Transaksion Thesari 2014- Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) (Mbi 624 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 718,426,257.00 624 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) NDERTUESI Tirane 305,152 2014-12-30 2014-12-31 610160012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 231Aparati Min.Brend T.V.SH fat nr 241 dt 22.12.2014,seri 09186434,urdhe nr 9771/2 dt 29.12.2014,kontrate nr 9764/1 dt 12.12.2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 22,000 2014-12-30 2014-12-31 66810160012014 Udhetim i brendshem 231Aparati Min.Brend lik dieta listpag dt 30.12.2014, progr dt 10.12.2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) NATASHA VASKA Tirane 17,364 2014-12-30 2014-12-31 66710160012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 231Aparati Min.Brend. lik ft bl zbukurime up dt 26.12.2014, nj fit dt 29.12.2014, seri 14719185 dt 29.12.2014, fh dt 29.12.2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) LIZARD Tirane 56,400 2014-12-29 2014-12-30 66410160012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1016001,Aparati Min.Brend.pagese blerej baner dhe rik pv 19.12.14, pvemergj 10352 dt 22.12.14ft 10 dt 19.12.14 sr 19346560 fh 63 dt 19.12.14
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) XH & MILER Tirane 9,762 2014-12-30 2014-12-30 710160012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 231Aparati Min.Brend T.V.SH fat nr 25 dt 26.12.2014,seri 12809916,urdhe nr 9771/3 dt 29.12.2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 270,820 2014-12-29 2014-12-30 66510160012014 Udhetim i brendshem 1016001,Aparati Min.Brend.pagese dieta liste pagese 29.12.14, progr 7419/4 dt 17.11.14, plan 9206 dt 12.11.14
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 9,050 2014-12-29 2014-12-30 66610160012014 Sherbime te tjera 1016001,Aparati Min.Brend.pagese sherbim larje tapeti, pv 26.12.14, pv emer 10457/1 dt 26.12.14, ft 324 dt 26.12.14 sr 18541691
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) NDERTUESI Tirane 305,152 2014-12-30 2014-12-30 610160012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 231Aparati Min.Brend T.V.SH fat nr 241 dt 22.12.2014,seri 09186434,urdhe nr 9771/2 dt 29.12.2014,kontrate nr 9764/1 dt 12.12.2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) M.A.K STUDIO Tirane 14,643 2014-12-30 2014-12-30 810160012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 231Aparati Min.Brend T.V.SH fat nr 146 dt 23.12.2014,seri 17998802,urdhe nr 9771/1 dt 29.12.2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) PRESTIGE BAILIFF SERVICES Tirane 1,944,199 2014-12-24 2014-12-26 66110160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Aparati Min.Brend.pagese altin pasko, vendim prapambetur gjyq 11045 dt 17.11.2014, shkrese 3298 dt 24.11.14, apeli 23 dt 23.2.2009, v gj l 128 dt 20.1.12, permb 2758 dt 17.9.14
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 216,022 2014-12-24 2014-12-26 66210160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Aparati Min.Brend.pagese tatim altin pasko, vendim prapambetur gjyq 11045 dt 17.11.2014, shkrese 3298 dt 24.11.14, apeli 23 dt 23.2.2009, v gj l 128 dt 20.1.12, permb 2758 dt 17.9.14
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) EDISON MEHMETI Tirane 8,300 2014-12-24 2014-12-26 66010160012014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 1016001,Aparati Min.Brend.pagese miremb zyrash, up 10133/1 dt 23.12.14, pv f 5 dt 23.12.14, ft 75 dt 24.12.14 sr 7418926, pv 24.12.14
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 50,000 2014-12-24 2014-12-26 66310160012014 Ndihme ekonomike 1016001,Aparati Min.Brend.pagese ndihme financiare, luljeta decka, urdher tit 359 dt 10.12.2014, liste pagese
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) PC STORE Tirane 244,800 2014-12-24 2014-12-26 65910160012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 1016001,Aparati Min.Brend.pagese blerje kaseta sistemi RKGJC, up 8468/2 dt 17.11.14, ftesa 17.11.14, fitues 20.11.14, ft 3765 dt 16.12.14 sr 18923835 fh 61 dt 16.12.14, pv 16.12.14
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) STRATI BAILIFF'S SERVICE Tirane 1,194,494 2014-12-23 2014-12-24 61110160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Aparati Min.Brend.pagese mezan hoxha,vendime prapambetura gjyqi, shkresa 9924/1 dt 5.12.14, 7171 dt 9.6.2014, v gj a 2329 dt 10.12.10, memo 9515 dt 20.11.14
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 7,428,571 2014-12-23 2014-12-24 65410160012014 Sherbime te printimit dhe publikimit 1016001,Aparati Min.Brend.pagese sherb konektiviteti, shkrese 1141/1 dt 10.11.14, pv 07.11.14, kontr vazhdim 2/13 dt 15.5.2013, umd 2/14 dt 15.5.13, ft 113682972 dt 02.12.14
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) GJYKATA E TIRANES Tirane 3,000 2014-12-23 2014-12-24 65610160012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1016001,Aparati Min.Brend.pagese kerkese padi per gjykate, autorizim 10082/2 dt 15.12.14,
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 375,584 2014-12-23 2014-12-24 64310160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Aparati Min.Brend.pagese aljosha prifti,vendime prapambetura gjyqi, shkresa 9924/1 dt 5.12.14, 7171 dt 9.6.2014, v gj a 336 dt 05.12.2008, memo 9519/2 dt 17.12.14
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 15,400 2014-12-23 2014-12-24 65710160012014 Shtesa page te tjera 1016001,Aparati Min.Brend.pagese pjesemarje ne KKT, liste pagese , shkrese nr 1584/03 dt 21.11.14
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 38,720 2014-12-23 2014-12-24 64410160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Aparati Min.Brend.pagese tatim per aljosha prifti,vendime prapambetura gjyqi, shkresa 9924/1 dt 5.12.14, 7171 dt 9.6.2014, v gj a 336 dt 05.12.2008, memo 9519/2 dt 17.12.14
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 716,030 2014-12-23 2014-12-24 65110160012014 Udhetim i brendshem 1016001,Aparati Min.Brend.pagese dieta autorizim 461 dt 26.11.2014, liste pagese
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 262,220 2014-12-23 2014-12-24 62110160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Aparati Min.Brend.pagese tatim sami kraja ,vendime prapambetura gjyqi, shkresa 300 dt 08.02.2010, v gj rr 47 dt 9.2.11, v gj a 311 dt 20.6.13, memo 9515 dt 20.11.14
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,172 2014-12-23 2014-12-24 65010160012014 Sherbime telefonike 1016001,Aparati Min.Brend.pagese rimbursim telefoni shkrese 9883/3 dt 19.12.14, liste pagese
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 26,871 2014-12-23 2014-12-24 64610160012014 Sherbime telefonike 1016001,Aparati Min.Brend.pagese rimbursim telefoni shkrese 9883/3 dt 19.12.14, liste pagese
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 9,607 2014-12-23 2014-12-24 64810160012014 Sherbime telefonike 1016001,Aparati Min.Brend.pagese rimbursim telefoni shkrese 9883/3 dt 19.12.14, liste pagese
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ZYRA PERMBARIMIT KUKES Tirane 511,976 2014-12-23 2014-12-24 62010160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Aparati Min.Brend.pagese sami kraja , shkresa nr 9924/1 dt 5.12.14,vendime prapambetura gjyqi, shkresa 300 dt 08.02.2010, v gj rr 47 dt 9.2.11, v gj a 311 dt 20.6.13, memo 9515 dt 20.11.14
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 4,600 2014-12-23 2014-12-24 65810160012014 Shtesa page te tjera 1016001,Aparati Min.Brend.pagese tatim per pjesemarje ne KKT, liste pagese , shkrese nr 1584/03 dt 21.11.14
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,192 2014-12-23 2014-12-24 64710160012014 Sherbime telefonike 1016001,Aparati Min.Brend.pagese rimbursim telefoni shkrese 9883/3 dt 19.12.14, liste pagese
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 10,000 2014-12-23 2014-12-24 64910160012014 Sherbime telefonike 1016001,Aparati Min.Brend.pagese rimbursim telefoni shkrese 9883/3 dt 19.12.14, liste pagese
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 5,500 2014-12-23 2014-12-24 65210160012014 Udhetim i brendshem 1016001,Aparati Min.Brend.pagese dieta autorizim 461 dt 26.11.2014, liste pagese
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 24,271 2014-12-23 2014-12-24 64510160012014 Sherbime telefonike 1016001,Aparati Min.Brend.pagese rimbursim telefoni shkrese 9883/3 dt 19.12.14, liste pagese
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) MANIELA SOTA Tirane 14,500 2014-12-23 2014-12-24 65510160012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1016001,Aparati Min.Brend.pagese sherb perkthimi, autorizim 9463/1 dt 27.11.14, kontrate 9463/2 dt 27.11.14, pv 27.11.14, shkrese 9463 dt 19.11.14, ft 32 dt 27.11.14, seri 0003237
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 470,464 2014-12-23 2014-12-24 60810160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Aparati Min.Brend.pagese tatim per mezan hoxha,vendime prapambetura gjyqi, shkresa 7171 dt 9.6.2014, v gj a 2329 dt 10.12.10, memo 9515 dt 20.11.14, lik pjesor
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) STRATI BAILIFF'S SERVICE Tirane 1,351,316 2014-12-23 2014-12-24 60710160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Aparati Min.Brend.pagese mezan hoxha,vendime prapambetura gjyqi, shkresa 7171 dt 9.6.2014, v gj a 2329 dt 10.12.10, memo 9515 dt 20.11.14, lik pjesor
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ZYRA PERMBARIMIT KUKES Tirane 1,282,000 2014-12-23 2014-12-24 61910160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Aparati Min.Brend.pagese sami kraja ,vendime prapambetura gjyqi, shkresa 300 dt 08.02.2010, v gj rr 47 dt 9.2.11, v gj a 311 dt 20.6.13, memo 9515 dt 20.11.14
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 45,174 2014-12-23 2014-12-24 61210160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Aparati Min.Brend.pagese tatim per mezan hoxha,vendime prapambetura gjyqi, shkresa 7171 dt 9.6.2014, v gj a 2329 dt 10.12.10, memo 9515 dt 20.11.14, lik pjesor
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 5,500 2014-12-23 2014-12-23 65310160012014 Udhetim i brendshem 1016001,Aparati Min.Brend.pagese dieta autorizim 461 dt 26.11.2014, liste pagese
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 55,136 2014-12-22 2014-12-23 0510160012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje per mbrojtjen ndaj zjarrit 1016001,Aparati Min.Brend.PROJEKTI DRMAP, tvsh, urdher 792/1 dt 28.1.14, ft 110995739 dt 18.2.14, nr 34 dt 17.6.14, urdher tit 10308 dt 18.12.14
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) O L S O N I Tirane 14,520 2014-12-17 2014-12-19 64210160012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 1016001,Aparati Min.Brend.pagese materiale, up 8092/4 dt 1.12.14, ftesa 8092/5 dt 1.12.14, fituesi 3.12.14, ft 1702 dt 9.12.14 sr 18696542 pv 9.12.14 fh 59 dt 9.12.14
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 87,213 2014-12-17 2014-12-19 63710160012014 Sherbime telefonike 1016001,Aparati Min.Brend.pagese telefon, shkrese 9983/1 dt 17.12.14, ft 718874664/718890919 dt 30.11.2014, klienti 310001723083/310001692441
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave