Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) (Mbi 2,039 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 1,023,363,591.00 2,039 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 48,672 2017-07-03 2017-07-04 41510040012017 Paga me kontrate per kohe te kufizuar 1004001 MZHETTS lik paga qershor 2017 nr punonjes 13/13 me kontrate listpagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 38,844 2017-07-03 2017-07-04 41410040012017 Paga baze 1004001 MZHETTS lik paga qershor 2017 nr punonjes 13/13 me kontrate listpagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) KOTONI Tirane 47,600 2017-06-28 2017-06-30 40210040012017 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 1004001 MZHETTS lik shpenzim akomodim hoteli marveshje kuader 512/5 dt 26.10.2016 kontrat 10118/4 dt 10.01.2017 ur nr 10118/4 dt 27.12.2016 pv marrje ne dorz 14.04.2017 ur 10118/5 dt 13.01.2017 ft nr 438 ser 32687438 dt 07.02.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALBTURIST ALBANIA Tirane 216,896 2017-06-28 2017-06-30 40310040012017 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 1004001 MZHETTS lik shpenzim BILETE marveshje kuader 512/5 dt 26.10.2016 kontrat 10118/4 dt 10.01.2017 ur nr 10118/4 dt 27.12.2016 pv marrje ne dorz 14.04.2017 ur 10118/5 dt 13.01.2017 ft nr 1033 ser 43624192 dt 03.02.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 200 2017-06-28 2017-06-29 40510040012017 Posta dhe sherbimi korrier 1004001 MZHETTS lik posta ft nr 272 ser 44114272 dt 30.04.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) FASTECH Tirane 642,000 2017-06-28 2017-06-29 40410040012017 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 1004001 MZHETTS lik shpenzim PAJISJE ZYRE UP NR 10148/1 DT 28.012.2016 FO DT 29.12.2016 NJ FIT 10148/3 DT 30.12.2016 FT NR 1474 SER 42112055 FH NR 53 PV MARRJE NE DORZ DT 30.12.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALBTOURS"D"-VAS TOUR OPERATORE Tirane 562,085 2017-06-28 2017-06-29 40610040012017 Udhetim jashte shtetit 1004001 MZHETTS lik shpenzim BILETE AUTORIZIM 4581 DT 08.05.2017 VKM 870 PV DT 10.05.2017 MINI KONTRA 4581/1 DT 10.05.2017 FT NR 3542 SER 48270652 DT 10.05.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 3,810 2017-06-22 2017-06-23 39610040012017 Posta dhe sherbimi korrier 1004001 MZHETTS lik posta maj 2017 ft nr 95 ser 44112649 dt 31.05.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 612 2017-06-22 2017-06-23 39510040012017 Posta dhe sherbimi korrier 1004001 MZHETTS lik posta maj r 2017 ft nr 483 ser 44112220 dt 31.05.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) PLANET / DURRES Tirane 55,488 2017-06-22 2017-06-23 39810040012017 Udhetim jashte shtetit 1004001 MZHETTS lik blerje bileta autorizim 4580 dt 08.05.2017 pv dt 16.05.2017 mini kontrat 4580 dt 16.05.2017 ft nr 432 ser 48538514 dt 26.05.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) HELIOS GASTRONOMI Tirane 189,000 2017-06-22 2017-06-23 40010040012017 Shpenzime per pritje e percjellje 1004001 MZHETTS lik per pritje percjellje ft nr 28 dt 20.04.2017 ser 28141327 program pritje 1726/1 dt 06.04.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RUDINA HOXHA/1 Tirane 80,500 2017-06-22 2017-06-23 39710040012017 Sherbime te tjera 1004001 MZHETTS lik sherb printimi up nr 5259 dt 31.05.2017 fo dt 31.05.2017 ur ngritje pune 5359/1 dt 31.05.2017 pv marrje ne dorz dt 31.05.2017 ft nr 33 ser 8891333 fh nr 20 dt 05.06.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 3,500 2017-06-22 2017-06-23 40110040012017 Udhetim i brendshem 1004001 MZHETTS lik djeta autorizim 2326 dt 23.03.2017 listpagese bashkelidhur
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 10,200 2017-06-22 2017-06-23 39910040012017 Paga baze 1004001 MZHETTS lik tel ft 216923244 dt 01.06.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 122,408 2017-06-19 2017-06-20 37910040012017 Elektricitet 1004001 MZHETTS lik energji mars prill 2017 ft nr 653885647 652896910 dt 23.03.2017 dhe 21.04.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 11,677 2017-06-19 2017-06-20 38010040012017 Sherbime telefonike 1004001 MZHETTS lik tel ft dt 01.06.2017 ur nr 1057 dt 07.02.2017 ft nr 216922880
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 39,616 2017-06-19 2017-06-20 39210040012017 Posta dhe sherbimi korrier 1004001 MZHETTS lik posta maj 2017 ft nr 310 ser 44118879 dhe 311 ser 44118880
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) COFFEE CLUB Tirane 26,000 2017-06-19 2017-06-20 37610040012017 Shpenzime per pritje e percjellje 1004001 MZHETTS lik pritje percjelleje up nr 4647 dt 12.05.2017 pv dt 12.05.2017 pv mrr dorz dt 12.05.2017 ft nr 3975 dt 12.05.2017 ser 4796075 fh nr 4 dt 12.05.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) INSTITUTI I LIBRIT DHE PROMOCIONIT ILP Tirane 600,000 2017-06-19 2017-06-20 36910040012017 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 1004001 MZHETTS lik mbeshtetje ne fushen e turizmit ur minist 4587 dt 09.05.2017 kontrat nr 4710 dt 12.05.2017 vkm nr 291 dt 31.04.2016 pv perzgj komisjon dt 05.05.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 726 2017-06-19 2017-06-20 38910040012017 Posta dhe sherbimi korrier 1004001 MZHETTS lik posta maj 2017 ft nr 439 ser 44117857
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 2,832 2017-06-19 2017-06-20 38110040012017 Posta dhe sherbimi korrier 1004001 MZHETTS lik posta maj 2017 ft nr 116 197 272 350 dt 28.02.2017 31.03.2017 28.04.2017 31.05.2017 ser 34514839 34514940 44126189 44126089
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 1,030 2017-06-19 2017-06-20 37310040012017 Posta dhe sherbimi korrier 1004001 MZHETTS lik posta maj 2017 ft nr 355 ser 50297855 dt 31.05.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 102 2017-06-19 2017-06-20 38210040012017 Posta dhe sherbimi korrier 1004001 MZHETTS lik posta maj 2017 ft nr 294 ser 44113003 dt 30.05.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) LAURETA BORRI Tirane 10,000 2017-06-19 2017-06-20 37810040012017 Sherbime te tjera 1004001 MZHETTS lik bl kurore lule up nr 5303 dt 01.06.2017 pv dt 01.06.2017 pv marr ne dorz ft nr 19 ser 11354125 fh nr 19 dt 01.06.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) HYMERI KLEEMANN Tirane 38,580 2017-06-19 2017-06-20 38610040012017 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1004001 MZHETTS lik sherb miremb kontrat nr 1577/2 dt 01.03.2017 situacion 23.05.2017 akt kolaud dt 23.05.2017 ft nr 19 ser 49424019 dt 23.05.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 580 2017-06-19 2017-06-20 38310040012017 Posta dhe sherbimi korrier 1004001 MZHETTS lik posta mars 2017 ft nr 191 ser 44118491
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 8,000 2017-06-19 2017-06-20 38510040012017 Sherbime telefonike 1004001 MZHETTS lik shpenz telefoni ft nr 6478 dt 14.06.2017 ur nr 1057 dt 07.02.2017 ser 216872937 ft nr 6479 dt 14.06.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 187,889 2017-06-19 2017-06-20 38810040012017 Elektricitet 1004001 MZHETTS lik energjimaj r ft nr 655543945 dt 31.05.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 3,480 2017-06-19 2017-06-20 38410040012017 Sherbime telefonike 1004001 MZHETTS lik tel ft nr 20742885 ur nr 1057 dt 07.02.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) DHIMITER VASI (K81310021J) Tirane 35,820 2017-06-19 2017-06-20 37710040012017 Sherbime te printimit dhe publikimit 1004001 MZHETTS lik shpenzi ceftikat udherefyes up nr 4789 dt 15.05.2017 fo dt 17.05.2017 nj fit 17.05.2017 pv 22.05.2017 ft nr 111 ser 45589342 fh nr 24.05.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 68,900 2017-06-19 2017-06-20 39410040012017 Udhetim jashte shtetit 1004001 MZHETTS lik shpenz bilete autoriz nr 4357/2 dt 19.05.2017 fo dt 19.05.2017 pv dt 19.05.2017 mini kontrat nr 4357/3 dt 19.05.2017 ft nr 617 ser 47340317
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 5,950 2017-06-19 2017-06-20 39310040012017 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1004001 MZHETTS lik shpenz perkthimi prog pritje 2493/1 dt 31.03.2017 pv perkthimi dt 04.04.2017 listpagese 19.06.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,184 2017-06-19 2017-06-20 39110040012017 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1004001 MZHETTS lik shpenz perkthimi ur perkthyesi nr 467 dt 03.05.2017 pv dorzim dok dt 05.05.2017 pv perkth 09.05.2017 kontrat sherb dt 05.05.2017 nr 4467/1 listpagese dt 19.06.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 43,921 2017-06-19 2017-06-20 37510040012017 Sherbime telefonike 1004001 MZHETTS lik tel ft nr 723722626 dhe 723722627 dt 31.05.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ERGYS BEZHANI Tirane 8,120 2017-06-19 2017-06-20 39010040012017 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1004001 MZHETTS lik shpenzim perkthimi ur 4466 dt 03.05.2017 pv dorz dok 05.05.2017 pv dt 11.05.2017 kontr 4466/1 dt 05.05.2017 pv dor 12.05.2017 pv dt 18.05.2017 ft nr 109 dt 18.05.2017 ser 8112210
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 10,000 2017-06-15 2017-06-16 37210040012017 Sherbime telefonike 1004001 MZHETTS lik tel ft nr 2078380504 DT 01.06.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 6,500 2017-06-15 2017-06-16 36610040012017 Udhetim i brendshem 1004001 MZHETTS lik DJETA UR NR 5480 DT 13.06.2017 LISTPAGESE
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SHOQERIA ADMINISTRUESE E FONDIT TE PENSI Tirane 25,000 2017-06-15 2017-06-16 36310040012017 Paga baze 1004001 MZHETTS LIKUJ SIGURIM VULLNETAR UDHEZ NR 31 DT 29.12.2014 VKM 77 DT 28.01.2015 LISTPAGESE MAJ 2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 15,000 2017-06-15 2017-06-16 36410040012017 Te tjera transferta tek individet 1004001 MZHETTS lik BONUS UR NR 1008 DT 06.02.2017 LIGJI NR 10160 DT 15.10.2009 LISTPAGESE QERSHOR
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,000 2017-06-15 2017-06-16 36710040012017 Udhetim i brendshem 1004001 MZHETTS lik DJETA UR NR 5480 DT 13.06.2017 LISTPAGESE
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave