Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) (Mbi 2,039 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 1,023,363,591.00 2,039 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) Delion Xurre Tirane 60,900 2017-04-21 2017-04-24 19110040012017 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 1004001 MZHETTS lik bl. mater pastrimi up nr 2336 dt 23.03.2017 pv nr 5 dt 23.03.2017 ft nr 19 dt 23.03.2017 fh nr5 dt 23.03.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 384 2017-04-21 2017-04-24 18610040012017 Posta dhe sherbimi korrier 1004001 MZHETTS lik posta mars 2017 ft 264 ser 44117685 dt 30.3.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 15,000 2017-04-21 2017-04-24 182110040012017 Te tjera transferta tek individet 1004001 MZHETTS lik bonus ur nr 1008 dt 06.02.2017 ligji nr 10160 dt 15.102009 listpagese prill 2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 204 2017-04-21 2017-04-24 18810040012017 Posta dhe sherbimi korrier 1004001 MZHETTS lik posta mars 2017 ft nr 151 ser 44113160 dt 31.03.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) MITAT LIKA Tirane 51,260 2017-04-21 2017-04-24 17910040012017 Shpenzime te tjera transporti 1004001 MZHETTS lik sherbim larje kontrat nr 586/1 dt 30.01.2017 ur rn 586/2 dt 30.01.2017 fo dt 27.01.2017 ft nr 319 dhe 329 ser 44253470 dhe 44253480
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) MINISTRIA E FINANCAVE Tirane 5,416,000 2017-04-21 2017-04-24 19310040012017 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete te tjera 1004001 MZHETTS lik transferte fondi kombetar per mbulim TVSH ur nr 1547/1 dt 24.03.2017 projekt IPA 2014 shkrese mf nr 11897/1 dt 21.02.2017 vlera 40000 euro me kursin e dites 135.4 leke dt 21.03.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) AUREL SARAÇI Tirane 29,500 2017-04-21 2017-04-24 19010040012017 Udhetim jashte shtetit 1004001 MZHETTS lik bl. bilete autorz. nr 1441/2 dt 21.02.2017 up nr 1441/1 dt 21.02.2017 fo dt 22.02.2017 ft nr 458 ser 35916461 dt 22.02.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 3,558 2017-04-21 2017-04-24 17310040012017 Sherbime telefonike 1004001 MZHETTS lik tel ft nr 2079183553 ur nr 1057 dt 07.02.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 3,480 2017-04-21 2017-04-24 18310040012017 Sherbime telefonike 1004001 MZHETTS lik tel ft nr 207796635 ur nr 1057 dt 07.02.2017 dt 01.04.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) A&T Tirane 157,599 2017-04-21 2017-04-24 18010040012017 Karburant dhe vaj 1004001 MZHETTS lik bl karburant kontrat nr 1530 /1 dt 27.02.2017 up nr 1530 dt 23.02.2017 ft 24.02.2017 ft nr 1156 srer 4299309 autor nr 1530/2 dt 27.02.2017 fh nr 1 dt 27..02.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 5,040 2017-04-21 2017-04-24 17810040012017 Posta dhe sherbimi korrier 1004001 MZHETTS lik posta janar 2017 ft 19 ser 44118219 dt 31.01.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 307,498 2017-04-19 2017-04-20 17010040012017 Elektricitet 1004001 MZHETTS lik energji mars 2017 ft nr652571538 dt 31.03.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SHOQERIA ADMINISTRUESE E FONDIT TE PENSI Tirane 30,000 2017-04-19 2017-04-20 17510040012017 Paga baze 1004001 MZHETTS lik sigurim vullnetar udhezim 31 dt 29.12.2014 vkm nr 77 dt 28.01.2015 listpagese mars 2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SARA - EL Tirane 16,519,331 2017-04-07 2017-04-11 16710040012017 Shpenzime per ekzekutim te detyrime kontraktuale te papaguara 1004001 MZHETTS lik shpenzim gjyqi per komp SARA-el ur minist 2704 vendim nr 3338 dt 22.06.2016 vendim apeli 74 dt 21.01.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) Exinn Technology Center Tirane 100,000 2017-04-06 2017-04-11 166110040012017 Sherbime te tjera 1004001 MZHETTS lik shpenzim sherbim konsulence up nr 519 dt 24.01.2017 fo dt 25.01.2017 kontrat nr 519/2 dt 26.01.2017 ft nr b2 ser 47159952 raport mujor 519/2
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) STELA KORDALLI Tirane 28,500 2017-04-07 2017-04-11 16210040012017 Sherbime te tjera 1004001 MZHETTS bl lile ft nr 42 dt 08.03.2017 ser 0007045 ur nr 1922 dt 08.03.2017 pv marrje ne dorz 08.03.2017 pv fond limi dt 08.03.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ILIR ÇEPANI Tirane 42,000 2017-04-06 2017-04-07 16610040012017 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 1004001 MZHETTS lik shpenzim qeraje ur nr 220 dt 12.01.2017 ft nr 15 ser 44601036 dt 13.01.2017 pv dt 12.01.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 8,600 2017-04-06 2017-04-07 163110040012017 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 1004001 MZHETTS lik shpenzim komisjon ur KM 15 dt 10.02.2017 mbl dt 03.03.2017 vkm nr 418 dt 27.06.2012 dhe vkm 1444 dt 22.10.2008
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 1,308 2017-04-06 2017-04-07 15810040012017 Posta dhe sherbimi korrier 1004001 MZHETTS lik posta shkurt 2017 ft nr 101 ser 44115353
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) PC STORE Tirane 17,880 2017-04-06 2017-04-07 16110040012017 Kancelari 1004001 MZHETTS lik shpenzim kancel ft nr P027 ser 44276446 fh nr 3 dt 03.03.2017 up nr 1884 dt 22.02.2017 fo dt 23.02.2017 f nj fit 1484/1 dt 28.02.2017 pv marrje ne dorz dt 03.03.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 4,000 2017-04-06 2017-04-07 165110040012017 Sherbime telefonike 1004001 MZHETTS lik shpenzim cel ur nr 1057 dt 07.02.2017 ft nr 2415 dt 02.03.2017 ser 216868873
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 4,350 2017-04-06 2017-04-07 164110040012017 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 1004001 MZHETTS lik komisjoni per mbkrojt konsum KM nr 15 dt 10.02.2017 listprezenca vkm 418 dt 27.06.2012 vkm 1444 dt 22.10.2008
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 864 2017-04-06 2017-04-07 15910040012017 Posta dhe sherbimi korrier 1004001 MZHETTS lik posta shkurt 2017 ft nr 143 ser 44119429 dt 28.02.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 8,500 2017-04-06 2017-04-07 156110040012017 Udhetim i brendshem 1004001 MZHETTS lik djta ur nr 25060 d 28.03.2017 listpagese dt 06.04.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 8,500 2017-04-06 2017-04-07 157110040012017 Udhetim i brendshem 1004001 MZHETTS lik djta ur nr 25060 d 28.03.2017 listpagese dt 06.04.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 8,500 2017-04-06 2017-04-07 155110040012017 Udhetim i brendshem 1004001 MZHETTS lik djta ur nr 25060 d 28.03.2017 listpagese dt 06.04.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 7,694 2017-04-03 2017-04-04 15410040012017 Paga me kontrate per kohe te kufizuar 1004001 MZHETTS paga mars 2017 nr punonjes me kontrate13/13 listpag
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,554,923 2017-04-03 2017-04-04 14510040012017 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe 1004001 MZHETTS paga mars 2017 nr punonjes 151 128 listpag
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 52,497 2017-04-03 2017-04-04 15310040012017 Shtese page per vjetersi ne pune 1004001 MZHETTS paga mars 2017 nr punonjes me kontrate 12/12 listpag
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 137,441 2017-04-03 2017-04-04 14610040012017 Shtese page per vjetersi ne pune 1004001 MZHETTS paga mars 2017 nr punonjes 151 128 listpag
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,361,237 2017-04-03 2017-04-04 14710040012017 Paga baze 1004001 MZHETTS paga mars 2017 nr punonjes 151 128 listpag
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tirane 60,259 2017-04-03 2017-04-04 15010040012017 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi 1004001 MZHETTS paga mars 2017 nr punonjes 151 128 listpag
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 1,372,031 2017-04-03 2017-04-04 14910040012017 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi 1004001 MZHETTS paga mars 2017 nr punonjes 151 128 listpag
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 654,618 2017-04-03 2017-04-04 14410040012017 Shtese page per kualifikimin 1004001 MZHETTS paga mars 2017 nr punonjes 151 128 listpag
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 284,232 2017-04-03 2017-04-04 15110040012017 Paga me kontrate per kohe te kufizuar 1004001 MZHETTS paga mars 2017 nr punonjes me kontrate13/13 listpag
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 70,396 2017-04-03 2017-04-04 15210040012017 Paga me kontrate per kohe te kufizuar 1004001 MZHETTS paga mars 2017 nr punonjes me kontrate13/13 listpag
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SGS AUTOMOTIVE ALBANIA Tirane 1,960 2017-04-03 2017-04-04 14310040012017 Shpenzime te tjera transporti 1004001 MZHETTS pagese kualidim auto ft nr 592tr 2 dt 27.03.2017 ser 44106350 ker 21.03.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 2,531,954 2017-04-03 2017-04-04 14810040012017 Shtese page per vjetersi ne pune 1004001 MZHETTS paga mars 2017 nr punonjes 151 128 listpag
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 49,500 2017-03-24 2017-03-30 14110040012017 Udhetim i brendshem 1004001 MZHETTS lik djeta ur nr 2329 dt 23.03.2017 listpagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 360,768 2017-03-24 2017-03-27 14010040012017 Elektricitet 1004001 MZHETTS lik energji shkurt 2017 ft nr 651474119 dt 28.02.2017 kontr nr h110004
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave