Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) (Mbi 2,039 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 1,023,363,591.00 2,039 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ZEF MACAJ(L41306046R) Tirane 46,000 2017-08-17 2017-08-18 50310040012017 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1004001 MZHETTS lik vendim gjyqi ur ur ministr 6929 dt 15.08.2017 vendim gjykate larte 0020163193 dt 21.12.2016 vendim apeli 1640(227) dt 02.07.2015 per Ilir Kodra
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 1,560 2017-08-17 2017-08-18 49310040012017 Posta dhe sherbimi korrier 1004001 MZHETTS lik post ft n 140 ser 34518173 ft 21 ser 26974547 dt 31.05.2017 ft 497 ser 11509037 dt 31.07.2017 ft 363 ser 26966050 dt 30.06.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 3,480 2017-08-17 2017-08-18 48410040012017 Sherbime telefonike 1004001 MZHETTS lik tel ft nr 207890464 dt 19.07.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) MITAT LIKA Tirane 25,630 2017-08-17 2017-08-18 49810040012017 Shpenzime te tjera transporti 1004001 MZHETTS lik sherbim larje kontrat nr 586/1 dt 30.01.2017 ne vazhdim ft nr 354 ser 44253405 dt 14.07.2017 pv marrjhe dorz dt 14.07.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 6,691 2017-08-17 2017-08-18 50110040012017 Sherbime telefonike 1004001 MZHETTS lik tel ft nr 207885693 dt 01.08.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 16,500 2017-08-17 2017-08-18 48310040012017 Udhetim i brendshem 1004001 MZHETTS djeta ur nr r6922 dt 14.08.2017 litpagese bashkelidhur
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 5,000 2017-08-17 2017-08-18 48210040012017 Udhetim i brendshem 1004001 MZHETTS djeta ur nr r6922 dt 14.08.2017 litpagese bashkelidhur
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 90,440 2017-08-17 2017-08-18 49610040012017 Udhetim jashte shtetit 1004001 MZHETTS lik bl bilete autoriz nr 6041 dt 07.07.2017 minikont 6041/1 dt 07.07.2017 marveshje kuader 07.07.2017 pv 07.07.2017 ft nr 227 ser 49495833 dt 07.07.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GOLDEN TRAVEL Tirane 449,850 2017-08-17 2017-08-18 48810040012017 Udhetim jashte shtetit 1004001 MZHETTS lik bl bilete autorizim 4582 dt 08.05.2017 marveshje kuader 06.06.2017 mini kontr dt 4582/1 dt 06.06.2017 ft nr 39 ser 47013089 dt 06.06.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SHOQERIA ADMINISTRUESE E FONDIT TE PENSI Tirane 25,000 2017-08-17 2017-08-18 50210040012017 Paga baze 1004001 MZHETTS lsigurim vullnetear udhez 31 dt 29.12.20014 vkm 77 dt 28.01.20015 litpagese korrik 2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 4,000 2017-08-10 2017-08-14 47510040012017 Sherbime telefonike 1004001 MZHETTS pagese tel ft nr 6846 ser 216875304 dt 09.08.2017 ur nr 6342 dt 19.07.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 107,540 2017-08-11 2017-08-14 47810040012017 Udhetim i brendshem 1004001 MZHETTS lik djeta ur rn 6604 dt 31.07.2017 listpagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 8,000 2017-08-11 2017-08-14 47710040012017 Udhetim i brendshem 1004001 MZHETTS lik djeta ur rn 6604 dt 31.07.2017 listpagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 11,952 2017-08-10 2017-08-14 47410040012017 Sherbime telefonike 1004001 MZHETTS lik tel ft nr 197519047 ur nr 6342 dt 19.07.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 3,412 2017-08-11 2017-08-14 48010040012017 Udhetim i brendshem 1004001 MZHETTS lik djeta ur rn 6282 dt 17.07.07.2017 dhe 5394 dt 06.06.2017listpagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 29,649 2017-08-10 2017-08-14 47310040012017 Paga me kontrate per kohe te kufizuar 1004001 MZHETTS paga korrik 2017 punonjes 13/13 me kontrat listpagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 10,240 2017-08-11 2017-08-14 47910040012017 Udhetim i brendshem 1004001 MZHETTS lik djeta ur rn 6282 dt 17.07.07.2017 dhe 5394 dt 06.06.2017listpagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 19,500 2017-08-11 2017-08-14 47610040012017 Udhetim i brendshem 1004001 MZHETTS lik djeta ur rn 6604 dt 31.07.2017 listpagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) LIGUS Tirane 282,000 2017-08-11 2017-08-14 48110040012017 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 1004001 MZHETTS lik bl materiale elektrike up nr 5951 dt 04.07.2017 fo dt 06.07.2017 nj fit dt 19.07.2017 pv marrje dorz dt 25.07.2017 ft nr 06 ser 50963606 fh nr 21 22 dt 25.07.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 53,288 2017-08-09 2017-08-10 47210040012017 Paga baze 1004001 MZHETTS paga korrik 2017 nr punonjes164/132 listpagese korrik 2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 28,718 2017-08-09 2017-08-10 47110040012017 Paga baze 1004001 MZHETTS paga korrik 2017 nr punonjes164/132 listpagese korrik 2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 38,844 2017-08-01 2017-08-02 462110040012017 Paga me kontrate per kohe te kufizuar 1004001 MZHETTS paga korrik 2017 punonjes 164/132 listpagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,752,312 2017-08-01 2017-08-02 469110040012017 Shtese page per pune jashte orarit 1004001 MZHETTS paga korrik 2017 punonjes 164/132 listpagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 1,378,732 2017-08-01 2017-08-02 459110040012017 Shtese page per pune jashte orarit 1004001 MZHETTS paga korrik 2017 punonjes 164/132 listpagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 241,478 2017-08-01 2017-08-02 463110040012017 Paga baze 1004001 MZHETTS paga korrik 2017 punonjes 13/13 me kontrat listpagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 2,496,020 2017-08-01 2017-08-02 470110040012017 Shtese page per vjetersi ne pune 1004001 MZHETTS paga korrik 2017 punonjes 164/132 listpagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 591,670 2017-08-01 2017-08-02 458110040012017 Paga baze 1004001 MZHETTS paga korrik 2017 punonjes 164/132 listpagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 27,572 2017-08-01 2017-08-02 464110040012017 Paga me kontrate per kohe te kufizuar 1004001 MZHETTS paga korrik 2017 punonjes 13/13 me kontrat listpagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 31,789 2017-08-01 2017-08-02 467110040012017 Shtese page per vjetersi ne pune 1004001 MZHETTS paga korrik 2017 punonjes 13/13 me kontrat listpagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,274,709 2017-08-01 2017-08-02 468110040012017 Paga baze 1004001 MZHETTS paga korrik 2017 punonjes 164/132 listpagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 137,035 2017-08-01 2017-08-02 460110040012017 Paga baze 1004001 MZHETTS paga korrik 2017 punonjes 164/132 listpagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tirane 62,392 2017-08-01 2017-08-02 461110040012017 Shtese page per vjetersi ne pune 1004001 MZHETTS paga korrik 2017 punonjes 164/132 listpagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 30,108 2017-08-01 2017-08-02 465110040012017 Paga me kontrate per kohe te kufizuar 1004001 MZHETTS paga korrik 2017 punonjes 13/13 me kontrat listpagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) Exinn Technology Center Tirane 100,000 2017-07-20 2017-07-21 456110040012017 Sherbime te tjera 1004001 MZHETTS lik shpenzim sherbim konsulence up nr 519 dt 24.01.2017 fo dt 25.01.2017 kontrat nr 519/2 dt 26.01.2017 ft n 5 ser 47159952 dt 07.07.2017 raport nr 519/2
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 15,000 2017-07-20 2017-07-21 45710040012017 Te tjera transferta tek individet 1004001 MZHETTS bonus ur nr 1008 dt 06.02.2017 ligji nr 10160 dt 15.10.2009 listpagese qershor 2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 3,974 2017-07-20 2017-07-21 45510040012017 Sherbime telefonike 1004001 MZHETTS lik tel ft nr 20786616949 ur nr 1057 dt 07.02.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) HYMERI KLEEMANN Tirane 38,580 2017-07-18 2017-07-19 45310040012017 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1004001 MZHETTS lik sherb miremb kontrat nr 1577/2 dt 01.03.2017 situacion ft 47 ser 49424047 dt 29.06.2017 situacion 29.06.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 44,004 2017-07-18 2017-07-19 44610040012017 Sherbime telefonike 1004001 MZHETTS lik tel ft nr 723906898 723906899 dt 30.06.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 11,000 2017-07-18 2017-07-19 44510040012017 Sherbime telefonike 1004001 MZHETTS lik tel ft dt 01.07.2017 ur nr 1057 dt 07.02.2017 ft nr21258582205 ser 216947892 dt 01.07.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) T A I W A N Tirane 5,400 2017-07-18 2017-07-19 45010040012017 Shpenzime per pritje e percjellje 1004001 MZHETTS lik pritje percjellje ur nr 5848 dt 28.06.2017 ligji nr 57 2014 ft nr 236 ser 50023205 dt 06.07.2017
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave