte 5908/1 dt 03.07.2017 autorizim terheqje 03.07.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ZEF MACAJ(L41306046R) Tirane 44,000 2017-07-10 2017-07-12 43010040012017 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1004001 MZHETTS lik vendim gjyqi ur nr 4848 dt 05.07.2017 vendim gjykate larte 0020163193 dt 21.12.2016 vendim apeli 1640(227) dt 02.07.2015 per Ilir Kodra
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 11,000 2017-07-10 2017-07-12 43510040012017 Udhetim i brendshem 1004001 MZHETTS lik djeta ur nr 5970 dt 05.07.2017 listpagese korrik 2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) Euglent Osmanaj Tirane 284,400 2017-07-10 2017-07-12 42910040012017 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1004001 MZHETTS lik vendim gjyqi ur nr 4848 dt 05.07.2017 vendim gjykate shkalle e pare korce 611 dt 03.11.2014 apeli 4162 dt 25.11.2016 per Erijon Dulellari
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,000 2017-07-10 2017-07-12 43410040012017 Udhetim i brendshem 1004001 MZHETTS lik djeta ur nr 5970 dt 05.07.2017 listpagese korrik 2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ERMIR GODAJ Tirane 60,627 2017-07-10 2017-07-12 43210040012017 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1004001 MZHETTS lik vendim gjyqi ur nr 4848 dt 05.07.2017 vendim gjykate shkalla e pare 4049 dt 17.07.2014 vendim apeli 3778 dt 10.11.2016 per Lulezim Dece
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SPEED SOLUTION Tirane 110,402 2017-07-10 2017-07-12 42810040012017 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1004001 MZHETTS lik vendim gjyqi ur nr 4848 dt 05.07.2017 vendim gjykate shkalla e pare 1114 03.04.2014 apeli 489 dt 10.03.2016 per Vjosava Demo
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 44,000 2017-07-10 2017-07-12 43110040012017 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1004001 MZHETTS lik vendim gjyqi Adrian BAtusha nr 2411 dt 15.05.2017 vendim apeli 343 dt 20.10.2016 ur nr 4848 dt 05.07.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 47,420 2017-07-10 2017-07-12 43310040012017 Udhetim i brendshem 1004001 MZHETTS lik djeta ur nr 5970 dt 05.07.2017 listpagese korrik 2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 7,906 2017-07-05 2017-07-06 41910040012017 Udhetim i brendshem 1004001 MZHETTS lik djta ur nr 5747 d 28.06.2017 listpag
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 7,700 2017-07-05 2017-07-06 42410040012017 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 1004001 MZHETTS lik pagese komisjon ndihmes shteterore listprez dt 22.06.2017 vendim 66 dt 15.09.2016 dhe 67 dt 25.10.2016 vkm 418 dt 27.06.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,080 2017-07-05 2017-07-06 41810040012017 Udhetim i brendshem 1004001 MZHETTS lik djta ur nr 5789 dt 22.06.2017 listpag
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 8,500 2017-07-05 2017-07-06 42210040012017 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 1004001 MZHETTS lik pagese komisjon ndihmes shteterore listprez dt 22.06.2017 vendim 66 dt 15.09.2016 dhe 67 dt 25.10.2016 vkm 418 dt 27.06.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 60,744 2017-07-05 2017-07-06 42610040012017 Posta dhe sherbimi korrier 1004001 MZHETTS lik post ft nr 3230 ser 50294230 dt 26.06.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 8,500 2017-07-05 2017-07-06 42710040012017 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 1004001 MZHETTS lik pagese komisjon ndihmes shteterore listprez dt 22.06.2017 vendim 66 dt 15.09.2016 dhe 67 dt 25.10.2016 vkm 418 dt 27.06.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 1,368 2017-07-05 2017-07-06 22510040012017 Posta dhe sherbimi korrier 1004001 MZHETTS lik posta maj 2017 ft nr 308 ser 44122883 dt 31.05.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 8,500 2017-07-05 2017-07-06 42310040012017 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 1004001 MZHETTS lik pagese komisjon ndihmes shteterore listprez dt 22.06.2017 vendim 66 dt 15.09.2016 dhe 67 dt 25.10.2016 vkm 418 dt 27.06.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 8,500 2017-07-05 2017-07-06 42110040012017 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 1004001 MZHETTS lik pagese komisjon ndihmes shteterore listprez dt 22.06.2017 vendim 66 dt 15.09.2016 dhe 67 dt 25.10.2016 vkm 418 dt 27.06.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,710,246 2017-07-03 2017-07-04 408110040012017 Paga baze 1004001 MZHETTS lik paga qershor 2017 nr punonjes 164/130 listpagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 294,343 2017-07-03 2017-07-04 41310040012017 Shtese page per vjetersi ne pune 1004001 MZHETTS lik paga qershor 2017 nr punonjes 13/13 me kontrate listpagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 136,603 2017-07-03 2017-07-04 41210040012017 Paga baze 1004001 MZHETTS lik paga qershor 2017 nr punonjes 164/130 listpagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 1,383,567 2017-07-03 2017-07-04 410110040012017 Shtese page per pune jashte orarit 1004001 MZHETTS lik paga qershor 2017 nr punonjes 164/130 listpagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 653,842 2017-07-03 2017-07-04 409110040012017 Paga baze 1004001 MZHETTS lik paga qershor 2017 nr punonjes 164/130 listpagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,102,062 2017-07-03 2017-07-04 40610040012017 Paga baze 1004001 MZHETTS lik paga qershor 2017 nr punonjes 164/130 listpagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 2,434,314 2017-07-03 2017-07-04 40710040012017 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe 1004001 MZHETTS lik paga qershor 2017 nr punonjes 164/130 listpagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tirane 62,524 2017-07-03 2017-07-04 411110040012017 Shtese page per vjetersi ne pune 1004001 MZHETTS lik paga qershor 2017 nr punonjes 164/130 listpagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 27,572 2017-07-03 2017-07-04 41610040012017 Paga me kontrate per kohe te kufizuar 1004001 MZHETTS lik paga qershor 2017 nr punonjes 13/13 me kontrate listpagese
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave