Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) (Mbi 2,039 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 1,023,363,591.00 2,039 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 11,000 2017-03-24 2017-03-27 13810040012017 Udhetim i brendshem 1004001 MZHETTS lik djeta ur nr 2329 dt 23.03.2017 listpagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,000 2017-03-24 2017-03-27 13910040012017 Udhetim i brendshem 1004001 MZHETTS lik djeta ur nr 2329 dt 23.03.2017 listpagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 6,500 2017-03-24 2017-03-27 14210040012017 Udhetim i brendshem 1004001 MZHETTS lik djeta ur nr 2329 dt 23.03.2017 listpagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 12,777 2017-03-21 2017-03-23 13710040012017 Shpenzime te tjera transporti 1004001 MZHETTS lik takse vjetore automjet ft nr 1700110179 dt 21.03.2017 kerk dt 21.03.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 5,261 2017-03-20 2017-03-21 12310040012017 Sherbime telefonike 1004001 MZHETTS lik tel ft nr 2077735088 dt 01.03.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 10,200 2017-03-20 2017-03-21 13610040012017 Sherbime telefonike 1004001 MZHETTS lik tel ft dt 01.03.2017 nr ft n 208244334 ur nr 1057 dt 07.02.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 45,690 2017-03-20 2017-03-21 12510040012017 Sherbime telefonike 1004001 MZHETTS lik tel ft nr 723268802 dhe nr 723268803
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tirane 59,407 2017-03-20 2017-03-21 9710040012017 Paga baze 1004001 MZHETTS paga shkurt 2017 pl fakt 151 126 listpagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 60,394 2017-03-20 2017-03-21 13010040012017 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1004001 MZHETTS lik abonime shtypi ft nr 89 90 91 dt 15.02.2017 kontrat nr 9524/2 dt 06.01.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 840 2017-03-20 2017-03-21 12010040012017 Posta dhe sherbimi korrier 1004001 MZHETTS lik post ft nr 78 ser 34528487
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 1,730 2017-03-20 2017-03-21 12710040012017 Elektricitet 1004001 MZHETTS lik energji ft nr 648689180 dt 22.12.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 4,990 2017-03-20 2017-03-21 12110040012017 Sherbime telefonike 1004001 MZHETTS liktel shkurt 2017 ft nr 197494560 ur nr 1057 dt 07.02.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 2,505 2017-03-20 2017-03-21 12410040012017 Sherbime telefonike 1004001 MZHETTS lik tel ft nr 2 207768676 dt 01.03.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 15,000 2017-03-20 2017-03-21 13110040012017 Te tjera transferta tek individet 1004001 MZHETTS bonus transport ur nr 1008 dt 06.02.2017 ligji nr 10160 dt 215.10.2009 listpagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 15,000 2017-03-20 2017-03-21 13510040012017 Paga baze 1004001 MZHETTS lik tel ft dt 01.03.2017 nr ft n 208244715 ur nr 2057 dt 07.02.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 7,146 2017-03-20 2017-03-21 12810040012017 Sherbime telefonike 1004001 MZHETTS lik post ft nr 697 dt 30.11.2016 ft nr 767 dt 31.12.2016 ft 35 dt 31.01.2017 ft nr 82 dt 28.02.2017 dhe 84 dt 28.02.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 4,548 2017-03-20 2017-03-21 12210040012017 Posta dhe sherbimi korrier 1004001 MZHETTS lik post ft nr 32 ser 34522186
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 36,022 2017-03-20 2017-03-21 13210040012017 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1004001 MZHETTS lik abonime shtypi ft nr 142 143 ser 44113360 dhe 61 dt 06.03.2017 kontrat nr 9524/2 dt 06.01.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) MANDI - 2K Tirane 594,845 2017-03-20 2017-03-21 12910040012017 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 1004001 MZHETTS lik roje shtese kontrat nr 10120 dt 30.12.2016 up[ nr 10120/1 dt 28.12.2016 ur nr 10120/2 dt 28.12.2016 f negoc 28.12.2016 ft nr 26 ser 43617232 dt 10.02.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 693,193 2017-03-15 2017-03-16 11910040012017 Udhetim jashte shtetit 1004001- MZHETTS terheqje val 5000 euro me 138.5 leke autorizim dt 15.03.2017 nr 1850 dt 06.03.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 10,200 2017-03-09 2017-03-10 11810040012017 Sherbime telefonike 1004001 MZHETTS liktel ft dt 01.01.2017 ur nr 1057 dt 07.02.2017 ft nr 208197301
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 8,000 2017-03-09 2017-03-10 10910040012017 Udhetim i brendshem 1004001 MZHETTS lik djeta ur nr 1879 listpagese 07.03.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 76,620 2017-03-09 2017-03-10 11610040012017 Posta dhe sherbimi korrier 1004001 MZHETTS lik post ft nr 1530 ser 44123630
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 5,500 2017-03-09 2017-03-10 11210040012017 Udhetim i brendshem 1004001 MZHETTS lik djeta ur nr 1879 listpagese 07.03.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 340 2017-03-09 2017-03-10 11510040012017 Elektricitet 1004001 MZHETTS lik energji janar ft nr 650416909 kon a15295
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 660 2017-03-09 2017-03-10 11410040012017 Posta dhe sherbimi korrier 1004001 MZHETTS lik post ft nr172 ser 44117597
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) PASTARELLA Tirane 18,000 2017-03-09 2017-03-10 11710040012017 Shpenzime per pritje e percjellje 1004001 MZHETTS lik pritje prog 9155 dt 16.11.2016 ft nr 51 ser 35496951
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 6,208 2017-03-07 2017-03-08 110710040012017 Udhetim i brendshem 1004001 MZHETTS SHPENZIM djeta ur nr 1811 dt 03.03.2017 listpagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 696,836 2017-03-07 2017-03-08 11510040012017 Sherbime te printimit dhe publikimit 1004001- MZHETTS botim gazete e huaj ur nr 1690 dt 01.03.2017 transfert 4300 GBP me 160.22 leke ft nr 4020003467 dt 02.03.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) COFFEE CLUB Tirane 18,500 2017-03-07 2017-03-08 11310040012017 Shpenzime per pritje e percjellje 1004001 MZHETTS lik pritje percjellje up nr 1442 dt 21.02.2017 pv dt 21.02.2017 ft nr 1495 ser 4522509 fh nr 2 dt 21.02.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 1,656 2017-03-07 2017-03-08 11010040012017 Posta dhe sherbimi korrier 1004001 MZHETTS lik posta janar 2017 ft nr 27 ser 44115477
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SHOQERIA ADMINISTRUESE E FONDIT TE PENSI Tirane 52,000 2017-03-07 2017-03-08 11110040012017 Paga baze 1004001 MZHETTS lik sigurim vullnetar udhezim 31 dt 29.12.2014 vkm nr 77 dt 28.01.2015 listpagese shkurt 2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) Exinn Technology Center Tirane 100,000 2017-03-07 2017-03-08 10610040012017 Sherbime te tjera 1004001 MZHETTS lik shpenzim sherbim konsulence up nr 519 dt 24.02.2017 fo dt 25.01.2017 kontr nr 519/2 dt 26.01.2017 ft nr 1 dt 02.03.2017 ser 47159951
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 15,400 2017-03-07 2017-03-08 10810040012017 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 1004001 MZHETTS SHPENZIM komisjoni KKt shkrese nr 471 dt 27.01.2017 vkm 418 dt 27.06.2012 dhe vkm 1097 dt 28.12.2015
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 4,000 2017-03-03 2017-03-06 10710040012017 Sherbime telefonike 1004001 MZHETTS SHPENZIM TEL FT NR 2415 SER 216868873 UR NR 1057 DT 07.02.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 2,305,532 2017-03-01 2017-03-02 9510040012017 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe 1004001 MZHETTS paga shkurt 2017 nr punonjes 151/126
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,302,332 2017-03-01 2017-03-02 9910040012017 Shtese page per vjetersi ne pune 1004001 MZHETTS paga shkurt 2017 nr punonjes 151/126
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 620,370 2017-03-01 2017-03-02 10010040012017 Shtese page per vjetersi ne pune 1004001 MZHETTS paga shkurt 2017 nr punonjes 151/126
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 237,157 2017-03-01 2017-03-02 10210040012017 Paga me kontrate per kohe te kufizuar 1004001 MZHETTS paga shkurt 2017 nr punonjes me kontrte nr 12/12
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 28,740 2017-03-01 2017-03-02 10310040012017 Shtese page per vjetersi ne pune 1004001 MZHETTS paga shkurt 2017 nr punonjes me kontrte nr 12/12
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave