Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) (Mbi 2,039 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 1,023,363,591.00 2,039 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 4,800 2017-06-15 2017-06-16 37010040012017 Sherbime telefonike 1004001 MZHETTS li ktel MAJ 2017 ft nr 197505517 DT 01.06.2017 UR NR 5820 DT 15.07.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SGS AUTOMOTIVE ALBANIA Tirane 3,920 2017-06-15 2017-06-16 37110040012017 Shpenzime te tjera transporti 1004001 MZHETTS likuj kolaudim kerk dt 01.01.2017 ft nr DHE 5356 DT 05.06.2017 FT NR 1107TR 2 DT 14.06.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 3,606 2017-06-15 2017-06-16 36810040012017 Udhetim i brendshem 1004001 MZHETTS lik DJETA UR NR 5480 DT 07.06.2017 LISTPAGESE
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 101,379 2017-06-15 2017-06-16 36510040012017 Udhetim i brendshem 1004001 MZHETTS lik DJETA UR NR 5480 DT 07.06.2017 5438 DT 07.06.2017 UR NR 5476 08.06.2017 LISTPAGESE
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ORG.SHQIP.E SOMMELIERISE Tirane 357,000 2017-06-12 2017-06-13 36010040012017 Migrimi - Shpenzime per rritjen e AQ te patrupezuara 1004001 MZHETTS lik shpenzim mbeshtjetje turiz VKM nr 281 dt 13.04.2016 ur minist 4587 dt 09.05.2017 kontra nr 4835 DT 16.05.2017 pv komisj 05.05.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SHOQ. " SYRI BLU " Tirane 421,500 2017-06-12 2017-06-13 35710040012017 Migrimi - Shpenzime per rritjen e AQ te patrupezuara 1004001 MZHETTS lik shpenzim mbeshtjetje turiz VKM nr 281 dt 13.04.2016 ur minist 4587 dt 09.05.2017 kontra nr 5131 dt 25.05.2017 pv komisj 05.05.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) QEND.KULT."REK" REMONT KAPITAL Tirane 774,900 2017-06-12 2017-06-13 36110040012017 Migrimi - Shpenzime per rritjen e AQ te patrupezuara 1004001 MZHETTS lik shpenzim mbeshtjetje turiz VKM nr 281 dt 13.04.2016 ur minist 4587 dt 09.05.2017 kontra nr 4832 dt 16.05.2017 pv kom dt 05.05.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SHOQ. PER RUAJTJEN E NATYRES SHQIP. INCA Tirane 678,000 2017-06-12 2017-06-13 35610040012017 Migrimi - Shpenzime per rritjen e AQ te patrupezuara 1004001 MZHETTS lik shpenzim mbeshtjetje turiz VKM nr 281 dt 13.04.2016 ur minist 4587 dt 09.05.2017 kontra nr 4672 DT 11.05.2017 pv komisj 05.05.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GREEN LINE ALBANIA Tirane 1,169,100 2017-06-12 2017-06-13 35910040012017 Migrimi - Shpenzime per rritjen e AQ te patrupezuara 1004001 MZHETTS lik shpenzim mbeshtjetje turiz VKM nr 281 dt 13.04.2016 ur minist 4587 dt 09.05.2017 kontra nr4928 DT 18.05.2017 pv komisj 05.05.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) PAPADHIMITRI FILM PRODUCTION Tirane 310,800 2017-06-12 2017-06-13 35510040012017 Migrimi - Shpenzime per rritjen e AQ te patrupezuara 1004001 MZHETTS lik shpenzim mbeshtjetje turiz VKM nr 281 dt 13.04.2016 ur minist 4587 dt 09.05.2017 kontra nr 4673 dt 11.05.2017 pv kom dt 05.05.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) FORUM I MENDIMIT TE LIRE Tirane 1,438,125 2017-06-12 2017-06-13 35810040012017 Migrimi - Shpenzime per rritjen e AQ te patrupezuara 1004001 MZHETTS lik shpenzim mbeshtjetje turiz VKM nr 281 dt 13.04.2016 ur minist 4587 dt 09.05.2017 kontra nr 4711 dt 12.05.2017 pv kom dt 05.05.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) Klubi i shkrimtarëve dhe artistëve" Naim Frashëri" Tirane 64,110 2017-06-12 2017-06-13 35410040012017 Migrimi - Shpenzime per rritjen e AQ te patrupezuara 1004001 MZHETTS lik shpenzim mbeshtjetje turiz VKM nr 281 dt 13.04.2016 ur minist 4587 dt 09.05.2017 kontra nr 4693 dt 11.05.2017 pv kom dt 05.05.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) UZINA KABLLOVE Tirane 600,000 2017-06-09 2017-06-12 30110040012017 Te tjera transferime korrente 1004001 MZHETTS Transferim fondi ur nr 4829 dt 16.05.2017 kerkese rritje autoriz nr 5016 dt 23.05.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) DRINI TUSHE Tirane 272,844 2017-06-09 2017-06-12 35110040012017 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1004001 MZHETTS lik pagese eksperti ur nr 5224 dt 30.05.2017 kontrat nr 9151 dt 27.11.2015 ft nr 6 ser 12805456 dt 23.12.2015
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SERJANAJ STUDIO Tirane 190,400 2017-06-09 2017-06-12 35010040012017 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1004001 MZHETTS lik pagese eksperti urnr 5224 dt 30.05.2017 kontrat nr 9555/4 dt 11.12.2015 ft nr 196 ser 19230498 dt 23.12.2015
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SUZANA SINANI Tirane 61,203 2017-06-09 2017-06-12 35210040012017 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1004001 MZHETTS lik pagese eksperti urnr 5224 dt 30.05.2017 kontrat nr 9555/16 9555/17 9555/19 dt 11.12.2015 ft nr 24 ser 19855124 dt 22.12.2015
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) NOVATECH STUDIO Tirane 230,826 2017-06-09 2017-06-12 34935110040012017 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1004001 MZHETTS lik pagese eksperti ur nr 5224 dt 30.05.2017 kontrat nr 9159/1 27.11.2015 ft nr 83 ser 23346248 dt 02.12.2015
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) Muhamet Huti Tirane 277,546 2017-06-09 2017-06-12 34810040012017 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1004001 MZHETTS lik pagese eksperti ur nr 5224 dt 30.05.2017 kontrat nr 4613/21 dt 14.05.2013 konte 4264/8 dt 06.05.2013 kontrat nr 4264/9 dt 06.05.2013 ft nr 3 ser 28282704 dt 17.12.2015
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 73,410 2017-06-08 2017-06-09 34410040012017 Posta dhe sherbimi korrier 1004001 MZHETTS lik post ft nr 2780 ser 44121180
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) MANDI - 2K Tirane 530,467 2017-06-08 2017-06-09 345110040012017 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 1004001 MZHETTS lik roje up nr 2357 dt 02.02.2017 autoriz lidhje kontrat dt 2357/5 dt 25.04.2017 nj fit 2357/4 dt 18.04.2017 kontrat sherbimi nr 4259/2 dt 26.04.2017 pv dt 01.06.2017 ft nr 90 ser 43617198
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) FASTECH Tirane 108,400 2017-06-08 2017-06-09 34610040012017 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 1004001 MZHETTS lik pjesor i sistemit te raportimit statistika e turizmit up nr 9960 dt 20.12.2016 fo dt 21.12.2016 nj fit 9825/1 dt 21.12.2016 ft nr 590 ser 27974997 pagese pjesore e mbetur pv marrje ne dorzim 28.12.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) DERJANI 2015 Tirane 246,000 2017-06-08 2017-06-09 347110040012017 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 1004001 MZHETTS lik shpenzim bl materiale pastrimi up nr 4421 dt 02.05.2017 fo dt 04.05.2017 pv nr 1 dt 05.05.2017 pv nr 2 dt 08.05.2017 pv marrje ne dorz dt 16.05.2017 ft nr 13 ser 45509915 fh nr 14 dt 16.05.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 6,937 2017-06-06 2017-06-07 33210040012017 Elektricitet 1004001 MZHETTS lik energji janar ft nr 650506861 DT 31.01.2017 KONTR A30124
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) Exinn Technology Center Tirane 100,000 2017-06-06 2017-06-07 34110040012017 Sherbime te tjera 1004001 MZHETTS lik shpenzim sherbim konsulence up nr 519 dt 24.02.2017 fo dt 25.01.2017 kontr nr 519/2 dt 26.01.2017 ft nr 4 SER 47159954 DT 02.06.2017 RAPORT 04 DT 31.05.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) MITAT LIKA Tirane 25,630 2017-06-06 2017-06-07 34010040012017 Shpenzime te tjera transporti 1004001 MZHETTS lik sherbim larje kontrat nr 586/1 dt 30.01.2017 NE VAZH FT NR 344 SER 44253495 PV MARRJE NE DORZ 02.05.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) AR & LO Tirane 169,858 2017-06-06 2017-06-07 3346040012017 Udhetim jashte shtetit 1004001 MZHETTS lik shpenzim BL BILET AUTOR 5000 DT 22.05.2017 PV DT 23.05.2017 MINIKONTRAT NR 5000/1 DT 23.05.2017 FT NR 581 SER 45235481 DT 23.05.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BERATEKS Tirane 84,000 2017-06-06 2017-06-07 33110040012017 Te tjera transferime korrente 1004001 MZHETTS TARNSFERIM FONDI UR NR 3068/1 DT 05.05.2017 KERKESE PER RRITJE TE AUTORIZ DT 16.05.2017 NR 4826
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) INSIG SH.A Tirane 249,000 2017-06-06 2017-06-07 3396040012017 Shpenzime te tjera transporti 1004001 MZHETTS lik shpenzim SIG MAKINE UR P NR 5014 DT 22.05.2017 FO DT 24.05.2017 NJ FIT DT 24.05.2017 FT NR 455 SER 42157905 DT 25.05.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 255 2017-06-06 2017-06-07 33310040012017 Posta dhe sherbimi korrier 1004001 MZHETTS lik posta SHKURT 2017 ft 110 SER 44118410 DT 28.02.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 5,658 2017-06-06 2017-06-07 34210040012017 Shpenzime te tjera transporti 1004001 MZHETTS lik shpenzim TAKSA VJETORE AUTOMJET FT NR 1700 207576 DT 02.06.2017 KERKES NR 5356 DT 05.06.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ONE DESIGNS Tirane 75,960 2017-06-06 2017-06-07 3356040012017 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1004001 MZHETTS lik shpenzim BL DOSJE ME LOGO UP NR 4996 DT 26.04.2017 FO DT 28.04.2017 PV DT 03.05.2017 NJ FIT 4296/1 DT 03.05.2017 FT NR 144 SER 4508119*6 FH NR 14/1 DT 05.05.2017 AKT MARRJE NE DORZ DT 05.05.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) AR & LO Tirane 44,202 2017-06-06 2017-06-07 3386040012017 Udhetim jashte shtetit 1004001 MZHETTS lik shpenzim BL BILET EAUTORZ NR 4574 DT 08.05.2017 PV DT 08.05.2017 MINIKONTRAT 4574/1 DT 08.05.2017 FO DT 08.05.2017 FT NR 534 DT 08.05.2017 SER 45235434
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 4,549 2017-06-06 2017-06-07 33810040012017 Shpenzime te tjera transporti 1004001 MZHETTS lik shpenzim TAKSA VJETORE AUTOMJET FT NR 1700198254 DT 26.05.2017 KERKESE DT 01.06.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) Albturist T-O Tirane 2,000,000 2017-06-06 2017-06-07 33010040012017 Te tjera transferime korrente 1004001 MZHETTS tarnsferte fondi ur nr 4829 dt 16.05.2017 kerkese 5016 dt 23.05.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 171,180 2017-06-02 2017-06-05 32910040012017 Udhetim i brendshem 1004001 MZHETTS lik djta ur nr 5160 dt 26.05.2017 litpages e
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 19,500 2017-06-02 2017-06-05 32810040012017 Udhetim i brendshem 1004001 MZHETTS lik djta ur nr 5160 dt 26.05.2017 litpages e
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 13,500 2017-06-02 2017-06-05 32710040012017 Udhetim i brendshem 1004001 MZHETTS lik djta ur nr 5160 dt 26.05.2017 litpages e
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 658,032 2017-06-01 2017-06-02 31710040012017 Paga baze 1004001 MZHETTS paga maj 2017 nr punonjes plan fakt 164/1331 vkm shtese punonjes nr 202 dt 15.03.2017 listpagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 2,444,257 2017-06-01 2017-06-02 31410040012017 Shtesa page te tjera 1004001 MZHETTS paga maj 2017 nr punonjes plan fakt 164/1331 vkm shtese punonjes nr 202 dt 15.03.2017 listpagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 31,906 2017-06-01 2017-06-02 32310040012017 Paga me kontrate per kohe te kufizuar 1004001 MZHETTS paga maj 2017 nr punonjes plan fakt me kontrate nr 13/13
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave