Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) (Mbi 2,039 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 1,023,363,591.00 2,039 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SGS AUTOMOTIVE ALBANIA Tirane 1,960 2017-03-01 2017-03-02 10510040012017 Shpenzime te tjera transporti 1004001 MZHETTS likuj kolaudim kerk dt 26.01.2017 ft nr 405TR2 ser 4415613 dt 27.02.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 128,874 2017-03-01 2017-03-02 9810040012017 Paga baze 1004001 MZHETTS paga shkurt 2017 nr punonjes 151/126
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 60,800 2017-03-01 2017-03-02 10410040012017 Shtese page per vjetersi ne pune 1004001 MZHETTS paga shkurt 2017 nr punonjes me kontrate 12/12
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,283,449 2017-03-01 2017-03-02 9410040012017 Paga baze 1004001 MZHETTS paga shkurt 2017 nr punonjes 151/126
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 1,257,037 2017-03-01 2017-03-02 9610040012017 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe 1004001 MZHETTS paga shkurt 2017 nr punonjes 151/126
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 103,513 2017-03-01 2017-03-02 10110040012017 Shtese page per vjetersi ne pune 1004001 MZHETTS paga shkurt 2017 nr punonjes 151/126
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) AUREL SARAÇI Tirane 202,400 2017-02-24 2017-02-28 8610040012017 Udhetim jashte shtetit 1004001 MZHETTS lik bl bilet dhe akomodim autorizim nr 588 dt 26.01.2017 ft nr 416 dt 01.02.2017 up nr 649 dt 30.01.2017 fo dt 31.01.2017 ft nr 416 ser 35916418 dt 01.02.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GOLDEN TRAVEL Tirane 410,200 2017-02-24 2017-02-28 8810040012017 Udhetim jashte shtetit 1004001 MZHETTS lik bl bilet akomodim up nr 797/2 dt 02.02.2017 fo dt 03.02.2017 autoriz 797 02.02.2017 ft nr 33 ser 32718388
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) VISTAS Enterprises Tirane 132,000 2017-02-27 2017-02-28 9010040012017 Kancelari 1004001 MZHETTS lik shpenzim dosje me logo up nr 615 dt 30.01.2017 fo dt 31.01.2017 pv marrje dorz dt 02.02.2017 ft nr 2 dt 02.02.2017 ft nr 13 ser 28156913 dt 02.02.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) LAURETA BORRI Tirane 10,000 2017-02-24 2017-02-27 8910040012017 Sherbime te tjera 1004001 MZHETTS lik bl kurore like ft nr 13 dt 05.02.2017 ser 11354117 pv emergjent 05.02.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 67,000 2017-02-24 2017-02-27 8710040012017 Udhetim jashte shtetit 1004001 MZHETTS lik bl bilet dhe akomodim up nr 851/1 dt 03.02.2017 fo dt 06.02.2017 autor 851 dt 03.02.2017 ft nr 05 ser 39300699 dt 14.02.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALBTURIST ALBANIA Tirane 411,000 2017-02-24 2017-02-27 9310040012017 Udhetim jashte shtetit 1004001 MZHETTS lik bl bilet dhe akomodim autorizim nr 221 dt 12.01.2017 pv emergjent dt 12.01.2017 ft nr 986 ser 43624145 dt 12.01.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALBTURIST ALBANIA Tirane 710,893 2017-02-24 2017-02-27 9210040012017 Udhetim jashte shtetit 1004001 MZHETTS lik bl bilet dhe akomodim autorizim nr 221/1 dt 12.01.2017 pv emergjent dt 12.01.2017 ft nr 989 ser 43624148 dt 13.01.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 15,000 2017-02-24 2017-02-27 9110040012017 Te tjera transferta tek individet 1004001 MZHETTS lik bonuse sipas ligjit 10160 dt 15.10.2009 ur nr ur nr 1008 dt 06.02.2017 listpagese 2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 414,414 2017-02-22 2017-02-23 8410040012017 Sherbimet bankare 1004001 MZHETTSdieta me jashte terhequr 3000euro *138 leke autorizim dt. 22.02.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 5,010 2017-02-20 2017-02-23 7110040012017 Sherbime telefonike 1004001 MZHETTS lik celular janar 2017, fature 197486499 dt 31.01.2017, abonenti 90375
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 263,063 2017-02-22 2017-02-23 8510040012017 Udhetim jashte shtetit 1004001 MZHETTS dieta me jashte terhequr 2000$ *131.4 leke autorizim dt. 22.02.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 540 2017-02-21 2017-02-22 8310040012017 Posta dhe sherbimi korrier 1004001-MZHETTS sherbim postar fat nr 31 dt 31.01.2017 seri 20559382
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 2,184 2017-02-21 2017-02-22 6510040012017 Posta dhe sherbimi korrier 1004001-MZHETTS sherbim postar fat nr 38 dt 31.01.2017 seri 34518588 fat 775 dt 30.11.20146 fat 848 dt 30.12.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 792 2017-02-20 2017-02-21 6310040012017 Posta dhe sherbimi korrier 1004001 MZHETTS lik posta , fature nr 9 dt 31.01.17
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) T A I W A N Tirane 26,000 2017-02-20 2017-02-21 7710040012017 Shpenzime per pritje e percjellje 1004001 MZHETTS lik pritje percjellje program pritje nr 9155 dt 16.11.16, fature nr 121 dt 18.11.16, serial 37374929, 37374930
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 10,800 2017-02-20 2017-02-21 7010040012017 Sherbime telefonike 1004001 MZHETTS lik celular janar 2017, fature 208220558 dt 02.02.2017, abonenti 211913118313
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 45,486 2017-02-20 2017-02-21 6810040012017 Sherbime telefonike 1004001 MZHETTS lik telefon janar 2017, fature 723112055 dt31.01.2017, abonenti 110000008983
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 6,000 2017-02-20 2017-02-21 7310040012017 Shpenzime te tjera transporti 1004001 MZHETTS lik pajisje certif pronesie & regjistr mjeti, fature nr 215504067 dt 16.02.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 504,489 2017-02-20 2017-02-21 7410040012017 Elektricitet 1004001 MZHETTS lik energji janar 2017, fature 650549625 dt 31.01.2017, Nr kontrate H110004
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 10,200 2017-02-20 2017-02-21 8010040012017 Paga baze 1004001 MZHETTS lik celular janar 2017, fature 208220935 dt 02.02.2017, abonenti 211913118313
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 1,284 2017-02-20 2017-02-21 6610040012017 Posta dhe sherbimi korrier 1004001 MZHETTS lik posta , fature nr 58 dt 30.01.17
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) "M. LEZHA" Tirane 948,000 2017-02-20 2017-02-21 7610040012017 Garanci te tjera, te vitit te meparshem,Te Dala 1004001 MZHETTS lik kthim i vleres se garancise, urdher nr 9613/1dt 10.01.17, shkrese nr prot hyres 9613 dt 07.12.16, kontrate nr 462 dt 28.10.2010
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 1,440 2017-02-20 2017-02-21 6410040012017 Posta dhe sherbimi korrier 1004001 MZHETTS lik posta , fature nr 11 dt 31.01.17
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 4,231 2017-02-20 2017-02-21 6710040012017 Sherbime telefonike 1004001 MZHETTS lik celular janar 2017, fature 0000000207750205 dt 01.02.2017, abonenti 545977
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 2,509 2017-02-20 2017-02-21 6910040012017 Sherbime telefonike 1004001 MZHETTS lik celular janar 2017, fature 00000002077452999 dt 01.02.2017, abonenti 532801
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GOLDEN TRAVEL Tirane 154,420 2017-02-20 2017-02-21 7910040012017 Udhetim jashte shtetit 1004001 MZHETTS blerje bilete & akomodim, procverb dt 24.01.2017 UrdhProk nr 518/2 dt 24.01.17, Ftese oferte 25.1.17, autorizim nr 518/1, 518 dt 24.01.17, fature nr 28 dt 25.01.17 serial 4367357
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 1,824 2017-02-10 2017-02-13 5610040012017 Posta dhe sherbimi korrier 1004001 MZHETTS lik poste dhjetor 2016 ft nr 236 ser 34521347 dt 30.12.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 4,000 2017-02-10 2017-02-13 5910040012017 Sherbime telefonike 1004001 MZHETTS lik telefon ur nr 1057 dt 07.02.2017 ft nr 1124 dt 30.01.2017 ser 216867582
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 30,000 2017-02-10 2017-02-13 5510040012017 Te tjera transferta tek individet 1004001 MZHETTS lik bonuse sipas ligjit 10160 dt 15.10.2009 ur nr 2491 dt 29.03.2016 listpagese per dhjetor 2016 janar 2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 625,000 2017-02-10 2017-02-13 5710040012017 Shpenzime per pritje e percjellje 1004001 MZHETTS lik per pritje percjellje ur nr 10119 dt 27.12.2016 ft nr 285 dt 29.12.2016 ser 05977483
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 44,200 2017-02-10 2017-02-13 6110040012017 Udhetim i brendshem 1004001 MZHETTS lik djeta ur nr 847 dt 03.02.2017 listpagese bashkelidhur ur sherb nr 9261/1 dt 09.12.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 1,500 2017-02-10 2017-02-13 6210040012017 Shpenzime te tjera transporti 1004001 MZHETTS lik per tarife kontroll autom ft nr 215488223 dt 09.02.2017 me kerkese dt 26.01.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 340 2017-02-08 2017-02-09 4510040012017 Elektricitet 1004001 MZHETTS lik energji dhjetor 2016 kontrat nr A15295 ft nr 649403150 dt 22.12.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 15,400 2017-02-08 2017-02-09 5310040012017 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 1004001 MZHETTS pagese per KKT shkrese AZHT nr 25 dt 29.01.2017 Vkm nr 418 dt 27.06.2012 listpagese 08.02.2017
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave