Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) (Mbi 2,039 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 1,023,363,591.00 2,039 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 244,998 2017-09-04 2017-09-05 54510040012017 Shtese page per vjetersi ne pune 1004001 MZHETTS 600, paga gusht 2017 nr punonjes plan fakt me kontrate nr 13/13,VKM NR 7 DT 11.01.2017,Liste-pagese dt 4.09.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 1,365,061 2017-09-04 2017-09-05 54610040012017 Shtese page per pune jashte orarit 1004001 MZHETTS 600, paga gusht 2017 nr punonjes plan fakt 164/ 132 vkm shtese punonjes nr 202 dt 15.03.2017 listpagesedt 04.09.2017,
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 654,373 2017-09-04 2017-09-05 54210040012017 Paga baze 1004001 MZHETTS 600, paga gusht 2017 nr punonjes plan fakt 164/ 132 vkm shtese punonjes nr 202 dt 15.03.2017 listpagesedt 04.09.2017,
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 2,489,321 2017-09-04 2017-09-05 54410040012017 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe 1004001 MZHETTS 600, paga gusht 2017 nr punonjes plan fakt 164/ 132 vkm shtese punonjes nr 202 dt 15.03.2017 listpagesedt 04.09.2017,
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 136,197 2017-09-04 2017-09-05 54810040012017 Shtese page per vjetersi ne pune 1004001 MZHETTS 600, paga gusht 2017 nr punonjes plan fakt 164/ 132 vkm shtese punonjes nr 202 dt 15.03.2017 listpagesedt 04.09.2017,
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 31,354 2017-09-04 2017-09-05 53810040012017 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe 1004001 MZHETTS 600, paga gusht 2017 nr punonjes plan fakt me kontrate nr 13/13,VKM NR 7 DT 11.01.2017,Liste-pagese dt 4.09.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 38,844 2017-09-04 2017-09-05 54010040012017 Paga me kontrate per kohe te kufizuar 1004001 MZHETTS 600, paga gusht 2017 nr punonjes plan fakt me kontrate nr 13/13,VKM NR 7 DT 11.01.2017,Liste-pagese dt 4.09.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 2,430 2017-08-31 2017-09-04 53510040012017 Posta dhe sherbimi korrier 1004001 MZHETTS lik posta korrik 2017 ft nr 611 ser 50288831 dt 31.07.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 7,500 2017-08-29 2017-08-30 53210040012017 Udhetim jashte shtetit 1004001- MZHETTS shpenz pajisje me pashp. ur nr 7041 dt 24.08.2017 listpagese bashkengitur mandat 10350704080
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SPIRIT TRAVEL & TOURS Tirane 95,228 2017-08-29 2017-08-30 43310040012017 Udhetim jashte shtetit 1004001 MZHETTS lik shpenz bl bileta autoriz 6301 dt 18.07.2017 pv 19.07.2017 mini kont 6301/1 dt 19.07.2017 ft nr 757 ser 48525607 dt 19.07.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GOLDEN EAGLE Tirane 26,033 2017-08-29 2017-08-30 53010040012017 Shpenzime per pritje e percjellje 1004001 MZHETTS lik shpenz pritje ur rn 5848 dt 28.06.2017 ft nr 276844 dt 28.07.2017 ser 215103035
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 11,000 2017-08-29 2017-08-30 52710040012017 Udhetim i brendshem 1004001- MZHETTS djeta ur nr 7007 dt 22.08.2017 listpagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 11,500 2017-08-29 2017-08-30 52610040012017 Sherbime telefonike 1004001 MZHETTS lik tel ft dt nr 216972312 dt 01.08.2017 ur rn r6342 dt 19.07.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 22,499 2017-08-29 2017-08-30 52810040012017 Udhetim i brendshem 1004001- MZHETTS djeta ur nr 7007 dt 22.08.2017 listpagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 22,800 2017-08-25 2017-08-28 32110040012017 Sherbime telefonike 1004001 MZHETTS lik tel ft nr 20141474 dt 01.06.2017 dhe 20404172 dt 01.07.2017 ur nr 6342 dt 19.07.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 8,550 2017-08-25 2017-08-28 51910040012017 Sherbimet bankare 1004001- MZHETTS cek per sherb trans up nr 8163 dt 11.07.2017 pv dt 11.07.2017 pv 11.07.2017 kerkese 11.07.2017 listpagese 20.08.2017 mabajtur tatim ne burim 15%
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 15,000 2017-08-25 2017-08-28 52510040012017 Te tjera transferta tek individet 1004001- MZHETTS bonus ur nr 1008 dt 06.02.2017 ligji 10160 dt 15.10.2009 listpagese gusht
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SULOLLARI Tirane 75,900 2017-08-25 2017-08-28 52010040012017 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1004001 MZHETTS lik mirm sistem kontrat nr 5013/1 dt 25.05.2017 ne vazhdim ft nr 47652788 dt 31.07.2017 situacion 2
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) DHIMITER VASI (K81310021J) Tirane 5,328 2017-08-25 2017-08-28 52210040012017 Sherbime te printimit dhe publikimit 1004001 MZHETTS lik shpenzim per kartevizit aup nr 6444 dt 24.07.2017 fo dt 26.07.2017 pv dt 24.07.2017 nj fit 26.07.2017 pv marrje dorz 28.07.2017 ft nr 154 ser 500079085 fh n r22 dt 28.07.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) HYMERI KLEEMANN Tirane 30,600 2017-08-24 2017-08-25 52310040012017 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1004001 MZHETTS lik sherbim mirmbajtje kontrata 1675/2 dt 03.03.2016 ft nr 08 ser 38870624 dt 22.07.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) HYMERI KLEEMANN Tirane 59,700 2017-08-24 2017-08-25 52410040012017 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1004001 MZHETTS lik sherbim mirmbajtje up nr 1577 dt 24.02.2017 akt kolaud 04.03.2017 fo dt 27.02.2017 nj fit 1577/1 kontrat ne vazhdiim nr 1577/2 dt 01.03.2017 ft nr ft nr 193 ser 38870644 ft nr 67 ser 49424067 dt 31.07.2017 situac 31.
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 39,936 2017-08-24 2017-08-25 51510040012017 Posta dhe sherbimi korrier 1004001 MZHETTS lik posta korrik 2017 ft nr 3665 ser 50293365 dt 26.07.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 10,200 2017-08-23 2017-08-25 51810040012017 Paga baze 1004001 MZHETTS lik tel ft dt 01.08.2017 ft nr 216972666 ue 19.07.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 40,119 2017-08-23 2017-08-25 51610040012017 Sherbime telefonike 1004001 MZHETTS lik tel ft nr 724037501 dhe 724037502 dt 31.07.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 3,192 2017-08-23 2017-08-24 51410040012017 Posta dhe sherbimi korrier 1004001 MZHETTS lik posta qershor 2017 ft nr 457 ser 44124191 dhe 382 ser 44124111 dt 30.06.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 84 2017-08-23 2017-08-24 51210040012017 Posta dhe sherbimi korrier 1004001 MZHETTS lik posta qershor 2017 ft nr 363 see 44114773 dt 30.06.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 1,050 2017-08-23 2017-08-24 51210040012017 Posta dhe sherbimi korrier 1004001 MZHETTS lik posta qershor 2017 ft nr 442 ser 50297842 dt 30.06.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,050 2017-08-23 2017-08-24 50710040012017 Sherbimet bankare 1004001 MZHETTS pagese per rregjistr domiani ft nr 222580453 dt 13.06.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) COFFEE CLUB Tirane 20,000 2017-08-23 2017-08-24 50810040012017 Shpenzime per pritje e percjellje 1004001 MZHETTS lik bl kafe up nr 5827 dt 27.06.2017 pv nr 5 dt 27.06.2017 ft nr 4954 dt 26.07.2017 ser 50886154 fh nr 6 dt 27.06.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 31,731,211 2017-08-21 2017-08-22 50410040012017 Sherbimet bankare 1004001- MZHETTS kontribut vjetor 2018 COSME ur nr 4251/1 dt 21.07.2017 transferte 235838 euro me 134.5 leke ft dt 12.04.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 4,901,696 2017-08-21 2017-08-22 50510040012017 Organizatat nderkombetare te tjera 1004001- MZHETTS kontribut vjetor 2018 CEFTA ur nr 6603 dt 31.07.2017 transferte 36400 euro me 134.5 leke ft dt 24.07.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) Eurasia Tirane 46,800 2017-08-17 2017-08-21 494110040012017 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 1004001 MZHETTS lik shpenzim bl vaji per auto up nr 6116 dt 10.07.2017 fo dt 12.07.2017 akt marrje dorz 13.07.2017 ft nr 76 ser 35871276 dt 13.07.2017 fh nr 3
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) DHIMITER VASI (K81310021J) Tirane 21,980 2017-08-17 2017-08-18 48710040012017 Sherbime te printimit dhe publikimit 1004001 MZHETTS lik prodhim desig stende organiz. ministr up nr 6279 dt 17.07.2017 fo dt 17.07.2017 pv nj fit dt 17.07.2017 pv marrje dorz dt 17.07.2017 ft nr 148 ser 50079079 fh nr 2 dt 17.07.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) PLANET Tirane 139,896 2017-08-17 2017-08-18 48910040012017 Udhetim jashte shtetit 1004001 MZHETTS lik bl bilete autorizim 5908 dt 03.07.2017 autor 5908/1 dt 03.07.2017 pv mini kontrata 5908/2 dt 04.07.2017 ft nr 457 ser 48538542 dt 05.07.2017 marveshje kuader
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 2,436 2017-08-17 2017-08-18 49110040012017 Posta dhe sherbimi korrier 1004001-MZHETTS sherbim postar fat nr 610 dt 30.06.2017 dhe 738 dt 31.07.2017 ser 44112074
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 7,500 2017-08-17 2017-08-18 486110040012017 Udhetim jashte shtetit 1004001 MZHETTS lik shpenzim pajisje pasaport me vkm 335 dt 02.09.1997 urnr 6407 dt 21.07.2017 ft nr 16.06.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) "M. LEZHA" Tirane 1,993,200 2017-08-17 2017-08-18 49010040012017 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 1004001 MZHETTS lik blerje orendi pajisje zyre up nr 11 dt 27.03.2017 autoriz 26.05.2017 nj fit 12.05.2017 kontrat nr 5214/2 dt 05.06.2017 ur marrje dorz dt 17.07.2017 ft nr 13 ser 37722744 dt 19.07.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 427,189 2017-08-17 2017-08-18 48510040012017 Elektricitet 1004001 MZHETTS lik energji korrik 2017 ft nr 240854976 dt 31.07.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 4,104 2017-08-17 2017-08-18 49710040012017 Posta dhe sherbimi korrier 1004001-MZHETTS sherbim postar fat nr 133 ser 44112537 dt 31.07.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 1,140 2017-08-17 2017-08-18 49210040012017 Posta dhe sherbimi korrier 1004001 MZHETTS lik post ft n 427 ser 44114837 dt 31.07.2017
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave