Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) (Mbi 2,039 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 1,023,363,591.00 2,039 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 3,480 2017-05-19 2017-05-22 28310040012017 Sherbime telefonike 1004001 MZHETTS lik tel ft nr 2078195548 ur nr 1057 dt 07.02.2017 dt ft 01.05.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 43,208 2017-05-19 2017-05-22 27810040012017 Sherbime telefonike 1004001 MZHETTS lik tel ft nr 723556945 dhe 723556944 dt 30.04.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 288 2017-05-19 2017-05-22 27610040012017 Posta dhe sherbimi korrier 1004001 MZHETTS lik post ft nr 66 ser 44112620
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 84 2017-05-19 2017-05-22 27910040012017 Posta dhe sherbimi korrier 1004001 MZHETTS lik post ft nr 223 ser 44113132 dt 30.04.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 368,724 2017-05-19 2017-05-22 28110040012017 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 1004001 MZHETTS lik sherb rip automjet up nr 308/2 dt 16.01.2017 autorizim nr 308/6 dt 17.01.2017 ftese per negocim 308/3 dt 16.01.2017 kontrat shtese 308/5 dt 17.01.2017 ft nr 598, 599 600 601 ser 45082835 deri 45082838 dt 05.05.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 15,000 2017-05-18 2017-05-19 27410040012017 Te tjera transferta tek individet 1004001 MZHETTS BONUS PER TARNSP ZV MINISTR UR 1008 DT 06.02.2017 SI[AS LIGJIT 10160 DT 15.10.2009 BASHLIDH LISTPAGES
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 79,536 2017-05-16 2017-05-17 26110040012017 Posta dhe sherbimi korrier 1004001 MZHETTS lik post ft nr 2361 SER 44125861 DT 26.04.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SHOQERIA ADMINISTRUESE E FONDIT TE PENSI Tirane 37,000 2017-05-16 2017-05-17 25410040012017 Paga baze 1004001 MZHETTS lik sigurim vullnetar udhezim 31 dt 29.12.2014 vkm nr 77 dt 28.01.2015 listpagese PRILL 2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) InfoSoft Office Tirane 9,200 2017-05-16 2017-05-17 25710040012017 Blerje dokumentacioni 1004001 MZHETTS lik bl liber firme ur nr 4205 dt 25.04.2017 ft nr 119884816 dt 25.04.2017 pv dt 25.04.2017 pv marje ne dor dt 25.04.2017 fh nr 12 dt 25.04.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) JOLANDA HYSENBELLIU Tirane 8,500 2017-05-16 2017-05-17 26710040012017 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1004001 MZHETTS lik bl dhurate up nr 2689 dt 03.04.2017 pv dt 03.04.2017 pv marrje ne dorz dt 03.04.2017 ft nr 53 dt 03.04.2017 ser 9191249 fh nr 10 dt 03.04.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 11,977 2017-05-16 2017-05-17 26910040012017 Sherbime telefonike 1004001 MZHETTS lik tel prill 2017 ft nr mars dhe prill 2017 ser 197496876 dhe 197500405 ur nr 1057 dt 07.02.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 4,901,896 2017-05-16 2017-05-17 271110040012017 Sherbime te tjera 1004001 MZHETTS lik shpenzim konsulence komisjon tarnsferete 40000 usd me 122.4 leke kur i dites ur nr 2640/1 dt 05.05.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) G I Z Tirane 409,001 2017-05-16 2017-05-17 25910040012017 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 1004001 MZHETTS lik rimbulsim tvsh ur nr 4265/1 DT 05.05.2017 PERMBLEDHSE FT DHJETOR 2016 DER MARS 2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) MANDI - 2K Tirane 285,877 2017-05-16 2017-05-17 26210040012017 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 1004001 MZHETTS lik roje kontrate shtese nr 1094/9 dt 09.02.2017 NE VAZHDIM FT NR 77 SER 43617185 PV DT 02.05.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) KREATX Tirane 12,000 2017-05-16 2017-05-17 26310040012017 Sherbime te tjera 1004001 MZHETTS lik ZVILLIM SISTEMI rdhsat KONTRATA NE VAZHDIM 7063/9 DT 26.10.2016 FT NR 73 SER 28317073 DT 31.01.2017 SITUACION 31.01.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) G I Z Tirane 247,790 2017-05-16 2017-05-17 26010040012017 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 1004001 MZHETTS lik rimbulsim tvsh ur nr 4266/1 DT 05.05.2017 PERMBLEDHSE FT JANAR MARS 2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GECI Tirane 52,500 2017-05-16 2017-05-17 25610040012017 Shpenzime per aktivitete sociale per personelin 1004001 MZHETTS lik qera salle ur 2843 dt 07.04.2017 ft nr 2496 dt 11.04.2017 ser 45392496 pv dt 11.04.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 13,500 2017-05-16 2017-05-17 26510040012017 Shpenzime per pritje e percjellje 1004001 MZHETTS lik PER PRITJE PERC PROGRAM NR 2493/1 DT 03.03.2017 FT NR 25 SER 43083360 DT 04.04.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 5,500 2017-05-16 2017-05-17 26610040012017 Udhetim i brendshem 1004001 MZHETTS djtat ur nr 4631 dt 09.05.2017 listpagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 8,574 2017-05-16 2017-05-17 27010040012017 Sherbime telefonike 1004001 MZHETTS lik tel ft nr 2078148786 dt 01.05.2017 ur nr 1057 dt 07.02.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) FORT Tirane 35,400 2017-05-16 2017-05-17 25810040012017 Pjese kembimi, goma dhe bateri 1004001 MZHETTS likbl goma up n 2951 dt 11.04.2017 fo dt 13.04.2017 nj fit dt 13.04.2017 ur nr 2951/1 dt 13.04.2017 pv marrje ne dor dt 17.04.2017 ft nr 1501 dt 17.04.2017 ser 47120201 akt kons 06.04.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 14,220 2017-05-16 2017-05-17 26410040012017 Udhetim i brendshem 1004001 MZHETTS djeta ur nr 4414 dhe 4414 dt 02.05.2017 listpagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) AUREL SARAÇI Tirane 36,720 2017-05-08 2017-05-09 23610040012017 Udhetim jashte shtetit 1004001-MZHETTS bl bilete autorizim 2607 dt 30.03.2017 up nr 2607/1 dt 30.03.2017 fo dt 31.03.2017 nj fuit dt 31.03.2017 ft nr 543 ser 46835546 dt 01.04.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SPIRIT TRAVEL & TOURS Tirane 52,260 2017-05-08 2017-05-09 24110040012017 Udhetim jashte shtetit 1004001-MZHETTS bl bilete autorizim nr 2662/1 dt 18.04.2017 minikontrat nr 2662/2 dt 20.04.2017 pv dt 20.04.2017 marveshje ne kuader nr 642/7 dt 05.04.2017 ft nr 404 ser 44650254
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ITT - IDEAL TRAVEL & TOURS Tirane 73,304 2017-05-08 2017-05-09 24010040012017 Udhetim jashte shtetit 1004001-MZHETTS bl autor nr 2096 dt 16.03.2017 up nr 2096/1 dt 23.03.2017 fo dt 24.03.2017 ft nr 109 ser 11294282 dt 31.03.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) MANDI - 2K Tirane 543,346 2017-05-08 2017-05-09 23710040012017 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 1004001 MZHETTS lik shpenzim roje objektesh kontreate nr 1094 dt 09.02.2017 up nr 1094 dt 08.02.2017 ft per negoc 08.02.2017 pv dt 09.02.2017 shkr nr 1094/6 dt 09.02.2017 ft nr 63 ser 43617171 pv sherb dt 10.04.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) AIDA BERHAMI Tirane 15,000 2017-05-08 2017-05-09 24310040012017 Shpenzime per pritje e percjellje 1004001-MZHETTS bl dhurat per pritje percielleje up nr 1969 dt 09.03.2017 pv me vlere te vog dt 09.03.2017 pv marrje ne dorzim dt 09.03.2017 ft nr 49 ser 9293749 fh nr 9 dt .09.03.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) HYMERI KLEEMANN Tirane 22,800 2017-05-08 2017-05-09 23410040012017 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1004001 MZHETTS lik sherbim mirmbajtje up nr 1577 dt 24.02.2017 akt kolaud 04.03.2017 fo dt 27.02.2017 nj fit 1577/1 dt 28.02.2017 kontrat nr 1577/2 dt 01.03.2017 ft nr 173 ser 38870624 dt 24.03.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) EUROSIG SHA Tirane 18,360 2017-05-08 2017-05-09 23810040012017 Shpenzime te tjera transporti 1004001-MZHETTS siguracion makine up nr 1529 dt 23.02.2017 fo dt 24.02.2017 ft nr 27.02.2017 ser 200673642
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 89,100 2017-05-08 2017-05-09 24210040012017 Udhetim jashte shtetit 1004001-MZHETTS bl bilete autorizim nr 3061 dt 14.04.2017 pv dt 19.04.2017 minikontrata 3061/1 dt 19.04.2017 marveshje ne kuader 642/7 dt 05.04.2017 ofet 19.04.2017 ft nr 442 ser 47340142 dt 19.04.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) Expo City Tirane 543,200 2017-05-08 2017-05-09 24510040012017 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 1004001-MZHETTS qera salle ur nr 2842 dt 07.04.2017 pv dt 07.04.2017 ft nr 534 ser 43331438 dt 10.04.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 540 2017-05-08 2017-05-09 24610040012017 Posta dhe sherbimi korrier 1004001-MZHETTS sherbim posta ft nr 259 ser 441199095 dt 31.03.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) EUROSIG SHA Tirane 18,360 2017-05-08 2017-05-09 23910040012017 Shpenzime te tjera transporti 1004001-MZHETTS siguracion makine up nr 4022 dt 18.04.2017 fo dt 20.04.2017 nj fit nr 20.04.2017 ft nr 20305 ser 200675302 dt 20.04.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) Exinn Technology Center Tirane 100,000 2017-05-08 2017-05-09 251110040012017 Sherbime te tjera 1004001 MZHETTS lik shpenzim sherbim konsulence kontrat nr 519/2 dt 26.01.2017 ft nr 3 ser 47159953 dt 31.05.2017 rapot i muajit prill
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) LAJTHIZA INVEST Tirane 9,000 2017-05-08 2017-05-09 24410040012017 Shpenzime per pritje e percjellje 1004001-MZHETTS bl uje up nr 2811 dt 06.04.2017 pv nen vl 100 mije dt 06.04.2017 ft nr 132262 ser 46108462 fh nr 11 pv marrje ne dorz 06.04.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 4,692,558 2017-05-05 2017-05-08 25210040012017 Sherbimet bankare 1004001- MZHETTS HARTIM REKOMANDIMESH PER KLIM INVES TE HUAJA TE SHENJEST. UP NR 152 DT 11.10.2016 MARVESHJE E PERBASHKET 6330 DT 05.08.2017 FO DT 27.12.2016 KONTR 10118/4 10.01.2017 NJ 662/5 DT 23.12.2016 TRANSFERT 34615EUR ME135.4 DT 05
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SARA - EL Tirane 10,000,000 2017-05-04 2017-05-05 23110040012017 Shpenzime per ekzekutim te detyrime kontraktuale te papaguara 1004001 MZHETTS lik shpenzim gjyqi per komp SARA-el ur minist 4464 dt 03.05.2017 vendim nr 3338 dt 22.06.2016 vendim apeli 74 dt 21.01.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ONE DESIGNS Tirane 85,200 2017-05-03 2017-05-04 23310040012017 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1004001 MZHETTS lik bluza up nr 2387 dt 24.03.2017 pv nr 24.03.2017 ft nr 115 ser 45081167 fh nr 7 dt 24.03.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ONE DESIGNS Tirane 69,840 2017-05-03 2017-05-04 23210040012017 Kancelari 1004001 MZHETTS lik blerje dosje up nr 2555 dt 29.03.2017 fo dt 30.03.2017 nj fit dt 06.04.2017 ur nr 2555/9 dt 06.04.2017 ft nr 124 ser 4508117 fh nr 12 dt 07.04.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 137,441 2017-05-02 2017-05-03 227110040012017 Shtese page per vjetersi ne pune 1004001 MZHETTS lik PAGA PRILL 2017 NR PUNONJESVE 151/ 130 LISTPAGESA
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave