Transaksion Thesari 2014- Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) (Mbi 624 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 718,426,257.00 624 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ZYRA PERMBARIMORE LEZHE Tirane 370,620 2014-06-20 2014-06-23 29810160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Min.Brend.pjeter biba, vendim gjyqesor shkresa min fin 6123/19 date 05.06.14 akordim fondesh vendim nr 7 date 22.05.2014 i KDP
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 307,388 2014-06-20 2014-06-23 31710160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Min.Brend.hamdi jeminaj, liste pagese, vendim gjyqesor shkresa min fin 6123/19 date 05.06.14 akordim fondesh vendim nr 7 date 22.05.2014 i KDP
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) HALIT CANI Tirane 37,100 2014-06-20 2014-06-23 29010160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Min.Brend.agim lleshi, vendim gjyqesor shkresa min fin 6123/19 date 05.06.14 akordim fondesh vendim nr 7 date 22.05.2014 i KDP
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 173,872 2014-06-20 2014-06-23 31010160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Min.Brend.edvin peci, vendim gjyqesor shkresa min fin 6123/19 date 05.06.14 akordim fondesh vendim nr 7 date 22.05.2014 i KDP
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 224,339 2014-06-20 2014-06-23 30910160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Min.Brend.robert shehu, vendim gjyqesor shkresa min fin 6123/19 date 05.06.14 akordim fondesh vendim nr 7 date 22.05.2014 i KDP
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) KOZETA CAKA Tirane 294,930 2014-06-20 2014-06-23 32010160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Min.Brend.astrit drici, vendim gjyqesor shkresa min fin 6123/19 date 05.06.14 akordim fondesh vendim nr 7 date 22.05.2014 i KDP
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 49,290 2014-06-20 2014-06-23 31610160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Min.Brend.agim dema, vendim gjyqesor shkresa min fin 6123/19 date 05.06.14 akordim fondesh vendim nr 7 date 22.05.2014 i KDP
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 2,402,940 2014-06-20 2014-06-23 28210160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Min.Brend.hodo rapo, vendim gjyqesor shkresa min fin 6123/19 date 05.06.14 akordim fondesh vendim nr 7 date 22.05.2014 i KDP
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ZYRA PERMBARIMIT DIBER Tirane 285,814 2014-06-20 2014-06-23 31210160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Min.Brend.shpetim fejza vendim gjyqesor shkresa min fin 6123/19 date 05.06.14 akordim fondesh vendim nr 7 date 22.05.2014 i KDP
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ZYRA PERMBARIMORE LEZHE Tirane 685,316 2014-06-20 2014-06-23 29710160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Min.Brend.martin vorfi, vendim gjyqesor shkresa min fin 6123/19 date 05.06.14 akordim fondesh vendim nr 7 date 22.05.2014 i KDP
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 1,533,294 2014-06-20 2014-06-23 27810160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Min.Brend.nikoll bunjaj, vendim gjyqesor shkresa min fin 6123/19 date 05.06.14 akordim fondesh vendim nr 7 date 22.05.2014 i KDP
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 229,240 2014-06-20 2014-06-23 31510160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Min.Brend.hasim shkurta vendim gjyqesor shkresa min fin 6123/19 date 05.06.14 akordim fondesh vendim nr 7 date 22.05.2014 i KDP
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 622,512 2014-06-20 2014-06-23 30310160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Min.Brend.dashnor kaja, vendim gjyqesor shkresa min fin 6123/19 date 05.06.14 akordim fondesh vendim nr 7 date 22.05.2014 i KDP
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RIGELS DIKELLARI Tirane 84,000 2014-06-20 2014-06-23 30810160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Min.Brend.jordan thano, vendim gjyqesor shkresa min fin 6123/19 date 05.06.14 akordim fondesh vendim nr 7 date 22.05.2014 i KDP
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 1,622,829 2014-06-19 2014-06-20 32410160012014 Elektricitet 1016001 Aparati Min.Brend.energji elektrike maj 2014 kont nr TR2110078107840,TR2A110031107843,TR1C020021053413, shkrese 4890/2 dt 18.06.14, ft seri612030265/612030394/611629641 qershor 2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 7,428,571 2014-06-19 2014-06-20 27310160012014 Sherbime te printimit dhe publikimit 1016001,Aparati Min.Brend.sherbim konektiviteti kont vazhd 2/13 15.05.2013 fat 113682384 marrje dorzim 2/14 15.05.2014, shkres 586/1 dt 09.06.14, pv 06.06.14,
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 76,518 2014-06-19 2014-06-20 27410160012014 Sherbime te printimit dhe publikimit 1016001,Aparati Min.Brend.sherb postar maj, abonim shtyp vkm 241 dt 31.03.14, ft 241 dt 09.06.14, seri 12593691, ft 242 sr 12593692
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) MANIELA SOTA Tirane 94,900 2014-06-11 2014-06-12 27110160012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Aparati Min.Brend.shpenz pritje,pagese perkthim shkrese nr 4047 dt 12.05.14, kontrate 13.05.14, pv 4047/2 dt 20.05.14, ft nr 9 dt 27.05.14, seri 0003213
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) "DIPLOMAT H Y " Tirane 119,000 2014-06-06 2014-06-06 26710160012014 Shpenzime per pritje e percjellje Aparati Min.Brend.shpenz pritje,program nr 4167/2 dt 15.05.2014,urdh nr 4167/1 dt 15.05.14,fat nr 505 dt 15.05.14 sr 13741507,fat nr 504 dt 16.05.14 sr 13741504
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 122,640 2014-06-06 2014-06-06 26810160012014 Posta dhe sherbimi korrier Aparati Min.Brend.sherb postar shkr 4835 05.06.2014 fat 2428 26.05.2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 5,600 2014-06-06 2014-06-06 27210160012014 Sherbime telefonike Aparati Min.Brend.shpenz tel,shkrese nr 3843/1 dt 06.05.2014,fat shtator,tetor 2013,kodi abonentit 1005922
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 30,000 2014-06-06 2014-06-06 26910160012014 Karburant dhe vaj Aparati Min.Brend.rimb shp karb ligji 10160 15.10.2009,169 07.11.2013,shkr 4835/1 05.06.2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ENRIKET MYFTARI Tirane 126,000 2014-06-06 2014-06-06 25210160012014 Shpenzime per pritje e percjellje Aparati Min.Brend.pritje percjellje program 4374 20.05.2014 fat 1 21.05.2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) GECI Tirane 143,760 2014-06-06 2014-06-06 26610160012014 Shpenzime per pritje e percjellje Aparati Min.Brend.shpenz pritje,program nr 4165/1 dt 15.05.2014,prog shtese 4165/4 dt 15.05.14,fat nr 2347 dt 16.05.14,sr 13052347
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 30,000 2014-06-06 2014-06-06 27010160012014 Karburant dhe vaj Aparati Min.Brend.rimb shp karb ligji 10160 15.10.2009,169 07.11.2013,shkr 4835/1 05.06.2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 51,500 2014-06-02 2014-06-03 26510160012014 Te tjera transferta tek individet Aparati Min.Brend.paga maj 2014 nr pun 156
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 363,608 2014-06-02 2014-06-02 25610160012014 Paga baze Aparati Min.Brend.paga maj 2014 nr pun 156
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 71,313 2014-06-02 2014-06-02 26210160012014 Te tjera transferta tek individet Aparati Min.Brend.paga maj 2014 nr pun 156
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,066,486 2014-06-02 2014-06-02 26110160012014 Te tjera transferta tek individet Aparati Min.Brend.paga maj 2014 nr pun fakt 156
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 6,991,117 2014-06-02 2014-06-02 25410160012014 Te tjera transferta tek individet Aparati Min.Brend.paga maj 2014 nr pun fakt 156
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 837,428 2014-06-02 2014-06-02 25510160012014 Shtese page per vjetersi ne pune Aparati Min.Brend.paga maj 2014 nr pun 156
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 161,884 2014-06-02 2014-06-02 25910160012014 Paga baze Aparati Min.Brend.paga maj 2014 nr pun 156
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 435,111 2014-06-02 2014-06-02 25710160012014 Paga baze Aparati Min.Brend.paga maj 2014 nr pun 156
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 146,699 2014-06-02 2014-06-02 26010160012014 Shtese page per pune jashte orarit Aparati Min.Brend.paga maj 2014 nr pun 166/156
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 948,202 2014-06-02 2014-06-02 25810160012014 Paga baze Aparati Min.Brend.paga maj 2014 nr pun 156
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 128,881 2014-06-02 2014-06-02 26410160012014 Te tjera transferta tek individet Aparati Min.Brend.paga maj 2014 nr pun 156
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 234,658 2014-06-02 2014-06-02 26310160012014 Te tjera transferta tek individet Aparati Min.Brend.paga maj 2014 nr pun 156
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 938 2014-05-27 2014-05-28 250110160012014 Sherbimet bankare Aparati Min.Brend.transferte me jashte diference komisioni bankar
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 563,898 2014-05-27 2014-05-27 25010160012014 Sherbime te printimit dhe publikimit Aparati Min.Brend.transferte me jashte 3200 GBP kursi 175,73 leke botim njoftimi ne shtyp urdher 4/4 19.02.2014 fat 2120173696 25.02.2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) KEMINET Tirane 115,200 2014-05-27 2014-05-27 24910160012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Aparati Min.Brend.sherbim interneti per periudhen shtator nentor 2013 proces verbal 18.12.2013
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave