Transaksion Thesari 2014- Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) (Mbi 624 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 718,426,257.00 624 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 61,500 2014-11-14 2014-11-14 55310160012014 Udhetim i brendshem 1016001,Aparati Min.Brend.pagese dieta liste pagese tetor 2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 12,000 2014-11-14 2014-11-14 55410160012014 Udhetim i brendshem 1016001,Aparati Min.Brend.pagese dieta liste pagese tetor 2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 1,277,746 2014-11-14 2014-11-14 54810160012014 Elektricitet 1016001 1016001,Aparati Min.Brend.pagese energji kontrate TR2A110078107840, ft 617931581 dt 11.11.14, diference korrik 2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) LAJTHIZA INVEST Tirane 49,200 2014-11-12 2014-11-13 54010160012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 1016001,Aparati Min.Brend.pagese blerje uje up 8325/2 dt 21.10.14, ftesa 8325/3 dt 21.10.14, fitues 22.10.14, ft 6803 dt 23.10.14 sr 17836403, fh 56 dt 23.10.14 pv 23.10.14
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 10,000 2014-11-12 2014-11-13 53510160012014 Sherbime telefonike 1016001,Aparati Min.Brend.pagese rimbursim telefoni, shkrese 9140/1 dt 10.11.14. liste pagese
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 19,698 2014-11-12 2014-11-13 53210160012014 Sherbime telefonike 1016001,Aparati Min.Brend.pagese rimbursim telefoni, shkrese 9140/1 dt 10.11.14. liste pagese
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 3,933 2014-11-12 2014-11-13 53310160012014 Sherbime telefonike 1016001,Aparati Min.Brend.pagese rimbursim telefoni, shkrese 9140/1 dt 10.11.14. liste pagese
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) KOZETA SINA Tirane 97,489 2014-11-12 2014-11-13 54510160012014 Udhetim jashte shtetit 1016001,Aparati Min.Brend.pagese blerje bileta, urdher 319 dt 31.10.14, pv emergj 8758/2 dt 31.10.14, ft 33 dt 31.10.14 sr 6715085
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 48,958 2014-11-12 2014-11-13 53110160012014 Sherbime telefonike 1016001,Aparati Min.Brend.pagese rimbursim telefoni, shkrese 9140/1 dt 10.11.14. liste pagese
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 6,427 2014-11-12 2014-11-13 53610160012014 Sherbime telefonike 1016001,Aparati Min.Brend.pagese rimbursim telefoni, shkrese 9140/1 dt 10.11.14. liste pagese
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 76,518 2014-11-12 2014-11-13 53710160012014 Sherbime te printimit dhe publikimit 1016001,Aparati Min.Brend.pagese poste abonim , vkm 241 dt 31.3.14, kontr 320 dt 9.1.14, ft 418 dt 3.11.14, sr 12596718, ft 419 dt 3.11.14 sr 12596719
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) <> Tirane 16,000 2014-11-12 2014-11-13 54110160012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 1016001,Aparati Min.Brend.pagese blerje stema e logo, program 8332/3 dt 17.10.14, pv emergj 17.10.14, 8332/5 dt 17.10.14, ft 107 dt 17.10.14, sr 87034886 fh 55 dt 17.10.14
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 50,000 2014-11-12 2014-11-13 54410160012014 Ndihme ekonomike 1016001,Aparati Min.Brend.pagese ndihme financ fjona zacaj, urdher 299 dt 6.10.2014, liste pagese
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 38,554 2014-11-12 2014-11-13 53410160012014 Sherbime telefonike 1016001,Aparati Min.Brend.pagese rimbursim telefoni, shkrese 9140/1 dt 10.11.14. liste pagese
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 427,400 2014-11-12 2014-11-13 54610160012014 Sherbimet bankare 1016001,Aparati Min.Brend.pagese deaita jashte, valute euro 142.3x3000, autorizim 11.11.14, urdher ministri319 dt 31.10.14, urdget min 320 dt 31.10.14,
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 15,000 2014-11-12 2014-11-13 52910160012014 Te tjera transferta tek individet 1016001,Aparati Min.Brend.pagese rimbursim karburanti shkrese 9140 dt 10.11.14. liste pagese ligji 10160 dt 15.10.2009, 169/2013 dt 7.11.2013
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 15,000 2014-11-12 2014-11-13 53010160012014 Te tjera transferta tek individet 1016001,Aparati Min.Brend.pagese e,gjebrea rimbursim karburanti shkrese 9140 dt 10.11.14. liste pagese ligji 10160 dt 15.10.2009, 169/2013 dt 7.11.2013
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ASTRIT KOLLI Tirane 4,000 2014-11-12 2014-11-13 54210160012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 1016001,Aparati Min.Brend.pagese blerje fletepalosje, progr 8332/3 dt 17.10.14 pv emergjence 17.10.14, pv 8332/4 dt 17.10.14, ft 90 dt 17.10.14, sr 7332398, fh 54 dt 17.10.14
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 242,868 2014-11-12 2014-11-13 53810160012014 Posta dhe sherbimi korrier 1016001,Aparati Min.Brend.pagese poste shkresa 9140/1 dt 10.11.14, ft 3847 dt 26.9.14 sr 11520828, ft 4219 dt 26.10.14 sr 12596498, tetor 2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 91,791 2014-11-12 2014-11-13 53910160012014 Udhetim jashte shtetit 1016001,Aparati Min.Brend.pagese blerje bileta up 7686/5 dt 20.10.14, ftesa 7686/6 dt 20.10.14, fitues 22.10.14, ft 298 dt 23.10.14, sr 7642014, urdher 310 dt 15.10.14
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) AJSHE KOLDASHI Tirane 288,650 2014-11-12 2014-11-13 54310160012014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 1016001,Aparati Min.Brend.pagese miremb kondic, up 8306/1 dt 15.10.14 ftesa 8306/2 dt 15.10.14, fitues 17.10.14, ft 31 dt 30.10.14 sr 0002305, pv 30.10.14
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 612,104 2014-11-03 2014-11-04 51710160012014 Shtese page per funksionin 1016001,Aparati Min.Brend.paga tetor 2014, plan 166/152 fakt
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 143,231 2014-11-03 2014-11-04 52210160012014 Paga baze 1016001,Aparati Min.Brend.paga tetor 2014, plan 166/152 fakt
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,029,562 2014-11-03 2014-11-04 52310160012014 Te tjera transferta tek individet 1016001,Aparati Min.Brend.paga liste pritje tetor 2014, plan 166/152 fakt
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 6,677,021 2014-11-03 2014-11-04 51610160012014 Paga baze 1016001,Aparati Min.Brend.paga tetor 2014, plan 166/152 fakt
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 355,925 2014-11-03 2014-11-04 51810160012014 Shtese page per funksionin 1016001,Aparati Min.Brend.paga tetor 2014, plan 166/152 fakt
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 360,264 2014-11-03 2014-11-04 51910160012014 Shtese page per kualifikimin 1016001,Aparati Min.Brend.paga tetor 2014, plan 166/152 fakt
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 158,517 2014-11-03 2014-11-04 52110160012014 Paga baze 1016001,Aparati Min.Brend.paga tetor 2014, plan 166/152 fakt
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 129,093 2014-11-03 2014-11-04 52610160012014 Te tjera transferta tek individet 1016001,Aparati Min.Brend.paga liste pritje tetor 2014, plan 166/152 fakt
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 15,050 2014-11-04 2014-11-04 52810160012014 Sherbimet bankare Aparati Min.Brend.rimbursim pagese cek, pasaprote diplomatike,shkresa nr 8915 dt 3.11.14,
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 38,447 2014-11-03 2014-11-04 52710160012014 Te tjera transferta tek individet 1016001,Aparati Min.Brend.paga kalimtare tetor 2014,
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 916,900 2014-11-03 2014-11-04 52010160012014 Paga baze 1016001,Aparati Min.Brend.paga tetor 2014, plan 166/152 fakt
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 161,313 2014-11-03 2014-11-04 52510160012014 Te tjera transferta tek individet 1016001,Aparati Min.Brend.paga liste pritje tetor 2014, plan 166/152 fakt
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 71,517 2014-11-03 2014-11-04 52410160012014 Te tjera transferta tek individet 1016001,Aparati Min.Brend.paga liste pritje tetor 2014, plan 166/152 fakt
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) DHIMITER VASI (K81310021J) Tirane 9,900 2014-10-28 2014-10-29 51410160012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 1016001,Aparati Min.Brend.pagese blerje kartvizita, up 8024/3 dt 14.10.14, pv5 dt 14.10.14, ft 186 dt 15.10.14 seri 16337704,fh 53 dt 15.10.2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 16,500 2014-10-28 2014-10-29 51210160012014 Udhetim i brendshem 1016001,Aparati Min.Brend.pagese dieta liste pagese 24.10.14, plan pune sherbimi 6855 dt 14.8.2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 5,500 2014-10-28 2014-10-29 51110160012014 Udhetim i brendshem 1016001,Aparati Min.Brend.pagese dieta liste pagese 24.10.14, plan pune sherbimi 6855 dt 14.8.2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) DHIMITER VASI (K81310021J) Tirane 9,900 2014-10-28 2014-10-29 50610160012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 1016001,Aparati Min.Brend.pagese sherbim stampimi, up 7941/3 dt 2.10.14, pv 5 dt 2.10.14, ft 181 dt 7.10.14, seri 13146449, pv 7.10.14
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) MARKETING DISTRIBUTION Tirane 1,024,747 2014-10-28 2014-10-29 51310160012014 Kancelari 1016001,Aparati Min.Brend.pagese blerje kancel, gj civile, up 9 dt 28.2.14, fitues 9/5 dt 13.5.14, kontr 773 dt 24.7.14, urdher 886/16 dt 5.9.14, shkresa 773/2 dt 24.10.2014, ft 79665759/5730 dt 25.8.14/26.8.14, fh 35,37 dt 25/26.8.2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) TIPOGRAFIA USHTARAKE Tirane 479,808 2014-10-29 2014-10-29 51510160012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 1016001,Aparati Min.Brend.pagese sherbim lidhje aktesh, pv 28.10.14, up 7533/2 dt 2.10.14, urdher KVO 7533/5 dt 2.10.14, fituesi 7533/9 dt 10.10.14, pv 6.10.14, kontrate 7533/10 dt 21.10.14, ft 30 dt 28.10.14, seri 07816170
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave