Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) (Mbi 2,039 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 1,023,363,591.00 2,039 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 137,441 2017-06-01 2017-06-02 31810040012017 Paga baze 1004001 MZHETTS paga maj 2017 nr punonjes plan fakt 164/1331 vkm shtese punonjes nr 202 dt 15.03.2017 listpagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,704,554 2017-06-01 2017-06-02 31610040012017 Paga baze 1004001 MZHETTS paga maj 2017 nr punonjes plan fakt 164/1331 vkm shtese punonjes nr 202 dt 15.03.2017 listpagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tirane 62,522 2017-06-01 2017-06-02 31910040012017 Shtese page per vjetersi ne pune 1004001 MZHETTS paga maj 2017 nr punonjes plan fakt 164/1331 vkm shtese punonjes nr 202 dt 15.03.2017 listpagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 272,990 2017-06-01 2017-06-02 321110040012017 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe 1004001 MZHETTS paga maj 2017 nr punonjes plan fakt me kontrate nr 13/13
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 27,573 2017-06-01 2017-06-02 322410040012017 Paga me kontrate per kohe te kufizuar 1004001 MZHETTS paga maj 2017 nr punonjes plan fakt me kontrate nr 13/13
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 48,672 2017-06-01 2017-06-02 322110040012017 Shtese page per vjetersi ne pune 1004001 MZHETTS paga maj 2017 nr punonjes plan fakt me kontrate nr 13/13
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,149,393 2017-06-01 2017-06-02 31510040012017 Shtese page per kualifikimin 1004001 MZHETTS paga maj 2017 nr punonjes plan fakt 164/1331 vkm shtese punonjes nr 202 dt 15.03.2017 listpagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 1,372,715 2017-06-01 2017-06-02 313110040012017 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi 1004001 MZHETTS paga maj 2017 nr punonjes plan fakt 164/1331 vkm shtese punonjes nr 202 dt 15.03.2017 listpagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 38,844 2017-06-01 2017-06-02 320110040012017 Paga me kontrate per kohe te kufizuar 1004001 MZHETTS paga maj 2017 nr punonjes plan fakt me kontrate nr 13/13
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 4,250 2017-05-26 2017-05-29 30910040012017 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 1004001 MZHETTS lik komisjon i mbrojtes se konsumatorve mbledhja dt 16.05.2017 vkm 418 dt 27.06.2012 vkm 1444 dt 22.10.2008 listpagese maj
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ELBER Tirane 200,000 2017-05-26 2017-05-29 29810040012017 Te tjera transferime korrente 1004001 MZHETTS Transferim fondi ur nr 4829 dt 16.05.2017 kerkese rritje autoriz nr 5016 dt 23.05.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 10,200 2017-05-26 2017-05-29 30210040012017 Paga baze 1004001 MZHETTS li ktel ft dt 01.05.2017 ur nr 1057 dt 07.02.2017 ft nr 21285822505
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 8,600 2017-05-26 2017-05-29 308110040012017 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 1004001 MZHETTS lik komisjon i mbrojtes se konsumatorve mbledhja dt 16.05.2017 vkm 418 dt 27.06.2012 vkm 1444 dt 22.10.2008 listpagese maj
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) AVENIR DEMI Tirane 162,500 2017-05-26 2017-05-29 31110040012017 Shpenzime per pritje e percjellje 1004001 MZHETTS shpenzim pritje percjellje ur nr 1899 dt 07.03.2017 ft nr 480 ser 40160480 dt 23.03.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 408 2017-05-26 2017-05-29 30310040012017 Posta dhe sherbimi korrier 1004001 MZHETTS lik posta prill 2017 ft nr 371 ser nr 44112258
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 28,730 2017-05-26 2017-05-29 305110040012017 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 1004001 MZHETTS lik shberblim trajnuse listpagese urdh minist 1010 dt 06.02.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) DUHAN CIGARE Tirane 600,000 2017-05-26 2017-05-29 29910040012017 Te tjera transferime korrente 1004001 MZHETTS Transferim fondi ur nr 4829 dt 16.05.2017 kerkese rritje autoriz nr 5016 dt 23.05.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) Prodhim Kepuca Korçe Tirane 300,000 2017-05-26 2017-05-29 30010040012017 Te tjera transferime korrente 1004001 MZHETTS Transferim fondi ur nr 4829 dt 16.05.2017 kerkese rritje autoriz nr 5016 dt 23.05.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 8,600 2017-05-26 2017-05-29 310110040012017 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 1004001 MZHETTS lik komisjon i mbrojtes se konsumatorve mbledhja dt 16.05.2017 vkm 418 dt 27.06.2012 vkm 1444 dt 22.10.2008 listpagese maj
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 11,492 2017-05-26 2017-05-29 304110040012017 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 1004001 MZHETTS lik shberblim trajnuse listpagese urdh minist 1010 dt 06.02.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALBERT SULA Tirane 170,000 2017-05-26 2017-05-29 312110040012017 Shpenzime per pritje e percjellje 1004001 MZHETTS lik shpenzim shpenzim pritje percjellje ur nr 1899 dt 07.03.2017 ft nr 72734015 dt 10.03.2017 axhenda 9-11 mars 2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 17,238 2017-05-26 2017-05-29 307110040012017 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 1004001 MZHETTS lik shberblim trajnuse listpagese urdh minist 1010 dt 06.02.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 28,730 2017-05-26 2017-05-29 306110040012017 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 1004001 MZHETTS lik shberblim trajnuse listpagese urdh minist 1010 dt 06.02.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 5,500 2017-05-24 2017-05-25 29510040012017 Udhetim i brendshem 1004001 MZHETTS djeta ur nr 4831 dt 16.05.2017 listpagese bashkengjitur
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 600 2017-05-24 2017-05-25 29310040012017 Posta dhe sherbimi korrier 1004001 MZHETTS lik posta prill 2017 ft nr 246 ser 44122902 dt 30.04.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 189,176 2017-05-24 2017-05-25 29710040012017 Elektricitet 1004001 MZHETTS lik energji prill 2017 ft nr 654155743 dt 30.04.2017 kon H110004
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) COFFEE CLUB Tirane 7,000 2017-05-24 2017-05-25 29110040012017 Shpenzime per pritje e percjellje 1004001 MZHETTS lik bl kafe per pritje percjelleje vkm 914 dt 29.12.2014 up nr 4331 dt 28.04.2017 pv dt 28.04.2017 ft nr 3462 ser 47960462 fh nr 4 dt 28.04.2017 pv marrje ne dorz 28.04.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 6,500 2017-05-24 2017-05-25 29410040012017 Udhetim i brendshem 1004001 MZHETTS djeta ur nr 4831 dt 16.05.2017 listpagese bashkengjitur
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 47,539 2017-05-24 2017-05-25 29610040012017 Udhetim jashte shtetit 1004001 MZHETTS lik shpenzim bilete autor 4418 dt 02.05.2017 pv dt 02.05.2017 minikontr 4418/1 dt 02.05.2017 ft nr 138 ser 47058993
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) DHIMITER VASI (K81310021J) Tirane 11,700 2017-05-24 2017-05-25 29210040012017 Sherbime te printimit dhe publikimit 1004001 MZHETTS lik shpenzim bl kartevizita up nr 4062 dt 19.04.2017 fo dt 21.04.2017 nj fit 24.04.2017 pv marrje ne dorz dt 25.04.2017 ft nr 82 ser 45589313 fh nr 13 dt 25.04.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GECI Tirane 75,600 2017-05-24 2017-05-25 28910040012017 Shpenzime per aktivitete sociale per personelin 1004001 MZHETTS lik qera salle ur 1575 dt 24.02..2017 ft nr2238 dt 27.02.2017 ser 45392238 pv dt 24.02.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 11,000 2017-05-24 2017-05-25 29010040012017 Sherbime telefonike 1004001 MZHETTS lik tel ft dt 01.05.2017 ft nr 2166898520 ur rn 1057 dt 07.02.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 688,500 2017-05-23 2017-05-24 28710040012017 Sherbimet bankare 1004001- MZHETTS terheqje val 5000 euro me 137.6 leke autorizim dt 5001 dt 22.05.2017 kurs i dites nr 1850 dt 06.03.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 39,030 2017-05-19 2017-05-22 27710040012017 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1004001 MZHETTS lik abonime shtypi ft nr 254 255 ser 44118973 dhe 44118975 dt 11.05.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) DREJTORIA E PERGJ E DOGANAVE Tirane 24,409 2017-05-19 2017-05-22 28410040012017 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 1004001 MZHETTS lik rimb tvsh ur nr 4740 dt 12.05.2017 bashkelidh deklarata doganore
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) TE ELECTRONICS Tirane 200,040 2017-05-19 2017-05-22 28010040012017 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1004001 MZHETTS lik sherb rip pajisje fotokopje up nr 1383 dt 20.02.2017 fo dt 21.02.2017 kont nr 1382/1 dt 22.02.2017 ur nr 1383/2 dt 22.02.2017 pv dt 17.02.2017 nj fit 21.02.2017 ft nr 287 ser 43059437 dt 28.03.2017 pv d tmarr ne dor
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GOLDEN TRAVEL Tirane 73,440 2017-05-19 2017-05-22 28210040012017 Udhetim jashte shtetit 1004001 MZHETTS blerje bilete autoriz nr 4419 dt 02.05.2017 pv dt 02.05.2017 mini kont dt 4419/1 dt 02.05.2017 ft nr 4 ser 47013054 dt 02.05.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 5,500 2017-05-19 2017-05-22 28610040012017 Udhetim i brendshem 1004001 MZHETTS djeta ur 4414 dt 02.05.2017 listpagese maj 2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 480 2017-05-19 2017-05-22 27510040012017 Posta dhe sherbimi korrier 1004001 MZHETTS lik posta prill 2017 ft nr 347 ser 44117967
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 7,062 2017-05-19 2017-05-22 28510040012017 Udhetim i brendshem 1004001 MZHETTS djeta ur 4830 dt 16.05.2017 listpag maj 2017
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave