Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) (Mbi 2,039 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 1,023,363,591.00 2,039 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) MANDI - 2K Tirane 496,972 2017-10-17 2017-10-18 64510040012017 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 1004001 MZHETTS 602, ruajtje objektesh, amendim kont 4259/5 dt 22.6.17 ne vazhd , ft nr 171 ser 50093685 dt 02.10.2017 shkres vonese ush dt 17.10.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 3,480 2017-10-17 2017-10-18 65910040012017 Sherbime telefonike 1004001 MZHETTS lik tel ft n 207938126 dt 01.10.2017 ur nr 6342 dt 19.07.2017 kod abon 545977
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 96 2017-10-17 2017-10-18 65410040012017 Posta dhe sherbimi korrier 1004001 MZHETTS lik posta qersh 2017 ft nr ft nr 363 ser 44114773 dt 30.06.2017 shkrese vonese u-shpenzimet dt 17.10.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 55,145 2017-10-03 2017-10-04 64110040012017 Paga me kontrate per kohe te kufizuar 1004001 MZHETTS 600, paga shtator 2017 nr punonjes plan fakt 13/11 me kontrate sipas vkm nr 23 dt 20.01.2016 dhe nr 07 dt 11.01.2017 listpagese bashkengjitur
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 1,246,360 2017-10-03 2017-10-04 63510040012017 Paga baze 1004001 MZHETTS 600, paga shtator 2017 nr punonjes plan fakt 164/136 listpagese bashkengjitur
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 2,432,890 2017-10-03 2017-10-04 63310040012017 Shtese page per vjetersi ne pune 1004001 MZHETTS 600, paga shtator 2017 nr punonjes plan fakt 164/136 listpagese bashkengjitur
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,679,260 2017-10-03 2017-10-04 63810040012017 Paga baze 1004001 MZHETTS 600, paga shtator 2017 nr punonjes plan fakt 164/136 listpagese bashkengjitur
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 137,035 2017-10-03 2017-10-04 63710040012017 Shtese page per vjetersi ne pune 1004001 MZHETTS 600, paga shtator 2017 nr punonjes plan fakt 164/136 listpagese bashkengjitur
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 12,048 2017-10-03 2017-10-04 64810040012017 Sherbime telefonike 1004001 MZHETTS liktel ft ft nr 216997006 dt 01.09.2017 ur nr 7239 dt 08.09.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 10,290 2017-10-03 2017-10-04 64910040012017 Paga baze 1004001 MZHETTS liktel ft 216997356 dt 01.09.2017 ur 6342 dt 19.07.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 404,783 2017-10-03 2017-10-04 63410040012017 Shtese page per vjetersi ne pune 1004001 MZHETTS 600, paga shtator 2017 nr punonjes plan fakt 164/136 listpagese bashkengjitur
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,261,826 2017-10-03 2017-10-04 63610040012017 Shtese page per vjetersi ne pune 1004001 MZHETTS 600, paga shtator 2017 nr punonjes plan fakt 164/136 listpagese bashkengjitur
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 243,459 2017-10-03 2017-10-04 64010040012017 Shtese page per pune jashte orarit 1004001 MZHETTS 600, paga shtator 2017 nr punonjes plan fakt 13/11 me kontrate sipas vkm nr 23 dt 20.01.2016 dhe nr 07 dt 11.01.2017 listpagese bashkengjitur
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tirane 62,522 2017-10-03 2017-10-04 63910040012017 Paga baze 1004001 MZHETTS 600, paga shtator 2017 nr punonjes plan fakt 164/136 listpagese bashkengjitur
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 38,844 2017-10-03 2017-10-04 64210040012017 Paga me kontrate per kohe te kufizuar 1004001 MZHETTS 600, paga shtator 2017 nr punonjes plan fakt 13/11 me kontrate sipas vkm nr 23 dt 20.01.2016 dhe nr 07 dt 11.01.2017 listpagese bashkengjitur
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 342,092 2017-09-29 2017-10-02 63210040012017 Sherbimet bankare 1004001- MZHETTS terqheqje calute 2500 euro me 136.7 dt 28.09.2017 autor terheqje 28.09.2017 ur nr 13203 dt 27.09.2017 13202 13230 dt 27.09.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 84 2017-09-29 2017-10-02 62510040012017 Posta dhe sherbimi korrier 1004001 MZHETTS lik posta durres gusht 2017 ft nr582 ser 50292391 dt 31.08.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 612 2017-09-29 2017-10-02 62610040012017 Posta dhe sherbimi korrier 1004001 MZHETTS lik posta korce gusht 2017 ft nr 852 ser 44112399 dt 31.08.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 1,074 2017-09-29 2017-10-02 62310040012017 Posta dhe sherbimi korrier 1004001 MZHETTS lik posta durres qershor 2017 ft nr 424 ser 44120188 dt 30.06.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) COFFEE CLUB Tirane 14,000 2017-09-29 2017-10-02 62710040012017 Shpenzime per pritje e percjellje 1004001 MZHETTS 602, shp blerje kafe pritje pervjellje ur nr 9767 dt 13.12.2016 up nr 7000 dt 22.08.2017 fo dt 22.08.2017 nj fit 24.08.2017 pv dt 24.08.2017 marr dor dhe ft nr 6085 ser 52377285 fh nr 5 dt 24.08.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) IMAGE&COMMUNICATIONSDEVELOPEMENT Tirane 56,000 2017-09-29 2017-10-02 63010040012017 Sherbime te tjera 1004001 MZHETTS 602, sherbim mirembajtje, Kont nr 7024/9 dt 2.11.16, raport mujor 01.08.2017 pv dt 01.08.2017 ft nr 238 ser 47124838 dt 01.08.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) HYMERI KLEEMANN Tirane 44,040 2017-09-29 2017-10-02 62210040012017 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1004001 MZHETTS lik sherbim mirmbajtje up nr 1577 dt 24.02.2017 akt kolaud 04.03.2017 fo dt 27.02.2017 nj fit 1577/1 kontrat ne vazhdiim nr 1577/2 dt 01.03.2017 ft nr ft nr 86 ser 49424087 situac dt 30.08.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GOLDEN EAGLE Tirane 26,033 2017-09-29 2017-10-02 62910040012017 Shpenzime per pritje e percjellje 1004001 MZHETTS ardhur memo kredi lik shpenz pritje ur rn 5848 dt 28.06.2017 ft nr 276844 dt 28.07.2017 ser 215103035
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 2,412 2017-09-29 2017-10-02 62410040012017 Posta dhe sherbimi korrier 1004001 MZHETTS lik posta durres korrik t 2017 ft nr 506 ser 441200041 dt 31.07.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GEAM SH.P.K Tirane 99,480 2017-09-29 2017-10-02 63110040012017 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1004001 MZHETTS 602, shp sherb kolaudim fikse zjarri up nr 6117 dt 10.07.2017 pv dt 10.07.2017 ur marrje dorz 6117/1 dt 10.07.2017 pv dt 10.07.2017 ft nr 7 ser 44985957 dt 12.07.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 340 2017-09-29 2017-10-02 62810040012017 Elektricitet 1004001 MZHETTS lik energji korrik 2017 ft nr 241197913 kont nr a30124 dt 22.07.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) MANDI - 2K Tirane 543,346 2017-09-20 2017-09-21 62110040012017 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 1004001 MZHETTS lik roje kontrate shtese nr 1094/9 dt 09.02.2017 up nr 1094 dt 08.02.2017 autorz nr 1094/10 dt 09.02.2017 pv dt 10.03.2017 ft nr 45 ser 43617153 dt 10.03.2017 shkrese vonese ush dhe ft dt 20.09.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SHOQERIA ADMINISTRUESE E FONDIT TE PENSI Tirane 24,000 2017-09-18 2017-09-19 61310040012017 Paga baze 1004001 MZHETTS lik sigurim vullnetar udhezim 31 dt 29.12.2014 vkm nr 77 dt 28.01.2015 listpagese gusht 2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) DHIMITER VASI (K81310021J) Tirane 39,000 2017-09-14 2017-09-18 60910040012017 Sherbime te printimit dhe publikimit 1004001 MZHETTS lik shpenzim certfik IDENTIFIKUE UP NR 6880 DT 09.08.2017 FO 11.08.2017 NJ FIT 11.08.2017 PV MARRJE DORZ DT 15.08.2017 FT NR 165 SER 5079096 FH NR 25 DT 15.08.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) IMAGE&COMMUNICATIONSDEVELOPEMENT Tirane 56,000 2017-09-12 2017-09-14 58510040012017 Sherbime te tjera 1004001 MZHETTS 602, sherbim mirembajtje, Kont nr 7024/9 dt 2.11.16, raport mujor 1.4.17- 30.4.17 pv 3.4.17, ft n 206 dt 3.4.17 seri 47124806
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) IMAGE&COMMUNICATIONSDEVELOPEMENT Tirane 56,000 2017-09-12 2017-09-14 58710040012017 Sherbime te tjera 1004001 MZHETTS 602, sherbim mirembajtje, Kont nr 7024/9 dt 2.11.16, raport mujor 1.5.17- 30.5.17 pv 1.5.17, ft n 217 dt 2.5.17 seri 471124817
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) IMAGE&COMMUNICATIONSDEVELOPEMENT Tirane 56,000 2017-09-12 2017-09-14 58910040012017 Sherbime te tjera 1004001 MZHETTS 602, sherbim mirembajtje, Kont nr 7024/9 dt 2.11.16, raport mujor 1.5.17- 30.5.17 pv 1.5.17, ft n 229 dt 01.6.17 seri 47124829
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 132,840 2017-09-12 2017-09-14 57310040012017 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 1004001 MZHETTS 602, sh riparim automjeti, kont ne vazhdim n 2281/10 dt 27.7.17, UP n 2281 dt 21.3.17, ft n 767 seri 52923204 pv marrje ne dorez dt 29.8.17
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) Exinn Technology Center Tirane 100,000 2017-09-12 2017-09-14 57510040012017 Sherbime te tjera 1004001 MZHETTS 602, sherbim konsulence, UP n 519 dt 24.1.17, ft oferte dt 25.1.17, njfit n 519/1 dt 26.1.17, kont nr 519/2 dt 26.1.17, ft n 6 dt 31.7.17 seri 47159956
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 8,975 2017-09-13 2017-09-14 60510040012017 Sherbime telefonike 1004001 MZHETTS 602, telefon abonenti 532801 seri 207909778 ft dt 31.8.17
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 268,524 2017-09-12 2017-09-14 7410040012017 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 1004001 MZHETTS 602, sh riparim automjeti, kont ne vazhdim n 2281/10 dt 27.7.17, UP n 2281 dt 21.3.17, ft n 766 seri 52923203 pv marrje ne dorez dt 29.8.17
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) IMAGE&COMMUNICATIONSDEVELOPEMENT Tirane 56,000 2017-09-12 2017-09-14 58810040012017 Sherbime te tjera 1004001 MZHETTS 602, sherbim mirembajtje, Kont nr 7024/9 dt 2.11.16, raport mujor 1.5.17- 30.5.17 pv 1.5.17, ft n 196 dt 1.2.17 seri 23929796
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) IMAGE&COMMUNICATIONSDEVELOPEMENT Tirane 56,000 2017-09-12 2017-09-14 58610040012017 Sherbime te tjera 1004001 MZHETTS 602, sherbim mirembajtje, Kont nr 7024/9 dt 2.11.16, raport mujor 1.7.17- 30.7.17 pv 1.7.17, ft n 234 dt 1.7.17 seri 471124834
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 37,860 2017-09-12 2017-09-14 58310040012017 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 1004001 MZHETTS 602, sh riparim automjeti, kont ne vazhdim n 2281/10 dt 27.7.17, UP n 2281 dt 21.3.17, ft n 768 dt 29.8.17 seri 52923205 pv marrje ne dorez dt 29.8.17
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ORG.SHQIP.E SOMMELIERISE Tirane 797,040 2017-09-13 2017-09-14 60410040012017 Migrimi - Shpenzime per rritjen e AQ te patrupezuara 1004001 MZHETTS 602, projekt 70% e vleres, mbeshtetje turizmit, Urdher ministri n 4535 dt 9.5.17, Kont nr 4816 dt 16.5.17, Urdher miratimi n 4587/1, 4587 dt 9.5-10.5.17, pv i mbledhjes komisionit dt 10.5.17, 25.4.17, raporti auditues dt 6.9
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave