Transaksion Thesari 2014- Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) (Mbi 624 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 718,426,257.00 624 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 22,890 2014-10-28 2014-10-29 51010160012014 Udhetim i brendshem 1016001,Aparati Min.Brend.pagese dieta liste pagese 24.10.14, plan pune sherbimi 6855 dt 14.8.2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 7,428,571 2014-10-22 2014-10-22 50810160012014 Sherbime te printimit dhe publikimit 1016001,Aparati Min.Brend.pagese sherb konektiviteti, shkrese 1051/1 dt 8.10.14, pv 8.10.14, kontr vazhdim 2/13 dt 15.5.2013, umd 2/14 dt 15.5.13, ft 113682768 dt 2.10.14
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ME INDUSTRIE SOLUTION Tirane 45,598 2014-10-22 2014-10-22 50910160012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 1016001,Aparati Min.Brend.pagese blerje pompe uji, up 7510/6 dt 1.10.14, ftesa 7510/7 dt 1.10.14, fitues 2.10.14, pv 3.10.14, ft 102 dt 3.10.14, seri 17964103, fh 51 dt 3.10.2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 426,800 2014-10-22 2014-10-22 50710160012014 Sherbimet bankare 1016001,Aparati Min.Brend.valute dieta me jashte, 3000 eurox142.1 leke, autorizim 22.10.2014, urdher tit 310 dt 15.10.2014,
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) NIKA Tirane 2,223,246 2014-10-20 2014-10-21 49910160012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 1016001,Aparati Min.Brend.pagese blerje paisje hidrosanitare dhe miremb , kontr 29/7 dt 1.8.14, fituesi 29/3 dt 7.7.14, urdher 29/8 dt 24.9.14, akt kolaud 25.9.14, ft 27 dt 29.9.14 seri 16934930, situacion 25.9.14, shkrese 29/9 date 15.10.1
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 95,160 2014-10-20 2014-10-21 50110160012014 Uje 1016001,Aparati Min.Brend.pagese uje, shtator 2014, shkese 8066/3 dt 17.10.14, ft 1409-159337-1-1 dt 22.9.2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 211,635 2014-10-20 2014-10-21 50310160012014 Sherbime telefonike 1016001,Aparati Min.Brend.pagese telefon, shkrese 8066/1 dt 17.10.14, ft 718566159/718601486 dt 30.9.2014, klienti 310001723083/310001692441
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) AGUSH TROKA Tirane 8,200 2014-10-20 2014-10-21 50510160012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 1016001,Aparati Min.Brend.pagese blerje materiale up 7439/2 dt 15.9.14, pv 16.9.14, ft 8 dt 30.9.14, seri 6447208, fh 44 dt 30.9.14, pv 30.9.14
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) PC STORE Tirane 19,200 2014-10-20 2014-10-21 50210160012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 1016001,Aparati Min.Brend.pagese blerje aparat cel, up 7974/1 dt 1.10.14, ftesa 7974/2 dt 1.10.14, fituesi ft 2688 dt 3.10.14, seri 17180459, fh 52 dt 3.10.14. pvmd 3.10.14
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) "P I R R O" Tirane 82,500 2014-10-20 2014-10-21 50410160012014 Shpenzime per pritje e percjellje 1016001,Aparati Min.Brend.pagese blerje medikamente, up 7426/3 dt 16.9.14, ftesa 7426/4 dt 16.9.14, fitues 7426/10 dt 24.9.14, ft 7 dt 29.9.14, seri 16035257 fh 43 dt 29.9.14
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 74,844 2014-10-20 2014-10-21 50010160012014 Sherbime te printimit dhe publikimit 1016001,Aparati Min.Brend.pagese poste shtator 2014, vkm 241 dt 31.3.2011, vazhdim kontrate 320 dt 9.1.14, ft 374 dt 1.10.14 seri 12593974. ft 375 dt 1.10.14 seri 12593975
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) P I R A Tirane 46,666 2014-10-14 2014-10-15 110160012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative 1016001,Aparati Min.Brend.pagese tvsh- projekt kulle matelike, ft 37 dt 06.10.2014, up 8266/1 dt 14.10.14, blereje 7 dt 29.9.2014, pv 26.06.2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 694,575 2014-10-13 2014-10-14 49310160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Aparati Min.Brend.pagese vendim gjyqs, gilda gambeta, vendim gjyqesor apelit 302 dt 15.12.2006 vendim urdher ekzek183 dt 29.1.2007, memo g-45/1 dt 24.7.2014 nr 45/2 dt 31.7.201per periudhen 1.1.2008 deri 4.7.2009
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 77,175 2014-10-13 2014-10-14 49410160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Aparati Min.Brend.tatim vendim gjyqs, gilda gambeta, vendim gjyqesor apelit 302 dt 15.12.2006
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) SINTEZA CO Tirane 8,448,356 2014-10-13 2014-10-14 49210160012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri 1016001,Aparati Min.Brend.pagese blerje UPS, komjpj deskt, laptop, workstation,. kontr 886/14 dt 3.9.14, up 2/4 dt 23.4.14, fitues 2/7 dt 21.7.14, urdher 886/16 dt 5.9.14, ft 1629 dt 12.9.14 sr 13681329, fh 42 dt 12.9.14 shkrese nr 886/23
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 4,793 2014-10-13 2014-10-13 49510160012014 Sherbime telefonike 1016001,Aparati Min.Brend.pagese rimbursim telefoni, shkresa nr 8066/2 dt 3.10.2014, liste pagese 13.10.14
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 15,028 2014-10-13 2014-10-13 49610160012014 Sherbime telefonike 1016001,Aparati Min.Brend.pagese rimbursim telefoni, shkresa nr 8066/2 dt 3.10.2014, liste pagese 13.10.14
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 15,000 2014-10-06 2014-10-07 48510160012014 Te tjera transferta tek individet 1016001,Aparati Min.Brend.pagese rimbursim karburanti, ligji 10160 dt 15.10.2009, 169/2013 dt 07.11.13, shkrese nr 8066 dt 3.10.14, tetor
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 19,049 2014-10-06 2014-10-07 48710160012014 Sherbime telefonike 1016001,Aparati Min.Brend.pagese rimbursim telefoni dhe pasaporte diplomatike , shkrese nr 8066 dt 3.10.14, tetor dhe shkrese 7007 dt 21.10.2013
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 9,097 2014-10-06 2014-10-07 48610160012014 Sherbime telefonike 1016001,Aparati Min.Brend.pagese rimbursim telefoni , shkrese nr 8066 dt 3.10.14, tetor
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 11,741 2014-10-06 2014-10-07 48910160012014 Sherbime telefonike 1016001,Aparati Min.Brend.pagese rimbursim telefoni , shkrese nr 8066 dt 3.10.14, tetor
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 15,000 2014-10-06 2014-10-07 48410160012014 Te tjera transferta tek individet 1016001,Aparati Min.Brend.pagese rimbursim karburanti, ligji 10160 dt 15.10.2009, 169/2013 dt 07.11.13, shkrese nr 8066 dt 3.10.14, tetor
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ADEL CO Tirane 8,604,364 2014-10-06 2014-10-07 49010160012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 1016001,Aparati Min.Brend.pagese kontr 3/5 dt 27.06.2014, blerje certifikata, shkresa 716/1 dt 1.1.14, up 03 dt 12.2.14, fituesi 3/3 dt 6.6.14, ft 242 dt 24.7.14 seri 14000895, fh 32/33 dt 24.7.14
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) MARKETING DISTRIBUTION Tirane 6,187,328 2014-10-06 2014-10-07 49110160012014 Kancelari 1016001,Aparati Min.Brend.pagese kontr 774 dt 24.7.14, fituesi 9/5 dt 13.05.14, up9 dt 28.2.14, shkresa 774/02 dt 1.10.14, ft nr 6981565745 dt 25.8.14 seri 79665745, fh 34 dt 25.8.14
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 5,545 2014-10-06 2014-10-07 48810160012014 Sherbime telefonike 1016001,Aparati Min.Brend.pagese rimbursim telefoni , shkrese nr 8066 dt 3.10.14, tetor
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 7,428,571 2014-10-03 2014-10-06 48110160012014 Sherbime te printimit dhe publikimit 1016001,Aparati Min.Brend.pagese sherbim konektiviteti, shkres 741/2 dt 17.9.14, pv 16.9.14, fitues 2/11 dt 24.4.13, vazhdim kontr 2/13 dt 15.5.13, ft 113682641 dt 1.9.14, mare dorezim 15.5.2013
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 17,500 2014-10-03 2014-10-06 48310160012014 Udhetim i brendshem 1016001,Aparati Min.Brend.pagese dieta liste pagese shtator 2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 243,380 2014-10-03 2014-10-06 48210160012014 Udhetim i brendshem 1016001,Aparati Min.Brend.pagese dieta liste pagese shtator 2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) GECI Tirane 323,260 2014-10-03 2014-10-03 48010160012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1016001,Aparati Min.Brend.pagese qera salle e tjera, program 7633/1 dt 22.9.14, ft 2987 dt 23.9.14, seri 14872987
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 550,438 2014-10-01 2014-10-01 46910160012014 Paga baze 1016001,Aparati Min.Brend.paga shtator 2014 nr pun 166/154
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 444,702 2014-10-01 2014-10-01 47110160012014 Shtese page per kualifikimin 1016001,Aparati Min.Brend.paga shtator 2014 nr pun 166/154
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 355,925 2014-10-01 2014-10-01 47010160012014 Paga baze 1016001,Aparati Min.Brend.paga shtator 2014 nr pun 166/154
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 158,517 2014-10-01 2014-10-01 47310160012014 Shtese page per vjetersi ne pune 1016001,Aparati Min.Brend.paga shtator 2014 nr pun 166/154
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 995,791 2014-10-01 2014-10-01 47210160012014 Paga baze 1016001,Aparati Min.Brend.paga shtator 2014 nr pun 166/154
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 6,701,714 2014-10-01 2014-10-01 46810160012014 Paga baze 1016001,Aparati Min.Brend.paga shtator 2014 nr pun 166/154
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,107,621 2014-10-01 2014-10-01 47510160012014 Te tjera transferta tek individet 1016001,Aparati Min.Brend.paga liste pritje shtator 2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 143,231 2014-10-01 2014-10-01 47410160012014 Shtese page per funksionin 1016001,Aparati Min.Brend.paga shtator 2014 nr pun 166/154
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 129,093 2014-10-01 2014-10-01 47810160012014 Te tjera transferta tek individet 1016001,Aparati Min.Brend.paga liste pritje shtator 2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 38,447 2014-10-01 2014-10-01 47910160012014 Te tjera transferta tek individet 1016001,Aparati Min.Brend.paga liste pritje shtator 2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 161,313 2014-10-01 2014-10-01 47710160012014 Te tjera transferta tek individet 1016001,Aparati Min.Brend.paga liste pritje shtator 2014
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave