Transaksion Thesari 2014- Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) (Mbi 624 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 718,426,257.00 624 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 71,517 2014-10-01 2014-10-01 47610160012014 Te tjera transferta tek individet 1016001,Aparati Min.Brend.paga liste pritje shtator 2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) "DIPLOMAT H Y " Tirane 14,000 2014-09-30 2014-09-30 45810160012014 Shpenzime per pritje e percjellje 1016001, Aparati Min.Brend pagese pritje percj, program 7187/2 dt 09.9.2014, fature nr 641 dt 11.9.2014 seri 16009641
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) KISHA ORTH AUTO E SHQIPERISE Tirane 35,000 2014-09-29 2014-09-30 46710160012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 1016001, Aparati Min.Brend pagese qera salle konference, urdher 6977/2 dt 25.8.14, shkresa 6977 dt 22.8.14, ft 30 dt 8.9.14 sr 6989030
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) "RO -AL" Tirane 154,800 2014-09-26 2014-09-29 46510160012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 1016001, Aparati Min.Brend pagese BLERJE ABAZHUR, UP7376/2 DT11.9.14,ftesa 7376/3 dt 11.9.14, fituesi 12.9.14, ft 325 dt 17.9.14, sr 12505985 fh 40 dt 17.9.14, pvmdorezim 17.9.14
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BOLT Tirane 458,400 2014-09-26 2014-09-29 46610160012014 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre 1016001, Aparati Min.Brend pagese BLERJE MOBILE,up 7312/1 dt 9.9.14, ftesa 7312/2 dt 9.9.14, fituesi , ft 248 dt 18.9.14, sr 10129048, fh 41 dt 18.9.14, pvmd malli 18.9.14
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) FLORI HOXHA Tirane 910,274 2014-09-25 2014-09-26 4536210160012014 Udhetim jashte shtetit 1016001, Aparati Min.Brend pagese bileta, urdher 7373/1 dt 12.9.14, pvemergj 7373/2 dt 12.9.14, ft 10/11/12 dt 12.9.14 seri 6917111/7112/7113, kursi euro =140.15 leke
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 334,184 2014-09-25 2014-09-26 45610160012014 Elektricitet 1016001 Aparati Min.Brend.energji elektrike shkr 7450/3 dt 15.09.2014, 7450/4 dt 22.9.14 kont TR2A110031107843 ft 614385738 dt 12.8.14 , ft 615564453 dt 11.9.14
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 302,872 2014-09-25 2014-09-26 45910160012014 Sherbime telefonike 602 Aparati Min.Brend telefon,kodi 31000172083,310001692441,fat dt 31.08.2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 23,855 2014-09-25 2014-09-26 45710160012014 Elektricitet 1016001 Aparati Min.Brend.energji elektrike shkr 7450/3 dt 15.09.2014, 7450/4 dt 22.9.14 kont TR1C020021053413ft 614387486 dt 12.8.14 , ft 615566482 dt 11.9.14
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) PUBLIKIME SHQIPTARE Tirane 6,000 2014-09-25 2014-09-26 45210160012014 Sherbime te printimit dhe publikimit 1016001, Aparati Min.Brend pagese bitim shkresa nr 511/7 dt 07.3.14, kontrate 102 dt 12.03.14, ft 145 dt 17.3.14 sr 13602561
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) DIGIT-ALB SHA Tirane 85,470 2014-09-25 2014-09-26 46210160012014 Sherbime te tjera 1016001, Aparati Min.Brend pagese digital, up 7575./1 dt 18.9.14, pv 22.09.14, ft 1512 dt 22.09.14 sr 12260724
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 10,764 2014-09-25 2014-09-26 46010160012014 Elektricitet 1016001 Aparati Min.Brend.energji elektrike shlyerje detyrimi shkresa 1933 dt 25.8.14, shkresa 7007/1 dt 29.8.14, shkresa 7007/2 dt 11.9.14 detyrim per kontraten C/226561 qershor 2007
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 3,484,412 2014-09-25 2014-09-26 43110160012014 Elektricitet 1016001 Aparati Min.Brend.energji elektrike shkr 7450/3 dt 15.09.2014, 7450/4 dt 22.9.14 kont TR2A110078107840 ft 614385500 dt 12.8.14 , ft 615564212 dt 11.9.14
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) DIXHI PRINT - AL Tirane 94,080 2014-09-26 2014-09-26 45010160012014 Shpenzime per pjesmarrje ne konferenca 1016001, Aparati Min.Brend pagese sherbim dizenjo, urdher 6977/2 dt 25.8.14, pvemergjence 6977/3 dt 25.8.14, pv 25.8.14, ft 67 dt 25.8.14, seri 16540567
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 6,200 2014-09-24 2014-09-25 46110160012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1016001 Aparati Min.Brend.pagese cek, domain, shpen tjera, shkresa 7425 dt 12.9.14, mp 12.9.14, shkresa 7421 dt 11.9.14, ft 125222683 dt 2.9.14, mp 4.9.14, autorizim 7077/1 dt 1.9.14
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 9,120 2014-09-24 2014-09-25 46310160012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 1016001 Aparati Min.Brend.pagese cek, mater up 7197/2 dt 04.9.14, f 20 dt 04.9.14, fh 36/3 dt 4.9.14, pv 5 dt 4.9.14
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) C.C.S. Tirane 135,126 2014-09-23 2014-09-23 449101600120141 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri 1016001, Aparati Min.Brend pagese kontr 886/12 dt 03.9.14, up 2/4 dt 23.4.14, fitues 2/7 dt 21.7.14, ft 272 dt 04.9.14 seri 15683272 fh 36/2 dt 04.9.14
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 7,800 2014-09-19 2014-09-22 45410160012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 1016001 Aparati Min.Brend.pagese cek, mater up 7307/2 dt 11.9.14, f 5 dt 11.9.14,ft 42 dt 12.9.14 sr 6710942, fh 39 dt 12.9.14
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 8,000 2014-09-22 2014-09-22 45510160012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1016001 Aparati Min.Brend.pagese cek, larje perde, pv 15.9.14, pvemer 7452/1 dt 15.9.14, ft 244 dt 15.9.14 sr 15134154
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) SINTEZA CO Tirane 1,581,403 2014-09-19 2014-09-22 45110160012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri 1016001, Aparati Min.Brend pagese kontr 886/10 dt 2.9.14, up 2/4 dt 23.4.14, fitues 2/7 dt 21.7.14, ft 1557 dt 3.9.14 seri 13681257 fh 36/1 dt 3.9.14
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 1,941,080 2014-09-17 2014-09-18 43110160012014 Elektricitet 1016001 Aparati Min.Brend.energji elektrike shkr 7450/3 dt 15.09.2014 kont TR2A110078107840,31107843,TR1C020021053413, ft 61438550/5738/7486
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 29,800 2014-09-15 2014-09-16 42810160012014 Te tjera transferta tek individet 1016001,Aparati Min.Brend.pagese shpen karb dhe pjesem ne komision, ligji 10160 dt 15.10.2009 , ligji 169/2013 dt 7.1.2013, shkrese 7050/2 dt 15.9.14, i.mustafaraj, shtator 2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 76,518 2014-09-15 2014-09-16 44610160012014 Sherbime te printimit dhe publikimit 602 Aparati Min.Brend abinom shtyp, vkm 241 dt 31.3.14 kontr 320 dt 9.1.14, ft 330 dt 8.9.14, seri 12594580, ft 331 dt 8.9.14 seri 12594581
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) KUJTIM DRIZARI Tirane 27,800 2014-09-15 2014-09-16 44710160012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 1016001,Aparati Min.Brend.pagese blerje kartevizita, up 4378/2 dt 27.5.14, ftesa 4378/3 dt 27.05.14, fituesi 4378/4 dt 30.05.14, pvmdorez,8.9.14, ft 65 dt 8.9.14, seri 002698 fh 38 dt 8.9.2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 87,474 2014-09-15 2014-09-16 44410160012014 Sherbime telefonike 1016001,Aparati Min.Brend.pagese rimbursim tel shkresa nr 7450 dt 15.9.2014, liste pagese
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 10,000 2014-09-15 2014-09-16 44510160012014 Sherbime telefonike 1016001,Aparati Min.Brend.pagese rimbursim tel shkresa nr 7450 dt 15.9.2014, liste pagese
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 18,821 2014-09-15 2014-09-16 44010160012014 Sherbime telefonike 1016001,Aparati Min.Brend.pagese rimbursim tel shkresa nr 7450 dt 15.9.2014, liste pagese
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) 2AF COMPANI Tirane 29,880 2014-09-15 2014-09-16 44810160012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 1016001,Aparati Min.Brend.pagese blerje uje, up 6944/2 dt 3.9.14, ftesa 6944/3 dt 3.9.14, fituesi 4.9.14 pvmdorez, 5.9.14, ft 3/65 dt 5.9.14 seri 10987365, fh 37 dt 5.9.14
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) SINTEZA CO Tirane 1,594,680 2014-09-15 2014-09-16 41010160012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri 1016001,Aparati Min.Brend.pagese kontrate nr 886/5 dt 22.08.14, up 2/4 dt 23.4.14, pv md 29.8.14, fituesi 2/7 dt 21.7.2014, ft 1533 dt 29.8.14 sr 13681233, fh 36 dt 29.8.14
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 91,140 2014-09-15 2014-09-16 43010160012014 Posta dhe sherbimi korrier 602 Aparati Min.Brend sherbim postar, shkresa 7450/1 dt 15.09.14, ft 3515 dt 26.08.2014 seri 11520543, gusht 2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 15,000 2014-09-15 2014-09-16 42910160012014 Te tjera transferta tek individet 1016001,Aparati Min.Brend.pagese shpen karb , ligji 10160 dt 15.10.2009 , ligji 169/2013 dt 7.1.2013, shkrese 7050/2 dt 15.9.14, E.gjebrea, shtator 2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,325 2014-09-15 2014-09-16 44310160012014 Sherbime telefonike 1016001,Aparati Min.Brend.pagese rimbursim tel shkresa nr 7450 dt 15.9.2014, liste pagese
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) EVIS ZYRBO Tirane 79,112 2014-09-15 2014-09-16 43210160012014 Udhetim jashte shtetit 1016001,Aparati Min.Brend.pagese blerje bileta me jashte ,urdher tit 5822/1 dt 7.7.2014, pvemergj 5822/3 dt 7.7.14, ft 29 dt 7.7.14, seri nr 7419802,
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 17,331 2014-09-15 2014-09-16 44110160012014 Sherbime telefonike 1016001,Aparati Min.Brend.pagese rimbursim tel shkresa nr 7450 dt 15.9.2014, liste pagese
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,166 2014-09-15 2014-09-16 44210160012014 Sherbime telefonike 1016001,Aparati Min.Brend.pagese rimbursim tel shkresa nr 7450 dt 15.9.2014, liste pagese
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) SINTEZA CO Tirane 50,400 2014-09-11 2014-09-12 43410160012014 Materiale per funksionimin e pajisjeve speciale 1016001,602 Aparati Min.Brend, blerje up 5735/3 dt 17.7.14, ftesa 5735/4 dt 17.7.14, fituesi 18.7.14, ft 1352 dt 21.7.14, seri 13681052, fh 31 dt 21.7.14
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 7,428,571 2014-09-11 2014-09-12 43310160012014 Sherbime te printimit dhe publikimit 1016001,602 Aparati Min.Brend,pagese sherbim konektiviteti, shkrese 819/1 dt 11.08.14, pv 11.08.14, up 2/3 dt 14.2.13, fit 2/11 dt 24.4.13, vazhdim kontr 2/13, ft 113682574 dt 1.8.14
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) KAJMAKU Tirane 10,000 2014-09-11 2014-09-12 43510160012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1016001,602 Aparati Min.Brend, blerje up 5325/1 dt 18.06.14, pv 5 dt 18.06.14, ft 118 dt 18.06.14 sr 09870077, fh 22/1 dt 18.06.14, pv md 18.06.14
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) FATMIR ZAJA / TIRANE Tirane 12,500 2014-09-11 2014-09-12 43910160012014 Sherbime te tjera 1016001,602 Aparati Min.Brend, blerje up 558/18/19 dt 15.7.14, pv 5 dt 15.7.14, ft 115/116 dt 15.8.14 sr 6708270/869, shkresa nr 558/17/16 dt 14.7.14
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INFOSOFT SOFTWARE DEVELOPER Tirane 264,000 2014-09-11 2014-09-12 43810160012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 1016001,602 Aparati Min.Brend, blerje sherbimi finance, up4172/1 dt 18.06.14, ftesa 4172/2 dt 18.06.14, fituesi 19.06.14, ft 608 dt 25.06.14, seri 15784542 pv 25.06.14
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave