Transaksion Thesari 2014- Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) (Mbi 624 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 718,426,257.00 624 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 90,342 2014-09-08 2014-09-09 40710160012014 Posta dhe sherbimi korrier 602 Aparati Min.Brend sherbim postar, shkresa 6649/4 dt 18.8.14, ft 3159 dt 26.7.2014 seri 12590886, korrik 2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 924,133 2014-09-01 2014-09-01 42010160012014 Paga baze 1016001,Aparati Min.Brend.paga gusht 2014 nr pun 166/154
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 158,310 2014-09-01 2014-09-01 42110160012014 Shtese page per vjetersi ne pune 1016001,Aparati Min.Brend.paga gusht 2014 nr pun 166/154
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 430,442 2014-09-01 2014-09-01 41910160012014 Paga baze 1016001,Aparati Min.Brend.paga gusht 2014 nr pun 166/154
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 607,309 2014-09-01 2014-09-01 41710160012014 Paga baze 1016001,Aparati Min.Brend.paga gusht 2014 nr pun 166/154
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 6,727,243 2014-09-01 2014-09-01 41610160012014 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe 1016001,Aparati Min.Brend.paga gusht 2014 nr pun 166/154
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 143,231 2014-09-01 2014-09-01 42210160012014 Paga baze 1016001,Aparati Min.Brend.paga gusht 2014 nr pun 166/154
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 38,447 2014-09-01 2014-09-01 42710160012014 Te tjera transferta tek individet 1016001,Aparati Min.Brend.paga liste pritje gusht 2014 numri 36
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 71,517 2014-09-01 2014-09-01 42410160012014 Te tjera transferta tek individet 1016001,Aparati Min.Brend.paga liste pritje gusht 2014 numri 36
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 129,093 2014-09-01 2014-09-01 42610160012014 Te tjera transferta tek individet 1016001,Aparati Min.Brend.paga liste pritje gusht 2014 numri 36
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 370,154 2014-09-01 2014-09-01 41810160012014 Shtese page per kualifikimin 1016001,Aparati Min.Brend.paga gusht 2014 nr pun 166/154
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,416,537 2014-09-01 2014-09-01 42310160012014 Te tjera transferta tek individet 1016001,Aparati Min.Brend.paga liste pritje gusht 2014 numri 36
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 161,313 2014-09-01 2014-09-01 42510160012014 Te tjera transferta tek individet 1016001,Aparati Min.Brend.paga liste pritje gusht 2014 numri 36
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 398,715 2014-08-28 2014-08-28 40310160012014 Udhetim i brendshem ,Aparati Min.Brend.lik dieta listpag dt 28.8.2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 11,000 2014-08-28 2014-08-28 41010160012014 Udhetim i brendshem ,Aparati Min.Brend.lik dieta listpag dt 28.8.2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) PROSOUND Tirane 168,000 2014-08-28 2014-08-28 41510160012014 Shpenzime per pjesmarrje ne konferenca ,Aparati Min.Brend.lik ft shp konference form emergj dt 22.7.2014, seri 15749558 dt 22.7.2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 39,120 2014-08-28 2014-08-28 41210160012014 Shpenzime per pritje e percjellje ,Aparati Min.Brend.lik shp pritje e percj progr dt 11.7.2014, seri 05922143 dt 31.7.2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 5,500 2014-08-28 2014-08-28 41110160012014 Udhetim i brendshem ,Aparati Min.Brend.lik dieta listpag dt 28.8.2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) NERTIL KASHARI Tirane 35,000 2014-08-28 2014-08-28 41410160012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative ,Aparati Min.Brend.lik ft shp te tjera progr dt 16.6.2014, seri 6965596 dt 16.6.2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 17,511,000 2014-08-19 2014-08-20 41310160012014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Aparati Min.Brend.transferte me jashte 125,000 euro me kurs pref 140. leke mirmb sistemi kompj ligji 10467 06.10.2011 shtese marrv 2010 VKM 757 08.11.2012 vazhd kont 8723/9 27.12.2013 shkr 6118/1 dt 04.08.14 pv 11.07.2014 per Korr sht
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 95,160 2014-08-19 2014-08-19 40610160012014 Uje 602 Aparati Min.Brend uje,kontrate 159337,fat nr 1407 dt 21.07.2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 15,000 2014-08-18 2014-08-19 40410160012014 Te tjera transferta tek individet Aparati Min.Brend.rimb shp karb ligji 10160 15.10.2009,169 07.11.2013,shkr 6649/2 dt 18.08.2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 76,518 2014-08-19 2014-08-19 40810160012014 Sherbime te printimit dhe publikimit 602 Aparati Min.Brend abonim ne shtyp,kontrate nr 320 dt 09.01.2014,fat nr 309 dt 01.08.2014,seri 12594559,fat nr 310 d t01.08.2014,seri 12594560
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 353,111 2014-08-19 2014-08-19 40210160012014 Paga baze 600 602 Aparati Min.Brend telefon,kodi 31000172083,310001692441,fat dt 31.07.2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 6,882,917 2014-08-19 2014-08-19 40910160012014 Kancelari 602 Aparati Min.Brend tonera,up nr 11 dt 05.03.2014,njoftim fituesi nr 11/3 dt 05.05.2014,kontrate ne 11/7 dt 05.06.2014,fat nr 119796277 dt 18.07.2014,fh nr 30 dt 18.07.2014,pv i marrje ne dorezim dt 18.07.2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 19,023,728 2014-08-19 2014-08-19 38210160012014 Kancelari 602 Aparati Min.Brend tonera,up nr 11 dt 05.03.2014,njoftim fituesi nr 11/3 dt 05.05.2014,kontrate ne 11/5 dt 05.06.2014,fat nr 119796149 dt 17.07.2014,fh nr 29 dt 17.07.2014,pv i marrje ne dorezim dt 17.07.2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 15,000 2014-08-18 2014-08-19 40510160012014 Te tjera transferta tek individet Aparati Min.Brend.rimb shp karb ligji 10160 15.10.2009,169 07.11.2013,shkr 6649/2 dt 18.08.2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 17,781 2014-08-06 2014-08-07 39610160012014 Sherbime telefonike 1016001,Aparati Min.Brend.rimbursim telefoni, korrik 2014 shkrese nr 6649 date 5.8.14,
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 17,707 2014-08-06 2014-08-07 39710160012014 Sherbime telefonike 1016001,Aparati Min.Brend.rimbursim telefoni, korrik 2014 shkrese nr 6649 date 5.8.14,
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) FLORI HOXHA Tirane 69,399 2014-08-06 2014-08-07 39510160012014 Udhetim jashte shtetit 1016001,Aparati Min.Brend.rimbursim pagese dieta bilete urdher 5868/2 dt 14.7.14, pv emergjence , ft 4 dt 14.7.14,
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 4,481 2014-08-06 2014-08-07 39810160012014 Sherbime telefonike 1016001,Aparati Min.Brend.rimbursim telefoni, korrik 2014 shkrese nr 6649 date 5.8.14,
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 4,172 2014-08-06 2014-08-07 39910160012014 Sherbime telefonike 1016001,Aparati Min.Brend.rimbursim telefoni, korrik 2014 shkrese nr 6649 date 5.8.14,
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 9,676 2014-08-01 2014-08-04 39410160012014 Te tjera transferta tek individet 1016001,Aparati Min.Brend.paga liste pagese kalimtare korrik 2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 71,313 2014-08-01 2014-08-04 39110160012014 Te tjera transferta tek individet 1016001,Aparati Min.Brend.paga liste pagese per pritje korrik 2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 622,672 2014-08-01 2014-08-04 38410160012014 Shtese page per kualifikimin 1016001,Aparati Min.Brend.paga korrik 2014 nr pun 166/154
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 143,411 2014-08-01 2014-08-04 38910160012014 Shtese page per funksionin 1016001,Aparati Min.Brend.paga korrik 2014 nr pun 166/154
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 356,055 2014-08-01 2014-08-04 38510160012014 Paga baze 1016001,Aparati Min.Brend.paga korrik 2014 nr pun 166/154
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 927,895 2014-08-01 2014-08-04 38710160012014 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe 1016001,Aparati Min.Brend.paga korrik 2014 nr pun 166/154
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,128,501 2014-08-01 2014-08-04 39010160012014 Te tjera transferta tek individet 1016001,Aparati Min.Brend.paga liste pagese per pritje korrik 2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 161,493 2014-08-01 2014-08-04 39210160012014 Te tjera transferta tek individet 1016001,Aparati Min.Brend.paga liste pagese per pritje korrik 2014
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave