Transaksion Thesari 2014- Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) (Mbi 624 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 718,426,257.00 624 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) FLORI HOXHA Tirane 93,867 2014-12-17 2014-12-19 63610160012014 Udhetim jashte shtetit 1016001,Aparati Min.Brend.pagese dieta jashte, urdher 358 dt 10.12.14pv 10.12.14, pv emrgj 9998/4 dt 10.12.14, ft 34 dt 10.12.14 sr 6917136
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 118,402 2014-12-17 2014-12-19 63510160012014 Udhetim jashte shtetit 1016001,Aparati Min.Brend.pagese dieta jashte, urdher 347/1 dt 1.12.14pv 29.11.14, pv emrgj 7763/2 dt 1.12.14, ft 364 dt 29.11.14 sr 7642083
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 74,682 2014-12-17 2014-12-19 64110160012014 Sherbime te printimit dhe publikimit 1016001,Aparati Min.Brend.pagese abonim shtyp, vkm 241 dt 31.3.11, kontrate 320 dt 9.1.14, ft 464 dt 1.12.14 465 dt 1.12.14 sr 12594914/915
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 4,569 2014-12-17 2014-12-19 64010160012014 Elektricitet 1016001 1016001,Aparati Min Brendshme, energji nentor kod TR1C020021053413, ft 619120756 dt 10.12.14, shkrese 9883/2 dt 17.12.14
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 205,060 2014-12-17 2014-12-19 63910160012014 Elektricitet 1016001 1016001,Aparati Min Brendshme, energji nentor kod TR2A110078107843, ft 619118922 dt 10.12.14, shkrese 9883/2 dt 17.12.14
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 7,288,280 2014-12-19 2014-12-19 0410160012014 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete policore 1016001,Aparati Min.Brend.pagese blerje radari metereologjik VALUTE EURO 51,412.43 me KURSI 141.6 pagese 40% e kontrates nr 1391/7 date 1.12.14, urdher pagese 1264 dt 17.12.14, fatura nr FZ/2014Z159 dt 05.12.2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) DREJTORIA E PERGJ E DOGANAVE Tirane 3,838,641 2014-12-17 2014-12-18 0310160012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje per mbrojtjen ndaj zjarrit 1016001,Aparati Min.Brend.pagese TVSH, blerje mallrash, deklarate dog 321 dt 12.12.14, kontrate DPEC date 1.12.14, u pagese 1391/8 dt 12.12.14, fature nr 43-564-2014025 dt 5.12.2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 1,597,315 2014-12-17 2014-12-18 63810160012014 Elektricitet 1016001 1016001,Aparati Min Brendshme, energji nentor kod TR2A110078107840, ft 619118705 dt 10.12.14, shkrese 9883/2 dt 17.12.14
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 314,213 2014-12-16 2014-12-16 61410160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Aparati Min.Brend.pagese tatim per vendim gjyqsore osman losha, , vgjapelit 29 dt 05.03.2009, shkrese permb 5885 dt 07.05.2014, shkres min fin 9924/1 dt 5.12.14,
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,575 2014-12-11 2014-12-12 62710160012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1016001,Aparati Min.Brend.pagese tatim per perkthim simultan, progr 6575/1 dt 4.9.14, kontr 4.9.14 pv 5.9.14, program 7693/2 dt 22.9.14, kontr22.9.14
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 239,646 2014-12-11 2014-12-12 62210160012014 Posta dhe sherbimi korrier 1016001,Aparati Min.Brend.pagese p[oste, skrese nr 9983 dt 4.12.14, ft 4608 dt 26.11.14 sr 12591934, nentor 2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) DIONIS MEKSHAJ Tirane 7,641,076 2014-12-11 2014-12-12 62510160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Aparati Min.Brend.pagese vendim gjyqsore shoqeria ELSIDI, , vgjadmin 8061 dt 16.11.2007, vgjapelit 1660 dt 21.10.2008, shkrese permb 121 dt 09.07.14
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 30,940 2014-12-11 2014-12-12 62310160012014 Udhetim jashte shtetit 1016001,Aparati Min.Brend.pagese blerje bileta, up 9572/4 dt 25.11.14, ftesa 9572/5 dt 25.11.14, fitues 27.11.14, ft 352 dt 27.11.14, sr 7642070 urdher 347 dt 27.11.14
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 497,467 2014-12-11 2014-12-12 61610160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Aparati Min.Brend.pagese tatim burim vendim gjyqsore hodo rrapo, shkrese 9924/1 dt 5.12.14, vgj 80 dt 18.4.2008, vgja 24 dt 23.2.2009, ekzek 5 dt 14.1.2010, permb 1274 dt 12.3.2013
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ANASTAS KOTE Tirane 178,459 2014-12-12 2014-12-12 63210160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Aparati Min.Brend.pagese vendim gjyqsore sokol sheti, vgjapelit 72 dt 26.9.14, sig suplem dhe shennd 27.9%periudha 25.4.2013-31.10.2013
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) JUS Tirane 276,137 2014-12-11 2014-12-12 61710160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Aparati Min.Brend.pagese vendim gjyqsore,posta shqiptare , shkrese 9924/1 dt 5.12.14, vgj 8612 dt 26.10.09, vgja 2104 dt 11.11.2010, ekzek 707 dt 15.2.2011
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 616,752 2014-12-11 2014-12-12 61510160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Aparati Min.Brend.pagese vendim gjyqsore hodo rrapo, shkrese 9924/1 dt 5.12.14, vgj 80 dt 18.4.2008, vgja 24 dt 23.2.2009, ekzek 5 dt 14.1.2010, permb 1274 dt 12.3.2013
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) STRATI BAILIFF'S SERVICE Tirane 63,652 2014-12-12 2014-12-12 61310160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Aparati Min.Brend.pagese vendim gjyqsore osman losha, , vgjapelit 29 dt 05.03.2009, shkrese permb 5885 dt 07.05.2014, shkres min fin 9924/1 dt 5.12.14,
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 160,000 2014-12-11 2014-12-12 62810160012014 Sherbime te printimit dhe publikimit 1016001,Aparati Min.Brend.pagese abonim shtyp, vkm 241 dt 31.3.14, shkrese 320/2 dt 3.2.14, ft 125 dt 24.3.14 sr 12599875
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) STRATI BAILIFF'S SERVICE Tirane 320,240 2014-12-11 2014-12-12 60910160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Aparati Min.Brend.pagese vendim gjyqsore aristotel telhaj, KSHC 84 dt 18.4.2008, shkresa min fin 9924/1 dt 5.12.14,vgja 11 dt 27.1.2009, nr 51 dt 26.5.14,
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) STUDIO PERMBARIMORE L.D.C. Tirane 41,500 2014-12-11 2014-12-12 61810160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Aparati Min.Brend.pagese vendim gjyqsore, gledis nano , shkrese 9924/1 dt 5.12.14, ve2112 dt 11.4.2011, vgj 9997 dt 2.12.2009, shkrese 17/6 dt 5.6.14,
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 26,082 2014-12-11 2014-12-12 63110160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Aparati Min.Brend.pagese tatim ne burim per vendim gjyqsore pandore mitre, vgjadmin 1528 dt 9.4.14, vgjapelit 3847 dt 20.10.14, shkrese permb 555 dt 2.12.14
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 14,175 2014-12-11 2014-12-12 62610160012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1016001,Aparati Min.Brend.pagese perkthim simultan, progr 6575/1 dt 4.9.14, kontr 4.9.14 pv 5.9.14, program 7693/2 dt 22.9.14, kontr22.9.14
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 489,725 2014-12-11 2014-12-12 61010160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Aparati Min.Brend.pagese tatim burim vendim gjyqsore aristotel telhaj, KSHC 84 dt 18.4.2008, shkresa min fin 9924/1 dt 5.12.14
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) HATIXHE SHABA Tirane 18,500 2014-12-11 2014-12-12 62410160012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 1016001,Aparati Min.Brend.pagese blerej kurore, shkrese 9342 dt 17.11.14, pv 17.11.14, pvemergj 9342/1 dt 17.11.14, ft 141 dt 17.11.14 sr 005741, fh 58 dt 17.11.14
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 54,001,000 2014-12-11 2014-12-12 62910160012014 Shpenzime per kompensime te tjera te papaguara 1016001,Aparati Min.Brend.pagese poste prapambetura, vkm 366 dt 15.4.2009/ vkm 419 dt 30.4.2009, shkrs min fin 16183/32 dt 5.12.2014, 1817/25 dt 10.12.14, 1367 dt 7.4.14
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) LEKË DODAJ Tirane 719,092 2014-12-11 2014-12-12 63010160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Aparati Min.Brend.pagese vendim gjyqsore pandore mitre, vgjadmin 1528 dt 9.4.14, vgjapelit 3847 dt 20.10.14, shkrese permb 555 dt 2.12.14
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 17,586,000 2014-12-04 2014-12-05 60110160012014 Sherbimet bankare 1016001,Aparati Min.Brend.pagese transferte VALUTE EURO 125.000 me KURSI 140.6 VKM 10467 dt 6.10.11, vkm 757 dt 8.11.2012, kontra vazhdim 8723/9 dt 27.12.13, shkresa 6118/2 dt 1.12.14, tetor-dhjetor
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 82,500 2014-12-05 2014-12-05 60410160012014 Udhetim i brendshem 1016001,Aparati Min.Brend.pagese dieta liste pagese 4.12.14, shkrese 9571 date 24.11.14
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 15,000 2014-12-05 2014-12-05 60310160012014 Te tjera transferta tek individet 1016001,Aparati Min.Brend.pagese shpen karb liste pagese ligji 10160 dt 15.10.2009, 169/2013, dt 7.11.2013, shkres 9883 dt 4.12.2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 5,500 2014-12-05 2014-12-05 60510160012014 Udhetim i brendshem 1016001,Aparati Min.Brend.pagese dieta liste pagese 4.12.14, shkrese 9571 date 24.11.14
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ADEL CO Tirane 5,736,237 2014-12-05 2014-12-05 60610160012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 1016001,Aparati Min.Brend.pagese blerje certif DPGJC, kontr 3/5 dt 27.6.14, fh 48 dt 23.09.14, akt kolaud 21.9.14, shkrese 3/8 dt 4.12.14, up 3 dt 12.2.14, fitues 3/3 dt 6.6.14,ft 292 dt 23.9.14 seri 14000945
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 15,000 2014-12-05 2014-12-05 60210160012014 Te tjera transferta tek individet 1016001,Aparati Min.Brend.pagese shpen karb liste pagese ligji 10160 dt 15.10.2009, 169/2013, dt 7.11.2013, shkres 9883 dt 4.12.2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 332,175 2014-12-02 2014-12-03 58110160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Min.Brend.JONARDA QURKU, tatim vendim gjyqesor shkresa min fin 6123/19 date 05.06.14 akordim fondesh vendim nr 7 date 22.05.2014 i KDPmemo 9515 dt 20.11.14, pagese deri 31.10.13,
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) STRATI BAILIFF'S SERVICE Tirane 478,469 2014-12-02 2014-12-03 58010160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Min.Brend.JONARDA QURKU, vendim gjyqesor shkresa min fin 6123/19 date 05.06.14 akordim fondesh vendim nr 7 date 22.05.2014 i KDPmemo 9515 dt 20.11.14, pagese deri 31.10.13,
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 3,504,427 2014-12-02 2014-12-02 60010160012014 Te tjera transferime korrente jashte shtetit 1016001,Aparati Min.Brend.pagese transferte VALUTE EURO KURSI 141.6 VKM 1013 DT 22.11.2013, ligji 135/2014 dt 9.10.14, dekreti 8759 dt 24.10.2014, memo 11.11.2014, kontribut vjetor ,
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 367,579 2014-12-01 2014-12-01 59010160012014 Shtese page per funksionin 1016001,Aparati Min.Brend.paga nentor 2014, plan 166/152 fakt
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 897,366 2014-12-01 2014-12-01 59210160012014 Paga baze 1016001,Aparati Min.Brend.paga nentor 2014, plan 166/152 fakt
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 163,795 2014-12-01 2014-12-01 59310160012014 Shtese page per vjetersi ne pune 1016001,Aparati Min.Brend.paga nentor 2014, plan 166/152 fakt
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 357,453 2014-12-01 2014-12-01 59110160012014 Shtese page per pune jashte orarit 1016001,Aparati Min.Brend.paga nentor 2014, plan 166/152 fakt
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave