Transaksion Thesari 2014- Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) (Mbi 624 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 718,426,257.00 624 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 430,984 2014-08-01 2014-08-04 38610160012014 Paga baze 1016001,Aparati Min.Brend.paga korrik 2014 nr pun 166/154
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 158,491 2014-08-01 2014-08-04 38810160012014 Shtese page per vjetersi ne pune 1016001,Aparati Min.Brend.paga korrik 2014 nr pun 166/154
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 128,881 2014-08-01 2014-08-04 39310160012014 Te tjera transferta tek individet 1016001,Aparati Min.Brend.paga liste pagese per pritje korrik 2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 6,893,336 2014-08-01 2014-08-01 38310160012014 Paga baze 1016001,Aparati Min.Brend.paga korrik 2014 nr pun 166/154
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) MONDIAL SHPK Tirane 35,400 2014-07-29 2014-07-29 35210160012014 Shpenzime per pritje e percjellje 1016001 Aparati Min.Brend.pagese pritje perc, up 5588/10 dt 11.07.14, ftesa 5588/11, fituwesi 14.7.14, urdher 5588/7 date 11.07.14, fature nr 617 date 17.7.14, seri 15735617
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ALBASE Tirane 465,000 2014-07-29 2014-07-29 35110160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001 Aparati Min.Brend.pagese VENDIM GJYQSOR, MIFIT TOLA, 431.400 +33600 takse shkrese 545/2 dt 10.07.2014, vendim gjykate 9312 dt 07.12.2010, urdher ekzektutimi 7238 dt 06.12.2011
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 374,147 2014-07-25 2014-07-25 37110160012014 Paga baze 1016001 Aparati Min.Brend.telefon qershor 2014 shkr 6021/4 dt 22.7.14, ft 717988040/718026267 dt 30.06.14, klienti 310001692441; 310001723083
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 7,428,571 2014-07-25 2014-07-25 35410160012014 Sherbime te printimit dhe publikimit 1016001,Aparati Min.Brend.sherbim konektiviteti kont vazhd 2/13 15.05.2013 fat 113682462 dt 1.7.14 marrje dorzim 2/14 15.05.2013, shkres 688/1 dt 08.7.14, pv sherbimi 08.07.14 up 2/3 dt 14.2.13
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 555,460 2014-07-23 2014-07-24 37210160012014 Udhetim i brendshem 1016001,Aparati Min.Brend.dieta qershor 2014 liste pagese
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 31,000 2014-07-23 2014-07-24 37310160012014 Udhetim i brendshem 1016001,Aparati Min.Brend.dieta qershor 2014 liste pagese
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BUKURIJE DAJA Tirane 15,000 2014-07-23 2014-07-24 38010160012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1016001,Aparati Min.Brend.pagese shpenz kurore, pv emergjence 27.6.14, fature 79 dt 27.6.14 seri 005804
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) PROSOUND Tirane 72,000 2014-07-23 2014-07-24 37910160012014 Shpenzime per pjesmarrje ne konferenca 1016001,Aparati Min.Brend.pagese shpenz konference, progra 4943/1 date 09.06.2014, fature nr 940 date 12.06.2014 seri 14305940, memo 4943/3 dt 09.6.14
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) MAK ALBANIA Tirane 70,000 2014-07-23 2014-07-24 37710160012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 1016001,Aparati Min.Brend.pagese shpenz qera salle konference, program 4943/1 dt 09.6.14 sr 153662
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) "P I R R O" Tirane 67,000 2014-07-23 2014-07-24 37610160012014 Shpenzime per pritje e percjellje 1016001,Aparati Min.Brend.pagese blerje dhurata , up 5588/14 dt 14.7.14, ftesa 5588/15, fituesi 15.7.14, ft 17 dt 16.7.14sr 12304988, ft 16 dt 15.7.14, sr 12304987, fh 28/27 dt 15.7.14, /16.7.14, pv 16.7.14, up 5995 dt 11.7.14,
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 5,500 2014-07-23 2014-07-24 37510160012014 Udhetim i brendshem 1016001,Aparati Min.Brend.dieta qershor 2014 liste pagese
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 30,000 2014-07-24 2014-07-24 38110160012014 Kompensim per pa-aftesi te perkohshme per shkak te semundjes 1016001,Aparati Min.Brend.NDIHME FINANCIARE, urdher tit 4591/1 dt 02.06.2014 qershor 2014 liste pagese
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) SCREEN AD Tirane 420,630 2014-07-23 2014-07-24 37810160012014 Shpenzime per pjesmarrje ne konferenca 1016001,Aparati Min.Brend.pagese shpenz konference progr 4943/1 dt 9.6.14 ft 173 date 13.06.2014, seri 09940773, memo 4943/3 dt 09.6.14
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 7,000 2014-07-23 2014-07-24 37410160012014 Udhetim i brendshem 1016001,Aparati Min.Brend.dieta qershor 2014 liste pagese
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 360 2014-07-18 2014-07-18 36910160012014 Uje Aparati Min.Brend.uje prill-maj-qershor 2014 fat 1404-5-6 22.4.14/20.05.14/20.06.14
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) 2AF COMPANI Tirane 31,680 2014-07-18 2014-07-18 37010160012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 1016001,Aparati Min.Brend.pagese blerje uje, up 5827/7 dt 09.07.14, ftesa 5827/3 dt 09.07.14, fituesi 10.07.14, ft 3-58 dt 11.07.14, sr 10987358, fh 26 dt 11.07.14
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 15,000 2014-07-18 2014-07-18 36510160012014 Te tjera transferta tek individet 1016001,Aparati Min.Brend.pagese shpenz karburanti, ligji 10160 dt 15.10.2009, shkrese 6021/1 17.07.14, liste korrik 2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 1,753,718 2014-07-18 2014-07-18 36810160012014 Elektricitet 1016001 Aparati Min.Brend.energji elektrike qershor 2014 kont nr TR2110078107840,TR2A110031107843,TR1C020021053413, ft 613207713/7889/612837227
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 74,682 2014-07-18 2014-07-18 36710160012014 Sherbime te printimit dhe publikimit 1016001,Aparati Min.Brend.pagese shpenz ABONIM SHTYP, QERSHOR VKM 241 DT 31.03.14, FT 278 DT 09.07.14, SR 12594728, FT 279 DT 09.07.174, SR 12594729
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 15,000 2014-07-18 2014-07-18 36610160012014 Te tjera transferta tek individet 1016001,Aparati Min.Brend.pagese shpenz karburanti, ligji 10160 dt 15.10.2009, shkrese 6021/1 17.07.14, liste korrik 2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 286,900 2014-07-15 2014-07-16 35710160012014 Udhetim jashte shtetit 1016001,Aparati Min.Brend.valute euro 143.2 lekex2000, autorizim 15.07.14, urdher ministri 4029/1 date 12.06.14,
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) PC STORE Tirane 221,880 2014-07-15 2014-07-15 35910160012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 1016001,Aparati Min.Brend.pagese blerej up 4899/2 dt 12.06.14, ftesa 4899/2 dt 12.06.14, njoftim fit 07.05.14, ft 1703 dt 24.06.14 sr 15542367 fh 23 dt 24.06.14
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 676,154 2014-07-15 2014-07-15 36210160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Aparati Min.Brend.pagese vendim gjyqs, ksenofon moci , v gj 975 dt 19.05.2010, apeli 1019 dt 06.12.11, urdher 1298 dt 05.04.14, shrese 847 dt 07.07.14, memo 2258 dt 17.03.14
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,000 2014-07-15 2014-07-15 35610160012014 Shpenzime per pritje e percjellje 1016001,Aparati Min.Brend.pagese pritje percjellje(dhurate) urdher tit 4826/5 dt 05.06.14, up 4876/1 dt 09.06.14, pv 5 dt 09.06.14, ft 1 dt 09.06.14 sr 0005267 fh 22 dt 09.06.14
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 160,284 2014-07-15 2014-07-15 35510160012014 Posta dhe sherbimi korrier 1016001,Aparati Min.Brend.sherb postar poste shkrese 6021 dt 14.07.14, ft 2839 dt 26.06.14 sr 11510815,
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) STUDIO PERMBARIMORE L.D.C. Tirane 58,912 2014-07-15 2014-07-15 36310160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Aparati Min.Brend.pagese vendim gjyqs, arjan pecuke , v gj 1820 dt 30.04.14, apeli 109 dt 23.03.14, permb 195/13 dt 24.02.1014, memo 14.07.14
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ISMAIL ALUSHANI Tirane 95,400 2014-07-07 2014-07-07 35310160012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 1016001,Aparati Min.Brend.pagese blerje karta hyrese, up 7615/1 dt 04.11.13, , njoftim fit 7615/3 dt 14.11.13, vazhdim kontr 7615/4 ft 14 dt 11.06.2014, seri 0002014, fh 20 dt 11.06.2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) FASTECH Tirane 13,680 2014-07-03 2014-07-04 34910160012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 1016001,Aparati Min.Brend.pagese blerje apart tel, up 4528/1 dt 02.06.14, ftesa 03.06.14, njoftim fit 09.06.14, ft 679 dt 11.06.14, sr 14278425, fh 21 dt 11.06.14, pv 11.06.14
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) LILJANA MEMA Tirane 88,137 2014-07-03 2014-07-04 35010160012014 Udhetim jashte shtetit 1016001,Aparati Min.Brend.pagese dieta jashte, urdher tit 3969/1 dt 27.05.14, pv emergj 4530 dt 28.05.14, ft 172 dt 28.05.14 sr 6756690
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 65,880 2014-07-03 2014-07-04 29510160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Aparati Min.Brend.tatim vendim gjyqs, sokol sheti, shkresa min fin memo 2258 dt 17.03.14
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ANASTAS KOTE Tirane 291,069 2014-07-03 2014-07-04 28610160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Aparati Min.Brend.vendim gjyqs, sokol sheti, shkresa min fin memo 2258 dt 17.03.14
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 71,313 2014-07-01 2014-07-01 3453910160012014 Te tjera transferta tek individet 1016001,Aparati Min.Brend.paga liste pritje qershor 2014 nr pun 166/155
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 356,643 2014-07-01 2014-07-01 33910160012014 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi 1016001,Aparati Min.Brend.paga qershor 2014 nr pun 166/155
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 143,411 2014-07-01 2014-07-01 34310160012014 Paga baze 1016001,Aparati Min.Brend.paga qershor 2014 nr pun 166/155
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 474,194 2014-07-01 2014-07-01 34010160012014 Paga baze 1016001,Aparati Min.Brend.paga qershor 2014 nr pun 166/155
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 930,422 2014-07-01 2014-07-01 34110160012014 Paga baze 1016001,Aparati Min.Brend.paga qershor 2014 nr pun 166/155
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave