Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) (Mbi 2,039 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 1,023,363,591.00 2,039 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 278,217 2017-05-02 2017-05-03 22810040012017 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe 1004001 MZHETTS lik PAGA PRILL 2017 NR PUNONJESVE13/13 ME KONTARTE LISTPAGESA
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 1,377,569 2017-05-02 2017-05-03 226110040012017 Paga baze 1004001 MZHETTS lik PAGA PRILL 2017 NR PUNONJESVE 151/ 130 LISTPAGESA
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 669,690 2017-05-02 2017-05-03 221110040012017 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi 1004001 MZHETTS lik PAGA PRILL 2017 NR PUNONJESVE 151/ 130 LISTPAGESA
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,296,179 2017-05-02 2017-05-03 224110040012017 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi 1004001 MZHETTS lik PAGA PRILL 2017 NR PUNONJESVE 151/ 130 LISTPAGESA
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 2,541,128 2017-05-02 2017-05-03 223110040012017 Shtese page per vjetersi ne pune 1004001 MZHETTS lik PAGA PRILL 2017 NR PUNONJESVE 151/ 130 LISTPAGESA
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,673,798 2017-05-02 2017-05-03 222110040012017 Paga baze 1004001 MZHETTS lik PAGA PRILL 2017 NR PUNONJESVE 151/ 130 LISTPAGESA
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 48,672 2017-05-02 2017-05-03 23110040012017 Paga me kontrate per kohe te kufizuar 1004001 MZHETTS lik PAGA PRILL 2017 NR PUNONJESVE13/13 ME KONTARTE LISTPAGESA
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tirane 62,523 2017-05-02 2017-05-03 225110040012017 Paga baze 1004001 MZHETTS lik PAGA PRILL 2017 NR PUNONJESVE 151/ 130 LISTPAGESA
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 27,573 2017-05-02 2017-05-03 23010040012017 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe 1004001 MZHETTS lik PAGA PRILL 2017 NR PUNONJESVE13/13 ME KONTARTE LISTPAGESA
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 70,435 2017-05-02 2017-05-03 229110040012017 Paga baze 1004001 MZHETTS lik PAGA PRILL 2017 NR PUNONJESVE13/13 ME KONTARTE LISTPAGESA
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GOLDEN TRAVEL Tirane 79,460 2017-04-27 2017-04-28 21310040012017 Udhetim jashte shtetit 1004001 MZHETTS lik bl bilet pv dt 27.02.2017 up nr 1627/1 dt 27.02.2017 fo dt 28.02.2017 autor 1528 dt 27.02.2017 nj fit 1627/3 dt 28.02.2017 ft nr 31 ser 43673539 dt 28.02.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 30,500 2017-04-27 2017-04-28 217110040012017 Udhetim i brendshem 1004001 MZHETTS lik djeta ur nr 4208 dhe 4207 dt 25.04.2017 listpagese dt 27.04.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 88,365 2017-04-27 2017-04-28 20910040012017 Udhetim jashte shtetit 1004001 MZHETTS lik shpenzim bilete pv dt 06.03.2017 ur 1851/1 dt 06.03.2017 autor 1851 dt 06.03.2017 ft nr 63 ser 47058917 dt 07.03.2017 fo dt 07.03.2017 nj fit 1851/4 dt 07.03.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 8,600 2017-04-27 2017-04-28 21410040012017 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 1004001 MZHETTS lik komisjoni per mbkrojt konsum mb dt 10.04.2017 listprezenca vkm 418 dt 27.06.2012 vkm 1444 dt 22.10.2008
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) COFFEE CLUB Tirane 20,000 2017-04-27 2017-04-28 20810040012017 Shpenzime per pritje e percjellje 1004001 MZHETTS lik shpenzim bl kafe pritje perciellje vkm nr 914 dt 29.12.2014 up nr 2335 dt 23.03.2017 pv dt 23.03.2017 ft nr 2321 ser 4679792 fh nr 6 dt 03.03.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 691,500 2017-04-27 2017-04-28 19410040012017 Udhetim jashte shtetit 1004001- MZHETTSterheqje valute 5000 euro me 138.2 leke kursi dt 27.04.2017 autor 27.03.2017 autor sherb jashte 4010 dt 18.04.2017 dhe 3061 dt 14.04.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,000 2017-04-27 2017-04-28 219110040012017 Udhetim i brendshem 1004001 MZHETTS lik djeta ur nr 4207 4208 dt 25.04.2017 listpagese dt 27.04.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 12,000 2017-04-27 2017-04-28 218110040012017 Udhetim i brendshem 1004001 MZHETTS lik djeta ur nr 4208 dt 25.04.2017 listpagese dt 27.04.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 8,600 2017-04-27 2017-04-28 204110040012017 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 1004001 MZHETTS lik komisjoni per mbkrojt konsum mb dt 10.04.2017 listprezenca vkm 418 dt 27.06.2012 vkm 1444 dt 22.10.2008
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SHKELQIM MUÇA Tirane 48,000 2017-04-27 2017-04-28 20710040012017 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1004001 MZHETTS lik shpenzim bl vazosh up nr 2563 dt 29.03.2017 pv dt 29.03.2017 ft nr 3 ser 8088718 fh nr 3 dt 29.03.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 1,000 2017-04-27 2017-04-28 216110040012017 Udhetim i brendshem 1004001 MZHETTS lik djeta ur nr 4207 dt 25.04.2017 listpagese dt 27.04.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 158,984 2017-04-27 2017-04-28 20610040012017 Udhetim jashte shtetit 1004001 MZHETTS lik bl bilet pv i rasteve emergjente dt 13.03.2017 autor 2054 dt 13.03.2017 ft nr 741 dt 13.03.2017 ft nr 741 ser 215221463 dt 13.03.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) JOLANDA HYSENBELLIU Tirane 14,940 2017-04-27 2017-04-28 21010040012017 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1004001 MZHETTS lik shpenzim bl gota up nr 2086 dt 15.03.2017 pv dt 15.03.2017 marrje ne doresim dt 15.03.2017 ft nr 32 ser 9191250 fh nr 4 dt 15.03.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 4,250 2017-04-27 2017-04-28 220110040012017 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 1004001 MZHETTS lik komisjoni per mbroj konsum mb dt 10.04.2017 listprezenca vkm 418 dt 27.06.2012 vkm 1444 dt 22.10.2008 listpagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) DHIMITER VASI (K81310021J) Tirane 59,760 2017-04-27 2017-04-28 21110040012017 Sherbime te printimit dhe publikimit 1004001 MZHETTS lik shpenzim certfik udhe rrefyes up nr 1334 dt 17.02.2017 fo dt 20.02.2017 ur nr 1334/1 dt 21.02.2017 ft nr 37 ser 45589017 fjh nr 2 dt 21.02.2017 ur nr 1011 dt 06.02.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 30,800 2017-04-26 2017-04-27 196110040012017 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 1004001 MZHETTS lik pagese KKT sipas listpagese shkrese AZHt 970 dt 18.04.2017 vkm 418 dt 27.06.2012 mbledhje dt 12.04.2017 dhe 14.04.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 21,500 2017-04-26 2017-04-27 195110040012017 Udhetim i brendshem 1004001 MZHETTS lik pagese dieta ur nr 4207 dt 25.04.2017 listpagese bashkngj
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ERGYS BEZHANI Tirane 78,480 2017-04-26 2017-04-27 20110040012017 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1004001 MZHETTS lik shpenzim perkthimi ur nr 746 dt 01.02.2017 pv marrje ne dors dt 06.02.2017 pv dt 01.02.2017 ft nr 98 ser 8112199 dt 01.02.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ERGYS BEZHANI Tirane 6,420 2017-04-26 2017-04-27 20210040012017 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1004001 MZHETTS lik shpenzim perkthimi ur nr 2005 dt 10.03.2017 pv dt 10.03.2017 ft nr 84 ser 8112185 kontrat sherbimi nr 2005/1 dt 10.03.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 4,000 2017-04-21 2017-04-24 192110040012017 Sherbime telefonike 1004001 MZHETTS lik shpenzim cel ur nr 1057 dt 07.02.2017 ft nr 3353 ser 216869811
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 10,500 2017-04-21 2017-04-24 18410040012017 Sherbime telefonike 1004001 MZHETTS lik tel ft nr208268477 dt 02.04.2017 ur nr 1057 dt 07.02.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) A T L A N T I K Tirane 18,360 2017-04-21 2017-04-24 18910040012017 Shpenzime te tjera transporti 1004001 MZHETTS lik sigur.makine ft nr 358 dt 30.03.2017 kerkee dt 27.03.2017 up nr 2510 dt 28.03.2017 fo dt 29.03.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 39,418 2017-04-21 2017-04-24 17610040012017 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1004001 MZHETTS lik abonime shtypi ft nr 189 dhe 190 ser 44113407 dhe 44113048 dt 05.04.2017 kontrat nr 9524/2 dt 06.01.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 4,340 2017-04-21 2017-04-24 181110040012017 Udhetim i brendshem 1004001 MZHETTS lik djta ur nr 2892 dt 10.04.2017 listpagese bashkengjitur
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 13,400 2017-04-21 2017-04-24 18510040012017 Paga baze 1004001 MZHETTS lik tel ft nr 208244334 dt 02.04.2017 ur nr 1057 dt 07.02.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 49,085 2017-04-21 2017-04-24 17110040012017 Sherbime telefonike 1004001 MZHETTS lik tel ft nr 723399716 dhe 723115056 mars 2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) IMAGE&COMMUNICATIONSDEVELOPEMENT Tirane 56,000 2017-04-21 2017-04-24 17410040012017 Sherbime te tjera 1004001 MZHETTS lik sherbim mirmbajtje sistem menaxhim pronave shteterore kontrat nr 7024/9 dt 02.11.2016 ne vazhdim ft nr 199 ser 23929799 raporti i sherbimin nr 01.03.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 1,374 2017-04-21 2017-04-24 18710040012017 Posta dhe sherbimi korrier 1004001 MZHETTS lik posta mars 2017 ft 53 ser 44112607
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 64,812 2017-04-21 2017-04-24 17710040012017 Posta dhe sherbimi korrier 1004001 MZHETTS lik posta mars 2017 ft 1950 ser 44121450 dt 26.03.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) G I Z Tirane 274,836 2017-04-21 2017-04-24 17210040012017 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 1004001 MZHETTS likrimbulsim tvsh ur nr 1543/1 dt 09.03.2017 perbledhse ft nr 77 per muajin shtator deri nentor 2016
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave