Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) (Mbi 2,039 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 1,023,363,591.00 2,039 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 3,480 2017-09-13 2017-09-14 60610040012017 Sherbime telefonike 1004001 MZHETTS 602, telefon abonenti 545977 seri 2079143620 gusht 2017, urdhern 6342 dt 19.7.17
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) EBG Tirane 51,660 2017-09-13 2017-09-14 57210040012017 Shpenzime per pritje e percjellje 1004001 MZHETTS 602, shpenzim pritje, program pritje, n 7126 dt 31.8.17, ft 34 dt 31.8.17, seri 39326034
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) MANDI - 2K Tirane 1,073,351 2017-09-12 2017-09-14 60210040012017 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 1004001 MZHETTS 602, ruajtje objektesh, UP n 2357 dt 2.2.17, autorizim n 2357/5 dt 25.4.17, form njforim fituesi n 2357/4 dt 18.4.17, kont nr 4259/2 dt 24.4.17, amendim kont 4259/5 dt 22.6.17, pv dt 1.6.17, ft n 90 1.6.17 seri 43617198
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 22,201 2017-09-12 2017-09-13 57610040012017 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1004001 MZHETTS 602, shp abonim shtypi gusht 17, kont nr 9524/2 dt 6.1.17, ligji n 46/2015, ligji n 8530 dt 23.9.1999, vkm n 241 dt 31.3.11, ft n 460 dt 7.9.17 seri 44118530
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 17,487 2017-09-12 2017-09-13 59210040012017 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1004001 MZHETTS 602, abonim shtypi gusht 17, kontrate n 9524/2 dt 6.1.17, ligji n 46/2015, ligj 8530 dt 23.9.1999, vkm n 241 dt 31.3.17, ft n 459 dt 7.9.17 seri 44118529
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 10,175 2017-09-12 2017-09-13 59510040012017 Posta dhe sherbimi korrier 1004001 MZHETTS 602, posta korrik 17, ft n 525 dt 31.7.17, seri 50297925
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SULOLLARI Tirane 11,400 2017-09-12 2017-09-13 57810040012017 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1004001 MZHETTS 602, mirembajtje e sistemit te ngrohjes UP n 5013 dt 22.5.17, ft oferte dt 24.5.17, Njoftim fit n dt 24.5.17, kont nr 5013/1 dt 25.5.17, autorizim n 5013/2 dt 25.5.17, ft n 26 dt 31.8.17 seri47652826, pv marrdorez dt 31.8.17
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 340 2017-09-12 2017-09-13 59910040012017 Elektricitet 1004001 MZHETTS 602, shp energji korrik 17, klienti BE1A120001015295 kontrate n A 15295 ft n 241116878 dt 22.7.17
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) COFFEE CLUB Tirane 7,000 2017-09-12 2017-09-13 59810040012017 Shpenzime per pritje e percjellje 1004001 MZHETTS 602, shp pritje percjellje, UP n 6858 dt 9.8.17, pv nen 100 mije dt 9.8.17, pv marr dorez dt 9.8.17, ft n 5749 dt 9.8.17, seri 49518049 fh n 4 dt 4.8.17
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 17,046 2017-09-12 2017-09-13 59010040012017 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1004001 MZHETTS 602, abonim shtypi, korrik 17, kontrate n 9524/2 dt 6.1.17, ligji n 46/2015, ligji n 8530 dt 23.9.1999 vkm n 241 dt 31.3.11, ft n 439 dt 21.8.17 seri 441185509
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 23,296 2017-09-12 2017-09-13 59110040012017 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1004001 MZHETTS 602, abonim shtypi gusht 17, kontrate n 9524/2 dt 6.1.17, ligji n 46/2015, ligj 8530 dt 23.9.1999, vkm n 241 dt 31.3.17, ft n 440 dt 21.8.17, seri 44118510
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 660 2017-09-12 2017-09-13 59410040012017 Posta dhe sherbimi korrier 1004001 MZHETTS 602, posta gusht 17, ft n 689 dt 31.8.17, seri 50288926
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 29,000 2017-09-12 2017-09-13 57910040012017 Udhetim i brendshem 1004001 MZHETTS 602, dieta urdher n 7209 dt 7.9.17, listepagese bashkelidhur
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 8,600 2017-09-12 2017-09-13 58210040012017 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 1004001 MZHETTS 602, komisioni i mbrojtjes se konsumatorit K.nexiri, E.Adhami, vkm n 418, 1444 dt 27.6.2012, dt 22.10.2008, listepagese bashkelidhur
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 10,000 2017-09-12 2017-09-13 58110040012017 Udhetim i brendshem 1004001 MZHETTS 602, dieta M Ekonomi, listepagese bashkelidhur Urdher sherbimi nga dt 15-17.7.17 dhe 19-21.7.17
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,500 2017-09-12 2017-09-13 58010040012017 Udhetim i brendshem 1004001 MZHETTS 602, dieta urdher n 7209 dt 7.9.17, listepagese bashkelidhur
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 8,600 2017-09-12 2017-09-13 58410040012017 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 1004001 MZHETTS 602, komisioni i mbrojtjes se konsumatorit A.Lamce, J.Zaimaj, vkm n 418, 1444 dt 27.6.2012, dt 22.10.2008, listepagese bashkelidhur
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 340 2017-09-12 2017-09-13 60010040012017 Elektricitet 1004001 MZHETTS 602, energji kontrate A 15295 Kodi Klientit BE1A120001015295 ft n 239616871 dt 21.6.17
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 505,419 2017-09-12 2017-09-13 60110040012017 Elektricitet 1004001 MZHETTS 602, energji gusht 17, Kontrate H 110004 ft n 242406800 dt 31.8.17 klienti TR1H080021110004
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) LAURETA BORRI Tirane 10,000 2017-09-12 2017-09-13 59710040012017 Sherbime te tjera 1004001 MZHETTS 602, blerje buqete me lule natyrale, UP n 6501 dt 27.7.17, pv nen 100 mije dt 27.7.17, ft n 34 dt 27.7.17, seri 11354130 fh n 24 dt 27.7.17
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 372 2017-09-12 2017-09-13 59310040012017 Posta dhe sherbimi korrier 1004001 MZHETTS 602, posta gusht 17, seri 44114908
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 11,000 2017-09-12 2017-09-13 57110040012017 Udhetim i brendshem 1004001 MZHETTS 602, dieta urdher n 7069 dt 28.8.17, listepagese bashkelidhur
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) DHIMITER VASI (K81310021J) Tirane 9,000 2017-09-12 2017-09-13 59610040012017 Sherbime te printimit dhe publikimit 1004001 MZHETTS 602, blerje fletepalosje UP n 6902 dt 11.8.17, pv dt 11.8.17, oferteat 11.8.17, ft n 163 dt 11.8.17 ft n 50079094 fh n 25 dt 11.8.17
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) Klubi i shkrimtarëve dhe artistëve" Naim Frashëri" Tirane 147,940 2017-09-11 2017-09-12 55210040012017 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 1004001 MZHETTS projekt 'mbeshtetje turizmi' 70%, Kont nr 4693 dt 11.5.17, Urdher Ministri n 7127 dt 31.8.17, VKM n 281 dt 13.4.16, udhezues x projekt propozim 2017, raport auditues korrik 17, ft 6 dt 31.8.17, raport monitorimi dt 31.8.17
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) "ROZAFA" Tirane 2,261,075 2017-09-11 2017-09-12 55810040012017 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 1004001 MZHETTS kthimi i vleres se garancise se kontrates se qirase, Urdher n 4153/3 dt 28.7.17, shkrese dt 25.7.17, kont n 2368 dt 11.11.2015
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 31,566 2017-09-11 2017-09-12 55410040012017 Posta dhe sherbimi korrier 1004001 MZHETTS shp posta ft n 4095 dt 26.8.17, seri 50293095 kont ne vazhdim
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) PAPADHIMITRI FILM PRODUCTION Tirane 725,200 2017-09-11 2017-09-12 55110040012017 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 1004001 MZHETTS projekt 'mbeshtetje turizmi' 70%, Kont nr 4673 dt 11.5.17, Urdher Ministri n 7127 dt 31.8.17, VKM n 281 dt 13.4.16, udhezues x projekt propozim 2017, raport auditues korrik 29.6.17, raport monitorimi dt 30.8.17
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 40,944 2017-09-11 2017-09-12 56110040012017 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 1004001 MZHETTS shp riparim automjeti, UP n 2281/12 dt 27.7.17, kont nr 2281/10 dt 27.7.17, urdher marrje ne dorezim n 2281/12 dt 27.7.17, njfit dt 4.7.17 n 2281/8 autoriz 2281/14 dt15.8.17, ft 769 dt29.8.17 akt konstat 2 dt14.8.17 pv marr
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) MITAT LIKA Tirane 25,630 2017-09-11 2017-09-12 56310040012017 Shpenzime te tjera transporti 1004001 MZHETTS UP n 586 dt 26.1.17, ft oferte dt 27.1.17, kont nr 586/1 dt 30.1.17, ft n 361 dt 5.9.17, seri 44253412, pv marrje ne dorez dt 5.9.17 urdher x ngritje te gr punes dt 30.1-19.5.17
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 4,000 2017-09-11 2017-09-12 55510040012017 Sherbime telefonike 1004001 MZHETTS shp cel R. Mima, Urdher n 6342 dt 19.7.17, ft n 9642 dt 28.8.17, seri 216876100
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 15,000 2017-09-11 2017-09-12 55710040012017 Udhetim jashte shtetit 1004001 MZHETTS paisje per pasaporte, urdher n 7041 dt 24.8.17, listepagese bashkelidhur, ft dt 24.7.17, ft dt 28.6.17, nr aplikimi 17024114910250598, 170628113901250408
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 13,000 2017-09-11 2017-09-12 55910040012017 Udhetim i brendshem 1004001 MZHETTS dieta E.Kara, urdher nr 7123 dt 31.8.17, listepages ebashkelidhur
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) MITAT LIKA Tirane 25,630 2017-09-11 2017-09-12 55610040012017 Shpenzime te tjera transporti 1004001 MZHETTS UP n 586 dt 26.1.17, ft oferte dt 27.1.17, kont nr 586/1 dt 30.1.17, ft n 359 dt 29.8.17, seri 44253410
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 11,000 2017-09-11 2017-09-12 56010040012017 Udhetim i brendshem 1004001 MZHETTS dieta O. Zite, urdher nr 7123 dt 31.8.17, listepages ebashkelidhur
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 1,680 2017-09-11 2017-09-12 56210040012017 Posta dhe sherbimi korrier 1004001 MZHETTS shp posta ft 107 dt 30.6.17, seri 44112511
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SHOQ. " SYRI BLU " Tirane 983,500 2017-09-11 2017-09-12 55010040012017 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 1004001 MZHETTS projekt 'mbeshtetje turizmi' 70%, Kont nr 5131 dt 25.5.17, Urdher Ministri n 7127 dt 31.8.17, VKM n 281 dt 13.4.16, udhezues x projekt propozim 2017, raport auditues korrik 21.8.17, raport monitorimi dt 30.8.17
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 6,718 2017-09-04 2017-09-05 54110040012017 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe 1004001 MZHETTS 600, paga gusht 2017 nr punonjes plan fakt me kontrate nr 13/13,VKM NR 7 DT 11.01.2017,Liste-pagese dt 4.09.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tirane 62,615 2017-09-04 2017-09-05 54710040012017 Paga baze 1004001 MZHETTS 600, paga gusht 2017 nr punonjes plan fakt 164/ 132 vkm shtese punonjes nr 202 dt 15.03.2017 listpagesedt 04.09.2017,
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,308,485 2017-09-04 2017-09-05 54310040012017 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi 1004001 MZHETTS 600, paga gusht 2017 nr punonjes plan fakt 164/ 132 vkm shtese punonjes nr 202 dt 15.03.2017 listpagesedt 04.09.2017,
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,786,739 2017-09-04 2017-09-05 53910040012017 Shtese page per kualifikimin 1004001 MZHETTS 600, paga gusht 2017 nr punonjes plan fakt 164/ 132 vkm shtese punonjes nr 202 dt 15.03.2017 listpagesedt 04.09.2017,
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave