Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) (Mbi 2,039 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 1,023,363,591.00 2,039 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 74,160 2017-02-08 2017-02-09 5210040012017 Posta dhe sherbimi korrier 1004001 MZHETTS lik posta janar 2017 ft nr 1089 ser 34519889
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 5,592 2017-02-08 2017-02-09 5110040012017 Posta dhe sherbimi korrier 1004001 MZHETTS lik posta dhjetor 2016 ft nr 1262 ser 20559027 dt 31.12.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RUDINA Tirane 90,000 2017-02-08 2017-02-09 4610040012017 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 1004001 MZHETTS lik qera sallash ur nr 427 dt 20.01.2017 ft nr 4 ser 40732572 dt 19.01.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 50,500 2017-02-08 2017-02-09 4410040012017 Elektricitet 1004001 MZHETTS lik energji nentor 2016 kontrat nr A15295 ft nr 648005654 dt 30.11.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 168 2017-02-08 2017-02-09 4310040012017 Posta dhe sherbimi korrier 1004001 MZHETTS lik posta dhjetor 2016 ft nr 1062 ser 3455899 dt 28.12.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) COFFEE CLUB Tirane 18,500 2017-02-08 2017-02-09 4910040012017 Shpenzime per pritje e percjellje 1004001 MZHETTS lik per pritje perciellje vkm nr 914 dt 29.12.2014 up nr 307 dt 16.01.2017 pv dt 16.01.2017 ft nr 636 ser 44317236 fh nr 1 dt 16.01.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 63,138 2017-02-01 2017-02-03 4110040012017 Paga me kontrate per kohe te kufizuar 1004001-600-Pagat m- janar 2017 ,nr Punonjesve me kontrate nr 8/7 listpagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,302,720 2017-02-01 2017-02-03 4010040012017 Paga baze 1004001-600-Pagat m- janar 2017 ,nr Punonjesve 151 /127 listpagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,294,658 2017-02-01 2017-02-02 3410040012017 Shtese page per pune jashte orarit 1004001-600-Pagat m- janar 2017 ,nr Punonjesve plan 151 fakti 127,liste-pagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 620,370 2017-02-01 2017-02-02 3310040012017 Paga baze 1004001-600-Pagat m- janar 2017 ,nr Punonjesve plan 151 fakti 127,liste-pagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 136,258 2017-02-01 2017-02-02 3910040012017 Paga baze 1004001-600-Pagat m- janar 2017 ,nr Punonjesve me kontrate nr 8/7 listpagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 128,874 2017-02-01 2017-02-02 3510040012017 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe 1004001-600-Pagat m- janar 2017 ,nr Punonjesve plan 151 fakti 127,liste-pagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 2,306,040 2017-02-01 2017-02-02 3810040012017 Shtese page per vjetersi ne pune 1004001-600-Pagat m- janar 2017 ,nr Punonjesve plan 151 fakti 127,liste-pagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 1,267,108 2017-02-01 2017-02-02 3710040012017 Shtese page per pune jashte orarit 1004001-600-Pagat m- janar 2017 ,nr Punonjesve plan 151 fakti 127,liste-pagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tirane 59,407 2017-02-01 2017-02-02 3610040012017 Shtese page per vjetersi ne pune 1004001-600-Pagat m- janar 2017 ,nr Punonjesve plan 151 fakti 127,liste-pagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 130,431 2017-01-27 2017-01-30 3310040012017 Sherbimet bankare 1004001- MZHETTS terheqje valute 1000 dollare me 130.3 autoriz dt 26.01.2017 autorizim sherbimi 518 dt 24.01.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 279,880 2017-01-27 2017-01-30 3210040012017 Sherbimet bankare 1004001- MZHETTS terheqje valute 2000 euro me 139.8 lek kur si dites autorizim shreb nr 221 dt 12.01.2017 autorizim per terheqje valute 26.01.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 139,940 2017-01-25 2017-01-27 3110040012017 Udhetim jashte shtetit 1004001- MZHETTS terheqje valute 100 euro me 139.8 lek autorizim dt 25.01.2017 br 518 autor sherb dt 24.01.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SHOQERIA ADMINISTRUESE E FONDIT TE PENSI Tirane 25,000 2017-01-24 2017-01-25 1910040012017 Paga baze 1004001 MZHETTS lik sig vullnetar Vkm 77 dt 28.01.2015 listpagese nentor 2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 3,437 2017-01-24 2017-01-25 2610040012017 Sherbime telefonike 1004001 MZHETTS lik cel kod abonent 545977 ft nr 20777218028dt 01.01.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 6,376 2017-01-24 2017-01-25 3010040012017 Sherbime telefonike 1004001 MZHETTS lik tel ft nr 197481174 kod abonen 90375 ur nr 5820 dt 15.07.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 537,812 2017-01-24 2017-01-25 2710040012017 Elektricitet 1004001 MZHETTS lik enrgji dhjetor 2016 ft nr 649147390 kontrat nr H 110004 dt 31.12.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 2,454 2017-01-24 2017-01-25 2410040012017 Posta dhe sherbimi korrier 1004001 MZHETTS lik posta dhjetor 2016 ft nr 715 ser 22906563 dhe ft 786 ser 22906541 dt 31.12.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 10,215 2017-01-24 2017-01-25 2910040012017 Sherbime telefonike 1004001 MZHETTS lik tel ft nr 208196919 ur 2493 d dt 01.01.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) AUTORITETI KOMUNIK.ELEKTRONIK.E POSTARE Tirane 20,000 2017-01-24 2017-01-25 2810040012017 Sherbime telefonike 1004001 MZHETTS lik per bl karton jeshil 2017 shkres 192 dt 17.01.2017 ft nr 16254535 vkm 599 dt 23.07.2010
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SHOQERIA ADMINISTRUESE E FONDIT TE PENSI Tirane 25,000 2017-01-24 2017-01-25 2010040012017 Paga baze 1004001 MZHETTS lik sig vullnetar Vkm 77 dt 28.01.2015 listpagese dhjetor 2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 4,415 2017-01-24 2017-01-25 2310040012017 Posta dhe sherbimi korrier 1004001 MZHETTS likposta nentor 2016 ft nr 961 ser 11523811 dt 30.11.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 46,629 2017-01-24 2017-01-25 2110040012017 Sherbime telefonike 1004001 MZHETTS lik tel dhjetor 2016 ft nr 722954030 dh e722954031 dhjetor 2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 10,000 2017-01-24 2017-01-25 2510040012017 Sherbime telefonike 1004001 MZHETTS lik cel kod abonent 545977 ft nr 2077268114 dt 01.01.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 1,092 2017-01-24 2017-01-25 2210040012017 Posta dhe sherbimi korrier 1004001 MZHETTS lik posta dhjetor 2016 ft nr 722 ser 34528318 dhe ft 810 ser 34528356 dt 31.12.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) INSTITUTI I LIBRIT DHE PROMOCIONIT ILP Tirane 2,163,000 2016-12-30 2017-01-18 80610040012016 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT M.ZH.E.T.S shpenzim per mbeshtetje financiare ne fushen e turizmit VKM 280,281 dt 13.0 4.201 ko.nr 9401/4 d 25.11.2016 ur nr 9090 dt 15.11.2016 ur nr 3172 20.04.2016 ur nr 9341 dt 23.11.2016 ur nr 9401/1 dt 25.11.2016 shkrese nr 9401 d
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) Muhamet Huti Tirane 120,000 2016-12-30 2017-01-17 77610040012016 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602-M.ZH.E.T.S shpenzim Pagese eEksperti Urdher nr. 10166 dt. 27.12.2016 kontrate nr 9586/1 dt 14.12.2015 fat nr 2 seri 28282703 dt 11.12.2015
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 112,700 2016-12-30 2017-01-17 81310040012016 Te tjera transferta tek individet M.ZH.E.T.S ndihme financiare per Z stefa shkrese m fin. dt 30.12.2016 nr 17129/1 ur nr 9370 listpagese dyt 25.11.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) FASTECH Tirane 800,000 2016-12-30 2017-01-16 79910040012016 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 602-M.ZH.E.T.S sistemim raport statist turizme up nr 9960 dt 20.12.2016 fo dt 21.12.2016 kont nr 9825/2 dt 21.12.2016 pv 29.12.2016 ft nr 590 ser 27974997
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) IMAGE&COMMUNICATIONSDEVELOPEMENT Tirane 302,400 2016-12-30 2017-01-16 75410040012016 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime M.ZH.E.T.S trajnim per sistem pron shtetrore shpenzim serveri kontr nr 7024 dt 02.11.2016 up nr 7024/1 dt 19.08.2016 ne vazhdim ft nr 190 ser 23927790 akt marrje ne dorz 09.11.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ARVID TARTARI Tirane 19,194 2016-12-30 2017-01-16 76110040012016 Sherbime te printimit dhe publikimit 602-M.ZH.E.T.S shpenzim printimi up nr 9644 dt 09.12.2016 ur nr 9644/1 dt 14.12.2016 fo dt 12.12.2016 ft nr 83 ser 42081938 fh nr 51 dt 14.12.2016 pv 09.12.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) KREATX Tirane 5,160,000 2016-12-30 2017-01-13 79210040012016 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime M.ZH.E.T.S zhvillim i sistemit RDHSAT kontrat nr 7063/9 dt 26.10.2016 up nr 7063 dt 23.08.2016 pv nr 4 dt 21.09.2016 nj fit 7063/6 ft bnr 63 ser 26317063 fh nr 52 dt 27.12.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GECI Tirane 141,988 2016-12-30 2017-01-12 81210040012016 Shpenzime per aktivitete sociale per personelin 1004001M.ZH.E.T.S shpenzim qeraje salle ur 8531 dt 26.10.2016 ft nr 4527 dt 26.10.2016 ser 42774527
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) Elona Pinguli Tirane 1,742,378 2016-12-30 2017-01-10 80110040012015 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT M.ZH.E.T.S Parapagim 30% e vleres se projektit "Mbeshtetje financiare ne fushen e Turizmit", VKM nr 280,281,dt13.4.2016,Kont.7162/4 DT 1.9.16,U.M.nr 3172,dt 20.4.16,nr 6041,/ 22.07.16,nr 7162 dt 30.08.16,nr 7186,01.09.16
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 71,988 2016-12-30 2017-01-10 79310040012016 Posta dhe sherbimi korrier 602-M.ZH.E.T.S posta,fat nr 5555 ser 34517655 dt 26.12.2016
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave